Ekonomika vs boje v cvc a expediciach

Atrray

Nový člen
Otazka ci sa s tymto problemom planuje nieco robit nakolko vo vyzsich dobach treba na vyjednavanie pretvoreny tovar co je absurdne. Tym padom som nuteny zotrvat v progresivnej ere nakolko je posledna v ktorej sa nepretvara tovar. Hra tymto znemoznuje hrat boje cisto na vyjednavanie co je dost nefer nakolko hraci co chcu hrat na vyjednavanie su oproti tym co hraju na boj neferovo znevyhodneny pretoze by museli mat ohrem VB na tovary zvysok mesta zastavany budovami na pretvaranie a aj tak by s tym nedokazali podat v cvc velky vykon nakolko uspech vyjednvania nieje nikdy zaruceny na 3 pokusy a uz pri nizsich obtiaznostiach je na 1 vyjednavnie potrebnych tovarov prilis vela
 
Naposledy upravené :

Rhando

Aktívny člen
Zaujímavá otázka, ale v dnešnej hernej mete už neaktuálna. V dnešnej dobe je podľa mňa minimálne znevýhodnenie hráčov ktorý vyjednávajú, oproti tým, ktorý bojujú. Hra ponúka dostatok špeciálnych budov z eventov, ktoré poskytujú pretvorené tovary, dokonca ich je viacej ako tých, ktoré dávajú bonusy do útoku. A navyše - Skúsený hráči vedia, že v dnešnej mete sa od Modernej éry nahor vôbec neoplatí hrať to na budovy z technologického stromu, najvýhodnejšie je to hrať na Špeciálne Eventové Budovy + Château Frontenac. Frontenac ti navyšuju odmeny z úloh a jednou z tých odmien sú aj tovary, ja osobne najradšej točím Opakujúcu sa úlohu - Nenarodeninová oslava (Zaplať mince + Zaplať zásoby), za hodinu točenia tejto jednej úlohy si viem získať tovary, ktoré by som v továrňach musel vyrábať aj 2 týždne.
 
Naposledy upravené :

Atrray

Nový člen
Zaujímavá otázka, ale v dnešnej hernej mete už neaktuálna. V dnešnej dobe je podľa mňa minimálne znevýhodnenie hráčov ktorý vyjednávajú, oproti tým, ktorý bojujú. Hra ponúka dostatok špeciálnych budov z eventov, ktoré poskytujú pretvorené tovary, dokonca ich je viacej ako tých, ktoré dávajú bonusy do útoku. A navyše - Skúsený hráči vedia, že v dnešnej mete sa od Modernej éry nahor vôbec neoplatí hrať to na budovy z technologického stromu, najvýhodnejšie je to hrať na Špeciálne Eventové Budovy + Château Frontenac. Frontenac ti navyšuju odmeny z úloh a jednou z tých odmien sú aj tovary, ja osobne najradšej točím Opakujúcu sa úlohu - Nenarodeninová oslava (Zaplať mince + Zaplať zásoby), za hodinu točenia tejto jednej úlohy si viem získať tovary, ktoré by som v továrňach musel vyrábať aj 2 týždne.
To co pises o minimalnom znevyhodneni vobec nieje pravda. Ako vravim na vyjednavanie je potreba omnoho viac nez na boj a riesit to event budovami je dost neadekvatne oproti tomu len postavit 4 VB na utok a alkatraz. Dalsi vec je ze v krcme si vies do cvc taktiez zapnut bonus co si pri vyjednavaniach mozes len do expedicie a ako som pisal mnozstvo potrebne na vyjednavanie ktore nikdy nema zaruceny uspech je prilis velke na to aby sa dalo vykryt event budovami a zabitym casom na questoch. Rozumne riesenie by bolo aby v cechovych bojoch bol na vyjednavanie pouzivany nepretvoreny tovar bez ohladu na dobu
 

