FAQ 1 - mRkva999

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser2313

Hosť
V prvom rade by som ťa chcel milý hráč/hráčka pozdraviť a popriať ti veľa úspechov v hre. V prípade, že máš nejakú otázku skús prelistovať fórum hry, FAQ, ak odpoveď na svoju otázku odpoveď nenájdeš, môžeš samozrejme napísať na fórum kde ti ostatný hráči určite poradia.
Problémy s nepripísaním diamantov rieši Support.

1.Ako získam diamanty?
K zisku diamantov máš 3 možnosti:
a; V pravom hornom rohu máš stavovú lištu, kde sa ti zobrazuje počet mincí, zásob, medailí a diamantov. Klikni na „+“, otvorí sa ti okno kde si môžeš diamanty kúpiť.
b; V niektorých ulohách dostaneš za odmenu pár diamantov, ktoré môžeš využiť k zlepšeniu tvojho kráľovstva.
c; Prelistuj naše fórum, a nájdi súťažný kútik kde tiež môžeš pár diamantov vyhrať.
d; Nastavenia - aktivácia e-mailu

2.Na čo všetko môžem použiť diamanty?
Nákup bodov výskumu, špeciálnych budov, oživenie tvojich vojakov, pridanie slotu do vojenskej budovy, obchodovanie, NPC súboje a veľa dalších...

3.Potrebujem 10 kusov kameňa na odomknutie výskumu, ako ho získam?
Postav budovu s tovarom „Spracovanie kameňa“ a klikni na výrobu tovaru. Prípadne obchodovaním alebo rabovaním ostatných hráčov.

4.Ako získam vojakov?
Vojenské budovy – kasárne kopijníkov- tréning

5.Ako sa môžem dostať do cechu?
A; vytvoríš si vlastný cech
B; pošleš správu hráčovi, ktorý už cech má a on ti pošle pozvánku

6.Ako môžem rozšíriť svoju krajinu?
Znovu máme v hre niekoľko možností,
A; rozšírenie za diamanty
B; rozšírenie za medaily, ktoré získaš v PvP turnajoch
C; rozšírenie z výskumu

7.Ako sa dostanem do doby bronzovej?
Tutoriál ťa tam dovedie, ak si ho náhodou zrušil vľavo dole „Výskum nových technológií“

8.Ako získam provinciu Tyr alebo ako získam všetky suroviny pre získanie provincie Tyr?
Skús obchodovanie. Je to hra plná zábavy, skúste na to prísť sami. :)
P.S.: „Ukončiť úlohu“

9.Čo znamená tá kostra rybky nad mojou budovou a čo je ten preškrtnutý balíček nad budovou?
Kostra rybky sa ti objaví, keď nezozbieraš svoje suroviny z výrobných budov alebo budov s tovarom.
Táto budova bola vyrabovaná pri útoku na tvoju dedinu, skús posilniť obrannú armádu, aby sa ti to viac nestalo.

10.Kedy bude nový update hry a čo bude nové v novom update hry?
O všetkom Vás budeme včas informovať na našom fóre.

11.Môžem si zmeniť obrázok svojej postavy?
Áno, vľavo hore klikni na názov tvojej dediny, otvorí sa ti okno tvojho profilu kde si môžeš zmeniť meno dediny, obrázok postavy, titul a môžeš napísať aj niečo o sebe. :)

12.Ako získam mince?
V budovách Radnica a Chatrč v pravidelných intrvaloch, vždy ked sa nad týmito budovami objaví znak, že je tovar hotový, tak môžeš svoje mince zozbierať.
Dalšia možnosť je navštíviť suseda a pomocť mu vo výrobe. Za každú takúto pomoc dostaneš 20 mincí, dobré že. :)

13.Čo sú to turnaje PvP?
Sú to súboje medzi hráčmi a ich vojakmi. V každom turnaji je odstupňované 1 -5 miesto a hráči, ktorí môžu získať medaily. Turnaj je zoradený od prvého miesta po posledné podľa počtu bodov. Body získavajú hráči za víťaznú bitku. Za každého zničeného súperovho vojaka sú body navyše.

14.Ako si aktivujem e-mailovú adresu?
Nastavenia, klikni na aktivácia a vlož svoj aktivačný kód, ktorý si dotal v e-maile za odmenu dostaneš diamanty.

15.Aké je bezpečné heslo?
Je také, ktoré nie je ľahké zistiť len tak ľahko a ktoré poznáš len ty. Napríklad kombináciu malých veľkých písmen spolu s číslicami prépadne aj špeciálnym znakom. Minimálne 8 miestne.
Bližšie vysvetlenie nájdete tu:
Wikipedia - bezpečné heslo

16.Ako pozvať priateľa?
Stačí kliknúť dolu na „pozvať priateľa“ zadať jeho e-mailovú adresu a je to.

17.Ako pridať priateľa?
Ako v bode 16, len klinite na kolonku zoznam priateľov a vložíte jeho meno – on musí prijať.

18.Ako sa dostanem do fóra?
Klikni dole na kolónku fórum kde nájdeš čo je nové, fórum, pravidlá fóra a pravidlá hry.

19.Môžem preskočiť dobu bronzovú a rovno pokračovať v dobe železnej?
Doba sa preskočiť nedá, má určitú postupnosť, no niektoré pre teba nedôležité výskumy skúmať nemusíš, je to tvoja volba.

20.Mám málo obyvateľov pre stavbu xy budovy, ako získam daľších?
Najjednoduchšie to je stavbou budovy pre obyvateľov, no je aj daľšia možnosť a to súbojmi s ostatnými hráčmi kde je to otázkou náhody či získaš a koľko získaš obyvateľov.

21.Mám málo priestoru na stavbu budov čo mám robiť?
Skús rozšírenie tvojho kráľovstva alebo znič budovu, ktorú už nepotrebuješ.

22.Ako môžem používať BB-kódy v hre a na fóre?
Na fóre máme pomôcku stačí len kliknúť a upraviť podľa svojej predstavy.
Ak chceš vedieť viac o BBkódoch pozri tento link:
http://www.techforum.sk
Wikipedia

Príjemnú zábavu s hrou

S pozdravom
mRkva999
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť
Ak sa nenaduje Vase velicenstvo mRkva999, spociatku som cital ze mRva .)
Cital som si FaQ tak ledabolo kym sa mi lista posuvala smerom dolu a tak :

1. chyba mi moznost D:
cez nastavenia / aktivacia vlozenim aktivacneho kodu = 30 diamantov ?
- neviem ako vacsine asi som to presvihol ale na FoE.cz mam takto pripisane "sutre"

9. kostricka uz sma o sebe znamena daco zjedene ci pokazene. Nezmeskalo Vase lordstvo vyzbierat vyrobene prostriedky ?
- s vyrabovanim som sa ja nehodny vasho pohladu uz stretol par x a vtedy akoby ma blesk zasiahol.
Odpoved je F: pokazena produkcia

3. bonbonik :eek:
Ak nemam kamen na odomknutie vyskumu tazko postavim Vyrobnu na spracovanie kamena.
Ak dovoli Vase velicenstvo skusil by som na trhovisku dako ziskat ci vyplienik dakoho.
Cossaks, lenny pan Diablovho pola nepripada do uvahy bo ho:
1_ nevyraba
2_ strazi si taketo suroviny

PS_1: Asi to bude dovod preco v meste Niederviebach je len Farbiaren a Pila

PS_2: BraveHeart sa isto pousmeje bo mi uz po 2x domceky ozbijal. Ach jaj
Ale ja mu to nedarujem v buducom zivota .)

Dalej sa mi nechce hladat ale hlasujem aspon za cenu utechy 1/2 z odmeny pre vitaza


***** RE:18.9
bod 9.: A co ten preskrtnuty balicek ?

Tiez sa pytam, co ten preskrtnuty balicek nad budovou ? Hladam, hladam a oci ocim kde sa ten balicek zatulal snad neni velky ako malicek. To by som snad lupu si na pomoc vzal ci mocnejsie v obrane vojsko by som ho dako odpratal ?
Lucisnici pribehnu mi na pomoc a lukmi zostrelia tu divnu vec nad domom , nech mam kludnu noc.
A poviem, s panom Bohom !!
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser2313

Hosť
Ahoj Cossacks, za tvoje postrehy ďakujem určite pomôžu novým hráčom keď si budú čítať v budúcnosti FAQ.
No nedá mi nepoznamenať, že som sa snažil vyhýbať otázkam, ktoré sú zodpovedané v tutoriále prípadne z neho priamo vyplývajú prípadne tie, ktoré mám spracované v ďalších bodoch.
K tomu tvojmu bonbóniku skús si znova prečítať otázku 3 a odpoveď, bolo to spracované správne len som doplnil tvoje ďalšie možnosti. Moja odpoveď bola automatická a najjednoduchšia a na rýchle pochopenie aj pre menšie mozgy.
P.S.S: Nabudúce sa skús na to pozrieť s odstupom, možno si všimneš aj niečo iné nie len otázky a odpovede
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore