• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

opat utoky skrz rozne doby

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser4788

Hosť
Ok , tu zase maju priklad ... a tak pokracuju AZ do 3 000 .
ako som pisal , vsetkych 75 hracov som vyplienil 1 armadou a vobec nemam dobry pocit skrze toho .


tsBOoLC.png

kkVAcub.png

wYpEf80.png


znamena , bud su susedia o milion bodov vacsi ako ja alebo o 200 000 bodov a este viacej mensi ako ja .
To vazne potrebuju nieco vymisliet co sa tyka susedstiev . Teraz ma proste zamkli na 2 tyzdne ( keby nemam priatelov na pomoc ).

a stratil som tim motivacie co mi vela znamena . Tak mam utocit a brzdit sam seba ( kedze nemam motivaciu ci co ? ) kedze je tato hra strategia a je aj o utoceni ?
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser3765

Hosť
Moderátori chceli ste nejaký návrh zmenu alebo nápad môžte to poslať Ďalej :D RT týmu že celí systém zmeny susedov je na ho*no.
 

DeletedUser

Hosť
S tím se bohužel nedá nic dělat. Hra vyhodnocuje nejvhodnější možnou kombinaci hráčů, kteří si navzájem mohou být prospěšní, ať už motavacemi, zdokonalováním, nebo rabováním. Jestli je to postavené na hlavu, nebo ne, to ať každý posoudí sám.
 

DeletedUser

Hosť
Ja mam rovnakych susedov uz asi 2 mesiace... Utocia,obcas plienia, ale posuvam sa v dobe, takze utoky prestavaju :) Ked nechcete aby na vas utocili silnejsi hraci, nepripajajte sa na 3 rocny server. Alebo potom nepindajte.
 

DeletedUser4788

Hosť
ZASE PRIPOMINAM NA TIE SUSEDSTVA !!! Na B svete s nami je najsilnejsi hrac ( vobec na B svete abe01 ) a najslabsi ma 786 bodov ! je to podla vyvojarov ok ? Ten hrac ma Stop-ku na cele 2 mesiace lebo mu nikto nepomoze . Pohnite sa aj s tym , to neni OK !!!
 

DeletedUser1834

Hosť
K hlavnej teme "utoky skrz rozne doby" odzvonilo a zvrtlo sa to ako vacsina x tem na inu.
Potom clovek marne hlada podla uvodneho pomenovania.

Tak troska oleja do ohna by nezaskodilo :eek:
Algoritmus pridelovania susedstva je dany a jednotlivych premennych podielajucich sa na zavaznosti ci ovplyvnujuce tento stav nie je akoby sa zdalo uoplne v kompetencii systemu aj ked to nejaky cas trva.
Snad nazorna ukazka vela napovie.

Zum beispiele ... Doprava.
Kazdy cestoval vlakom a vie ze v nasej krajine su tieto koridory ovplyvnene ci site na mieru istej cielovej skupiny obyvatelstva najviac vyuzivajucej tuto formy prepravy, tj. zamestnanym ludstvom a skolopovinym dorastom.
Princip je jasny, ekonomicka situacia. Kedze nic neni zadarmo a cielom je prosperita poskytovatela sluzby (zeleznice) je NEMOZNE by po kolajach premavali poloprazdne vlaky a energia postupom casu narocnejsia na zdroje i finacie je nezanedbatelnym faktorom.

To su ale tie do ocibijuce dovody.
Nasleduje pohodlie cestovania, atraktivita, iste kulturne vyzitie, finacne zvyhodnenie oproti osobnej doprave, ekologia, socialne vztahy atd.

Co z tym ma spolocne FoE ?
Gamesa bezi v mode flash player-u na HTML 5 engine a ako je zname "zerie" systemove prostriedky PC ako nasadena kukucka v holubicom hniezde. Konkurencia WebGL je stale v rannom stadiu vyvoja a nie kazdy prehliadac je mu nakloneny.
Uz z tohto dovodu je nemozne brat do uvahy vsetky mozne varianty ovplyvnujuce napriklad striedanie novych a novych susedov kazdych 14 dni.

Pre ilustraciu,
Cirgarde 6.866 hracov,
Brisgarde 8.106 hracov
Arvahall 10.264 hracov.

Kedze vsetky moznosti zmeny susedstva nie je mozne aplikovat v ramci nasadenej technologie je tu stale moznost ovplyvnenia tejto osemetnej situacie.
Je na kazdom ktoru cestou sa vyberie do Rima ale nech je kazdemu jasne ze po ceste ho cakaju nastrahy s ktorymi dsa musi vysporiadat sam.

Ak uz teda mam susedov jeden mesiac ci dva tych skoro istych, je namieste pouvazovat co i najviac prekaza a co vyhovuje.
Dakto ma problem s plienenim, tj. utoky hracov s vyssich dob.
Bud postupim do rovnakej ci vyssej doby ako protivnik a stazim mu situaciu, ALEBO vyuzijem prvky gamesy poskytujuce iste vyhodne zadosucinenie ako su benefity VS ...

Obchodovanie ?
Som jediny na vrchole doby kedy susedia su o 2 ci 3 doby nizsie?
Treba isty cas pockat alebo si odpovedat na otazku co ma hnalo dopredu ze teraz som jako 4x prepadnuty 18 rocny junak medzi 14 rocnymi spoluziakmi.
Na prvy pohlad neriesitelny problem no kazdy sa stretol z "vystrelkami" ked mu medzi susedov pribudol extrem.
Staci 14 - 28 (?) dni vegetovat a ked sa konecne prihlasim je velka pravdepodobnost ze budem dakde inde.

Ak uz teda mam akychkolvek susedov hladam to najlepsie riesenie pre mna, bud kazdeho lavou zadnou vyrabujem alebo "pomozem" (motivujem / zuslachtim) a vysledok sa dostavi.

Netreba ale zabudat na to hlavne, FoE je zadarmo on line , takze Full service je tabu.
Kupa diamanty neznamena ze vyvojary mi prinesu modre z neba, ked si len pomyslim. (Je to len iste ohodnotenie ich prace)

Napada ma jedno prirovnanie.
Mam suseda co uz velmi dlho pokusa svoj osud.
... a tot je vysledkom jeho snazeni preukrutnych s presne rovnakym vysledkom:

EOBGs7e.png

Doba neskory stredovek kontra neskory stredovek.
Co ma ale najviac zaraza ze doposial po celu tuto dobu jeho pre mna nepochopitelneho snazenia, som nepobadal vobec ziadnu snahu z jeho strany o akysi pokrok v napredovani, tj. minimalne vyvojove predstihnutie a pouzitie vojsko z vyssej doby a s pozehnanim vsetkych svatych si bude moct odskrtnut dalsi bod potrebych k dovrseniu stastia.
Iste ma svoj vyznam to jeho snazenie ktore mi nic nehovori noo pre dotycneho je alfou i omegou.

Co dodat zaverom predvelkonocneho monologu ?
Ak uz susedia su pre mna 0 bodov svojim pocinanim napomozem k zmene tohto stavu vsetkymi moznymi cestickami a medzi nami dievcatami, netreba zabudat ze cinnosti ktore su mi zapovedene u susedov mam vzdy (!) moznost dosiahnut medzi cechovym osadenstvom , ci uz surovinovo, pomocou pri zhanani planikov z doby mne potrebnej a v neposlednom rade i PvP neni len zalezitostou budizknicemu susedov kedze v CvC je superov pozehnane, ktory mi poskytnu bodiky ak sa posnazim.


To ze je cert rohaty este neznamena ze ak si pre mna pride a odnesie do pekla je to konecna stanica.
Treba to brat i pozitivne, budem sice v kotli sa varit ale to teplo ma uz teraz uspokojuje xm16
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore