FAQ 1 - passko

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser1892

Hosť
1 Ako mám získať zlato a zásoby na stavbu ďalších budov?
Naľavo si nájdeš tlačítko FOE1.jpg a otvorí sa ti ponuka. Ako prvé máš Obytné budovy (Tie ti produkujú zlato bud káždých 15minút, 1 hodinu, 4 hodiny alebo 8 hodín. Záleži od obytnej budovy. Obytná budova ti dodáva aj určité množstvo obyvateľov.). Pod tým máš Výrobne budovy, ktoré ti dodávajú zásoby. Produkciu si môžeš nastaviť na 5minút, 15 minút, 1 hodinu, 4 hodiny, 8 hodín, 1 deň.



2 Ako mám brániť proti kradnutiu zlata, zásob, tovaru?
Naľavo máš tlačítko FOE1.jpg] a tam si postavíš vojenskú budovu. V tej budove si vytrénuješ jednotky. Neďaleko tlačítka na výrobu budov sa nachádza tlačítko Správy armády FOE2.jpg. Sa ti otvorí okno a v ňom si nastavíš armádu ako obrannú. Druhá možnosť je, že si budeš pravidelne a včas vyberať svoje zlato, zásoby, tovary.



3 Ako mám získať viac zlata, zásob ako stíham vyprodukovať?
S vytrénovanou armádou môžeš útočiť na ostatných hráčoch a kradnúť im zlato alebo zásoby aj tovary. Alebo s armádou môžeš dobýjať v provincie v FOE3.jpg. Za plnenie úloh dostávaš niekedy zlato alebo zásoby. Alebo predajom nepotrebných budov v FOE1.jpg.



4 Ako mám získať medaily a načo mi slúžia?
S vytrénovanou armádou dobýjaj provincie v FOE3.jpg alebo útoč na iných hráčoch. Za každý vyhraný súboj získavaš body a tie sa ti pripočítavajú v tabuľke v PVP turnajoch. Prvých 5 miest je hodnotenými medailami. Počet záleží od obdobia. Využiť ich môžeš pri rozšírení svojho impéria za medaily v FOE1.jpg v Rozšírení.



5 Ako mám získať nové typy budov, nové jednotky, tovary?
Naľavo si nájdeš tlačítko FOE4.jpg a tam môžeš robiť výskumy. Ale na to potrebuješ body výskumy, ktoré nájdeš na hornej časti obrazovky, tie sa ti pridávajú každú hodinu/1 bod výskumu a potom aj cenu za odomknutie tej odmeny, či to bude zlato, zásoby alebo tovar..



6 Ako mám zvýšiť spokojnosť obyvateľoch a na čo mi slúži ?
V FOE1.jpg si nájdeš Kultúrné budovy alebo Výzdoby. Tie ti zabezpečujú zvýšenie spokojnosti. Každá budova/výzdoba navyšuje svoju hodnotu spokojnosti a má inú cenu.



7 Čo je cieľom tejto hry?
Prejsť všetkými obdobiami, a mať najväčší počet bodov. Body sa získavajú za postavené budovy, pozbierané zlato a zásoby, a za počet bodov v súbojoch. Hra sa ešte vyvíja



8 Ako si zmením svoj profil?
Klikneš si na svoju Hlavnú budovu vo svojej provincie a klikneš na položku Profil, alebo klikneš v ľavom hornom rohu na názov svojej provincie a klikneš na položku Profil u Upraviť text profilu.



9 Ako si zmením názov svojej provincie?
Klikneš si na svoju Hlavnú budovu vo svojej provincií a klikneš na položku Profil a klikneš na meno provincie , alebo klikneš v ľavom hornom rohu na názov svojej provincií a klikneš na položku Profil a na názov provincie..



10 Dajú sa presúvať budovy?
Áno, dajú. Klikneš na FOE1.jpg a na hornej časti obrazovke máš na výber Predaj budovy, Presun, alebo zrušiť úkon.



11 Načo slúžia rôzne typy ciest?
Každý typ cesty ti ponúka iný počet bodov spokojnosti obyvateľoch. Nové typy ciest sa skúmajú vo Výskume nových technológií.



12 Ako sa dostanem do fóra FoE?
Naľavo máš ikonkuFOE5.jpg. Tým sa dostaneš do fóra.



13 Ako mám napísať správu hráčovi?
Buď v Susedoch ale v tvojom cechu alebo v Rebríčku máš hráčoch a vedľa ich avataroch máš ikonku Správa.




14 Kde nájde prehľad udalostí?
Klikneš si na svoju Hlavnú budovu vo svojej provincií a klikneš na položku Novinky a potom História udalostí. Tam nájdeš informácie o úspešných, neúspešných útokoch na teba, o prijatí tvojej ponuky pri Obchodovaní, posilnenie alebo vyplienenie tvojich budov a nové udalosti v tvojom cechu, čí nové pozvánky.



15. Ako mám skončiť súboj, keď si to rozmyslím?
Naľavo máš ikonku Kapitulovať, tým skončíš súboj a vrátiš sa do mesta alebo cechu ci do rebríčku.



16 Musím pri každom súboji pohybovať so svojim vojskom? Nedá sa to urýchliť?
Nemusíš, naľavo máš ikonku Skončiť bitku automaticky. To ti zabezpečí to že tvoje vojsko sa bude pohybovať automaticky a ty budeš sledovať priebeh.



17 Načo slúžia Lesy a Kríky na bojisku?
Lesy a Kríky pridávajú obranné body tvojej armáde, ak stojí vojak na tom políčku.



18 Ako si vyliečim armádu?
Buď za diamanty alebo počkáš, kým sa vyliečia samy. Každý typ jednotky má svoju dobu liečenia.



19 Ako mám zistiť na ktorom som mieste v tabuľke?
Hore vedľa názvu tvojej provincie je tvoje Globálne umiestnenie. Po kliknutí sa dostaneš do rebríčka a miesta, na ktorom mieste sa nachádzaš. Nájdeš tam aj informácie, čo sa týka umiestnenia tvojho cechu aj dosiahnutých medailí.



20 Prečo nemôžem pohybovať s niektorými jednotkami tak ako s inými?
Pretože každá jednotka má zadefinovaný svoj pohyb určený pre ňu. Pre každý typ jednotiek je určené iný pomer útoku/obrany aj pohyb a dosah..





S pozdravem
passko :)




PS: dúfam že sem neporušil žiadne pravidlo....
 

DeletedUser

Hosť
17. upresni. Krík a strom (les ^^) pridáva len ľahkej pechote. Ostatné jednotky získavajú z terénu bonus k útoku. Ťažká pechota má profit z pastviny, obliehacie stroje z kopcov a jednotky s útokom na diaľku (lukostrelec, kušiar...) majú bonus zo skál.

//edit: http://img838.imageshack.us/img838/1699/foeunitsterrain.png
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser2313

Hosť
Veľmi dobre spracované, osobne si myslím, že 20 otázok je až až normálne býva 10. Pri niektorých otázkach to bolo vidieť, že sú len do počtu, ale aj tak gratulujem toto bude veľmi ťažké prekonať.

P.S.: skús ešte opraviť niektoré gramatické chyby a doplniť niektoré otázky a "máš to v kapse"
 

DeletedUser1834

Hosť
16 Musím pri každom súboji pohybovať so svojim vojskom? Nedá sa to urýchliť?
Nemusíš, naľavo máš ikonku Skončiť bitku automaticky. To ti zabezpečí to že tvoje vojsko sa bude pohybovať automaticky a ty budeš sledovať priebeh.

PS: dúfam že sem neporušil žiadne pravidlo....


Zdravim ta po "sutroch" baziaci, pod nickom passko pred svetom sa ukryvajuci.
Isto si si dal zalezat a tak len neostava mi nic len gratulovat a cakat ci neni som 1 ktory vidi mozneho vitaza .)

No bod 16., ktory ze REPLY som dal ja, vo mne otazku na jazyk sunie a tak ....

Mili passko,
nieco mi vravi ze ty si hral Divoke kmene, kde ti prisla ked si vojsko poslal na zboj ,
len sucha sprava zes uspel ci trava na tvojich padlych vojakoch uz rastie ...

PS: Ze ci neda sa to urychlit ?
No najlepsie bude ked si akvarium zaobstaras a kacicku umelohmotnu tam si das, bo rybky uz svojim pohladom v mziku utyras :eek:

Luci sa stebou Cossacks, co lennym panom na Diablovom poli jest, s prianim peknych jesennych dni.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1892

Hosť
vitam ta Cossacks

Z divokych kmenu si ta nepamatam, pretoze dlha chvila presla
kym som tam naposledy zavital pozriet, na ten slavny koniec
ako dostavali na speedku stavbu vsetkych cias, a nic neostavalo ako im vyhru popriat
ale mozes sa mi predstavit, ci si mi nieje nahodu predsa znami
zo sveta prehliadacskych hier......


PS: Ze ci neda sa to urychlit ?
No najlepsie bude ked si akvarium zaobstaras a kacicku umelohmotnu tam si das, bo rybky uz svojim pohladom v mziku utyras
s tymto nevem co si tym chcel povidat.. ale berem s rezervou.. :)

Ale diky za nazor
 

DeletedUser

Hosť
17. upresni. Krík a strom (les ^^) pridáva len ľahkej pechote. Ostatné jednotky získavajú z terénu bonus k útoku. Ťažká pechota má profit z pastviny, obliehacie stroje z kopcov a jednotky s útokom na diaľku (lukostrelec, kušiar...) majú bonus zo skál.

//edit: http://img838.imageshack.us/img838/1699/foeunitsterrain.png

Inak Equo, nikde som nic take nenasiel, ale nemas pocit ze nejaky bonus davaju aj skaly ... mimo streleckych jednotiek, samozrejme ... mozno ze je to len nejaky adrenalinovy klam ked mi da superov manik ranu, ale niekedy sa mi to tak javi
...

Passko super FAQ, ale si si isty ze uz aj Ty chces zacat s tou kvazi starosloviencinou? :) ...

Ola HotOffSon
 

DeletedUser1892

Hosť
diky Hotofson... ale ja tu ziadnu starosloviencinu nevidim.. :p asi pojdem zajtra k ocnej. alebo nechapem
 

DeletedUser1834

Hosť
Inak Equo, nikde som nic take nenasiel, ale nemas pocit ze nejaky bonus davaju aj skaly ... mimo streleckych jednotiek, samozrejme ... mozno ze je to len nejaky adrenalinovy klam ked mi da superov manik ranu, ale niekedy sa mi to tak javi ...
Ola HotOffSon

Nas potrafeny HotOffSon ma pravdu v jednom smere a to, ze sa mu zdal adrenalinovy klam,lenze nie ked mu ktosi ranu dal.
Chudacik nas uz slzy tazko skryva bo lucit z FoE sa najprv zacal a teraz ?

img838.imageshack.us/img838/1...itsterrain.png

No tak najpr si soplik utri by si videl ze to nie skaly co bonus v poslednom stlpceku akoze delam pridavaju. Keby si ty radsej pozor daval a nie ako pozér si vajcia pri hre skrabal, ked suboj ti na monitore prebiehal a tys psovi radil kam ma vojacika poslat na smrt.
Kopce neni su skaly !! a ak ti treba aj 2 -3 x to zopakujem :
Kopce neni su skaly !! Kopce neni su skaly !! Kopce neni su skaly !!

Takze do Equo ti radsej neryp skor nez prestanes s fetom ci dokonca s .... vsak ti vies :)

Zdravi ta Cossacks, lenny to pan na Diablovom poli
 

DeletedUser

Hosť
Inak Equo, nikde som nic take nenasiel, ale nemas pocit ze nejaky bonus davaju aj skaly ... mimo streleckych jednotiek, samozrejme ... mozno ze je to len nejaky adrenalinovy klam ked mi da superov manik ranu, ale niekedy sa mi to tak javi
...

V tej tabuľke to je všetko. Skaly sú len pre jednotky na ďiaľku resp. ranged units, neviem ako to lepšie preložiť - vrhač kameňov, lukostrelec, kušiar, lukostrelec s dlhým lukom. Jednotky samotné majú svoj bonus, proti niektorým typom jednotiek a ten sa nesčíta s týmto bonusom terénu (bonus jednotky má prednosť, ak útočíš napr. s lukostrelcom na ťažkú pechotu zo skaly, je to to isté, ako keby si z hocijakého iného terénu útočil. Teda, zatiaľ som nepostrehol modifikáciu útoku po vylezení na skaly.
 

DeletedUser4971

Hosť
aj viac môže byť, podstatné je že sú to časté otázky a krátke odpovede....limitovať to počtom by bola iba hlúpa byrokracia....

hram to 2hí deň, okrem toho vo faq by ma ešte napadlo toto (nemusíte to zodpovedať, len aby ste vedeli čo nováčika asi tak môže napadnúť...)
- prečo mám iba 2 jednotky pre obranu a nie viac /súper útočil zo 4mi/
- sú tu nejaké notifikácie/doplnky ktoré mi povedia niečo dôležité z priebehu hry cez email?
- slovaci majú jeden klan proti zahr. hráčom, alebo sami slováci/češi súperia medzi sebou aj cez klany/cechy
- koľko ľudí to hrá, kde to nájdem v hre ?
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore