Diskusia Diskusia: Cechové boje

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5138

Hosť
OT: posledne prispevky sa necituju, vytvarate zbytocne pyramidu, naucte sa to
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Už bolo niekde písané, že od počtu hráčov v cechu to nezávisí. A je to pravda. Taký cech čo ma napríklad 50 hráčov tak aktívne to mnohokrát hrá 12 hráčov.... to je samozrejme odhad no vidím to podľa rychlosti získavania sektorov... a chcem tým jednoducho povedať, že vždy je šanca na lepšie miesta aj pre malé cechy, ak držia spolu.
 

Danober

Aktívny člen
Troška by som s tebou nesúhlasil v tvojom tvrdení, ale len troška :).
S tým počtom hráčov sa tu nekritizovalo to, či aj malý cech má alebo nemá šancu na získanie dobrého umiestnenia a polemizovať nad tým koľko má cech aktívnych hráčov sa nedá, pretože nikde nieje verejný výsledok toho kto sa zapojil do bojov. Náš cech má len 6 členov a naposledy sme v zlatej skončili druhý. čo je fajn, ale vysvetlím, že v čom je rozdiel ak má cech málo hráčov.
Ak má cech 5 hráčov a je cech v potrebuje na dobitie sektora 100 bojov, čo znamená, že musí vynaložiť veľa bojov a zdrojov na to aby sektor dobil. V prípade ak to rozdelíme matematicky (inak sa to asi porovnať nedá), tak musí každý hráč vybojovať 20 aby získali sektor, tým pádom majú väčšie sťaženie na dobíjanie a skončia so sťažením 20.

Ak má cech 20 hráčov, tak v zlatej potrebujú (zase matematicky :)) na získanie sektora pre každého hráča len 5 bojov. Ich sťaženie po dobití sektora je 5, čo znamená, že ak by boli aktívny, tak v tom istom sťažení, zdrojov a počte bojov vybojujú 4 sektory za ten istý čas ako cech o 5tich hráčoch.

Dohady o tom či má malý cech šancu sú v tejto debate irelevantné. Samozrejme, že ju má, ale potrebuje vynaložiť oveľa viac úsilia a minie viac zdrojov.
Ak to porovnám s expedíciou, kde je výsledok počítaný percentuálne, tak je to naozaj v CB nespravodlivé. V expedícii, ak sa nezapoja všetci tak nezískajú po odohratí IV potrebných 133%.
Môj názor je taký, že pokiaľ sa jedná a CECHOVÉ boje, tak by mal byť výsledok úsilia celého cechu, a spravodlivé by to bolo v prípade ak by sa spôsob získavania sektorov upravil na percentuálne zaťaženie podľa počtu hráčov a zúčastnených cechov. Boje by boli zaujímavejšie a taktika by konečne hrala svoju úlohu ;).
 

Rhando

Aktívny člen
Vyskúšam si jednu vec tu, keďže moje pôvodné vysvetlenie bolo priznávam dosť všeobecné a teoretické, navyše dodám tým jednoznačnú odpoveď na úplne pôvodný marošov dotaz, ktorý žiaľ ale už zmazal (našťastie som ho včera citoval, takže aspoň v tej citaci sa to zachovalo). Inšpirovali ma bratia Češi tu: https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/cechovní-boje.10947/post-99659 , škoda že tak neskoro. Demonštrovať budem na marosovych cechoch slniečko, keďže mi tu včera krásne vypísal progress jednotlivých cechov a predpokladám, že tie cechy sa do CvC ani moc nezapájajú, zjednodušia sa mi tým výpočty. Hodnotenie mám z: https://foestats.com/sk/combined/guilds/ nech si nemusím dodatočne vytvárať mestá na ostatných svetoch. Ostatné potrebné dáta v https://forum.sk.forgeofempires.com/index.php?threads/diskusia-cechové-boje.3013/post-20425 v citaciach.

Matematický dôkaz pôvodného dotazu: ;)
Arvahall: 7182 - 450 = 6732 / 18 = 374 (MMR Zlatá) - 25 = 349 (MMR Strieborná) - (Postúpili zo striebornej do zlatej)
Birsgard: 4744 - 550 = 4194 / 18 = 233 (MMR Strieborná) - 125 = 108 (MMR Strieborná) - (Zotrvali v striebornej)
Cirgard: 1944 - 450 = 1494 / 18 = 83 (MMR Medená) - 75 = 8 (MMR Medená) - (Zotrvali v medenej)
Dinegu: 6259 - 625 = 5634 / 18 = 313 (MMR Strieborná) - 125 = 188 (MMR Strieborná) - (Zotrvali v striebornej)

Z čoho sa skladá prestíž cechu? (https://forum.us.forgeofempires.com...ow-it-affect-guild-position.27711/post-286107)
1.) Prestíž z cechového levelu (Aktuálna hodnota je napísaná na záložke Úroveň v cechovom okne)
2.) Prestíž z CvC (Je rovná dennej sile cechu v CvC)
3.) Prestíž z CB (1 bod MMR = 18 bodov prestíže)

Čo som spravil pri výpočte? (Návod aj pre ostatných):
Zobral som si najprv celkovú prestíž cechu podľa rebríčka cechov. Potom som od nej odčítal prestíž za úroveň, potom je nutné odčítať prestíž za CvC (ak cech vlastní nejaké Sektory v CvC, v tomto prípade to nebolo potrebné), následne som výsledok predelil 18 a dostal som súčasnú hodnotu MMR. Potom som si ešte navyše overil správnosť výsledku či zodpovedá pôvodnému dotazu tým, že som odčítal MMR, ktoré v poslednom kole získali cechy https://forum.sk.forgeofempires.com/index.php?threads/cechové-boje.3045/post-20110 je tabuľka ako sa získava/stráca MMR + tabuľka ktorá liga aké má MMR.
 
Naposledy upravené :

DeletedUser1834

Hosť
Ad: elitny japonsky bombarder

Matematický dôkaz pôvodného dotazu: ;)
Arvahall: 7182 - 450 = 6732 / 18 = 374 (MMR Zlatá) - 25 = 349 (MMR Strieborná) - (Postúpili zo striebornej do zlatej)

" maros1962 said: Na každom svete bolo v lige 8 cechov - t.j. mali sme 7 súperov... a ešte doplním, že na a-čku sa nezapojili do hry z tých 8 cechov dva"

Malinkej nepresnosti si sa dopustil. Pouzil si 6 clennu konstalaciu v omyle kedze sa dva cechy nezapojili. Pri vypocte MMR sa registruju vsetky cechy aj tie ktore sa nezapojili.
ZA dalsie, prestige 7182 je uz po absolvovani poslednej ligy.
Spravne si mal vychadzat z prestige 6707 , tj.po skonceni 3.kola (23.XII)

Momentalne 18lv cechu, 82409 - 122.300 (odmena za 4miesto skoncenej ligy) = asi 35.700 co je 17lv ktoremu prinalez 425 prestige.

Riesenie?
6707 - 425 =6282 / 18 = 349 (MMR po skonceni 3ligy) +25 (4miesto poslednej ligy, 8 ucastnikov) = 374 MMR (Zlate tela)
MOzno ta prekvapilo ked ti vyslo 349 co je pod hranicou postupu (351 MMR) a postupili v domneni ze Allah sa zlutoval nad srdcervucim nestastnikom.

PS. pozeral som len Arvahall
 
Naposledy upravené moderátorom:

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Presunul som časté otázky ohľadom Cechových bojov do návodov, aby to bolo lepšie viditeľné. Budem do tej témy doplňovať informácie. Čakám na odpoveď ohľadom toho, ako sú cechy umiestňované na bojisku, či sú hodnoty víťazných bodov v provinciách fixné a záleží od MMR bodov alebo je to všetko náhodné.

