• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Diskusia Diskusia: Staroveký Egypt

Danober

Aktívny člen
ak sa niekto dostal už na poslednú úlohu v egypte, tak napíšte svoj názor.
ja som bol dosť zaskočený s tým, čo všetko je potrebné na ukončenie, 30 tovarov z každého druhu a 30 tisíc mincí? to ma dostalo.
v predchádzajúcich sa dala spraviť posledná úloha za pár hodín (pri dobrej konštalácii), tu to vidím na pár dní.
uvidím ako to pôjde :cool:
každopádne, čo počúvam od všetkých okolo, je egypt skôr sklamanie ako zábava
 

DeletedUser7054

Hosť
Ja práve robím poslednú úlohu a mám šťastie, že som si nazbierala dosť koristi, lebo by som musela znovu stavať kasárne. Mala by som to dokončiť zajtra a bude to o chlp. Myslím si, že je táto usadlosť zbytočne komplikovaná a nebaví ma hlavne to, že musím dokola stavať a predávať budovy, lebo najprv si musím nazbierať debeny, potom musím nazbierať korisť a tovar. A štvú ma aj tie prekážky, ktoré sú všade. Keby sa mi nepáčila tá cena, tak to ani nehrám.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Ďakujem všetkým za vaše názory na novú kultúrnu usadlosť, píšte ich prosím ďalej.

Egypťania sú zámerne nastavení, aby sa dali dokončiť ťažšie v porovnaní s Vikingami či Japoncami. Sú pre hráčov, ktorých baví bojovať. Predchádzajúce kultúry možnosť boja nemali, tak je to takto pre vyváženie. Nasledujúca kultúrna usadlosť by mala byť opäť jednoduchšia. Čo sa týka obtiažnosti dokončenia usadlosti v časovom limite, je možné, že sa to v budúcnosti upraví - záleží od spätnej väzby.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Ja mám 6 dní do konca najlepšej výhry no mám len tretinu úloh. Čas sa ťažko hľadá pri všetkých tých bojoch.

Egypt je čisto navrhnutý tak, že postaviť nazbierať po určitú budovu, búrať, plus tie boje lebo na výrobu treba korisť. Výroba vojnového voza 8 hodín... atď... Hoci existujú tie dokonalé návody.... No stačí jedna chyba a výhra je v nedohľadne...
Aspoň keby tam bola vyššia úroveň šance získať 4x násobok...
 

Danober

Aktívny člen
práve som dokončil prvý egypt. podarilo sa dosiahnuť prvú časovú odmenu, tesne pred koncom 1h16m a bez diamantov.
pre zjednodušenie a možno menší negatívny pohľad by som navrhoval:
1. nedávať na každé nové územie prekážku - budovy sú dosť veľké a ak si všimnete tak žiadnu veľkú budovu tam nevtesnáte medzi prekážky, je potrebné si ich odstrániť. krompáčov je málo v úlohách (mne sa podarilo bez toho aby som kupoval za diamanty)
2. ku každej splnenej úlohe pribaliť krompáč alebo ku každej tretej dva - určite to poteší, že hráč má víziu v rozširovaní po skončení úlohy bez prekážok
3. v poslednej úlohe nazbierať 30 000 debenov? - to je kvantum a v porovnaní s predchádzajúcimi osadami kde bolo 2000 až 3000 (už si nespomínam :) ) je to neúmerne veľa.

snáď to vývojári upravia a bude to aj troška zábavy a nie len naháňačka :cool:, každá pomoc pri zjednodušení bude nápomocná.
 

DeletedUser7087

Hosť
Ahoj. Vyhral som 5 bitiek. Kde najdem korist? Mala sa ulozit do inventaru, ale nikde ju nevidim...
Poradte mi niekto.
Diky
 

DeletedUser6901

Hosť
Hore, keď klikneš na sudy, tak ti ukáže vyrobené suroviny a pod ňou korisť.
 

DeletedUser7087

Hosť
Je niekde moznost vzdat to a hrat radsej japoncov?
Vobec ma to nebaviii...
 

Danober

Aktívny člen
Tak konecne aj Egypt mam zasebou. nie ze by ma nejak zaujal, ale faraonske kupele su fajn budova. Da sa to dobojovat do konca.
Uz sa tesim na dalsiu usadlost.
Vie sa uz o com to asi bude?
 

Terrorscream

Nový člen
Egypt robím predposlednú usadlosť, s 5 výrobnými budovami sa to dá stihnúť do zlatej resp. striebornej truhlice, avšak treba bojovať ľahkú aj normálnu bitku denne a hlavne mať šťastie na 4x zbery potom to ide, v mojom prípade obelisk bude na full 1 kus, ďalšia usadlosť budú Aztékovia :) na youtube sú už videá z bety ;)
 

Danober

Aktívny člen
4 nasobky sa dali, bolo ich celkom dost, teda ako v ktorej casti. problem som mal v poslednej. tam som dostal 4nasobok az v poslednej bitke a velmi chybali zdroje na tovar.
 

Terrorscream

Nový člen
Tak ja som mal prvé 3 na zlatú truhlicu a potom som to odsrával sa priznám som meškal s výberom zberu aj o 8 hodín, takže preto som to nestíhal :D
 
Hore