Diskusia Diskusia o nových verziách hry

Mortimer

Nový člen
@Blau Len sa chcem spýtať či sa ešte berú aj nápady z Návrhy a nápady>Návrhy k ďalšej aktualizácii ??? Má to niekto na starosti. Vyberajú sa nápady podľa hlasov, alebo či sú dobré??? (Snažil som sa napísať PM ale nejak to nešlo)
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
@Blau Len sa chcem spýtať či sa ešte berú aj nápady z Návrhy a nápady>Návrhy k ďalšej aktualizácii ??? Má to niekto na starosti. Vyberajú sa nápady podľa hlasov, alebo či sú dobré??? (Snažil som sa napísať PM ale nejak to nešlo)

Áno, stále. Preposielame od hráčov skoro všetko. Nepreposielajú sa len nezmyselné nápady alebo niečo, čo sa už viackrát vyjadrili vývojári, že to nebude do hry pridané. Pokojne teda píšte, v najhoršom sa môže stať len to, že sa nápad do hry vývojári rozhodnú nepridať.
 

Scimia Uomo

Nový člen
Dufam, ze pisem do spravneho vlakna, ked chcem ohlasit bugy/chyby v novinkach v hre. Dnesnou aktualizaciou (1.197) sa pridala dobra ficuria a to zadavanie vyroby do viacerych vyrobnych budov, ale ma to dva velke haky:
1. Po zadani poslednej vyroby to da fokus na poslednu vyrobnu, co je podla mna zle.
2. Po zadani poslednej vyroby to zrusi nastavenie priblizenia/vzdialenia a musi sa to nastavovat nanovo.
Oba problemy su velmi otravne z mojho pohladu.
 

QppZoon

Aktívny člen
Aktualizácia 1.197

  • Teraz môžete jednoducho preskočiť z výrobnej budovy do druhej jednoduchým kliknutím na šípky (vľavo a vpravo). Po kliknutí na produkčnú možnosť sa tiež automaticky presuniete do ďalšej produkčnej budovy, takže už nemusíte každú budovu otvárať manuálne.
K tomuto mám nejaké tie pripomienky. Odskúšané na PC verzii hry.
Keď mám viacero druhov výrobných budov, tak mi dovolí prepínať len medzi jedným druhom. Čo som sa pýtal v cechu, tak tento problém nemá každý, pri niektorých budovách to funguje, pri iných nie. Mne sa z muštární ku kováčovi dostať nedá. Podľa všetkého to vynecháva nejaké eventové produkčné budovy.
A druhá vec, ktorá je totálne otravná je, že po zadaní poslednej produkcie sa priblíženie nastaví na najbližší level a mesto si treba vždy znovu oddialiť.
 
Naposledy upravené :

Rhando

Aktívny člen
Teraz odskúšané na PC a mne sa to celkom páči. Teraz je omnoho pohodlnejšie a rýchlejšie, samozrejme ten zoom je dosť otravný.
 
Podľa mňa to s tým menom nie je moc dobre :( doteraz som vedel koho nemám dát za priateľa napríklad čo ma niekto vyzral alebo tak a teraz si zmení meno a môže začať robiť problémy znovu. Alebo niekto koho ste vyhodili z cechu sa môže vrátiť , Trebárs nejaký špeh, neaktívny hráč atď. To je ako keby ta FBI zaradila do programu na ochranu svedkov a zmenila ti cely tvoj život :)
 

faramir

Člen
po poslednej aktualizácii čo tento týždeň nabehla mi začala sekať hra, hlavne preklikávanie denných úloh, niekedy mi to plynulo prehodilo na ďalšiu a teraz po každom kliku sekunda a až tak presunie. ma to teraz dosť brzdí ak potrebujem rýchlo preklikať na ďalšiu úlohu.
myslel som si že je to len chyba na test serveri, ale po aktualizácii to robí už aj na live účtoch.
ešte kým pre klikavam na ačku tých 5 úloh tak ešte ako tak, ale preklikávanie na ccku kde mám najvyššiu éru a kde je kvantum úloh, tak tam mi to príde ako nekonečný príbeh kým to pre klikám.
niekedy mám pocit akoby do toho dali graficky náročnú funkciu, ktorá to spomaľuje.
a cb, tak tie mi tiež mrznú, hlavne ak na 1 sektor ide viac cechov. vtedy mi po každom boji pár sekúnd nabiehava, ako by sa ma pýtalo, fakt chceš ísť na ďalší boj?
takže toľko k tým chybám.
tie rýchle nahadzovanie výroby sa mi páči, ale už sa mi nepáči to priblíženie, to by mali opraviť.
 

maros1962

Člen
po poslednej aktualizácii čo tento týždeň nabehla mi začala sekať hra, hlavne preklikávanie denných úloh, niekedy mi to plynulo prehodilo na ďalšiu a teraz po každom kliku sekunda a až tak presunie. ma to teraz dosť brzdí ak potrebujem rýchlo preklikať na ďalšiu úlohu.
myslel som si že je to len chyba na test serveri, ale po aktualizácii to robí už aj na live účtoch.
ešte kým pre klikavam na ačku tých 5 úloh tak ešte ako tak, ale preklikávanie na ccku kde mám najvyššiu éru a kde je kvantum úloh, tak tam mi to príde ako nekonečný príbeh kým to pre klikám.
niekedy mám pocit akoby do toho dali graficky náročnú funkciu, ktorá to spomaľuje.
a cb, tak tie mi tiež mrznú, hlavne ak na 1 sektor ide viac cechov. vtedy mi po každom boji pár sekúnd nabiehava, ako by sa ma pýtalo, fakt chceš ísť na ďalší boj?
takže toľko k tým chybám.
tie rýchle nahadzovanie výroby sa mi páči, ale už sa mi nepáči to priblíženie, to by mali opraviť.
Presne si to vystihol. Jednak spomalenie hry a jednak aj to zadávanie výroby. Ak to niekomu vyhovuje, ok. Mne nie. FoE by mohlo dať ponuku, aby si to každý nastavil podľa seba. Problém je, ak zle zadám výrobu, tak potom pátram, ktorá to bola budova. Hlavne teraz pri evente, keď som potreboval 5-minútovú výrobu. A keďže sa to celé otváralo ako v lete na saniach, tak pokým som našiel budovu, tak ostatné už mali tovar vyrobený. Katastrofa tento event a ešte väčšia táto posledná aktualizácia. Mám rýchle PC, ale doslova to jea ko spomalený film, trebárs zadávanie bodov do VB. Má to jediné pozitívum: teraz vidím v tej spomalenosti všetko, čo sa pri tom deje - predtým to nebolo moýné vidieť...ha. ha. M.
 

Alofokcitrus

Nový člen
po poslednej aktualizácii čo tento týždeň nabehla mi začala sekať hra, hlavne preklikávanie denných úloh, niekedy mi to plynulo prehodilo na ďalšiu a teraz po každom kliku sekunda a až tak presunie. ma to teraz dosť brzdí ak potrebujem rýchlo preklikať na ďalšiu úlohu.
myslel som si že je to len chyba na test serveri, ale po aktualizácii to robí už aj na live účtoch.
ešte kým pre klikavam na ačku tých 5 úloh tak ešte ako tak, ale preklikávanie na ccku kde mám najvyššiu éru a kde je kvantum úloh, tak tam mi to príde ako nekonečný príbeh kým to pre klikám.
niekedy mám pocit akoby do toho dali graficky náročnú funkciu, ktorá to spomaľuje.
a cb, tak tie mi tiež mrznú, hlavne ak na 1 sektor ide viac cechov. vtedy mi po každom boji pár sekúnd nabiehava, ako by sa ma pýtalo, fakt chceš ísť na ďalší boj?
takže toľko k tým chybám.
tie rýchle nahadzovanie výroby sa mi páči, ale už sa mi nepáči to priblíženie, to by mali opraviť.
Tiez som si toto spomalenie cca 2sec vsimol. Myslim ze je to zamerne, kvoli hracom co pouzivaju script a otacaju ulohy. Takto ich to akurat spomalilo.
Co sa tyka sekania hry, pozarujem to tiez. niekedy velmi vyrazne, niekedy menej. A ano, mam stabilne pripojenie, mam aktualizovany prehliadac, atd. skusal som to kade-tade.

Z poslednych aktualizacii pri zadavani vyroby ma na PC hneva to priblizovanie. Ale co uz...
 

Muche

Nový člen
U mňa to vyzerá, že tú pauzu presunuli z incidentov - pred tým sa po kliknutí na incident odmena objavila po sekunde, teraz okamžite. U úloh to teraz reaguje naopak.
 

Rhando

Aktívny člen
Na facebooku už písali ľudia, že pravdepodobne to Inno spravilo, aby zamedzilo tejto featurke:
Údajne to hráči používali aj na Opakovacie Úlohy.
 
Naposledy upravené :

Muche

Nový člen
Spomalenie reakcie takému správaniu veľmi nezamedzí. Viac pomôže vypísanie chyby, podobne ako pri Patrikovej udalosti, keď mám to okno otvorené pridlho.
 

Rhando

Aktívny člen
Ešte jedno videjko na túto tému:
Zatiaľ sa tá novinka nestretla s veľkým pochopením u hráčov, uvidíme ako sa nám k tomu postavia z Innogames :D

Edit 5.3.2021: Tak, Innogames po masívnej kritike zo strany hráčov radšej úplne zmenilo stratégiu a dementovali vlastný výtvor (Zdroj). Nakoniec sa podľa nich nejednalo o zámer, ale o chybu, som veľmi zvedavý, keby sa nezdvihla voči tomu taká vlna odporu zo strany hráčov, či by to nechali ako regulérne "vylepšenie" hry.
 
Naposledy upravené :

maros1962

Člen
Táto aktualizácia je celá spackaná. Ďalšie moje dva postrehy.
1. cechové boje - na bojisku na D-svete nastal zaujímavý jav: cech nemal ešte získanú provinciu, mal ju získanú iba na 115/130 a už získaval susediacu, ktorú za normálnych, resp. predchádzajúcich podmienok ešte získavať nemohol - nemal s ňou žiadny susediaci kontakt
2. výmena na burze - chcel som získať súpravu na povýšenie úrovne zimnej veže, licitoval som ešte s dvomi hráčmi, V závere v posledných sekundách ma kolega prebil, potreboval som vrátené body na prebitie jeho ponuky, ale tie mi prišli až po viac ako polminúte, a dovtedy sa licitácia skončila.
Suma sumárum - takto spackaná aktualizácia - no nepamätám si a to hrám vlastne od zavedenia hry.
Som presvedčený, že mnohí majú podobné poznatky. Maroš
 

Rhando

Aktívny člen
Čo sa týka toho oficiálneho "Objasnenia" - gratulujem Innogames, nádherne ste si to zdôvodnili, presne takéto niečo som od vás aj očakával. Len by som rád upresnil jednu vec, hráči neverili len tak nejakému dohadu, jednalo sa o oficiálne odpovede z herných podpôr jednotlivých serverov, ktoré to interpretovali ako zámer, keď hráči danú vec nahlasovali ako chybu. Preto sa aj zdvihla taká vlna odporu voči tomu.
 

Atrray

Nový člen
Ten update mal robit nieco take ze mozes zrusit opakovaciu ulohu iba niekolko krat za nejake casove obdobie ak sa nemylim for example 10x za 5 minut len to jaksi spackali
 

maros1962

Člen
OK. Nejako sa museli vyjadriť. Problém totiž nenastal pri novej aktualizácii - tá ho len znásobila - problémy nastali pri zavedení eventu. celé sa to zmiešalo, a ako z toho vybŕdnuť. Budem sa opakovať - vyjadrili sa, poľutovali sa, ale stratu tovaru a diamnatov asi nikomu nevrátia. Je mi to ľúto, ale v poslednom čase akoby chceli odradiť hráčov hrať... M.
 

faramir

Člen
čo je to ten hradný systém, vďaka ktorému sa odomknú ďalšie sloty u starožitníka?
rád by som ich odomkol, len neviem čo ten hradný systém je
 
Hore