Rhando

Aktívny člen
Vidno, že máš určité medzery v tom, ako Forge v súčasnej mete funguje, schválne som si pozrel, ako vlastne tvoje mesto vyzerá a vôbec ma neprekvapuje tvoja argumentácia. Zaujímavé ale je, že ani len nemáš v meste postavený Frontenac a dokopy žiadne Eventové budovy, zato plno klasických továrni a ideš ma presviedčať, ako je ťažké získavať pretvorený tovar a ako sú vyjednávači znevýhodnený oproti bojovníkom :D

To co pises o minimalnom znevyhodneni vobec nieje pravda.
Ako myslíš, nejdem ti to vyhovárať, len ti doporučím naštudovať si najprv eventové budovy a ich produkcie. A ako čo najefektívnejšie farmiť tovary.

Ako vravim na vyjednavanie je potreba omnoho viac nez na boj a riesit to event budovami je dost neadekvatne oproti tomu len postavit 4 VB na utok a alkatraz
Vážne si myslíš, že je to tak jednoduché ako si napísal? :D Skús si v Dobe Železnej (kde má protivník najnižšie útočné bonusy) len s Diovou Sochou, Aachenským Domom, Castelom del Monte, Terakotovou Armádou a Alcatrazom na úrovni 10 dať v expedícii všetkých 64 stretnutí bojom, budeš rád keď to dáš na manuáli a na Cechové Boje môžeš rovno zabudnúť, naraz obe neutiahneš. Ak pôjdeš len na Cechové Boje, Len s tým základom (4 VB + Alcatraz) tam moc veľkú dieru do sveta neurobíš. Vlastná skúsenosť z Dinegu keď som si robil druhé mesto, chvíľu som tam campil v Dobe Železnej :)

len postavit 4 VB na utok a alkatraz
No, ak ti príde ľahšie napchať si do mesta budovy s rozmermi - 2x3, 4x6, 5x5, 10x7 a 4x6, ako si postaviť len Frontenac s rozmermi 5x6 a k tomu zopár eventových budov, napríklad takých sánkarov s rozmermi 2x3... moc logiky v tom prirovnaní nevidím.

a zabitym casom na questoch.
5 minút som si teraz točil Nenarodeninovú úlohu. Za 5 minút som si vytočil 25 Rias, 50 Biogeochemických údajov a 25 Supravodičov, 2x balík s 5BV a 8600 medailí. Toto má byť ten zabitý čas a problematické získavanie pretvorených tovarov? Veď za 5 minút som si vytočil viac tovarov, ako by mi dali regulérne továrne za 24 hodín.
 
Naposledy upravené :

Atrray

Nový člen
Vidno, že máš určité medzery v tom, ako Forge v súčasnej mete funguje, schválne som si pozrel, ako vlastne tvoje mesto vyzerá a vôbec ma neprekvapuje tvoja argumentácia. Zaujímavé ale je, že ani len nemáš v meste postavený Frontenac a dokopy žiadne Eventové budovy, zato plno klasických továrni a ideš ma presviedčať, ako je ťažké získavať pretvorený tovar a ako sú vyjednávači znevýhodnený oproti bojovníkom
Pravdepodobne mas medzery ty ked si si pozrel ze mam tovarne ale akosi ti nedoplo ze su to tovarne z predoslej doby a akozto star gazer nemam neostalo mi nic ine nez to zaspamovat nimi a to je ten najvacsi problem ze bez VB co mi budu produkovat aktualny tovar nemam sancu utiahnut aktualnu + predoslu a teraz si predstav ze by som takto musel ziskavat tovary pretvaranim myslim ze koniec tohto pribehu pozname obaja ;)

Ako myslíš, nejdem ti to vyhovárať, len ti doporučím naštudovať si najprv eventové budovy a ich produkcie. A ako čo najefektívnejšie farmiť tovary.

Eventove budovy zbieram nieje tomu dlh doba co som sa vratil do hry a neda sa mat vsetko a hned kazdopadne len eventove budovy ani zdaleka nestacia na to pokryt 1 cele kolo bojov evidentne si si to este neskusil ako to dokaze vystavit ked nemas vsade obliehacky

Vážne si myslíš, že je to tak jednoduché ako si napísal? :D Skús si v Dobe Železnej (kde má protivník najnižšie útočné bonusy) len s Diovou Sochou, Aachenským Domom, Castelom del Monte, Terakotovou Armádou a Alcatrazom na úrovni 10 dať v expedícii všetkých 64 stretnutí bojom, budeš rád keď to dáš na manuáli a na Cechové Boje môžeš rovno zabudnúť, naraz obe neutiahneš. Ak pôjdeš len na Cechové Boje, Len s tým základom (4 VB + Alcatraz) tam moc veľkú dieru do sveta neurobíš. Vlastná skúsenosť z Dinegu keď som si robil druhé mesto, chvíľu som tam campil v Dobe Železnej :)

Toto si akoze robis srandu ? DOBA ZELEZNA ? Toto ma dost pobavilo porovnavat efekt budov na levely 10 v dobe zeleznej pri jednotkach s tak nizkymi statmi ze nejaky utocny bonus ma sotva na ne nejaky efekt bavime sa tu o tom aby som nemusel ostavat v nizkej dobe ale postupit vyzsie kde ti spravia podstatny rozdiel budovy ktore budes mat na daleko vyzsom levely nez 10. Ano dieru do sveta s tym nespravis ale mas omnoho nizsie naklady na priestor a efektivitu (znamena nesediet pri opakovacich questoch s frontenacom) ako s pretvaranim tovarov. Ano v dobe zeleznej s vyjednvnim docielis viac ale len kvoli tomu ze nemusis pretvart a ako som pisal utocne budovy na tak slabe jednotky v podstate ani nemaju efekt ;)

No, ak ti príde ľahšie napchať si do mesta budovy s rozmermi - 2x3, 4x6, 5x5, 10x7 a 4x6, ako si postaviť len Frontenac s rozmermi 5x6 a k tomu zopár eventových budov, napríklad takých sánkarov s rozmermi 2x3... moc logiky v tom prirovnaní nevidím.


5 minút som si teraz točil Nenarodeninovú úlohu. Za 5 minút som si vytočil 25 Rias, 50 Biogeochemických údajov a 25 Supravodičov, 2x balík s 5BV a 8600 medailí. Toto má byť ten zabitý čas a problematické získavanie pretvorených tovarov? Veď za 5 minút som si vytočil viac tovarov, ako by mi dali regulérne továrne za 24 hodín.

Logika je v tom velmi jasna a jednoducha... Pri bojoch armadou toto robit nemusis proste tie VB a budovy z eventov ziskas a uz len bojujes co je na tom nelogicke? Je to dalsie znevyhodnenie vyjednavaca ze musis vo vyzsej dobe robit to co fightery nemusia??
 

Rhando

Aktívny člen
Pravdepodobne mas medzery ty ked si si pozrel ze mam tovarne ale akosi ti nedoplo ze su to tovarne z predoslej doby a akozto star gazer nemam neostalo mi nic ine nez to zaspamovat nimi a to je ten najvacsi problem ze bez VB co mi budu produkovat aktualny tovar nemam sancu utiahnut aktualnu + predoslu a teraz si predstav ze by som takto musel ziskavat tovary pretvaranim myslim ze koniec tohto pribehu pozname obaja
Z mojej strany to bola narážka, že to zaplnené miesto v tvojom meste sa dá v dnešnej dobe využiť omnoho efektnejšie a hneď by si mal menšie problémy s tovarom. Od začiatku ti hovorím, že dnes už vyjednávači sú není odkázaný na pretváranie. Proste si zaplním mesto vhodnými budovami a vyrábam si tovar z mojej aktuálnej doby. Plus potiahnem Frontenac, aby som si prilepšil cez Opakovacie úlohy. Star Gazer je tiež fajn, len ho treba dosť vysoko vylevelovať, aby bol efektívny.

Logika je v tom velmi jasna a jednoducha... Pri bojoch armadou toto robit nemusis proste tie VB a budovy z eventov ziskas a uz len bojujes co je na tom nelogicke? Je to dalsie znevyhodnenie vyjednavaca ze musis vo vyzsej dobe robit to co fightery nemusia??
Vyjednávač je znevýhodnený, keď si má zopár krát otočiť opakovaciu úlohu? Ak už sa raz rozhodnem hrať na vyjednávanie, tak mi je jedno ako tie tovary získam, dôležité je, že sa dajú ľahko získať a v celkom slušných množstvách.
 
Naposledy upravené :

Atrray

Nový člen
Z mojej strany to bola narážka, že to zaplnené miesto v tvojom meste sa dá v dnešnej dobe využiť omnoho efektnejšie a hneď by si mal menšie problémy s tovarom. Od začiatku ti hovorím, že dnes už vyjednávači sú není odkázaný na pretváranie. Proste si zaplním mesto vhodnými budovami a vyrábam si tovar z mojej aktuálnej doby. Plus potiahnem Frontenac, aby som si prilepšil cez Opakovacie úlohy. Star Gazer je tiež fajn, len ho treba dosť vysoko vylevelovať, aby bol efektívny.
Zabudas na jednu podstatnu vec a to ze rovnako ako fighter potrebuje pri bojoch aj jednotky z predoslej doby (staci uplne minimalne mnozstvo kedze zvysok budu zas len rogueovia) tak vyjednavci potrebuju tak isto surky z predoslej doby a podstatne viac nez len par (narazka na vyhodu fightera samozrejme) takze nieje mozne sustredit sa len na aktualne tovary. A povedzme si na rovinu ze tovary z vyzsej doby za nizsiu v takom mnozstve ako vyjednavac potrebuje ti ferovo netradne takmer nikto a uz duplom nie ak sa jedna o pretvorene tovary. V skratke povedane vyjednavaci musia ostat max v progresivnej inak maju proste smolu hra je doslova uzamknuta na to aby si bol nuteny hrat na bojovanie. Stale sa ohanas frontenacom ale ako vravim treba si to skusit ake obrovske mnozstvo tovaru na to treba. Iba pri obtiaznosti 1 potrebujes 5-15 na dvojke 10-30 trojka 15-45 atd. na 1 vyjednvanie ktoreho uspech NIEJE NIJAK ZARUCENY!! ja si nemozem zapnut v hostinci 4 tahy na cechove boje narozdiel od fighterov ktory si mozu zapnut 30%boost (samozrejme kto je znevyhodneny ??....) Ked to chces riesit cez frontenac tak ti nebude stacit 5 minut denne a trcat za tym kazdy den hodinu az 2 len preto aby som zabezpecil cca 50 vyjednvani je proste nonsens
 

Atrray

Nový člen
Atrray ver tomu, že nájdeš mnoho fajn hráčov, ktorí ti vezmú férové ponuky bez problémov.
Odpoved trochu vytrhnuta z kontextu.. akozto menim tovar z vyzsej doby za nizsiu tym padom ich ferovo musim dostat viac ok dalo by sa ale problem je kvantita.. tu sa totiz nebvime o vymene 150 za 100 tu sa bavime o desiatkach tisicoch tyzdenne co by nebol problem keby sa jedna o nepretvorene tovary ale s pretvorenymi je to nemyslitelne a preto ak niekto hra vyjednavanie tak momentalne nesmie prekrocit progresivnu eru
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Tak jednoducho bojuj a máš po probléme. Taktiež, každý hráč sa vie šikovne získať kvanta tovaru z vyšších dôb aj keď je v dobe železnej. Stačí sledovať obchod.
 

Atrray

Nový člen
Tak jednoducho bojuj a máš po probléme. Taktiež, každý hráč sa vie šikovne získať kvanta tovaru z vyšších dôb aj keď je v dobe železnej. Stačí sledovať obchod.
Kebyze ta viac bavi behat nez chodit autom tak budes proti svojej voli chodit autom len preto lebo behanie je nevyhodnejsie ?
 
Hore