• Udalosť Divočina 2021

  Čo by mohlo byť lepšie, ako zažiť dobrodružstvo v rezervácii divokých zvierat? Túlajte sa pláňami a lesmi, obdivujte krásu zvierat žijúcich v ich prirodzenom prostredí a získajte pekné odmeny v novej udalosti Divočina 2021!
  Pre viac informácií kliknite tuto!

Nová verzia Aktualizácia 1.209

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Drahé kráľovné a králi,

v stredu, 21. júla,
sa uskutoční aktualizácia hry na verziu 1.209. Počas nej môže prísť ku krátkemu výpadku hry, vopred sa vám preto ospravedlňujeme za prípadné nepríjemnosti.

Táto aktualizácia je hlavne o vašich nápadoch a návrhoch, je to iba prvá várka zmien, na ktorých sme pracovali, v aktualizácii 1.210 vám prinesieme ďalšie pokračovanie. Za posledných pár týždňov sme zhromažďovali vaše pripomienky a dostali sme veľa požiadaviek na vylepšenia rôznych funkcií (všetky dobre popísané, podrobné a veľmi zaujímavé).

Okrem toho mnohí z vás požiadali aj o drastické zmeny v oknách Správa armády, Inventár a Obchod. Rozsah prác na týchto zmenách by bol, bohužiaľ, pre 1 alebo 2 aktualizácie príliš veľký. Preto nebudeme schopní doručiť všetky zmeny, ktoré boli požadované pri týchto dvoch aktualizáciách, ale to neznamená, že sa na tieto veci v budúcnosti opäť nepozrieme.

Nižšie si môžete prečítať zoznam nadchádzajúcich zmien, dúfame, že sa vám budú páčiť! :)

Vylepšenia na základe návrhov od hernej komunity

 • Predtým, ak ste mali celkovo 80 pozvaných priateľov, už nebolo možné odosielať nové žiadosti o priateľstvo. Stále by však bolo možné prijať ďalších 60 pozvánok na žiadosť o priateľstvo. Odteraz môžete mať až 140 priateľov bez ohľadu na to, kto koho pozýva (to znamená, že môžete poslať alebo prijať až 140 žiadostí o priateľstvo!
 • Vo viacerých oknách sme vylepšili prehľad tovarov, vďaka čomu pre vás bude teraz jednoduchšie rozlíšiť tovary z rozličných ér: Vytvorenie ponuky na trhu, záložka tovarov v inventári a Cechové tovary / Cechová pokladnica:
 • Kedykoľvek nebol dosiahnutý úspech, hra ukázala váš postup na ďalšiu úroveň (napr. Vyhrajte 3 000/50 000 bitiek). Po dosiahnutí najvyššej úrovne úspechu by sa však zobrazila správa „dosiahli ste najvyššiu úroveň tohto úspechu!“. Okrem tejto správy si teraz môžete prezrieť aj nepretržitý postup svojich úspechov (napr. Vyhrať 65 000/50 000 bitiek).
 • V informáciach o hráčovi v globálnom rebríčku v prehliadači sa vám bude zobrazovať hráčova aktuálna éra.
 • Zmenili sme spôsob, akým sa vám odporúčajú cechy. Predtým boli niektoré navrhované cechy zobrazené v zozname neaktívne. Zaviedli sme nové kritériá na určenie, ktoré cechy by mali byť uvedené v tomto zozname, aby sme znížili pravdepodobnosť, že sa hráči pripoja k neaktívnym cechom.

Opravy chýb

PvP Aréna
 • Opravili sme chybu s nezobrazovaním prekladu v niektorých častiach PvP Arény.
 • Opravili sme chybu, kedy bolo hráčovi na konci sezóny v PvP Aréne viackrát poslané oznámenie.
 • Opravili sme chybu, pri ktorej sa nesprávne resetoval osobný rebríček v PvP Aréne.
Všeobecné
 • Opravili sme chybu v prehliadačovej verzii, kedy nebolo možné pred vlastníctvom 4 ďalších provincií okamžite preskúmať určitú provinciu na Marse.
 • Za určitých okolností, noví správcovia v cechu nemohli niekedy získať oprávnenia pre mazanie, odznačovanie a/alebo uzatváranie existujúcich cechových rozhovorov.
 • Vyriešili sme problém, kedy sa na pravej strane obrazovaky niekedy zobrazovala ikona nepripojenej budovy napriek tomu, že bola budova správne pripojená.
 • Opravili sme chybu, kedy sa vlastníctvo budov s negatívnou spokojnosťou (napr. Dom vlka, Čierna veža, atď.) počítalo do požiadaviek pre spokojnosť.

Zmeny pre mobilné zariadenia

V tejto časti sú uvedené zmeny pre mobilné zariadenia, ktoré neuvidíte v prehliadačovej verzii hry, alebo sa týkajú zmien pre mobilné aplikácie, či ich funkcionalitu. Vezmite prosím na vedomie, že aktualizácie pre aplikácie sú dostupné podľa jednotlivých obchodov (Google Play, App store), čo môže trvať aj zopár dní po vydaní prehliadačovej verzie. Takže nebuďte prekvapení, ak neuvidíte ihneď túto aktualizáciu aj na svojich zariadeniach!
 • Pridali sme možnosť zakázať po bitkách animované bannery „Víťazstvo“ a „Porážka“. Tieto animácie sú už preskočiteľné jednoduchým ťuknutím, každodenné preskakovanie stoviek bitiek by však mohlo byť opakovane nepríjemné. Odteraz preto budete vyzvaní s potvrdzovacím oknom na deaktiváciu týchto animácií, keď ich 10-krát preskočíte.
 • Za veľmi špecifických podmienok mohol boj na kampaňovej mape po návšteve kultúrnej usadlosti Starovekého Egypta vyústiť v chybu.
 • Vyriešili sme problém, kedy sa v záložke skladu v Inventári automaticky zobrazoval tovar z predchádzajúcich období.
 • Opravili sme vizuálny problém so štýlom textu pri posilneniach u Predajcu starožitností.

Ďakujeme Vám, že hráte Forge of Empires!

Prosím, ak nám chcete zanechať spätnú väzbu k tejto verzii, kliknite tuto, alebo nás navštívte na Facebooku!

A ak chcete byť informovaní o tom, čo ďalšie práve vyvíjame, prosím, navštívte náš Beta server alebo vyskúšajte Beta Test Program pre mobilné zariadenia.

S pozdravom Váš,
Tím Forge of Empires