Je podľa vás nutné vlastniť Galatskú vežu keď hráte PvP?

  • Áno

    Hlasy: 0 0,0%
  • Treba ju doladiť

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujúcich
    1
  • Anketa je uzavretá .

DeletedUser5683

Hosť
Vysoké observatórium, pôvodne postavené na pozorovanie astronomických udalostí, zhromažďuje znalosti, ktorých hodnota sa pre spojenecké zväzky ukázala ako neprekonateľná. Bez ohľadu na pozorovanie hviezd a oblohy, sledovanie pozemských udalostí pomáha objavovať nové zdroje a získavať náskok pred konkurenciou.

hvezdaren.png

Táto budova zvyšuje podporu cechu v CvC a každých 24 hodín vyrába dané množstvo od každého druhu tovaru z doby hráča, ktoré putujú automaticky priamo do cechovnej pokladnice.

hvezdaren-info.png
 

DeletedUser5683

Hosť
Chrám relikvií je založený na starovekej múdrosti, získavanej počas vašej cechovej expedície. Má informácie o vzácnych relikviách, ktoré by ste mohli objaviť pri skúmaní mapy expedície.

chram-relikvii.png


chram-relikvii-info.png

Relikvie sa zobrazujú na expedičnej mape, akonáhle vybuduješ Chrám relikvií - unikátna veľkolepá budova, ktorá môže byť získaná pri expedíciách. Relikvie sú veľmi cenné a môžu sa objaviť v 3 rôznych výnimočných prípadoch po vyriešení konfliktu.

chram-relikvii-info-02.png
 

DeletedUser5683

Hosť
Kedysi išlo o smelý monument znázorňujúci plienivú silu impéria, ale nedávno ho znovu objavili a prestavali na múzeum. Niektorí ho považujú za jediný konkrétny dôkaz existencie Atlantídy - to stačí, aby udržal mýtus pri živote.
Popis získaní s pomocou hráča jojko1230 - veľká vďaka!

muzeum-atlantidy.jpg

Táto veľkolepá budova vám dáva šancu na zdvojnásobenie ziskov z plienenia potom, čo ste úspešne prerazili obranu súpera a poskytne vám každých 24 hodín nepretvorený tovar potrebný na tvorbu tovarov súčasnej doby.

muzeum-atlantidy-info.png
 

Marcus Paulus

Nový člen
Zdravím

Už dlhšie sa zaoberám veľkolepou budovou Galatská veža a jej funkciou. Na sk.wiki.forgeofempires.com som nenašiel akým spôsobom získať plániky na jej výstavbu.
V tomto prípade to asi bude prispievaním bodov výskumu na odomknutie úrovní hráča, ktorý ju vlastní. Nezdá sa mi práve najvhodnejší tento postup, že niekomu pomôžem a on potom môže smelo otočiť proti hráčom. Táto veľkolepá budova má plniť obrannú funkciu a určil by som ju pre tých, ktorí nehrajú PVP súboje. Keď chce niekto rabovať či plieniť nech sa páči ale bez Galatskej veže. nie s ňou a nech nesie riziko odplaty.
 

Rhando

Aktívny člen
Ja na tom nevidím nič strašné keď má niekto postavenú Galatu a pri tom útoči na susedov a k tomu aj rabuje. Nezabúdaj, že Galata nezaručuje 100% ochranu pred plienením a dokonca je to len na niekoľko pokusov plus tá VBčka dáva aj tovary, teda nie každý si ju musí postaviť kvôli ochrane pred rabovaním, alebo proste ju postaví z čiste estetického hľadiska lebo sa mu páči. Takže obmedzovať hráčov vo využívaní všetkých aspektov hry, len pre to, že sa rozhodli postaviť si konkrétnu VBčku, mi pripadá ako strašný nezmysel :) Nie, že by som bol jej zástancom (sám ju považujem za úplne zbytočnú hračku), ale z princípu odmietam takéto obmedzovanie na základe subjektívnych pocitov niektorých hráčov, ktorým navyše chýba systémové uvažovanie.
 
Naposledy upravené :

GamerMiki30

Aktívny člen
Marcus zhrniem to v skratke. Viem, že by si chcel len dobre pre vyrabovanych. No každá budova je určená pre všetkých a je len na hráčovi, čo si v meste postaví.
 

Marcus Paulus

Nový člen
Ja na tom nevidím nič strašné keď má niekto postavenú Galatu a pri tom útoči na susedov a k tomu aj rabuje. Nezabúdaj, že Galata nezaručuje 100% ochranu pred plienením a dokonca je to len na niekoľko pokusov plus tá VBčka dáva aj tovary, teda nie každý si ju musí postaviť kvôli ochrane pred rabovaním, alebo proste ju postaví z čiste estetického hľadiska lebo sa mu páči. Takže obmedzovať hráčov vo využívaní všetkých aspektov hry, len pre to, že sa rozhodli postaviť si konkrétnu VBčku, mi pripadá ako strašný nezmysel :) Nie, že by som bol jej zástancom (sám ju považujem za úplne zbytočnú hračku), ale z princípu odmietam takéto obmedzovanie na základe subjektívnych pocitov niektorých hráčov, ktorým navyše chýba systémové uvažovanie.

Len na doplnenie asi by si nebolo v poriadku ak by tvoji podstatne silnejší priatelia ukončili priateľstvo a potom by ťa každý deň rabovali hlava nehlava. Cechové boje trvajú od utorka do pondelka 8 hodiny, PvP súboje tiež trvajú týždeň a tu vidím priestor na podmienky plienenia a rabovania, ktoré žiaľ nie sú stanovené.
 

Rhando

Aktívny člen
Marcus Paulus malá technická poznámka. Priatelia musia byť súčasne aj susedmi, aby ťa mohli vyrabovať tak ako si to popísal, takže až taká tragédia to není. Čo sa týka rabovania, je mi šuma fuk, či ma niekto vyrabuje, alebo nie, viem si nastaviť produkciu tak, aby som ju aj bol schopný vyzbierať ;) Čo sa týka podmienok plienenia a rabovania, za mňa není treba nič meniť, ani nastavovať - Rabovať ťa môžu len tvoji aktuálny susedia, a vyrabovať ti môže každý jeden len jednu budovu za 24 hodín. Navyše PVP veže sa čoskoro nahradia novou PVP Arénou , ktorú už testujú na bete.
 
Naposledy upravené :

Marcus Paulus

Nový člen
Marcus zhrniem to v skratke. Viem, že by si chcel len dobre pre vyrabovanych. No každá budova je určená pre všetkých a je len na hráčovi, čo si v meste postaví.

Veď o to práve ide . Väčšina hráčov si dá záležať na tom, že tam chce mať to alebo to a iný hráč príde a vyrabuje mu jednu z nich. Potom môže niekomu pošepkať choď mu vyrabovať mesto si silnejší ako ja. Ten zase ďalšiemu. Viaceré cielené útoky rabovania za jeden deň ako nemá v dennej výzva považujem za nesprávne. Hráčovi neostáva nič iné ako skontaktovať sa s niekým kto sa zoberá vývojom VB. Tu je výsledok Galatská veža. Akosi sa pozabudlo na posilnenie v Hostinci pred rabovaním.

Marcus Paulus malá technická poznámka. Priatelia musia byť súčasne aj susedmi, aby ťa mohli vyrabovať tak ako si to popísal, takže až taká tragédia to není. Čo sa týka rabovania, je mi šuma fuk, či ma niekto vyrabuje, alebo nie, viem si nastaviť produkciu tak, aby som ju aj bol schopný vyzbierať ;) Čo sa týka podmienok plienenia a rabovania, za mňa není treba nič meniť, ani nastavovať - Rabovať ťa môžu len tvoji aktuálny susedia, a vyrabovať ti môže každý jeden len jednu budovu za 24 hodín.

Ak ma niekto vyrabuje či vypliení budovu vie čo robí. Nepovažujem to za podstatné len chcem poukázať na tento typ ochrany pred rabovaním všetkých budov . Ono by to bolo niečo iné ak sa dalo nastaviť, ktorú budovu chcete prioritne ochrániť. Ak má niekto malé vojsko potom nemá možnosť ochrániť všetky budovy naraz. Ukončím to konštatovaním, že táto veľkolepá budova nie je to čo by som očakával od vývojárov.

Marcus Paulus malá technická poznámka. Priatelia musia byť súčasne aj susedmi, aby ťa mohli vyrabovať tak ako si to popísal, takže až taká tragédia to není. Čo sa týka rabovania, je mi šuma fuk, či ma niekto vyrabuje, alebo nie, viem si nastaviť produkciu tak, aby som ju aj bol schopný vyzbierať ;) Čo sa týka podmienok plienenia a rabovania, za mňa není treba nič meniť, ani nastavovať - Rabovať ťa môžu len tvoji aktuálny susedia, a vyrabovať ti môže každý jeden len jednu budovu za 24 hodín. Navyše PVP veže sa čoskoro nahradia novou PVP Arénou , ktorú už testujú na bete.

Pekný zvyšok dňa :)
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Veď o to práve ide . Väčšina hráčov si dá záležať na tom, že tam chce mať to alebo to a iný hráč príde a vyrabuje mu jednu z nich. Potom môže niekomu pošepkať choď mu vyrabovať mesto si silnejší ako ja. Ten zase ďalšiemu. Viaceré cielené útoky rabovania za jeden deň ako nemá v dennej výzva považujem za nesprávne. Hráčovi neostáva nič iné ako skontaktovať sa s niekým kto sa zoberá vývojom VB. Tu je výsledok Galatská veža. Akosi sa pozabudlo na posilnenie v Hostinci pred rabovaním.
Nechceš aby na teba útočili? V hostinci je MESTSKÝ ŠTÍT, ktorý zabráni útokom na teba, čo znamená, že ťa v daný interval nik nenapadne. No ak si ho aktivuješ až po napadnutí teba, tak myslím, že ten čo ťa napadol môže ťa aj vyplieniť. No ak máš tú vežu, nemusí sa mu to podariť. Veď okolo úrovne 80 je účinná veža 6x50% (približný údaj)
 

Marcus Paulus

Nový člen
Nechceš aby na teba útočili? V hostinci je MESTSKÝ ŠTÍT, ktorý zabráni útokom na teba, čo znamená, že ťa v daný interval nik nenapadne. No ak si ho aktivuješ až po napadnutí teba, tak myslím, že ten čo ťa napadol môže ťa aj vyplieniť. No ak máš tú vežu, nemusí sa mu to podariť. Veď okolo úrovne 80 je účinná veža 6x50% (približný údaj)

Rovnako vysoká je méta pre začiatočníka nazbierať 9000 strieborniakov ako nazbierať plány na Galatskú vežu. Pre skúsených hráčov nie je problém získať strieborniaky či plány. Rabovanie či plienenie má mať určitú časovú pauzu podobne ako v cechové boje alebo PvP súboje. Ak má jedna veža chrániť celé mesto pred rabovaním tak aký význam má mať radnica, ktorá je vlastne centrom mesta? . Čo si mám o tom celom myslieť? Keď ju chce niekto vlastniť nech si ju má nikomu ju odopierať nebudem, ale akceptovať Galatskú vežu ako čosi viac ako radnicu tak to nie je pre mňa. Vývojári zrejme chceli dobre avšak na pár detailov sa akosi zabudlo. Hráč rabuje iba jednu budovu nie dve naraz.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Radnica ti dáva denné dane od obyvateľov ak to smiem tak nazvať. Radnica nemá chrániť, no je základom mesta.

Veď napadnúť suseda môžeš len raz za 24 hodín. Teda limit časový tam je.

A GALATSKÁ VEŽA ti má náhodne chrániť, lebo sa jedná o percentuálnu šancu

A ak máš problém so striebrom, tak skús kontrolovať kto ti chodí do hostinca.
 

Marcus Paulus

Nový člen
Radnica ti dáva denné dane od obyvateľov ak to smiem tak nazvať. Radnica nemá chrániť, no je základom mesta.

Veď napadnúť suseda môžeš len raz za 24 hodín. Teda limit časový tam je.

A GALATSKÁ VEŽA ti má náhodne chrániť, lebo sa jedná o percentuálnu šancu

A ak máš problém so striebrom, tak skús kontrolovať kto ti chodí do hostinca.

Aj tak si myslím, že Galatskou vežou to nedomysleli! O jej výhodách či nevýhodách by sme mohli polemizovať donekonečna. Pekný deň ;)
 
Hore