Diskusia: Jesenné hody 2017

  • Zakladateľ témy DeletedUser4
  • Vytvorené

DeletedUser4

Hosť
Milí hráči,
pretože si ceníme vašu spätnú väzbu budeme radi ak sa s nami podelíte o váš názor k nadchádzajúcej jesennej udalosti. :)
 

DeletedUser5785

Hosť
Zadania úloh:
Zadanie 1Zadanie 2Odmena
1Vyzbierajte 100 mincíPoužite 2 BV
Fall_apple.png
20
2Vyzbierajte 20 tovarovPoužite 3 BV
Fall_apple.png
25
3Kúpte 2 BVPoužite 4 BV
Fall_apple.png
20 +
Icon_boost_coins_large.png
50% Posilnenie mincí
4Aktivujte posilnenie buď v hostinci alebo pomocou predmetu vo vašom inventáriPoužite 5 BV
Fall_apple.png
20
58 krát dokončite 5-min produkciu Použite 5 BV
Fall_apple.png
25
6Dosiahnite nadšenie vášho obyvateľstvaPoužite 5 BV
Fall_apple.png
25
7Naverbujte 2 jednotky z vašej éry alebo 3 z predchádzajúcej éryPoužite 6 BV
Fall_apple.png
30
8Motivujte alebo zdokonaľte 20 budovPoužite 6 BV
Fall_apple.png
25
910 krát dokončite 1-hod produkciuPoužite 7 BV
Fall_apple.png
30
10Vyskúmajte technológiu
alebo
Prispejte 300 tovarov z vašej alebo predchádzajúcej éry z vášho skladu do cechovej pokladnice.
Použite 7 BV
Fall_apple.png
35 +
portrét Eddie

Odmena za splnenie prvej série úloh: 75
Fall_apple.png
a Lis na jablčnú šťavu
Fall_cidermill.png

Zadanie 1Zadanie 2Odmena
1Vyzbierajte 100 zásobPoužite 8 BV
Fall_apple.png
20
210 krát dokončite 15-min výrobuPoužite 8 BV
Fall_apple.png
20
3Kúpte 4 BVPoužite 8 BV
Fall_apple.png
25
4Získajte 1 sektor bez boja
alebo
Porazte 50 jednotiek v súboji
Použite 9 BV
Fall_apple.png
30
5Vyzbierajte 600 striebra z hostinca
alebo
Kúpte 8 BV
Použite 9 BV
Fall_apple.png
25
6Postavte 2 dekorácie z vašej éry alebo 3 z predchádzajúcej éryPoužite 9 BV
Fall_apple.png
20
715 krát dokončite výrobu vo výrobnej budove z vašej éry,
alebo
20 krát dokončite výrobu vo výrobnej budove z predchádzajúcej éry
Použite 10 BV
Fall_apple.png
25
8Získajte 3 sektory bez boja
alebo
Vyhrajte 7 bojov za sebou
Použite 10 BV
Fall_apple.png
35
9Postavte 2 obytné budovy z vašej éry alebo 3 z predchádzajúcej éryPoužite 10 BV
Fall_apple.png
25
10Naverbujte 4 jednotky z vašej éry alebo 6 z predchádzajúcej éryPoužite 10 BV
Fall_apple.png
30
11Objavte novú provinciu
alebo
Vyriešte 12 stretnutí v cechovej expedícii
Použite 10 BV
Fall_apple.png
35
12Navštívte 12 Hostincov priateľovPoužite 10 BV
Fall_apple.png
20
13Postavte 2 kultúrne budovy z vašej éry alebo 3 z predchádzajúcej éryPoužite 10 BV
Fall_apple.png
25
14Vyskúmajte technológiu
alebo
Prispejte z vášho skladu 350 tovarov z vašej éry alebo z predchádzajúcej éry do cechovej pokladnice
Použite 10 BV
Fall_apple.png
35
15Postav 10 dekoráciíPoužite 10 BV
Fall_apple.png
20
1615 krát dokončite 1-hod výrobu vo výrobnej budovePoužite 10 BV
Fall_apple.png
25
17Motivujte alebo zdokonaľte 50 budovPoužite 10 BV
Fall_apple.png
25
18Postavte 1 tovarovú budovu z vašej éry alebo 2 z predchádzajúcej éryPoužite 10 BV
Fall_apple.png
25
19Preniknite do 4 sektorov
alebo
Kúpte 10 BV
Použite 10 BV
Fall_apple.png
30
20Získajte kontrolu nad provinciou
alebo
Prispejte z vášho skladu 900 tovarov z vašej aktuálnej éry do cechovej pokladnice.
Použite 10 BV
Fall_apple.png
35

Odmena za splnenie prvej série úloh: 100
Fall_apple.png
a 1 x Aktualizácia lisu na jablčnú šťavu

Zadanie 1Zadanie 2Odmena
112 krát dokončite 4-hod výrobu vo výrobnej budove-
Fall_apple.png
20
2V hostinci priateľov aktivujte 2 posilnenia
alebo
Použite 20 BV
-
Fall_apple.png
25
3Získajte 2 sektory bez boja
alebo
Porazte 70 jednotiek v súboji
Použite 10 BV
Fall_apple.png
35
4Naverbujte 3 jednotky z vašej éry alebo 5 z predchádzajúcej érySplňte ľubovoľnú inú úlohu (napr. príbehovú)
Fall_apple.png
30
515 krát dokončite 8-hod výrobu vo výrobnej budove15 krát dokončite 15-min výrobu vo výrobnej budove
Fall_apple.png
25
6Vyzbierajte 650 striebra z hostinca
alebo
Kúpte 10 BV
10 krát dokončite 1-hod výrobu vo výrobnej budove
Fall_apple.png
25
7Aktivujte 1 posilnenie v hostinci priateľov
alebo
Použite 10 BV
-
Fall_apple.png
20
8Vyskúmajte technológiu
alebo
Prispejte z vášho skladu 400 tovarov z vašej éry alebo z predchádzajúcej éry do cechovej pokladnice
Predajte ľubovoľné 4 budovy z vašej éry alebo 6 budov z predchádzajúcej éry
Fall_apple.png
35
9Postavte 2 kultúrne budovy z vašej éry alebo 3 z predchádzajúcej éryNavštívte 10 hostincov priateľov
Fall_apple.png
25
10Aktivujte 3 posilnenia v hostinci priateľov
alebo
Použite 30 BV
Splňte ľubovoľnú inú úlohu (napr. príbehovú)
Fall_apple.png
30
11Získajte 4 sektory
alebo
Prispejte z vášho skladu 700 ľubovoľných tovarov do cechovej pokladnice
Použite 10 BV
Fall_apple.png
35
1210 krát dokončite 4-hod výrobu vo výrobnej budove-
Fall_apple.png
20
13Dosiahnite nadšenie vášho obyvateľstvaPostavte 2 dekorácie z vašej éry alebo 3 z predchádzajúcej éry
Fall_apple.png
25
14Objavte novú provinciu
alebo
Majte ukončenú prvú obtiažnosť cechovej expedície
Použite 15 BV
Fall_apple.png
35
15Motivujte alebo zdokonaľte 50 budov-
Fall_apple.png
20
16Vyzbierajte 100 tovarovNaverbujte 2 jednotky z vašej éry alebo 3 z predchádzajúcej éry
Fall_apple.png
25
17Postavte 1 tovarovú budovu z vašej éry alebo 2 z predchádzajúcej éryVyzbierajte 500 zásob
Fall_apple.png
25
18Vyhrajte 10 bojov
alebo
Prispejte z vášho skladu 100 tovarov z vašej aktuálnej éry do cechovej pokladnice.
Splňte ľubovoľnú inú úlohu (napr. príbehovú)
Fall_apple.png
30
1920 krát dokončite 5-min výrobu vo výrobnej budove-
Fall_apple.png
20
20Získajte kontrolu nad provinciou
alebo
Prispejte z vášho skladu 900 tovarov z vašej aktuálnej éry do cechovej pokladnice.
Použite 20 BV
Fall_apple.png
35

Odmena za splnenie prvej série úloh: 1 x Aktualizácia lisu na jablčnú šťavu a Lis na jablčnú šťavu
Fall_cidermill.png
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser6181

Hosť
V kazdej linii je vyskumaj technologiu alebo prispej tovarom do cechovej pokladnice. Ja napriklad nechcem expit doby a na tovary mam hvezdaren. Ak si to zratam, treba mi darovat cechu 1050 tovarov(!!!!!!!!) Moli by to upravit lebo toto je extrem a niesom jediny kto nepotrebuje ist do dalsej doby...
na druhej strane vyskumat tri technologie za 24 dni a to mate mrte dalsich uloh tiez nieje nic easy
 

DeletedUser5785

Hosť
Áno majqee, ani pre mňa nebude také jednoduché dať dokopy všetky tovary, ktoré potrebujem, pretože v expedíciach som čistý vyjednávač, čiže aj keď vyrobím veľa tovarov, veľa ich aj miniem.A do ďalšej éry ísť ešte nechcem.
Čo sa dá teraz robiť v danej situácii, aby to bolo čo najmenej bolestivé? Asi jediné, čo môžem poradiť je, aby si si nazbieral/vyrobil 525 tovarov z tvojej éry a na trhu ich vymenil za dvojnásobok (1050) tovarov z predchádzajúcej éry. A tie potom použiješ na splnenie úloh prispievania do cechovej pokladnice. Predsa len výroba polovičného množstva bude trvať o polovicu menej času :)

A všimni si, že aj tak budeš musiet stavat tovarové a iné budovy a možno na to budeš musieť zbúrať budovy, čo máš teraz postavené.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5682

Hosť
V kazdej linii je vyskumaj technologiu alebo prispej tovarom do cechovej pokladnice. Ja napriklad nechcem expit doby a na tovary mam hvezdaren. Ak si to zratam, treba mi darovat cechu 1050 tovarov(!!!!!!!!) Moli by to upravit lebo toto je extrem a niesom jediny kto nepotrebuje ist do dalsej doby...
na druhej strane vyskumat tri technologie za 24 dni a to mate mrte dalsich uloh tiez nieje nic easy

Kedze som momentalne v III. serii na 5. ulohe, mozem ti poradit ako na danu ulohu:
- odkladaj si "nepotrebne" vyskumy z predchadzajucich dob. Napriklad nepotrebujes mat vyskumane vsetky tovarove produkcie, nakolko v provinciach mas vzdy iba dva tovary. Teraz ti to asi nepomoze, ale do buducna a dalsich eventov...
- dohodni sa v cechu, alebo s priatelom, aby ti za body vyskumu (vlozis mu do VB), predal tovar z vyssej doby v pomere 1:2. Ten tovar z vyssej doby nasledne povymienaj v pomere 1:2 za tovar z nizsej doby a ten potom vymen dalej az po Tvoju dobu... Vzdy tak dostanes dvojnasobok a ak sa Ti podari zskat napriklad tovar z buducnosti oceanov, mas vystarane...
 

uhe83

Aktívny člen
CAute.. mozno vedlajsi dotaz, ale co vy nato...
je lepsie si Jablcny lis aktualizovat na 3 uroven, ci mat radsej dva nna druhej urovni.. :D
vaham stale co a ako... lebo je jasne na porovnanie, ci je dost placu, ale zas mat 4 body miesto troch je zas jasne.. no nevem stale
tak, ze sa teda opytam priamo tuna, kto ma na to aky podnet, ci sko nazor

vdakaa :)
 

DeletedUser5954

Hosť
CAute.. mozno vedlajsi dotaz, ale co vy nato...
je lepsie si Jablcny lis aktualizovat na 3 uroven, ci mat radsej dva nna druhej urovni.. :D
vaham stale co a ako... lebo je jasne na porovnanie, ci je dost placu, ale zas mat 4 body miesto troch je zas jasne.. no nevem stale
tak, ze sa teda opytam priamo tuna, kto ma na to aky podnet, ci sko nazor

vdakaa :)


Môj osobný názor radšej jeden na 3 :) Neskor ho možno ani nebudeš chcieť mať v meste
 

uhe83

Aktívny člen
Môj osobný názor radšej jeden na 3 :) Neskor ho možno ani nebudeš chcieť mať v meste
tak ak by som ho nechcel si ho viem ulozit ak sa nemylim, ze to je mozne ulozit aj tuto budovu...
ale prave preto, ze aktualne mi je treba viac BV na levlovanie VB a vymeny prevazne...
tak preto stale vaham :)
 

DeletedUser6153

Hosť
fajn akcia páčia sa mi tu eventy a úlohy aspom musím dopredu rozmýšlať aby to išlo ako hodinky
 

DeletedUser5682

Hosť
Po dokonceni mozem povedat, ze je to velmi dobra akcia, pacia sa mi, okrem ineho, aj pridane nove moznosti riesenia uloh, mechanizmus ziskavania jablcok a pri odmenach z kosika sa mi osvedcila taktika nazbierat veeela jablcok a ked prislo nieco, co som chcel (nape. studna zelani), vtedy ich pouzit.

Potrapilo ma subezne riesenie pribehovej a eventovej ulohy (niekolko krat), ale odmena stoji za to :)

jablka.png
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5683

Hosť
Gratulujem všetkým k ukončeniu eventu a tým ako som ja k ešte pevným nervom :)
 

uhe83

Aktívny člen
joj, ja uz event minimalne tyzden hotovo, a stale ako som pisal vahamm, ci jeden na max, alebo dva na druhom lvl, ale uvidim, ci neziskam este jeden planik z odmien a boli by dva na tretom lvl, takze sa uvidi este :D
ale tiez chvalim eventik a aj novu listu, prehladnejsie...
aj ked kamos co pouziva na Win10 prehliadac Microsoft edge..tu listu mal uz predtym ako bola oficcialne nahodena k nam
ale palec nahor...
nastastie, ze sa da pozriet event o daco skor na anglickej wiki a nachystat si veci, co urychli event o poriadny kus :eek:)
 

DeletedUser6153

Hosť
ano ked sa hráč nachystá ide to ľahšie tiež mám hotovo a jablká šetrím na niečo čo sa mi bude páčiť budem mať 4 pokusy uvidíme:)))
 

uhe83

Aktívny člen
tak ja uz teraz mam na viac pokusov a naposledy som minul asi 1500 jabĺk ak nie aj viac..
teraz pomaly ďalších 800 uz ready
odmeny som si vyhliadol uz,takze len cakam na dany datum
 
Hore