• Zimná udalosť 2023

    Milí hráči, pripravte sa opäť vymaľovať mesto na bielo!
    Naše zadávateľky úloh, Ami a Izabela, znovu potrebujú vašu pomoc s výzdobou Mistletownu na sviatočnú sezónu. Pomôžte im, vypočujte si Aminine príbehy a bavte sa pri rozbaľovaní darčekov a získavaní čarovných cien! Pre viac informácií kliknite tuto!

Event Futbalový pohár 2022

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Soccer Logo.png

Všetci futbaloví nadšenci, pozor!

Vyleštite si kopačky a pripravte sa, pretože Futbalový pohár je tu aj v roku 2022! Pomôžte trénerke Millerovej opäť doviesť jej tím k víťazstvu! Trénujte svoj tím, posnažte sa s ním presadiť v turnaji a vyhrajte fantastické ceny!

Futbalový pohár sa začína 2. júna a potrvá až do 22. júna!

Tréning

Na futbalovom ihrisku sa môžete rozhodnúť, ktorému z hráčov prihrať loptu, čím sa posuniete bližšie k súperovej bránke, až nakoniec strelíte gól. Každá prihrávka vám ponúkne možnosť výhry nejakej odmeny, vrátane šance na výhru Dennej ceny alebo hráčskej kartičky. Taktiež budete o krok bližšie k odmene za strelený gól (Veľká cena). Nad každým hráčom sa nachádza otáznik a po kliknutí naň sa zobrazia odmeny, ktoré môžete vyhrať.

Prihrávanie lopty nie je jednoduchá záležitosť! S každou prihrávkou strácajú vaši hráči energiu. Dopĺňať si ju môžete pomocou energetických nápojov (
tinydrink.png
), ktoré môžete získať napríklad za splnenie úloh, alebo z incidentov, ktoré sa môžu objaviť vo vašom meste a v jeho okolí.

training field new.jpg

Okno udalosti - ukážka z prehliadačovej verzie

Hráčske karty

Hráčske kartičky buď odomknú nového hráča, alebo posilnia jedného z vašich súčasných hráčov. Po kliknutí na tlačidlo „Tím“ sa vám zobrazí prehľad vašich hráčov. Pridanie nového hráča do vášho tímu znamená, že tomuto hráčovi budete môcť prihrať loptu aj na tréningovom ihrisku. Po kliknutí na hráčsku kartičku si môžete pozrieť odmeny, ktoré získate po prihraní lopty tomuto hráčovi. Čím vyššia je úroveň vášho hráča, tým je aj vyššia šanca na získanie dvojnásobnej odmeny. Šancu na získanie dvojnásobnej odmeny si môžete pozrieť na hráčskej kartičke každého hráča.

Poznámka: Kartičky hráčov môžete získať aj tak, že hráčom prihráte loptu. Konkrétne môžete získať kartičky určitých pozícií prihrávkou hráčovi danej pozície.

Tím (Karty)Kliknutie na kartu
image2022-4-13_10-36-17.png
image2022-4-13_10-54-34.png

Turnajové zápasy

"Turnaj“ je miesto, kde môžete vyzvať tímy ostatných hráčov, aby sa vyšplhali v globálnom rebríčku. Po stlačení tlačidla „Hrať zápas“ začnete tým, že si vyberiete náročnosť zápasu, ktorý chcete hrať - ľahký, normálny alebo ťažký. Váš tím sa potom postaví proti súperovi a vy sa musíte rozhodnúť, ktorých hráčov si vyberiete; ak chcete zmeniť hráčov, vyberte ikonu pre zmenu nastavenia tímu v pravom dolnom rohu okna zápasu.

Po výbere náročnosti je vaším cieľom výber toho najlepšieho tímu, s ktorým porazíte vášho súpera. Percentá na obrazovke vám ukazujú vašu šancu na výhru (zelená farba) alebo prehru (červená farba) v zápase. Aby ste zvýšili svoju šancu na výhru, zvoľte si tú najlepšiu kombináciu hráčov. Nezabúdajte na silné a slabé stránky vašich futbalistov:

attack.png

Útočníci sú účinní proti záložníkom

Mid.png

Záložníci sú účinní proti obrancom

defense.png

Obrancovia sú účinní proti útočníkom​

Pamätajte: každý hráč má svoju obľúbenú pozíciu, ktorú predstavuje farebný symbol na jeho karte. Každý hráč bude "súperiť" so svojím súperom a tu si môžete vybrať zle, preto dávajte pozor na nápovedu! Výber nesprávneho hráča pre každú pozíciu bude mať za následok negatívny výsledok, preto si dávajte pozor! Samozrejme, čím ťažší je váš súper, tým väčšie sú odmeny a body do rebríčka!

tournament match new.jpg


Po výbere vášho tímu kliknite na tlačidlo v strede obrazovky pre použitie turnajového lístku(
tinyticket.png
) a pozrite si výsledok zápasu. Lístky sa po čase dopĺňajú, ale môžete ich získať aj za splnenie úloh, z incidentov vo vašom meste a v jeho okolí alebo si ich pohodlne zakúpiť za diamanty.

Za výhru v zápase získate body do rebríčka a dostanete truhlicu s odmenami. To, akú truhlicu s odmenami dostanete závisí od náročnosti, ktorú ste si zvolili. V každej truhlici s odmenami sa môže ukrývať Turnajová denná cena, ktorá je odlišná od Tréningovej dennej ceny! To znamená, že každý deň môžete získať až dve špeciálne Denné ceny!

Nezúfajte, ak sa vám ešte nepodarí dosiahnuť víťazstvo! Prehra nie je jedinou možnosťou: zápas môžete ukončiť aj remízou a vyhrať niekoľko bodov do rebríčka a menšiu truhlicu s odmenami.

Príklad - zobrazené na vrchu turnajového oknaPríklad - zobrazené na vrchu tréningového okna
Tour Daily.png
Train Daily.png

Rebríčky

Za každý vyhratý turnajový zápas získate body do rebríčka, ktoré určia vaše poradie v celkovom rebríčku a posuniete sa tak aj v ligovej tabuľke. Čím je vaše umiestnenie lepšie, tým sú lepšie aj odmeny! Na základe vášho umiestnenia dostanete po skončení udalosti dodatočné špeciálne odmeny. Po kliknutí na ligovú trofej na turnajovom štadióne sa zobratí liga, v ktorej sa nachádzate.

Tento rok poskytujeme odmeny celému zoznamu 50 najlepším hráčom rebríčka vo svete! Všetci hráči z tohto zoznamu dostanú niečo navyše a prvých 10 hráčov dostane jedinečné portréty. Samozrejme, prví 3 hráči v celosvetovom rebríčku dostanú najvýraznejšie odmeny. V porovnaní s minuloročným rebríčkom však máte oveľa viac šancí získať za svoje úsilie odmeny navyše!

Nezabúdajte, že aj iní hráči sa budú snažiť o čo najlepšie umiestnenie, no len istý počet hráčov zostane medzi najlepšími. Snažte sa preto získať čo najviac víťazných bodov, aby ste sa v tabuľke neprepadli.

Kliknite na trofej pre zobrazenie ligovej tabuľkyPozrite si potencionálne dodatočné odmeny, ktoré môžete získať!Top 10 hráčov získa dodatočné odmeny a exkluzívny portrét
league_soccer_bronze_cup_big.png
league window new.jpg
portrait_504.png

Odmeny

A teraz už prejdime k tej najlepšej časti každej hernej udalosti: k odmenám! Novou hlavnou cenou je Farma s veterným mlynom, reťazová budova pozostávajúca z Kvetinového veterného mlyna a 4 Mlynských polí! Viac informácií o bonusoch nájdete v tabuľke nižšie.

Názov budovyRozmeryInformácie o budove
R_SS_MultiAge_SoccerBonus22h.png
Kvetinový veterný mlyn4x5
  • má 8 úrovní
  • poskytuje mince ako hlavný bonus
  • od úrovne 3: poskytuje zásoby
  • or úrovne 4: dáva šancu získať rôzne množstvá a druhy tovarov
  • od úrovne 5: poskytuje body výskumu
  • od úrovne 8: poskytuje obranný bonus pre útočnú armádu
D_SS_MultiAge_SoccerBonus22flowerpath.png
Kvetinový chodník4x1+5 tovarov
D_SS_MultiAge_SoccerBonus22pathb.png
Skalnatý chodník4x1+5% obranný bonus pre útočnú armádu
D_SS_MultiAge_SoccerBonus22treepath.png
Chodník s olivovníkmi4x1+4% útočný bonus pre útočnú armádu
D_SS_MultiAge_SoccerBonus22weatpathb.png
Pšeničný chodník4x1+2 body výskumu


Ostatné odmeny

Farma s veternými mlynom nie je jedinou odmenou, ktorá je tento rok k dispozícii. Vo Futbalovom pohári môžete tiež získať 4 exkluzívne úspechy a 7 nových exkluzívnych portrétov z hernej udalosti, aby ste sa mohli pochváliť svojim priateľom a susedom! Dva z týchto portrétov môžete získať splnením série úloh, zatiaľ čo posledný získate, ak budete na konci udalosti v Zlatej lige!

Úspechy

NázovPodmienky
achievement_icons_soccer.png
Góóóóól!Dokončite sériu úloh v hernej udalosti Futbalového pohára.
achievement_icons_tiki_taka.png
Tiki-takaStreľte gól pomocou najkratších prihrávok
achievement_icons_one_team_one_dream.png
Jeden tím, jeden senVyhrajte x turnajových zápasov v udalosti Futbalového pohára!
achievement_icons_all_stars.png
Hviezdny tím!Vylepšite všetkých hráčov v udalosti Futbalový pohár na úroveň x!


Exkluzívne portréty

portrait_502.png
portrait_503.png
portrait_504.png
portrait_505.png
portrait_506.png
portrait_507.png
portrait_508.png


Dúfame, že sa pri hernej udalosti dobre zabavíte a budeme radi za všetky vaše komentáre!
Môžete nám ich napísať tuto: Diskusia: Futbalový pohár 2022

Prajeme vám príjemnú zábavu!
Váš Forge of Empires Tím
 
Hore