Inak zámer vývojárov je podľa mňa zrejmý, chcú aby hráči mali viacpočetnejšie cechy a aby cechom rástli úrovne. Zvažujú teraz zverejnenie MMR bodov a prestíže.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Chcel by som sa opytat na pociatocne rozdelenie cechov na mape CB. Podla toho ako su ohodnotene najblizsie sektory, je to dost nespravodlive.
Sektory maju rozne hodnoty prispevkov bodov a postupne do stredu sa zvysuju.

Počiatočné rozdelenie cechov na mape bojiska v Cechových bojoch je náhodné, nezáleží od umiestnenia alebo od MMR bodov. Počiatočné alebo blízke provincie môžu mať rozličné hodnoty, avšak ponúkajú aj rozličné výhody. Počiatočné provincie nemusia poskytovať rovnaké množstvá Víťazných bodov.

---
Edit: Takže zatiaľ toto môžeš ignorovať, asi to bude predsa len podľa tých MMR bodov, čakám na bližšie vysvetlenie.
 

DeletedUser5138

Hosť
Inak zámer vývojárov je podľa mňa zrejmý, chcú aby hráči mali viacpočetnejšie cechy a aby cechom rástli úrovne. Zvažujú teraz zverejnenie MMR bodov a prestíže.
no to je vsetko krasne, ale aka je motivacia, aby to hraci robili? ved aj na maximalne moznej urovni cechu, ktore dosiahnu cechy za XYZ rokov, su tie bonusy slabe a nezmenili sa odkedy sa to zaviedlo, treba ich minimalne zdesatnasobit a pridat dalsie, atraktivnejsie, vyznamnejsie bonusy alebo ich komplet prerobit, v sucasnom stave su uplne k nicomu
 

Danober

Aktívny člen
Počiatočné rozdelenie cechov na mape bojiska v Cechových bojoch je náhodné, nezáleží od umiestnenia alebo od MMR bodov. Počiatočné alebo blízke provincie môžu mať rozličné hodnoty, avšak ponúkajú aj rozličné výhody. Počiatočné provincie nemusia poskytovať rovnaké množstvá Víťazných bodov.

---
Edit: Takže zatiaľ toto môžeš ignorovať, asi to bude predsa len podľa tých MMR bodov, čakám na bližšie vysvetlenie.
Neviem ci to bude podla tych MMR bodov. V minulom kole boli dva cechy o jednom hracovi a mali provincie ktore boli vyrazne lepsie bodovane. Samozrejme netusim ake mali MMR skore kedze ho nebolo vidiet.
Pokial by to ale bolo podla MMR, tak ak cech postupi do vysej ligy tak je znevyhodneny a tazko sa bude presadzovat.
Uvidim co zistis :)
Dik Blau.
 

DeletedUser1834

Hosť
Bohuzial, umiestenie je nahodne bez vplyvu MMR.
A to ze blizo u startovacej zony su u dakeho viac ohodnotene a u ineho menej je UMYSEL.
Okrem hromadenia surovin v zasobarniach je i farmenie, ktore viedlo Inno k odstraneniu tychto neduhov inplementovanim do Battlefgrouds tykymito podrazmy.
By boli cechy drave a sli po tich viachodnotnych uzemiach a nepinkali sa na okraji ak maju umysel postupit do vyssej ligy s vacsimi odmenami. Nie vsetky cechy maju viacpocetne osadencstvo a ich tuzba neni zasadnut za Olympsky stol a chcu len zotrvat v lige kde su, staci sa drzat v strede vysledne tabuĺky.
Bojisko Batlegrounds je takmer jakoby gula so styrmi zonami .

Startovacia A4 - D4 ,kde su umiestnene cechy je k dispozicii 24 uzemi samozrejme s minimalnym bodovym ohodnotenym
priblizne od 10 - 40 bodov/h
Zona 3 A3 - D3 ma 16 uzemi k dispozicii od 40 - 80 s moznostou stavby budovy 1 a niekde i 2
Zona 2 A2 - D2 ma 8 uzemi, bodove ohodneotenia 60 -120 kde tu s 3 budovami
Najvynosnejsie uzemia po ktorich tuzi vacsina A1 - B1 - C1 - D1 so 100 -200 bodmi /h

Treba si urcit hranicu ktora liga mi bude domovom pretoze vysia liga kladie vyssie naroky, ktore nie kazdy dokaze naplnit by uspel v dzungli zvanej Battlegrounds
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Neviem ci to bude podla tych MMR bodov.

Vyzerá to tak, že prvé slovo platí a je to náhodne, lebo som sa na to opäť pýtal a nikto to už nevyvrátil.
Pomýlil ma jeden kolega, ktorý mi ukázal obrázok, kde niektoré cechy dostali na bojisku tú istú farbu a polohu, kvôli čomu tvrdil, že to je podľa tých MMR bodov, ale asi to bola len náhoda.
 

uhe83

Aktívny člen
Zdravim...
Blau toto bude skôr asi otázka na teba...
Neplánuje sa založenie dvoch diamantových líg???
Takto ako je to nastavené,tak stačí aby sa dva cechy dohodli,že si budú vzájomne držať miesta a brániť jeden druhého a ďalšie cechy sa tam budú iba striedať...
Ale dane dva cechy budú znepríjemňovať hru ostatným...a nikoho to ptm tak nebaví..
Alebo skôr založiť na princípe CE,že sa založí viac diamantový...či dajme tomu ešte nejaká nad touto a budú sa tam točiť tie naj cechy zo všetkých 4 svetov???

Je to myšlienka skôr asi pre vývojárov..ako na fórum..ale na podpore má odkázali sem...

PS: poprosím hráča Cossacks aby sa k tomuto nevyjadroval..lebo čítať jeho eseje,ktoré sú totálne mimo alebo nasvedčujú o inej poruche...

Ďakujem za odpoveď
 

Rhando

Aktívny člen
Už je to zabezpečené, vyžaduje si to ale čas. Čo som vysledoval, ak je 5-8 cechov vrámci jednej ligy, vznikne jedno bojisko s danným počtom cechov. Ak je viac ako 8 cechov, vzniknú 2 bojiská vrámci dannej ligy. Teda musíš vydržať, aby bolo aspoň 9 cechov v diamantovej lige, potom budú 2 diamantové bojiská.
 

uhe83

Aktívny člen
Už je to zabezpečené, vyžaduje si to ale čas. Čo som vysledoval, ak je 5-8 cechov vrámci jednej ligy, vznikne jedno bojisko s danným počtom cechov. Ak je viac ako 8 cechov, vzniknú 2 bojiská vrámci dannej ligy. Teda musíš vydržať, aby bolo aspoň 9 cechov v diamantovej lige, potom budú 2 diamantové bojiská.
Oki beriem..ale ešte som neodsledoval nikde toľko aby bolo aj na iných svetoch viac ako 1 diamant...
A takto,že ak sa niekto tam dostane,tak taká dohoda každý iný cech zostreli nazad do platiny...
Ale počkáme ...
 
Naposledy upravené :

GamerMiki30

Aktívny člen
No tie zmeny budú dobre vyzerať. No k budove SOCHA CTI 8 by som dal 8 BV vzhľadom na to že aj tovar pre cech sa na tej úrovní zdvihol. Jednoducho nech je to vyrovnané. To je len môj osobný názor.
 

Rhando

Aktívny člen
Pôvodne tie nové úrovne Sochy Cti dávali viac BV, ale vývojari sa na Bete rozhodli, že je to moc OP a mala by to byť viac cechová budova, takže jej nerfli BV na úkor tovarov pre cech a sily cechu. Preto by som už neočakával výraznejšie úpravy.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Ja to chápem, no keď oboje stúpa úrovňami rovnako a potom už na poslednej len tovar vyzerá to nepekne. Viem je mnoho takých budov.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore