Diskusia Diskusia: Vylepšenia Cechových bojov 2023

Robco71

Nový člen
Nikto mi neodpovedá, musím si sám :)
Poradie v rebríčku CB sa odvíja : V prvom rade od množstva ligových bodov, potom počet víťazstiev a nakoniec od počtu víťazných bodov. Celé zle a presne naopak.
Príklad: na Brisgarde štvorčlenný cech "-#-" dve víťazstvá z nižších líg (doteraz ani jedno v DIA) postúpil do DIA, má 1000 ligových bodov čo mu zabezpečilo 6. miesto. Tým preskočil aj 70 členné bojové cechy v DIA lige s "iba" jedným víťazstvom.
Takže návod na vyhratie spackaných :) majstrovstiev CB:
1. kolo - vyhrať medenú ligu
2. kolo - vyhrať striebornú ligu
3. kolo - vyhrať zlatú ligu
4. kolo - vyhrať platinovú ligu, postúpiť do DIA
5. kolo - zostúpiť s 900 bodmi do platinovej
6. kolo - vyhrať platinovú ligu
V konečnom rebríčku vám 1000 Ligových bodov a 5 víťazstiev zabezpečí TOP umiestnenie :cool:
 

Dealer Palino

Nový člen
Nikto mi neodpovedá, musím si sám :)
Poradie v rebríčku CB sa odvíja : V prvom rade od množstva ligových bodov, potom počet víťazstiev a nakoniec od počtu víťazných bodov. Celé zle a presne naopak.
Príklad: na Brisgarde štvorčlenný cech "-#-" dve víťazstvá z nižších líg (doteraz ani jedno v DIA) postúpil do DIA, má 1000 ligových bodov čo mu zabezpečilo 6. miesto. Tým preskočil aj 70 členné bojové cechy v DIA lige s "iba" jedným víťazstvom.
Takže návod na vyhratie spackaných :) majstrovstiev CB:
1. kolo - vyhrať medenú ligu
2. kolo - vyhrať striebornú ligu
3. kolo - vyhrať zlatú ligu
4. kolo - vyhrať platinovú ligu, postúpiť do DIA
5. kolo - zostúpiť s 900 bodmi do platinovej
6. kolo - vyhrať platinovú ligu
V konečnom rebríčku vám 1000 Ligových bodov a 5 víťazstiev zabezpečí TOP umiestnenie :cool:
je to len jednorazové umiestnenie a na konci šampionátu aj tak cech pravdepodobne nezíska celkový vyhratý šampionát lebo pravdepodobne bude cech so šiestimi výhrami. a následne by sa mal počet výhier v šampionáte resetovať takže akurát hráči v takomto cechu: 1. nezískajú dosť úlomkov na vežu šampiónov :confused:2.nebudú mať dobré individuálne odmeny za boje 3. pravdepodobne nastane scenár že nebudú mať kde bojovať v tých nízkych ligách. Na konci šampionátu by takýto cech nemal získať celkovú výhru a bude ho akurát jedno-dve kolá vidieť v rebríčku vysoko ;)
 

Dan Y.

Nový člen
nehnevajte sa na mna ale fakt je to uplne nezmyselne nastavene v tych CB a v sampionate, uz len to rozdelovanie do skupin - absolutne to nezohladnuje pocet clenov, napr. teraz v nasej skupine mame cechy s 77/80 clenmi ale aj cech -#- so 4 clenmi lol, my mame 51 clenov- uplny gulas to je. Je samozrejme ze cechy s mensim poctom clenov NIKDY nedaju taky pocet bojov ako cechy s maximalnym poctom clenov, tym padom to dospelo k tomu ze na Brisgarde vznikli len 3 velke silne cechy, proti ktorym ostatni ziadnu sancu vyhrat v sampionate nemaju ani nebudu mat ziadnu sancu ziskat v sampionate dostatok ulomkov na Vezu sampionov, teraz ked skoncime ako cech napr. so 6000/7500 ulomkami z Veze sampionov, tak to bolo cele zbytocne, lebo dokonca este aj odmena v dalsich majstrovstvach uz bude ina....NIE VEZA sampionov, no super, takze ulomky z Veze sampionov 6000/7500 asi teda zahodime do kosa, ale takto to potom pojde aj dalej, kazde majstrovstva to vyhra len niekto z tych 3 cechov a vsetci ostatni budu z hry len frustrovani. Navyse sa vdaka tomu este viac bude prehlbovat rozdiel medzi top 3 a ostatnymi cechmi, ktory ziadne budky zo sampionatov neziskaju.

Ten rebricek len na zaklade CB tiez totalna blbost, ako tu uz bolo spominane, cech ktory vyhra viackrat platinu a ma 4 hracov je v rebricku pred cechmi, ktore vyhraju diamantovu ligu, ten rebricek je BAD JOKE, absolutne to neodraza silu a kvalitu cechov, staci prejst do platiny urobit tam 10x vitazstvo a potom sa vratit do diamantovej a ste na 1. mieste v rebricku ako top....ved to je na hanbu ako ste to urobili, takze zhrniem, cele nastavenie CB sampionatu aj rebricka ZLE, ZLE a ZLE..... a este Palino pise ze sa dokonca bude resetovat po kazdych majstrovstvach? tak to bude mat uz aku vypovednu hodnotu potom? vsetky vitazne body nahrane budu fuc?

este pockam ako to dopadne s tou nahradou za CVC, ci to bude tiez takto super pripravene ako tieto zmeny v CB alebo aspon hento bude mat hlavu a patu....

Ale pozitivne hodnotim ine zmeny ako CB mapa a stazenia, nove budovy, moznost vidiet v cechu kto ma kolko bojov aj stazenie je za mna vsetko OK, ani tie dia za okamzitu dostavbu mne az tak zasadne nevadia, toto moze ostat
 
Naposledy upravené :

Dan Y.

Nový člen
S Vežou Šampiónov máš síce pravdu, zase ale nie je treba zúfať, keďže jej náhrada bude veľmi podobná 2 úrovňová budova "Kráľovská Veža Šampiónov" ( Royal Tower of Champions ) s mierne odlišnými atribútmi oproti Veži Šampiónov - https://forum.beta.forgeofempires.c...d-battlegrounds-update-2023.16494/post-165735
Navyše to vyzerá tak, že na ďalší šampionát potom bude zase naspäť Veža Šampiónov.
dakujem, tak este teda pockame a nehadzeme ulomky do kosa :DD
 
Tiez som pisal na podporu ohladom toho rebricka ze to nie je mozne... ze dali vitazstvu v diamantovej lige rovnaku vahu ako vitazstvu z nizsich lig...
Kedze na B svete vznikli 2-3 super cechy ktore je tazke porazit.. tak vecne koncime na 2 mieste a to sa asi velmi nezmeni :)) a v rebricku vytrvalo klesame uz sme na 16 mieste a pred nami su cechy co maju 4-5 clenov a maju 2-3 vitazstva z druhej ligy... toto vyvojari velmi nedomysleli... lebo ked klesame v rebricku tak predpokladam ze do dalsieho CB dostanem slabsie cechy aby som mal sancu zase v rebricku stupnut.. ale nie nasadenie do CB sa robi len na zaklade ligovych bodov... a nicoho ineho.. takze vecne dostaneme cech 1-3 miesta :) ..... a medzi tym nas predbiehaju cechy z druhej ligy lebo tam nie je problem vyhrat.....
celeeeee zleee...... :)
aby som nebol len negativny... CB zmeny super len ten rebricek je nanic........ poprosim opravit......:)))))))))
 

Robco71

Nový člen
Haloooo, #Blau #INNO dočkáme sa aj nejakej spätnej väzby? Alebo sa budeme hrať na mŕtveho chrobáka?
Hrám túto hru skoro od samého začiatku, začínal som ako 730, aktuálne som 20, náš 30 členný cech, všetci Arktická+ sme stabilne v TOP 10. Podľa nového rebríčka sme 20. Ok. V poriadku. Nastavili ste nové pravidlá pre CB, hráči vás prekukli , vznikli 2-3 super cechy ostatní sa vezú. Ale kúrnik vie mi niekto vysvetliť ako sa na 11 miesto dostal cech o 2 hráčoch, jeden v búdke a druhý v rannom stredoveku bez jedinej výhry v DIA lige?

Táto hra celkom slušne fungovala 10 rokov, niekedy v polovici s príchodom vesmírnych dôb začali problémy s vyváženosťou, ale stále to bolo hrateľné. Pre starých hráčov, nový hráči mali problém sa im vyrovnať, ale pokiaľ boli šikovní a pridali sa k aktívnemu cechu nebol problém. Možno im chcelo INNO pomôcť v postupe, možno bol problém tisíce mŕtvych duší na každom svete čo začali hrať a do mesiaca skončili, tak INNO roztočilo inflačnú špirálu. V Titáne totálne devalvovalo všetky útočné, obranné, produkčné bonusy vyskladané za roky hrania. Nové eventovky dávajú brutálne bonusy, najlepšie za DIA alebo cash. Na rovinu, posledný 1/2rok rozdávam svoju produkciu v rámci cechu lebo mňa to nemá kam posunúť. Vidím stagnáciu aj na hráčoch okolo seba. Možno to presvedčí ešte zopár nových na investíciu do hry ale aj oni raz budú starí a potom ich zdevalvujete? Je mi ľúto, mal som na jazyku "dávam boľševikovi rok, maximálne dva" ale obávam sa "že bych ješte sklidil, na zimu bych prodal kravku a na jaře už nezaseju......"
 

Dan Y.

Nový člen
Haloooo, #Blau #INNO dočkáme sa aj nejakej spätnej väzby? Alebo sa budeme hrať na mŕtveho chrobáka?
Hrám túto hru skoro od samého začiatku, začínal som ako 730, aktuálne som 20, náš 30 členný cech, všetci Arktická+ sme stabilne v TOP 10. Podľa nového rebríčka sme 20. Ok. V poriadku. Nastavili ste nové pravidlá pre CB, hráči vás prekukli , vznikli 2-3 super cechy ostatní sa vezú. Ale kúrnik vie mi niekto vysvetliť ako sa na 11 miesto dostal cech o 2 hráčoch, jeden v búdke a druhý v rannom stredoveku bez jedinej výhry v DIA lige?

Táto hra celkom slušne fungovala 10 rokov, niekedy v polovici s príchodom vesmírnych dôb začali problémy s vyváženosťou, ale stále to bolo hrateľné. Pre starých hráčov, nový hráči mali problém sa im vyrovnať, ale pokiaľ boli šikovní a pridali sa k aktívnemu cechu nebol problém. Možno im chcelo INNO pomôcť v postupe, možno bol problém tisíce mŕtvych duší na každom svete čo začali hrať a do mesiaca skončili, tak INNO roztočilo inflačnú špirálu. V Titáne totálne devalvovalo všetky útočné, obranné, produkčné bonusy vyskladané za roky hrania. Nové eventovky dávajú brutálne bonusy, najlepšie za DIA alebo cash. Na rovinu, posledný 1/2rok rozdávam svoju produkciu v rámci cechu lebo mňa to nemá kam posunúť. Vidím stagnáciu aj na hráčoch okolo seba. Možno to presvedčí ešte zopár nových na investíciu do hry ale aj oni raz budú starí a potom ich zdevalvujete? Je mi ľúto, mal som na jazyku "dávam boľševikovi rok, maximálne dva" ale obávam sa "že bych ješte sklidil, na zimu bych prodal kravku a na jaře už nezaseju......"
asi to povazuju za vybavene uz tym co maju v Dolezitych oznameniach z 23.oktobra - Spatna vazba -odpovede na otazky, odvtedy uz nic, skapal pes a ide sa dalej :D
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
asi to povazuju za vybavene uz tym co maju v Dolezitych oznameniach z 23.oktobra - Spatna vazba -odpovede na otazky, odvtedy uz nic, skapal pes a ide sa dalej :D

Prečo vybavené, veď vývoj hry je nepretržitý proces. Čo sa týka rebríčka, vývojári majú k nemu podobnú spätnú väzbu aj z iných herných komunít a keď sa k tomu budú chcieť vyjadriť, tak vám to sem preložím. Zatiaľ k tomu nie je nič nového.
 

Dealer Palino

Nový člen
Haloooo, #Blau #INNO dočkáme sa aj nejakej spätnej väzby? Alebo sa budeme hrať na mŕtveho chrobáka?
Hrám túto hru skoro od samého začiatku, začínal som ako 730, aktuálne som 20, náš 30 členný cech, všetci Arktická+ sme stabilne v TOP 10. Podľa nového rebríčka sme 20. Ok. V poriadku. Nastavili ste nové pravidlá pre CB, hráči vás prekukli , vznikli 2-3 super cechy ostatní sa vezú. Ale kúrnik vie mi niekto vysvetliť ako sa na 11 miesto dostal cech o 2 hráčoch, jeden v búdke a druhý v rannom stredoveku bez jedinej výhry v DIA lige?

Táto hra celkom slušne fungovala 10 rokov, niekedy v polovici s príchodom vesmírnych dôb začali problémy s vyváženosťou, ale stále to bolo hrateľné. Pre starých hráčov, nový hráči mali problém sa im vyrovnať, ale pokiaľ boli šikovní a pridali sa k aktívnemu cechu nebol problém. Možno im chcelo INNO pomôcť v postupe, možno bol problém tisíce mŕtvych duší na každom svete čo začali hrať a do mesiaca skončili, tak INNO roztočilo inflačnú špirálu. V Titáne totálne devalvovalo všetky útočné, obranné, produkčné bonusy vyskladané za roky hrania. Nové eventovky dávajú brutálne bonusy, najlepšie za DIA alebo cash. Na rovinu, posledný 1/2rok rozdávam svoju produkciu v rámci cechu lebo mňa to nemá kam posunúť. Vidím stagnáciu aj na hráčoch okolo seba. Možno to presvedčí ešte zopár nových na investíciu do hry ale aj oni raz budú starí a potom ich zdevalvujete? Je mi ľúto, mal som na jazyku "dávam boľševikovi rok, maximálne dva" ale obávam sa "že bych ješte sklidil, na zimu bych prodal kravku a na jaře už nezaseju......"
Je to prvý šampionát, nie sú žiadne predošlé výsledky ani záznamy tak nie je možné nastaviť poradie. získajte viacej výhier a budete hore v rebríčku alebo sa viacej snažte. CVC rebríček napríklad nebol nikdy úplným odrazom reality a nikto sa na to nesťažoval že nejaký 5-členný cech ktorý len všetci ignorujú je 5. alebo tak.
 

Robco71

Nový člen
Prečo vybavené, veď vývoj hry je nepretržitý proces. Čo sa týka rebríčka, vývojári majú k nemu podobnú spätnú väzbu aj z iných herných komunít a keď sa k tomu budú chcieť vyjadriť, tak vám to sem preložím. Zatiaľ k tomu nie je nič nového.
Ďakujem za odpoveď, dúfam že sa to do nového kola podarí opraviť.
Je to prvý šampionát, nie sú žiadne predošlé výsledky ani záznamy tak nie je možné nastaviť poradie. získajte viacej výhier a budete hore v rebríčku alebo sa viacej snažte. CVC rebríček napríklad nebol nikdy úplným odrazom reality a nikto sa na to nesťažoval že nejaký 5-členný cech ktorý len všetci ignorujú je 5. alebo tak.
Nepochopil si o čo tu ide. Jedná sa o rebríček majstrovstiev CB 28.9.2023-21.12.2023 Sme po piatom kole zo šesť. Na 11. mieste je dvojčlenný cech z 1M bodmi prenesenými z nižších líg. Napr. na 16. mieste sú Piráti z 3,4M bodmi získanými v DIA lige. Máš dojem že sa nesnažia? Je úplne normálne že po piatom kole v akomkoľvek turnaji, športe, hokeji, futbale...... máš zostavené poradie. Na to ti stačí matematika 1. stupňa ZŠ. Ale nemôžeš miešať hrušky s jablkami.
 

Dealer Palino

Nový člen
Ďakujem za odpoveď, dúfam že sa to do nového kola podarí opraviť.

Nepochopil si o čo tu ide. Jedná sa o rebríček majstrovstiev CB 28.9.2023-21.12.2023 Sme po piatom kole zo šesť. Na 11. mieste je dvojčlenný cech z 1M bodmi prenesenými z nižších líg. Napr. na 16. mieste sú Piráti z 3,4M bodmi získanými v DIA lige. Máš dojem že sa nesnažia? Je úplne normálne že po piatom kole v akomkoľvek turnaji, športe, hokeji, futbale...... máš zostavené poradie. Na to ti stačí matematika 1. stupňa ZŠ. Ale nemôžeš miešať hrušky s jablkami.
rebríček má rovnakú možno kus lepšiu výpovednú hodnotu ako ten na CVC. ani tam neboli cechy podľa sily zoradené. Prklad pirátov je síce smutný´ale zavinili si to sami nakoľko nezvolili inú primeranú stratégiu ako iné cechy (príklad new slovakia) a prehrali v každom kole.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
V novej verzii hry 1.275 sa už do rebríčka budú počítať víťazstvá iba z Diamantovej ligy:

Zvyšujeme stávky v Cechových bojoch! Odteraz budú do vášho umiestnenia v rebríčku prispievať len víťazstvá v Diamantovej lige. Víťazstvá v nižších ligách už nebudú mať vplyv na vaše umiestnenie, čím sa zdvihne súťažná latka a odmení sa úspech na najvyššej úrovni.
 

Dan Y.

Nový člen
V novej verzii hry 1.275 sa už do rebríčka budú počítať víťazstvá iba z Diamantovej ligy:

Zvyšujeme stávky v Cechových bojoch! Odteraz budú do vášho umiestnenia v rebríčku prispievať len víťazstvá v Diamantovej lige. Víťazstvá v nižších ligách už nebudú mať vplyv na vaše umiestnenie, čím sa zdvihne súťažná latka a odmení sa úspech na najvyššej úrovni.
aj to je riesenie :)
 

Rhando

Aktívny člen
Podrobnosti o odmenách na nasledujúci šampionát -
TU


Nové ( pripravované ) budovy na ďalšie šampionáty:
W_SS_MultiAge_GBG24C1-a9e8802dc.png

W_SS_MultiAge_GBG24C2-27c07e85a.png

W_SS_MultiAge_GBG24D1-a05bef6db.png

W_SS_MultiAge_GBG24D2-4e64df490.png

W_SS_MultiAge_GBG24E1-f8e4b8fbe.png

W_SS_MultiAge_GBG24E2-1105ba797.png

W_SS_MultiAge_GBG24F1-057214538.png

W_SS_MultiAge_GBG24F2-8a210f4f7.png

W_SS_MultiAge_GBG24H1-989e1d611.png

W_SS_MultiAge_GBG24H2-7c6c20241.png

*Zdroj Discord Server - beta-spoilers
 
Naposledy upravené :
Hore