Diskusia Diskusia: Futbalový pohár 2021

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
CUP21%20logo.png


Priestor pre vašu spätnú väzbu ohľadom hernej udalosti: Futbalový pohár 2021

Pre viac informácií o hernej udalosti si môžete prečítať našu hernú nápovedu.
 

mimon

Nový člen
IMHO skoro furt mám úlohy ktoré ma len brzdia(časovo)

Vyzbieram denné suroviny a dostanem úlohu na ich zber , navštívim priatelov a dostanem úlohu na návštevu hostinca , vymlátim všetkých susedov a mám ulohu poraziť xy jednotiek(cechove boje a expedícia uzavretá) , pozbieram incidenty a ejhle je tu úloha na 5 incidentov a ešte k tomu úlohy na výrobu 8-10-15 x 8 hodinová produkcia, všetko primárne zamerané na spomalenie postupu

Predchádzajúce eventy som plnil daleko v predstihu denne 5-6 úloh a teraz som rád ked splním 2

Ak by to nedávalo len 1 úlohu denne pri posledných 15-tich,tak to spravím aj 10 dní pred koncom teraz je 16 dní do konca a ja musím spraviť ešte 34 úloh

Áno spravím to o tom nepochybujem len výsledný dojem je hodne negatívny , oveľa viac než ostatné eventy je tu tlak na požívanie diamantov

Čo sa týka zápasov tam je šanca na výhru nejaká pošahaná 3x 80% šanca na výhru a 3x prehra(ja 1xIV fotbalista +4x III futbalisti – súper 5x I futbalisti)

A naopak 2x 50% a 2x výhra asi tam majú zapnutý hodne cinknutý RNG
 

Scimia Uomo

Nový člen
No, ulohy su presne take iste ako v kazdom inom evente. Na C-cku som to dokoncil bez pouzitia urychlovacich presypacich hodin na kladivka na stvrty den a uplne v pohode a to tam mam uplny lama-ucet.
Ziadne diamanty nepotrebujes na plnenie uloh a ani ziadne nepotrebujes na uspesne ucinkovanie v treningu. Staci len spravne stavat hracov na hracov a vyhravat sa da velmi pekne. Treba ale hrat najtazsiu obtiaznost pokial mozno vzdy a na konci druha najvyssia liga bude. Ona je totizto vacsia pravdepodobnost, ze dostanes dennu odmenu na najtazsej urovni zapasu ako na strednej. Lahka je o nicom.
 

Terrorscream

Nový člen
IMHO skoro furt mám úlohy ktoré ma len brzdia(časovo)

Vyzbieram denné suroviny a dostanem úlohu na ich zber , navštívim priatelov a dostanem úlohu na návštevu hostinca , vymlátim všetkých susedov a mám ulohu poraziť xy jednotiek(cechove boje a expedícia uzavretá) , pozbieram incidenty a ejhle je tu úloha na 5 incidentov a ešte k tomu úlohy na výrobu 8-10-15 x 8 hodinová produkcia, všetko primárne zamerané na spomalenie postupu

Predchádzajúce eventy som plnil daleko v predstihu denne 5-6 úloh a teraz som rád ked splním 2

Ak by to nedávalo len 1 úlohu denne pri posledných 15-tich,tak to spravím aj 10 dní pred koncom teraz je 16 dní do konca a ja musím spraviť ešte 34 úloh

Áno spravím to o tom nepochybujem len výsledný dojem je hodne negatívny , oveľa viac než ostatné eventy je tu tlak na požívanie diamantov

Čo sa týka zápasov tam je šanca na výhru nejaká pošahaná 3x 80% šanca na výhru a 3x prehra(ja 1xIV fotbalista +4x III futbalisti – súper 5x I futbalisti)

A naopak 2x 50% a 2x výhra asi tam majú zapnutý hodne cinknutý RNG
Práve preto si mimoň treba plánovať postup, tu máš link na oficiálne fórum a event, ja som spravil klasické úlohy hneď v prvý deň, ak vidím, že ďalšie úlohy sú presne o tej motivácii, alebo návšteve hostincov, tak si počkám až dôjdem na tú úlohu a pekne to dáš, na 8-h už mám v inventári pripravené 6-h zrýchlenie produkcie zásob, žiadne diamanty nepotrebuješ, len si to naplánovať a troška porozmýšľať ;) tu je link na fandom wiki, tu nájdeš všetko o hre https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2021_FoE_Soccer_Cup_Event , rozklikneš si dole položku main questline a daily questline a pekne vidíš aké úlohy nasledujú :) čo sa týka turnaja vôbec sa netreba nejak riadiť %, ja dávam furt najsilnejšieho hráča mm 30% šancu na výhru a vyhrám a keď mám 60 prehrám, ale častejšie vyhrám než prehrám :) a to idem s level 8 futbalistami proti levelu 15 :)
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Tie percentá na výhru zápasu sú len pravdepodobnosť/šanca. Rovnako fungujú napríklad tieto VB: Hrad Himeji, Chrám relikvií, Kraken, Lietajúci ostrov, Projekt dažďového pralesa a iné. Tie VB majú tiež pravdepodobnosť/šancu. Takže v turnaji funguje všetko správne. Ak chcete uvediem aj iný príklad.
 

El..Profesor

Nový člen
Zmena opatstva ma asi rovnaky vyznam ako levelovanie VB koloseum alebo delfska vestiaren, na velkost ktoru zabera dava toho prilis malo, to uz sa viac oplati terasova farma kde si vyberiem co chcem a ak chcem body tak ich mam 12Bv za rovnaky cas alebo 60tovarov. A percenta pre obrannu armadu takmer nikto nezbiera a najma nie na takom velkom priestore. Takze tato budova je vhodna max. pre zacinajucich hracov ale na vymenu unstarozitnika za nieco uzitocnejsie ako napr. strom lasky
A co sa zapasov v turnaji tyka tak je dost narocne prist na ten spravny styl ako vyhravat ale je to v podstate ako kamen papier noznice, kde jedno porazi druhe a vy musite mat tych vitazstiev viac ako super ;)
 
Mohli by ste z eventov vypustiť úlohy kde treba kúpiť BV alebo aspoň zmeniť aby sa každým zakúpeným BV nezvyšovali náklady. Po tých eventoch už majú ľudia tú sumu vyšróbovanú pekne vysoko, a za krátko sa môže stať, že kvôli tomu sa nebudú dať prejsť eventy. Buď tieto úlohy vypustite, alebo nastavte cenu BV podľa éry v ktorej hráč je.
 

mimon

Nový člen
Práve preto si mimoň treba plánovať postup, tu máš link na oficiálne fórum a event, ja som spravil klasické úlohy hneď v prvý deň, ak vidím, že ďalšie úlohy sú presne o tej motivácii, alebo návšteve hostincov, tak si počkám až dôjdem na tú úlohu a pekne to dáš, na 8-h už mám v inventári pripravené 6-h zrýchlenie produkcie zásob, žiadne diamanty nepotrebuješ, len si to naplánovať a troška porozmýšľať ;) tu je link na fandom wiki, tu nájdeš všetko o hre https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2021_FoE_Soccer_Cup_Event , rozklikneš si dole položku main questline a daily questline a pekne vidíš aké úlohy nasledujú :) čo sa týka turnaja vôbec sa netreba nejak riadiť %, ja dávam furt najsilnejšieho hráča mm 30% šancu na výhru a vyhrám a keď mám 60 prehrám, ale častejšie vyhrám než prehrám :) a to idem s level 8 futbalistami proti levelu 15 :)
práve to je to čo sa i na tom turnaji nepáči - keď ideš s 8-čkami proti 15-kovým nemal by si vyhrať takže je to ako hodiť si kockou a turnaje/súboje by nemali byť o náhode/šťastí
 

TikoP

Člen
Pre člena tímu FoE : Ukončil som úspešne hru - Futbalový pohár 2021. Okrem iných odmien som mal získať v Móle centra udalosti aj 5 dňové 150 % posílenie zásob. Čas posilnenia zásob sa z 5 dňovej výhry odpočítáva , ale v paneli Prehľad posilnení - Produkcia zásob - 150% posilnenie nefiguruje. V čom je problém, že odmena nezvyšuje zber zásob? Ďakujem za skorú odpoveď.
 

TikoP

Člen
PS: Chyba je odstránená tým, že už figuruje odmena v Prehľade posilnení. Avšak ak som doteraz dal robiť zásoby na 5 minút bral som 6072 zásob pri 164% posilnení pred touto odmenou. Teraz po započítaní odmeny ak dám zásoby na 5 minút, pri 314% posilnení beriem taktiež to isté množstvo - 6072 zásob. Píšem až teraz, pretože som si to až teraz všimol. Mohol by sa nato pozrieť ešte raz člen tímu
 

TikoP

Člen
PS: Čo som skôr napísal - týka sa to jednej lietajúcej záhrady na 5 minút, pre lepšie pochopenie problému.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Za málo a my vám ďakujeme za nahlásenie chyby a vašu trpezlivosť.

Čo sa týka Futbalového pohára, ako by ste zhodnotili túto hernú udalosť?
Páčila sa vám, nepáčila, radi si prečítame akúkoľvek spätnú väzbu :)
 

Rhando

Aktívny člen
Udalosť v pohode, aj keď dosť spravila náhoda a turnaje boli čistá lotéria. Denné odmeny oproti minulému roku padali o čosi viac, trochu som si vylepšil mestá. Hlavná odmena čistá katastrofa, komplet išla k starožitníkovi, to je aj dôvod, prečo som tento event defacto ignoroval a len som oddychoval.
 
Naposledy upravené :

TikoP

Člen
Herná udalosť sa hrala veľmi dobre. Úlohy boli prijateľné a pri hraní na najdlhšie vzdialenosti sa dala získať hlavná odmena vcelku hladko. Taktiež pomáhali incidenty. Nedá sa to však povedať o hernej udalosti, ktorej hlavnou odmenou bolo Veľkolepé koleso. Mnohokrát úlohy boli zákerné s cieľom zabrzdenia v pokračovaní v hre a po splnení všetkých predpísaných úloh , i doplnkových, sa nepodarilo získať túto hlavnú odmenu ( ak si hráč nenakúpil )
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore