Ako Upraviť, Uložiť a Nahrať obrázok :)

uhe83

Aktívny člen
Ahojte.. kedže nie každý sa vyzná v PC alebo priamo v aktuálnej problematike s Úpravou Obrazkov... Tak som sa rozhodol vám tu nahodiť malý návod... Samozrejme je na každom z nás a Vás aký postup, či aj program používa :)
Ja to mám takto už zaužívané a podľa mna nie príliš zložíté.
Tak aby som sa do toho pustil a skúsil Vám s Tým pomôcť a uľahčil prácu .

Aktuálny postup je na Win 10, takže keby dačo môžem dorobiť aj návody na ďalšie vydania Windows

1. O ulozeni obrazkov myslim, ze netreba vela pisat, kedze na fore mame vzdy priamo odkaz kde stiahnut... Takze otvorime si obrazok v programe na upravu a je na kazdom z nas, ci pouzivame skicar, Malovanie alebo ako ja vo Win 10 program Fotografie
kreslenie1.jpg

2. Ulozenie upraveneho obrazku
ulozenie.jpg

3. A samozrejme nesmiem zabudnut na poslednu vec, ... Uloženie nášho hotového obrázku sem na FoE Fórum...

Screenshot_21.jpg
PS: ak je obrazok privelky na ulozenie a vypisuje vam nieco taketo

Screenshot_5.png

Tak ja mam odskusany program XNView, ktory je maly ale ucinny programík, ktorý si môžete stiahnuť TU

4. Zmena Veľkosti

jedina vec staci...
Otvoriť obrazok v spominanom programe a stlacit ulozenie...
a ptm uz len postupovat podla obrazku, kde si mozeme zvolit aj kvalitu
finish1.jpg

Na Návrh jedného z Vas pridavam pre istotu aj spôsob aj cez skicár, kde mate zvyraznene nielen kreslenie do obrazku, ale aj zmenu veľkosti...
Screenshot_11.jpg

Tak dufam, ze Vam navod aspon trochu pomoze. Pripadne narhy mi napiste do Spravy a upravim.. Ale myslim, ze je to aspon ako taka pomôcka

S pozdravom Peter ( uhe83 )

PS: Páči sa poteší :p

:)
 
Naposledy upravené :
Hore