Diskusia Diskusia: Forge Bowl 2021

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
forgebowl21_logo.png


Priestor pre vašu spätnú väzbu ohľadom hernej udalosti: Forge Bowl 2021

O hernej udalosti si môžete prečítať aj v našej hernej nápovede.


 

Rhando

Aktívny člen
Super, už sa teším. Hlavná cena je dosť mizerná, ale aspoň sa budú dať poriadne farmiť denné odmeny.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Hlavná cena bude hlavne dosť veľká. Ale dúfam, že ju získam komplet, lebo v zimnom mi to nevyšlo. Ale teším sa aj na denné ceny. Hádam sa event teda celý podarí.
 

ajja

Člen
Hlavná budova je zaujímavá po pripojení získaných polí. Terracotta Vineyard 5x29 4_OliveGrove 2_LevanderLawn 7_CypressPass.png
V uvedenej konfigurácii je k hlavnej budove pripojených 12 polí rozmeru 5x2:
4 x olivolé ( 8% obrany útočnej armády ) 4 x 8 = 32
6 x tuje ( 8% útok útočnej armády ) 6 x 8 = 48
2 x levandulové ( 4 body výskumu ) 2 x 4 = 8
polia s tovarom zostava neobsahuje

Celé to zaberá plochu 5x27 (=135)
Všetky 4 pekárne zaberajú plochu 6x10 (=60) polí

Zimná udalosť bola náročná na utrácanie diamantov, ak ste chceli získať všetky 4 pekárne.
Ak budete mať šťastie a využijete čas, keď sú odmenou polia, tak môžete vyskladať silnú zostavu.
Takáto zostava je vhodná hlavne pre začínajúcich hráčov, ktorí majú dosť miesta a nahradia obyčajné budovy.
Každý si môže zostaviť budovu svojim úsilím podľa vlastnej potreby.
Myslím, že je to zaujímavá udalosť, ktorú sa oplatí dotiahnuť do konca.

Oprava: Zostava má 6 a nie 7 polí tují, čiže o 5x2 polí menšiu rozlohu.

útok - 48 / 135 = 0,36 útoku na jedno políčko
obrana - 32 / 135 = 0,24 obrany na jedno políčko
Prepočet celkovej útočnej sily na celú plochu nemá opodstatnenie, lebo polia sú samostatné objekty,
ktoré si vyskladáte v priebehu udalosti. Čiže beriem to samostatne pole od polia.
8% útok ( obrany ) útočnej armády na pole 8 / 10 = 0,8 % na jedno políčko
Hlavná budova je nutnosť, ale má svoje vlastné parametre: 8 bodov 18 tovaru ...
 
Naposledy upravené :

Rhando

Aktívny člen
Súhlasím že je to pekná odmena, ale zabíjajú to hlavne tie obrovské rozmery, inak by to bol veľmi zaujímavý set. Taký vláčik z minulého roka je podľa mňa 100x výhodnejší ako toto. Treba si totiž prerátať efekt na 1 políčko.
Príklad, čo uviedla ajja :
útok - 48 / 145 = 0,33 útoku na jedno políčko
obrana - 32 / 145 = 0,22 obrany na jedno políčko

Sv. Patrick bude mať omnoho lepšiu hlavnú odmenu.
 

Igi2

Nový člen
Dobrý deň Vám prajem všetkým. Chcem sa opýtať kde sa mam zapojiť do tejto súťaže alebo skôr kde napíšem odpoveď? Na FB som dal lajk ale odpoveď sa asi píše inde.
Ďakujem
 

maros1962

Člen
Dnes som dostal zaujímavú odmenu - tajomnú odmenu. Keď som pozrel do inventára - tak som neveril vlastným očiam: tajomná odmena sa odtají o 32 dní a 15 hodín. Teda už len 32 dní a 14 hodín a 55 minút. To ma podržte - dúfam, že sa mi to pripomenie na obrazovke, pretože o 32 dní a 14 hodinách a už neviem koľkých minútach si nebudem pamätať, čo sa vlastne odtajilo - dôležité však je, že to je ako nastražená bomba, pekne sa po sekundách odrátava čas. Úžasné. nehovoriac o tom, že po tých 32 dňoch a 14 hodinách dostanem 50 000 kladiviek. To by bolo fajn, už sa na to teším.... Tlmočte moju "gratuláciu" autorom tejto geniálnej myšlienky. verím, že pri ďalšom evente bude ešte tajomnejšia odmena, ktorá sa odtají o 5 rokov, 11 mesiacov, 3 týždne. 4 dni, 18 hodín, Súčasne je to môj návrh, aby všetky odmeny v eventoch boli tajomné, a odtajovali sa náhodne po rokoch a mesiacoch. Veď by nás to nútilo zotrvať v hre 5 rokov, 11 mesiacov, 3 týždne, 4 dni a 18 hodín. Veď predsa len sme zvedavé tvory a netrpezlivo budeme čakať, čo nám FoE darovalo... ha ha... Ešte raz - vďaka FoE!!! Len tak ďalej!!! M.
 
Naposledy upravené :

Jamsit

Nový člen
Použite 150 diamanty za trénera
Našetrene 6400 lopty
žiadne ine diamanty som nepouzil :) ja som za tuto udalost až velmi rád, pride mi to že druhe vianoce ;D

stiahnuť.pngstiahnuť (1).png
 

TikoP

Člen
Maros 1962 , dobre si to vystihol. Iba doplním: niektoré úžasné ceny - sa v jednotlivých eventoch sústavne opakujú (úlomky veci a pod.)
 

Krokous1838

Aktívny člen
@Jamsit človeče, super! Na akej úrovni máš ale Terakotový vinohrad? Tých máš tiež celkom hodne v zásobe :)

OTÁZKA: dajú sa získať 2 tieto terakotové vinohrady? Bol by zdvojený účinok? Dík :D
 

QppZoon

Aktívny člen
Dnes som dostal zaujímavú odmenu - tajomnú odmenu. Keď som pozrel do inventára - tak som neveril vlastným očiam: tajomná odmena sa odtají o 32 dní a 15 hodín. Teda už len 32 dní a 14 hodín a 55 minút. To ma podržte - dúfam, že sa mi to pripomenie na obrazovke, pretože o 32 dní a 14 hodinách a už neviem koľkých minútach si nebudem pamätať, čo sa vlastne odtajilo - dôležité však je, že to je ako nastražená bomba, pekne sa po sekundách odrátava čas. Úžasné. nehovoriac o tom, že po tých 32 dňoch a 14 hodinách dostanem 50 000 kladiviek. To by bolo fajn, už sa na to teším.... Tlmočte moju "gratuláciu" autorom tejto geniálnej myšlienky. verím, že pri ďalšom evente bude ešte tajomnejšia odmena, ktorá sa odtají o 5 rokov, 11 mesiacov, 3 týždne. 4 dni, 18 hodín, Súčasne je to môj návrh, aby všetky odmeny v eventoch boli tajomné, a odtajovali sa náhodne po rokoch a mesiacoch. Veď by nás to nútilo zotrvať v hre 5 rokov, 11 mesiacov, 3 týždne, 4 dni a 18 hodín. Veď predsa len sme zvedavé tvory a netrpezlivo budeme čakať, čo nám FoE darovalo... ha ha... Ešte raz - vďaka FoE!!! Len tak ďalej!!! M.
V tej odmene nájdeš niečo k najbližšiemu eventu. Nejakú súpravu výberu a pod.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore