Diskusia Diskusia: Kozmický vek: Venuša

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
SAV%20Logo.png


Priestor pre vaše otázky, komentáre či spätnú väzbu o Kozmickom veku: Venuša
 

Scimia Uomo

Nový člen
Nebol by som si az tak isty, ze bude o tu sice peknu ale zbytocnu a uplne zlu budovu az taky zaujem.
To im nevyslo ani troska.
Ono cela ta era bude na urovni Arktiky a Oceanu, cize rychlo prec. Takze si zase rok pockame na novu dobu a do Venuse pojdeme az zhruba vtedy, ked bude na Bete spusteny jej test.
 

Federal

Člen
ja by som to nevidel tak zle... sú tam rozšírenia čo každý potrebuje , budú nové jednotky a nové boje , nové úlohy... ja sa už teším na zajtra... :)
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Kozmický vek Venuša je už prístupný v hre, môžete začať s kolonizáciou! A ako vždy, ak nájdete nejaké preložené výrazy, ktoré by sa vám nepozdávali a máte lepší návrh, dajte nám vedieť na toto fórum :)
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Pri veľkolepej budove Lietajúci ostrov sa objavili dve chyby - jedna je v aplikácii, kedy sa vám zobrazí nesprávne oznámenie o úlomku v kultúrnej usadlosti, pričom reálne tam ale žiadny nie je a druhá, kedy sa úlomok objaví v predchádzajúcej usadlosti. Obe chyby už vývojári riešia.
 

Ciro

Nový člen
Ahojte. Dúfam že to spravia čím skôr každý deň mi ukáže že ma byt ulomok ale nič tam reálne nie je
 

faramir

Člen
musím skritizovať novú éru. ako vyzerá pekne, ale je tam kopec nelogických chýb.
a novej vb nepíšem.
ale o cechových expedíciach 4 úr.
ako chápem že chceli aby bola sťažená, ale až tak že zvýšia bonus súperom z 495% v asteoridoch max pri poslednom sektore na 728% pri sektoroch 11 a 13? pričom posledný sektor je na 545% čo sedí zvýšenie o prijateľných 50% ale o viac ako 230% navýšení na tých 2 sektorov? zbláznili sa? alebo spravili chybu a nikto im ju nenahlásil?
alebo aj v asteoridoch je 11 a 13tí sektor vyšší bonus ako pri tom poslednom sektore?
alebo je to aj pri mars ére?
pri ére buducnosť si to viem zistiť na 2hom účte.
ale popravde si myslím že je to len chyba venuše.
okrem námestia víťazov 2 úr., kde zvýšili bonus o 1%, tak ani jednej budove nepridali 1% navýšenie útoku. ale hlavne že do ce tresli vyše 200% bonus súperovi navyše nech sa hráči potrápia.
a pri eventovkách dávajú nezmyselné hlavné budovy na obranu mesta ako je to pri futbalovom evente ktorý beží na teste.
jarný event budova bez podpory útoku, ani tá terakota nemala podporu útoku, jedine pridaním tých polí, čím si hráč musel zapratať mesto.
obrovské budovy bez podpory útoku, ale príde nová éra a trpnú tam 200%, v ďalšej ére asi bude rovno 1000ka.

treba zistiť u vývojaroch či pri tej 230% nespravili chybu.
 

Scimia Uomo

Nový člen
musím skritizovať novú éru. ako vyzerá pekne, ale je tam kopec nelogických chýb.
a novej vb nepíšem.
ale o cechových expedíciach 4 úr.
...
A preco sa hrnies do doby, na ktoru nie si pripraveny? Kazdy solidny hrac, co do tej doby ide, ma dostatocne bonusy pre utocnu armadu, aby aj sa s tym vedeli vysporiadat. Ked na to nemas, tak tam nechod a pracuj na svojej utocnej sile. Su to dva dvojkolove boje, co je malicko oproti tomu, do coho sa bucha v CB a aj pri vyssich percentach pre obranu.
Je dobre sa ponahlat do sucasnej ery alebo do buducnosti, ale uz dalej treba ist s rozmyslom a vediet vyprodukovat dost tovaru, mat dostatocnu silu utocnej armady, atd. V dobach, kde sa produkuju specialne tovary treba mat aj dost specialneho tovaru a nie potom stavat syntetizery len preto, ze chce byt niekto geroj, ze je v najvyssej dobe. A potom placka, ze ho vykradaju a rabuju vsetci co i len priemerni hraci.
 

faramir

Člen
A preco sa hrnies do doby, na ktoru nie si pripraveny? Kazdy solidny hrac, co do tej doby ide, ma dostatocne bonusy pre utocnu armadu, aby aj sa s tym vedeli vysporiadat. Ked na to nemas, tak tam nechod a pracuj na svojej utocnej sile. Su to dva dvojkolove boje, co je malicko oproti tomu, do coho sa bucha v CB a aj pri vyssich percentach pre obranu.
Je dobre sa ponahlat do sucasnej ery alebo do buducnosti, ale uz dalej treba ist s rozmyslom a vediet vyprodukovat dost tovaru, mat dostatocnu silu utocnej armady, atd. V dobach, kde sa produkuju specialne tovary treba mat aj dost specialneho tovaru a nie potom stavat syntetizery len preto, ze chce byt niekto geroj, ze je v najvyssej dobe. A potom placka, ze ho vykradaju a rabuju vsetci co i len priemerni hraci.
zero, nemyslím si že mám slabý útok. to že nemám tovar, to je tým, že teraz je ho ozaj málo, neskôr bude mať každý plné sklady tovaru.

ce sledujem veľmi pozorne a v tej 4 úr. buď schválne dali na 3 sektorov bonus 728% alebo omylom. lebo posledný sektor, ktorý má pri všetkých érach najvyšší bonus je na ur. 525%
ale 10, 11 a 13 sektor má 728%, 12 sektor má do 500%. 9 sektor má tiež pod 500%.
čo tými skákavými % sťaženiami na daných sektorov chceli dokázať? ako je normálne že % sťaženie stúpa, to je logické. ale malo by stúpať postupne. na tých hlavných dobre, nech je o niečo vyššie %, ale malo by byť do tých 525% ako je posledné stanovište ktoré v každej jednej ére je najvyššie, okrem venuši.

najproblematickejší sektor je práve ten 11, kde na začiatku su 8x strelecké, ktoré majú bonus proti delostreleckým. všetko ostatné dávam automatok so silodrakmi a rougermi. a v pohode by som dal aj ten 11 sektor, ak by vývojari nevystrčili ten bonus na tých 728%.
ale inak ce dávam komplet útokom, automatom.
ak to spravili zámerne, mali by dať aj nejaké vysvetlenie prečo.
ak sa rozhodli ísť cestou úplnej náhody, tak mohli to spraviť pri všetkých érach tak, že každú ce by si mal iní bonus ktorý by sa menil každý deň.
ale ak každá éra má rovnaké % stúpanie, tak potom v ére venuša spravili chybu.
 

Windcaster

Nový člen
Obrovské sklamanie z bojov v CB. Viacerí z cechu sme sa zhodli že po prechode do venuše dávame o 10-20 nižšie sťaženie ako v pase asteroidov. Boje sú pomalšie, častejšie treba meniť jednotky. Nechápem zámer vývojárov keď s postupom v hre je hráč na tom horšie a horšie. Rovnako bol prepad z marsu do pasu aj keď nie až taký výrazný. Vo všetkých normálnych hrách postup predstavuje výhodu, tu sa vývojári zjavne rozhodli ísť vlastnou cestou a podľa mňa úplne pomýlenou.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Ďakujem za vašu spätnú väzbu týkajúci sa cechovej expedície.
Podarilo sa mi zistiť, že to sťaženie vo Venuši nebol zámer, vývojári sa na to teda ešte zrejme pozrú. Bližšie podrobnosti kedy, atď, nemám.
 

faramir

Člen
Obrovské sklamanie z bojov v CB. Viacerí z cechu sme sa zhodli že po prechode do venuše dávame o 10-20 nižšie sťaženie ako v pase asteroidov. Boje sú pomalšie, častejšie treba meniť jednotky. Nechápem zámer vývojárov keď s postupom v hre je hráč na tom horšie a horšie. Rovnako bol prepad z marsu do pasu aj keď nie až taký výrazný. Vo všetkých normálnych hrách postup predstavuje výhodu, tu sa vývojári zjavne rozhodli ísť vlastnou cestou a podľa mňa úplne pomýlenou.
to že treba meniť jednotky častejšie až taká chyba nie je. popravde nie je na škodu ak sú boje pestrejšie a treba aj taktizovať.
ale do určitého sťaženia je to o 1 jednotke a rougeroch.
hlavnou chybou je tá ce a tie sektory 10,11 a 13.
čiže ja osobne som rád že si chybu priznali a že ju odstránia.

tiež pri kolónii som zistil a nie len ja že je menšia ako v pase asteoridov.
kým v pase sa mi zmestilo 10 aj 11 výrobní, teraz budem rád ak sa mi tam zmestí 8 max 9 výrobní.
ale to presnejšie zistim ak dokončím aktuálny výskum, kde odomknme tú najlepšiu podporu a vyskladam kompletne celú koloniu.
 

José Santacruz

Nový člen
to že treba meniť jednotky častejšie až taká chyba nie je. popravde nie je na škodu ak sú boje pestrejšie a treba aj taktizovať.
ale do určitého sťaženia je to o 1 jednotke a rougeroch.
hlavnou chybou je tá ce a tie sektory 10,11 a 13.
čiže ja osobne som rád že si chybu priznali a že ju odstránia.

tiež pri kolónii som zistil a nie len ja že je menšia ako v pase asteoridov.
kým v pase sa mi zmestilo 10 aj 11 výrobní, teraz budem rád ak sa mi tam zmestí 8 max 9 výrobní.
ale to presnejšie zistim ak dokončím aktuálny výskum, kde odomknme tú najlepšiu podporu a vyskladam kompletne celú koloniu.
Pochybujem, ze boje v CB su atraktivnejsie pre hraca ako pises, ked uroven stazenia nadpriemerneho hraca vo venusi je porovnatelne so stazenim podpriemerneho hraca v buducnosti.
Kombinacia superovej armady je velmi nevyvazena. Na x100 stazeni je superova kombinacia pri ktorej mi nemusi ubudnut ani jedna palicka zo zivota(moje kombo 2 silodrak+6 rogue) a naopak kombinacia cez ktoru nie je mozne prejst. Tazke akoukolvek taktikou ci presnestou ako pises ten boj pre mna a myslim ze pre kazdeho ineho hraca zaujimavy nie je.
Podla mojho nazoru z reakcii hracov v tejto ere, ak sa neupravia reps, nevyvazia tieto kombinacie, tak komunita tychto hracov zacne postupne upadat cize mozno pride na znizenu aktivity az do jupitera :)
 

faramir

Člen
Pochybujem, ze boje v CB su atraktivnejsie pre hraca ako pises, ked uroven stazenia nadpriemerneho hraca vo venusi je porovnatelne so stazenim podpriemerneho hraca v buducnosti.
Kombinacia superovej armady je velmi nevyvazena. Na x100 stazeni je superova kombinacia pri ktorej mi nemusi ubudnut ani jedna palicka zo zivota(moje kombo 2 silodrak+6 rogue) a naopak kombinacia cez ktoru nie je mozne prejst. Tazke akoukolvek taktikou ci presnestou ako pises ten boj pre mna a myslim ze pre kazdeho ineho hraca zaujimavy nie je.
Podla mojho nazoru z reakcii hracov v tejto ere, ak sa neupravia reps, nevyvazia tieto kombinacie, tak komunita tychto hracov zacne postupne upadat cize mozno pride na znizenu aktivity az do jupitera :)
pozri sa na to takto. sú horšie a lepšie éry na boj.
asteoridy boli podľa reakcii mnohých super, dal si si 5-8x, doplnil rugermi a mastil si do vysokých sťažení. jeden od nás v cechu išiel cez 130 tuším.
a venuša je oproti tomu zmena.
éra budúcno bola super na boj, kde sa dalo ísť do vysokých sťažení ak si mal dobrý útok, arktka a oceán je éra, ktoré hráči idú zo zaťatými zubami.
ako nemôže byť každá éra super top na boj, lebo potom by to bolo o bezsennom klikaní.
ako tiež patrím k hráčom čo by najradšej nastavili armu v nejakej zostave a idem šnúru. tiež ma hnevá ak musím často armu meniť.
ale venuša je zmena.
jedine čo by som skôr prijal je niečo ako veliteľský blok, kde si vyčlením pár jednotiek z armádnej sorty a tie potiahol do boja.
príklad, do cb potrebujem silodraky a rougerov, tak len tie 2 jednotky sa mi ukážu a pri výmene zranených nemusím preklikávať medzi inými jednotkami.
alebo rougerov dať do iného slotu ako špeciálne aby som nemusel, hlavne na mobile presúvať sa na koniec 20 členného zástupu ľahkých jednotiek, aby som ich vymenil za zranené.
toto mňa osobne hnevá.
 
Hore