• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

opat utoky skrz rozne doby

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Uz sa to tu raz riesilo, ale developeri zrejme kaslu na to alebo im to ocividne nevadi.

Typek z modernej doby co ma kopu tankov jak moze utocit na hraca co ledva ma rany stredovek?

Toto by sa malo nejak obmedzit, ze hrac by mohol napadnut hraca s max. rozdielom 2 dob.

Tu vynika neferovost hry, kedze hrac z tej doby sa nema ako branit...
 

DeletedUser4776

Hosť
Automatické menenie susedov raz za dva týždne by malo tento problém eliminovať a väčšinou dáva ľudí podobnej sily k sebe....občas sa však pritrafí aj niekto slabší. Nevieme ako ten algoritmus funguje. Treba len vydržať a strážiť si výrobu a nik nebude mať šancu ťa vyrabovať. Ďalšia možnosť je požiadať svojich kamošov aby ti výrobu a domy motivovali a vtedy sa vyrabovať nedá. Tovary si daj vyrábať na 24 hodín a buď vždy včas pripravený pozbierať a nik ti nič nezoberie :)
 

DeletedUser1834

Hosť
Uz sa to tu raz riesilo ...

Pravda pravduca.
Tak naco ukusovat z plesniveho kolaca, ked zatva prednedavnom skoncila a psenica je v sypkach vrchovato, mlynar muky hory namlel a pekar s Maruskynou (sol nad zlato) solnickou prave chlieb posolil ?

A ze developeri kaslu ?
Ak sa troska clovek zamysli, tak najlepsie je skomplikovat utocnikovo snazenie obrannym bonusom do vysin oblacnych posunut. Na mysli "watchfire" obranne to vezicky v meste na kazdom mieste maj.
A ze na 100% zvysenie treba 20 ich + klastor ...
alebo 50 na 220% ...
atd ?

Teraz sa len za hlavu nechytaj bo prezradim to co developeri ponukaju kazdemu by tuto hranicu dosiahol => ak je moznost ziskat vezicky treba kupovat co ti sily stacia. Podmienkou je ze diamantov musis ostrov vlastnit alebo sa dobre ozenit :p

Velka skoda ze otazka ostala nedokoncena o co vlastne ide, co nasho tazajuceho trapi.

požiadať svojich kamošov aby ti výrobu a domy motivovali a vtedy sa vyrabovať nedá.
Tak toto pre nas NOVINKA no ak to funguje naolejujeme babkyn gulomet .)

No ak trapenie je zo straty tovarov tak to najmensia zahada. Neprodukuj !!
Su velkolepe stavby ktore ti ich dodaju a ty len vyzbieras.
Podmienkou je planiky mat dostatocny kopec a zvysovat ich lv den co den.

Zlatky zi zasoby odnate ?
Susedov na zbojnickom chodnicku prekvap by si nebol skodny a ak si cestny, tak podla tvojho rozhorcenia i konaj ze budes brat ohlady na radnicne zaklady ake v meste tvoj nadejny obdarovatel zaroven na bitevnom poli oponent ma.


***************
24.X = EDIT
re: neopagan 21:10
***************
Nez diskusny kruzok zalozit o tom ako mys bez namahy lapit,
je rozumnejsie skusit prispevok EDIT nez potom popolom si hlavu kraslit.

Ak nepochopene bolo skusim rozviet o com prednedavnom tocene bolo ...
Ze tankami ta sused castuje ?
Ved odpovedou bolo obranny bonusom ho prekvapit v predstihu.
By jasnou recou hovore bolo to tam hore atd pri zmienke o watchfire znamenalo pokracovanie a nebeske vysiny dobre synonimum.
Pri 5 nasobnom ci kolkom naskoku epoch postavim 200 veziciek obrannych co jasnejsie znamena +800% obranny bonus ak neni v obrane 2ks kopijnik :eek:_ .. cim dotycnemu stazim zivot jeho hriesny by nabuduce si to 3x rozmyliet mohol.

Nedostatok diamantov (vynalozenych na zakupenie veziciek ked sa dalo) uz bol taktiez objasneny v suvislosti ze developeri zahalaju .
A ze sa kurca naspat do vajcia pytalo ??
Na to malo mysliet prv nez skarupinku preklovalo.

PS:
k*k*otkovia si hladat seberovnych nebudu, to radsej do takych co maju ledba lukostrelcov na koni svoje drapy zatnu :eek:
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
o com tocis? aky obranny bonus..proti tankom? Ked mam sotva lukostrelcov na koni? Tam nepomoze ziadny bonus.

A striedanie susedov? Uz 2 tyzdne kazdy jeden den ma ten isty clovek napada s tankami... nech si utoci na seberovnych k*k*tko.
 

DeletedUser4788

Hosť
sice ma pravdu za tych 200 obranych policek :D ( tedy porazis aj progres ci modernu ) ale to ma svoju cenu aj na uzemy :D Diamanty , pekna palka :cool: ALE ako Cossacks vravi --- HRAJ HRU A NEPLAC --- to iste som mal aj ja ale casom som dosiahol dobu modernu , aj VB utok a obrana takze :D ale mal bi problem ( nie on ale ja ) keby na mna utoci hrac z 2,5 miliona bodov , aspon si tak myslim :cool:
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Netreba sa rozčuľovať. Najväčšia škoda čo sa ti môže stať, je že ťa vyrabujú. Ani jeden vojačik ti predsa neubudne. Každý si to tu prešiel, že ťa občas napadne niekto s kým sa tvoje vojsko nemôže rovnať, ale s tým nič nenarobíš. :)
 

DeletedUser

Hosť
Netreba sa rozčuľovať. Najväčšia škoda čo sa ti môže stať, je že ťa vyrabujú. Ani jeden vojačik ti predsa neubudne. Každý si to tu prešiel, že ťa občas napadne niekto s kým sa tvoje vojsko nemôže rovnať, ale s tým nič nenarobíš. :)

Uz sa nerozculujem, ale chapes kazdy jeden den uz snad treti tyzden ten isty clovek s tankami... vojaci mi sice neubudnu ale tovar z vyroby ano... Nemam nic proti tomu ked ma niekto napadne a zoberie tovar, je to sucast hry, ale ked to robi uz 3 tyzdne ten isty clovek schvalne a este aj o 10 dob popredu.. mozno si lieci komplexy...

Ale nevadi, prestal som vyrabat, dostane velke H :)
 

DeletedUser5222

Hosť
ja mam ten isty problem,rano zapnem Pc a proti mne utočia tanky vrtulniky a vysadkari a ja mam sekery a kuše,a to som 79 v poradi radšej ani nezapinam "A"lebo ma trafi šlak
 

DeletedUser5222

Hosť
ospravedlnujemsa ale nahodou som zapol "A" a zasa ma napadol jeden z tych 60 z modernej doby,tak to fakt nema vyznam,keď ma napadnu aspoň polovica tak neostane my nič,ďakujem za taku hru a to nieje jeden nahodny hrač ale 60 hračov
 

DeletedUser5222

Hosť
keď som zapol PC tak ma zasa napadli dvaja z modernej doby,ďakujem viac nehram
 

DeletedUser5222

Hosť
som tu opať neda mi aby to nevedeli ostatny hrači ,lebo ty čo ma napadli nie su hrači:Ozembuch 309 575bodov,SIVI93 1.869 403 aja mam 30 739 a to čakam ako sa zachova ďalšich 57 hračov približne na ich urovni,to riadny hrač by nikdy neurobil,hoci som v ich skupine možno omylom,ale nech si najde aspon trochu seberovneho supera,pokazili celu hru a moj nazor,by mali jednoznačne vylučeny
 

DeletedUser102

Hosť
Teda, 4 príspevky za sebou, na tvojom mieste by som si najprv prečítal pravidlá fóra:
http://forum.sk.forgeofempires.com/announcement.php?f=2
konkrétne túto časť:
§ 6 Vloženie príspevku
• Je zakázané vkladať viac príspevkov za sebou, ak to nevyžaduje daná situácia. Ak vložíte dva alebo viac príspevkov za sebou, upravte ich pomocou tlačidla edit, ktoré vedľa príspevku máte, do jedného postu.

Ale k veci: no a čo, že ťa napadli? Vojakov, ak si nejakých mal v obrane, ti nezabili a ak ti niečo aj vyplienili, je to tvoja chyba, máš si to lepšie strážiť
 

DeletedUser5222

Hosť
važeny pan ttttančik,možno zasa porušujem že davam viac prispevkov za to sa opravedlnujem,ale hrat hru kde su 69 hrači z modernej doby a ja v stredoveku,tak o taku hru nestojim a nevypisujte blbosti,že nič sa nedeje,to je moj posledny prispevok
 

DeletedUser4776

Hosť
Keby ste trošku čítali a prečítali si čo som písal o možnostiach obrany tak by bolo všetko v pohode :) Motivované budovy sa vyrabovať nedajú, vojisko Vám útokom nepoškodia, takže stačí si strážiť budovu s tovarom. Zadať výrobu dať si odpočítavanie na mobile a potom byť v hre v čase zberu a nik nemá šancu nič vziať. Ušetríte si frustráciu a znechutenie z hry. :)
 

DeletedUser4788

Hosť
! Mam aj ja niekedy nervy ze na mna utoci ovela silnejsi hrac , ale uz to tak lahko nejde ani im ! Treba vydrzat , sledovat a hrat hru . Nezabera to vela a celkom sa to da ! nevzdaj to . Mam na C svete utocnikov , ktory na sekundu vycakavaju kedy aby ma vyplienili , ked 5 minut zmeskam vyrobu hned ju beru , proste psycho !!!
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4788

Hosť
inac aj tu mam otazku ohladu susedov . Preco sa za poslednych 6 mesiacov nachadzaju na prvom mieste 3-4 clenovia z isteho cechu ktory nicia vsetkych susedov ? Podla vyvojarov je to OK ? A este aj psycho deti ktory spia na compe a na sekundu cakaju plienit ?
Podporujem vyvojarov , kupujem aj ja diamanty , ale tie susedstva bi mali ovela castejsie menit !!! Foe je hra zadara , tak nech tak aj zostane . A nie aby 3 koko***via nicili vsetkych hracov na 1 svete tym ze si nakupia diamanty za 30 euro . Rozmislite sa nad tym .
 

DeletedUser4776

Hosť
No a čo keby si si každý deň posunul čas výroby a trošku im to sťažil? :) a FOE nie je hra zadara :) je tu možnosť hrať aj zadara a byť obeťou :) Nelamentuj, lebo keby nebolo platiacich hráčov tak nehráš ani ty :) Ako vraví ľudová múdrosť: "Bez peněz do hospody nelez." :D

PS: Susedstvo sa mení tuším každé dva týždne... Možno sa u teba mení tak, že ti dá rovnakých hráčov.
PS2: Skús si spraviť z nevýhody výhodu a ber to tak, že si v ťažšom levele momentálne a je to strategická hra tak pohni rozumom a bráň si svoju úrodu. Je veľa možností už som to spomínal :)
 

DeletedUser3765

Hosť
Je podla vás toto normálne ?

zPuMbO4.png

mWjvvAh.png

QAwn7wR.png

Ako potom mám získavať plániky zo svojej doby a toto už mám 3x za sebou.
 

DeletedUser4788

Hosť
No a čo keby si si každý deň posunul čas výroby a trošku im to sťažil? :) a FOE nie je hra zadara :) je tu možnosť hrať aj zadara a byť obeťou :) Nelamentuj, lebo keby nebolo platiacich hráčov tak nehráš ani ty :) Ako vraví ľudová múdrosť: "Bez peněz do hospody nelez." :D

PS: Susedstvo sa mení tuším každé dva týždne... Možno sa u teba mení tak, že ti dá rovnakých hráčov.
PS2: Skús si spraviť z nevýhody výhodu a ber to tak, že si v ťažšom levele momentálne a je to strategická hra tak pohni rozumom a bráň si svoju úrodu. Je veľa možností už som to spomínal :)

dobre Maxo , tak poviem v robote aby mi posunuli aj pracovny cas ! A susedstvo sa meni kazde 2 tyzdne , ale iba tych najmensich a najslabsych , hraci z milion a viacej bodov vzdicky zostavaju , ako aj pisal SANDER-RX7 ! 4 hraci seberovny a ostatok sa meni .
vidis , nebavi ani sandera hrat hru a plienit mosadz ci hodvab ked potrebuje tovar z jeho doby a taktiez nebavi ani tych malych ked sa na takeho hraca nemozu branit ...


ps. @maxo - ked nestiham zbierat vyrobu tak ani nevyrabam , jednoducho mi cele mestecko stoji ... a caka . Viacej ma bavy ked mam utocit na hraca priblizne zo svojej doby lebo to sa da . Malych neplienim ale zase velkych nemozem . A tych seberovnych co mam (5-6 ) s tymi radsej budem obchodovat .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ps. Vcera som vyplienil 75 hracov z jednou jedinou armadov ! 3 hraci mame po 300 000 bodov a ostatok 20 000 a menej , a podla Teba Maxo je to ok ?
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4776

Hosť
Nemusíš vravieť v robote aby ti menili pracovný čas.... stačí posunúť čas zberu o 30 minút napr. a už sa im bude ťažko čakať a striehnuť keď budeš zbierať inokedy... vravím stačí pohnúť rozumom a ubrániť sa dá... všetci sme raz boli v takejto situácii a keď už sme pri tom je veľmi ťažké sa ubrániť aj seberovnému keď chce prejsť tak prejde... čo budeš hovoriť potom? :)
A máme tu novú moderátorskú krv tak ak máš fakt problém tak sa obráť na nich. Čím viac podnetov dostanú od hráčov a posunú ich ďalej tak tým skôr je šanca, že sa ten algoritmus výberu susedov vylepší.... :)

Ja na tvojom mieste by som postupoval takto:
Mám zber napr. 19:45 a viem že som doma od 19:00 vždy.... jeden deň nedám výrobu a druhý deň ju nastavím na 24h. od 19:15.... prídem domov v pohode pozbieram lebo to by musel byť iný šťastko aby mi niečo ukradol... súbežne s tým si spravím veľa kamošov čo ma motivujú... motivovaná budova sa vykradnúť nedá... takže už zostáva na kradnutie len tovar a ten si ustrážim 24h. výrobou a rýchlym zberom.
Ďalší deň počkám a dám výrobu od 19:28 a tak ďalej striedam časy...

Napríklad tiež môžeš postaviť tzv. fake výrobu ... budovu s tovarom na ktorý nemáš bonus a dať tam 4h. výrobu... potom ti ukradne 1ks nejakej blbosti a 24 hodín máš od neho pokoj.

Možností je veľa stačí len pohnúť rozumom ako som hovoril.... :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore