FAQ 1- Davo

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
FAQ


1. Čo robiť , keď mi nefunguje hra?
Najskôr sa pokús obnoviť stránku (F5, ikona Obnoviť), ak nepomôže pokús sa odhlásiť/prihlásiť, dôležité je vymazať Cookies a Cache počítača, keď nepomôže ani jeden z uvedených krokov možno bude potrebné aktualizovať prehliadač alebo ho zmeniť.

2. Zabudol/a som heslo? Čo mám robiť?
Ak si zabudol/a vaše heslo, klikni na hlavnej stránke na „Zabudli ste svoje heslo?“ zadaj, svoju e-mailovú adresu, ktorú si použil/a pri registrácii, a odošli formulár. Na e-mail, ktorý si zadal/a bude odoslaný e-mail s pokynmi podľa, ktorých budeš postupovať.

3. Ako zmeniť heslo?
Zmeniť heslo môžeš po prihlásení do hry v ľavom dolnom roku kliknutím na nastavenia (ikonu ozubených koliesok). Zobrazí sa formulár, v ktorom vyplníš potrebné informácie.

4. Ako sa prihlásiť na fórum?
Po kliknutí na odkaz http://forum.sk.forgeofempires.com/register.php sa zobrazí stránka s registráciou, kde je potrebné vyplniť políčka a odsúhlasiť podmienky, nakoniec zaklikneš Registrovať. A teraz sa stačí prihlásiť pod tvojim menom a heslom.

5. Prečo je dôležitá spokojnosť obyvateľstva alebo nadšenie?
Spokojnosť obyvateľstva vplýva na veľa vecí v hre. Pridáva o 20% produkcie a daní. Má vplyv na ochotu bojovať a brániť. Spokojnosť obyvateľstva zvyšujú kultúrne budovy, cesty, výzdoby.

6. Prečo mi spokojnosť obyvateľov klesá?
Spokojnosť obyvateľov znižuje výstavba obytných budov. Preto je potrebné stavať kultúrne budovy, výzdoby a cesty, ktoré spokojnosť obyvateľstva zvyšujú.

7. Ako sa pridať do cechu?
Do cechu sa môžete pridať vtedy, keď dostanete pozvánku od iného hráča. Taktiež môžete vytvoriť svoj vlastný cech a pozvať do neho hráčov.

8. Ako pozvať do cechu hráča?
V ľavom dolnom rohu po prihlásení do hry klikni na ,,Globálne“ , zobrazia sa možnosti, klikneš na ,,Váš cech“, otvorí sa okno, klikneš na ,,Administrácia“, v hornej časti sú pozvánky, do políčka napíšte meno hráča ktorého chcete pozvať , ďalší spôsob je pozvať hráčov v Globálnom rebríčku, kliknutím na ikonu Pozvať hráča.

9. Ako rozpustiť cech?
Po prihlásení do hry v ľavom dolnom rohu klikneš na ,,Globálne“, potom na štvorec ,,Váš cech“, otvorí sa okno cechu, v hornej časti klikneš na ,,Administrácia“, v dolnom rohu tu klikneš na ,,Rozpustiť“ a potvrdíš kliknutím na ,,Vymazať“.

10. Ako môžem presunúť alebo vymazať budovu?
Po prihlásení do hry v ľavom dolnom rohu klikni na ikonu „Stavať“ , v strede obrazovky sa zobrazia políčka „Predať“ a „Presun“, podľa toho čo chceš urobiť si zvol možnosť a klikni na ňu.

11. Ako sa dostať do ďalšej doby?
Do ďalšej doby sa dostaneš výskumom nových technológií, ktoré skúmaš pomocou bodov výskumu, ktoré sa pripočítavajú každú hodinu.

12. Ako si môžem zväčšiť/rozšíriť územie?
Rozšírenie je možne viacerými spôsobmi. Pomocou skúmania technológií, vždy pri vyskúmaní pribudne do hry možnosť zakúpiť si nové políčka. Ďalšia možnosť je kúpa za diamanty. A posledná možnosť je kúpa za medaile, ktoré sa získavajú v PvP zápasoch.

13. Čo sú to PvP zápasy?
V PvP zápasoch môžeš bojovať po vybojovaní provincií s vežou, v ktorej máte možnosť bojovať s určitými hráčmi.

14. Ako získam medaile?
Medaile získaš ako odmenu za víťazstvo v PvP zápasoch. Medaile sú dôležité pri rozširovaní územia, za určitý počet medailí je možne ho rozšíriť.

15. Ako postaviť budovy, keď nemám dostatok obyvateľov?
Na niektoré budovy (napr. včelár, obuvník, kozia farma, ...) musíš mať určitý počet obyvateľov. Obyvateľov získaš stavbou obytných budov.

16. Musím plniť misie?
Misie je potrebné plniť ( získavaš za ne suroviny, peniaze a niekedy diamanty či ďalšie veci) , ale niektoré je možné odmietnuť.

17. Ako získavať suroviny (zlato, med, alabaster, drevo, ....) ?
Na ich získanie je potrebné postaviť príslušné budovy ( napr. med – včelár), po ich výstavbe si zvolíš čas ( 15 min., 1 hodina, 8 hodín, 1deň, 2 dni ) za ktorý sa ti vytvorí určité množstvo surovín.

18. Ako získavať suroviny čo najrýchlejšie?
Po napadnutí hráča a výhre získaš možnosť vyplieniť jeho budovu a tým získaš suroviny, ktoré sa v nej vyrábajú.

19. Dá sa skončiť súboj bez prehry, ktorá je vopred jasná?
Súboj sa dá skončiť kliknutím na „Kapitulovať“- symbol vlajky, ktorý sa nachádza v ľavom dolnom rohu.

20. Ako ozdraviť vojakov, ktorí prišli o zdravie v boji?
Zdravie môžete vrátiť dvomi spôsobmi, a to zakúpením za diamanty alebo počkať, kým vyzdravejú sami.

21. Ako môžem získať diamanty?
Diamanty je možné získať plnením úloh, v rôznych súťažiach alebo zakúpiť kliknutím na „Pridať diamanty“- symbol +, v pravom hornom rohu.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť
este cas prepracovat

Zdar rolnik Davo,
podla vsetkeho tvoja motyka je trocha opotrebovana a mal by si navstivit kovaca.
Zasa to na mne ostalo troska tvorcu "Fuck" , pardon, FAQ preflesnut ?



FAQ
1. Čo robiť , keď mi nefunguje hra?
Najskôr sa pokús obnoviť stránku (F5, ikona Obnoviť), ak nepomôže pokús sa odhlásiť/prihlásiť, dôležité je vymazať Cookies a Cache počítača, keď nepomôže ani jeden z uvedených krokov možno bude potrebné aktualizovať prehliadač alebo ho zmeniť

Tak ako vacsina stazovatelopv zabudas na jednu dolezitu vec.
flashplayer_11 !
Bez toho to ozaj nejde, to ako by si siel kolac robit bez vajicok .)


FAQ
2. Zabudol/a som heslo? Čo mám robiť?
Ak si zabudol/a vaše heslo, klikni na hlavnej stránke na „Zabudli ste svoje heslo?“ zadaj, svoju e-mailovú adresu, ktorú si použil/a pri registrácii, a odošli formulár. Na e-mail, ktorý si zadal/a bude odoslaný e-mail s pokynmi podľa, ktorých budeš postupovať.

No a moznost poprosit dakoho tu na Fore ?
Ako zatial nezisteni mrzky hrac ?
ako mám zistit svoje heslo ked mám blbý email ten my vymazáva správy o hesle ako mám teraz zistit svoje heslo pomôžte mi prosím
No fuj, take podle jednanie ale co uz ...


FAQ
5. Prečo je dôležitá spokojnosť obyvateľstva alebo nadšenie?
Spokojnosť obyvateľstva vplýva na veľa vecí v hre. Pridáva o 20% produkcie a daní. Má vplyv na ochotu bojovať a brániť. Spokojnosť obyvateľstva zvyšujú kultúrne budovy, cesty, výzdoby.

Kombinacia slov: vplýva na veľa vecí ta zachranila.
Tak ako vacsina FAQ-arok nedotahujes do konca.
Moznost +20% bodov pri subojoch (napdnuti suseda) kvoli bodom do PvP ?
Jasne a o com by pisali FAQ ostatny ?
Kludne si mohol 5. a 6. ptazku zlucit do jednej. No potom by si nemal 21 bodov.
To jaka dobra finta :)
O 7. 8. 9.bide pomlcim, uz by sme sli riadne dolu s bodmi ako celkom


10. Ako môžem presunúť alebo vymazať budovu?
Po prihlásení do hry v ľavom dolnom rohu klikni na ikonu „Stavať“ , v strede obrazovky sa zobrazia políčka „Predať“ a „Presun“, podľa toho čo chceš urobiť si zvol možnosť a klikni na ňu.

... a ked tam mam ja este úpolicko "Zrusit" ?
Zeby "bug" zatraceny ?


12. Ako si môžem zväčšiť/rozšíriť územie?
Rozšírenie je možne viacerými spôsobmi. Pomocou skúmania technológií, vždy pri vyskúmaní pribudne do hry možnosť zakúpiť si nové políčka. Ďalšia možnosť je kúpa za diamanty. A posledná možnosť je kúpa za medaile, ktoré sa získavajú v PvP zápasoch.

Len technicka poznamka by sis nepripadal ze si slapol na minu.
Ak sa dobre pozries v hre kontextove menu, ked myskou zastanes na dotycnom mieste, je jasne dane:
Ziskaj medaile v turnajoch PvP, ktore ti toto rozsirenie umoznia. (!)
Rozsirenie za ne nekupujes, platis zlatacikmi za tuto vymozenost :/


Priadam si ako velmi zly ucitelco len chyby hlada.
Ma to jedno jedine + no len pre toho co hlada odpovede na otazky by sa aj vysomaril z toho.


13. Čo sú to PvP zápasy?
V PvP zápasoch môžeš bojovať po vybojovaní provincií s vežou, v ktorej máte možnosť bojovať s určitými hráčmi.

Tak sa mi zda ze rano kakaouko nebude :(
V PvP zapasoch sa zucastnis aj ked nemas provinciu ziskanu z vezou.
Iba ma s pristup do nej by si na vlastne oci videl ako si vedies. Vies ?
Takze mytus "Zburany"
Dalsia poznamocka:
... moznost s urcitymi hracmi si mal isto na mysli susedov


14. Ako získam medaile?
Medaile získaš ako odmenu za víťazstvo v PvP zápasoch. Medaile sú dôležité pri rozširovaní územia, za určitý počet medailí je možne ho rozšíriť.

Neviem ci si bol vo vezi sa pozriet, no vedz ze az 5 miest je obdarovanych.
Ze aky som mudry?
Ale ty moj rolnicek, Davo , toto ma pomoct zacinajucim ci nezorientovym a nie napisem nech mam pokoj.
A "sutre" podte ku mne, lebo mam 21 bodove FAQ.


16. Musím plniť misie?
Misie je potrebné plniť ( získavaš za ne suroviny, peniaze a niekedy diamanty či ďalšie veci) , ale niektoré je možné odmietnuť.

Kazdu, drahy Davo, je mozne odmietnut no ja si taky luxus nedovolim aj ked som na 285 mieste +-


17. Ako získavať suroviny (zlato, med, alabaster, drevo, ....) ?
Na ich získanie je potrebné postaviť príslušné budovy ( napr. med – včelár), po ich výstavbe si zvolíš čas ( 15 min., 1 hodina, 8 hodín, 1deň, 2 dni ) za ktorý sa ti vytvorí určité množstvo surovín.

A toto je fakt ocen interesantno,to este mame na zajtra slubenu len Aktualizáciu 0.17, a ty uz ESA z rukava tasis. Nepredbiehaj udalosti a nechaj nas v sladkej nevedomosti.
Len by ma zaujimalo z cistej zvedavosti, koůlko ze toho napr. medu – včelár za 15 minut vyrobi ???
Bo ja mam dakehoi leniveho co ma nastudovani Zakonnik prace, a nie a nie ho prinutit k rychlejsej produkcii.
Alebo, mas vestecek schopnosti ? No necham to radsej tak bo zo mna spravis zeleneho zabiaka a cakal by som u cesty ba daku princeznu pre backo by som sa zas zmenil na hraca s nickom Cossacks a hral sa po veceroch F.o.E.


19.Dá sa skončiť súboj bez prehry, ktorá je vopred jasná?
Súboj sa dá skončiť kliknutím na „Kapitulovať“- symbol vlajky, ktorý sa nachádza v ľavom dolnom rohu.

A ja blahovy som si myslel ze kapitulacia je PREHRA. To je dobra sprava .)
Isto si mal n a mysli "bez co len strat na zivotovćh tvojich vojakov"
No casom sa naucis spravnejsie artikulovat alebo prsty na klavesach lepsie ovladat.

Uf ani som nedufal ze vobec dakedy skoncim.
Dakujem za dalsi bonbonik, a tento bol fakt akysi lepkavy

S pozdravom, Oooooo la ..... skola vooooola
 

DeletedUser

Hosť
beriem tvoje postrehy, a netvrdim ze moje faq alebo fuck ako si ho nazval je dokonale....ale svoj ironicky ton si si mohol odpustit...nemam cas reagovat na vsetky tvoje pripomienky ale neda mi nenapisat ze to ze mam 21 bodov este nemusi znamenat ze ocakavam ze vyhram sutaz...myslim ze to nie je podstatne.... a dalsia vec ked si nedufal ze vobec dakedy skoncis tak na co si vobec zacinal....a ked sa uz tak velmi nudis tak si po sebe oprav chyby
S pozdravom vestec Davo :)
 

DeletedUser2027

Hosť
cosac je guru... ale aky neviem... su rozne druhy omielacov.... :eek:))))) ale sme radi ze ta tu mame.... bez teba by bol svet tachsi, alebo lahsi???....:eek:))))
 

DeletedUser1834

Hosť
cosac je guru... ale aky neviem... su rozne druhy omielacov.... :eek:))))) ale sme radi ze ta tu mame.... bez teba by bol svet tachsi, alebo lahsi???....:eek:))))

jow, marha co v meste Sin City vladne z doby Vrcholneho stredoveku.
Opratku mi uz jeho kat na sibenici pred tkacovnou maze az do casu nez moje mesto v popoli po jeho najazde ostane.
Ved mne ako biednemu zlocincovi o hlavu sa usiluje ...
Istu nadej stale mam ze s biednymi lucisnikmi a zoldniermi si koleduje o blamaz.
Neni sa ani comu cudovat ved ani na FAQ sa nezmohol, ale 9.X toho vela na fore stihol okaslat a tak nejako sa odreagovat.

Takze k teme FAQ-Davo som uz stihol 24.IX reagovat a na reakciu nemiestnu od "marha" co mi pripomina slovo "šarha" a co na to slovnik.sk ?
1. pracovník, ktorý chytá a odstraňuje túlavé a choré psy
2. p.surovec,surový, brutálny, bezcitný človek, pijan • ukrutník • násilník • nemilosrdník

Takze priradenie necham na tebe, ked pred zrkadlo sa postavis "marha- šarha"

Ave, lenny pan z Diablovho pola sa luci
 

DeletedUser2027

Hosť
cosak, citas po sebe co napises? asi nie, lebo normalny clovek by nenapisal take halucinogenne veci... a ak hej tak je to obraz tvojho dusevneho upadku... snazis sa bit kreatyvny... berem ze par ludi si strhol na svoju stranu, asi nevedomky ale ta vedsina co sa radsej ani neozve je na mojej strane... strane normalnych ludi... takze ti drzim palce v tvojom realnom zivote. lebo vyzeras ze si zamknuty v online hrach....
a k tomu nicku... /ked uz sa navazas do toho mojho/ cossack... to uz co je ze si das po online hre nick..? a mne davas niake moralne kapky? vsak sa zamysli nad sebou... to ako by si si dal nick terminator, rambo, votrelec, predator, rocky, :eek:))))
takze k tvojmu zrkadlu... ja ked sa pozriem do zrkadla tak tam vidim normalne zmyslajuceho cloveka. a ty ked sa pozres do zrkadla tak sa najskor zahmly a potom praskne... lebo taku davku hluposti neznesie nic....
ps: marha s mojho prostredia znamena hlupana. ale moj spolubojovnik ma upozornil respektyve dal do obrazu ze marha po madarsky je krava. nevadi... stym som ten nick sem registroval... ale aspon viem na com som :eek:))))
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore