Diskusia Diskusia k súťaži "Sviatočný kvíz"

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5683

Hosť
prewinter_contest_logo.png

Vážení hráči, tu môžete debatovať o všetkom možnom, čo sa týka súťaže Sviatočný kvíz.

Príjemnú zábavu!

Váš FoE tím
 

DeletedUser5683

Hosť
Od 17.00 hod, je téma Zadanie súťaže odomknutá pre odpovede. V pohode, ak si nová, len sa pýtaj.
 

DeletedUser6471

Hosť
Od 17.00 hod, je téma Zadanie súťaže odomknutá pre odpovede. V pohode, ak si nová, len sa pýtaj.
Cakala som 10 minut nez padne 17 sta hodina a stale to ukazuje aspon mne ze to je uzamknute. Uz 20 minut.neviem teda kde sa stala chyba.kludme vymaz prispevok
 

DeletedUser5683

Hosť
Odpoveď máš vloženú v téme Zadanie súťaže, len ju nie je vidieť, lebo sekcia je moderovaná...
 

DeletedUser6204

Hosť
Prosím Vás, chceli ste napísať "1. Prvý až piaty súťažiaci v daný deň:" alebo "1. Prvý piati súťažiaci v daný deň:"???
Hodila by sa v preklade jazyková korektúra ešte pred zverejňovaním, nech toho Lóvenčina nehyzdíte príliš..... a keď som u toho, skloňovanie slova medaila mi prepaľuje monitor. Jedna medaila, dve až 4 medaily (to je zatiaľ dobre, ale ) 5 a viac medailí!!!, nie medail!!
 

DeletedUser5683

Hosť
Mal som na mysli, súťažiaci v radových číslovkách: prvý, druhý, tretí, štvrtý, piaty hráč, t.j. jednotné číslo, nominatív.

Radové číslovky sa skloňujú na základe zakončenia ako prídavné mená podľa vzoru pekný alebo cudzí. To znamená, že číslovky druhý, piaty, stý sa skloňujú podľa vzoru pekný: ak sa vzťahujú na jednu osobu, v nominatíve majú tvar jednotného čísla: Maroš skončil (je) druhý (piaty, stý), ak sa vzťahujú na viaceré osoby, v nominatíve majú tvar množného čísla: hokejisti skončili (sú) druhí (piati). Číslovky piaty, stý majú v nominatíve množného čísla mäkké i, hoci sa vyslovujú tvrdo. Je to preto, lebo v číslovkách piati, stí pred koncovým i stojí tvrdá hláska t, tak ako je to napr. v prídavnom mene žltí či v iných prídavných menách, číslovkách, zámenách alebo príčastiach, ktoré sa skloňujú podľa vzoru pekný.
 

DeletedUser6204

Hosť
... a tie medaily?

Podstatné meno medaila sa skloňuje pravidelne podľa vzoru žena. V jednotnom čísle má tieto tvary: N medaila, G (bez) medaily, D (k) medaile, A medailu, L o medaile, I s medailou, v množnom čísle: N medaily, G (bez) medailí, D (k) medailám, A medaily, L o medailách, I s medailami. Pri skloňovaní podstatného mena medaila sa často nesprávne tvorí tvar genitívu, datívu a lokálu jednotného čísla (bez medaile, k medaili, o medaili namiesto tvarov zodpovedajúcich kodifikovanej podobe spisovnej slovenčiny bez medaily, k medaile, o medaile). Pri vzore žena neexistuje v genitíve jednotného čísla prípona -e a príponu -i v datíve a v lokáli jednotného čísla majú pri vzore žena iba cudzie podstatné mená zakončené na -ea ako idea, orchidea, Kórea, Andrea.

Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/4913/#ixzz52IaN4qeO
 

juri01

Aktívny člen
Cakala som 10 minut nez padne 17 sta hodina a stale to ukazuje aspon mne ze to je uzamknute. Uz 20 minut.neviem teda kde sa stala chyba.kludme vymaz prispevok
Téma sa naozaj cca 20 minút po 17-tej stále tvárila ako uzamknutá (aj po niekoľkonásobnom refreshnutí). A keďže som musel odísť, tak mám smolu, najrýchlejší už asi nebudem. :confused:
 

DeletedUser5683

Hosť
Keďže nás dnes zradilo fórum po technickej stránke a po 17 hod. sa tvárilo ako uzamknuté a tým pádom nemohli poniektorí písať svoje odpovede, za dnešný deň všetkým, ktorí pridajú dnes svoje správne odpovede, prirátame bonus za rýchlosť za 25.12....9 bodov (zadanie upravené).
 

Paprikant

Člen
aká srandovná úloha že prve odpovede a tu úloha konči keďže je to časovo obmedzená ani sa neoplatí zapájať a sviatky si lepšie užiť s rodinou než tu predbiet najlepšie sviatky čo asi sú.
totálne zlyhanie od moderátorov no toto tu je od vás z fóra dosť často
veselé Vianoce a šťastný novy rok a dajte s týmito hlúposťami pokoj.
 

DeletedUser5683

Hosť
časovo obmedzená? kde? Súťaž platí 9 dní a hociktorý deň môžeš zodpovedať všetky otázky.Asi si nepochopil zadanie súťaže. Tak netvrď nič o zlyhaní.
 

Paprikant

Člen
ale ale niekto chce byť múdry no nečíta čo napíše ale toto ste napísali " Prvý až piaty súťažiaci v daný deň: "
neviete o čom je reč???
1. Prvý až piaty súťažiaci v daný deň:
Správna odpoveď pridaná 25.12. 2017 ........ 9 bodov
Správna odpoveď pridaná 26.12. 2017 ........ 8 bodov
Správna odpoveď pridaná 27.12. 2017 ........ 7 bodov
Správna odpoveď pridaná 28.12. 2017 ........ 6 bodov
Správna odpoveď pridaná 29.12. 2017 ........ 5 bodov
Správna odpoveď pridaná 30.12. 2017 ........ 5 bodov
Správna odpoveď pridaná 31.12. 2017 ........ 5 bodov
Správna odpoveď pridaná 01.01. 2018 ........ 5 bodov
Správna odpoveď pridaná 02.01. 2018 ........ 10 bodov

6+ .......1 bod asi aby som ani nerozmýšľal prečo som nebol prvý :)))
hahaha vyhrajú to najväčší vysedávači pri PC nič pre mnoho ale naozaj mnoho tisíce ludi čo hra tuto hru
niekedy sa vám snáď podari aj urobiť súťaž pre zbytok hráčov
 

DeletedUser5683

Hosť
Je vidieť a dokazuješ to už po druhý krát, že pozorne necitaš zadanie súťaže, keď dokážeš niečo také tvrdiť. Súťaž je pre každého, kto sa chce zapojiť kedykoľvek chce. Ak sa pozrieš na bonus za rýchlosť, za prvý deň dostaneš 9 bodov, ale za posledný deň až 10 bodov. Tak nepíš, že súťaž je pre najväčších vysedávačov. Urážaš neprávom súťažiacich. Ak sa nechceš zúčastniť, je to tvoje právo, ale znevažovať prácu tých, ktorí sa venujú ostatným hráčom, to nie je pekné. Ak máš nápad na súťaž, môžeš ho pridať do patričnej sekcie. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že najväčší kritici nemajú žiadny nápad alebo návrh, kritizujú výhradne cudzie návrhy a snahu.
 

QppZoon

Aktívny člen
Prečo je na otázku č. 11 správna odpoveď 10 dní? V otázke bolo uvedené, že vrátanie "dnešného dňa (25. 12.)". Mne to vychádza 11 dní (25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 1, 2, 3, 4). Alebo sa niekde vo svojich výpočtoch mýlim?
 

DeletedUser6354

Hosť
Prečo je na otázku č. 11 správna odpoveď 10 dní? V otázke bolo uvedené, že vrátanie "dnešného dňa (25. 12.)". Mne to vychádza 11 dní (25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 1, 2, 3, 4). Alebo sa niekde vo svojich výpočtoch mýlim?
ja som to tiež takto rátala...
 

DeletedUser5864

Hosť
Taktiež mi to nejde do hlavy že prečo... keďže je tam písané ,,vrátane,,
 

DeletedUser5683

Hosť
Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď. Pri zostavovaní odpovedí som si pomáhal časom, ktorý bol a stále je viditeľný vo FoE hre, kde sa v evente oznamuje, koľko bude ešte trvať. 25. decembra o 17.00 hod, mi event hlásil ukončenie za 10 dní a 11 hodín. Preto 10 dní.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore