hlúpa obranná armada

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5196

Hosť
zdravim, mam otazku k "umelej inteligencii" obrannej armady mesta. celkom mi vadi ze ked na mna zautoci niekto s armadou napr. 1 neviditelny tank + 7 rogue tak obrancovia nezmyselne utocia v prvom rade na rogue. jednotky braniace provincie na mape kontinentu sa tak nechovaju ... preco? dost ludi sa tu stazuje ze je to nefer voci slabsim hracom a toto je len dalsia vyhoda pre utocnikov. tiez to vyuzivam len ma zaujima dovod preco je to tak nastavene ...
 

DeletedUser4743

Hosť
Toto je jasné zneužívanie bugu hry na beztrestné útočenie na mesto,lebo napadnutý hráč sa nijako nemôže ubrániť a útočník vždy prežije boj bez straty jedinej jednotky.Toto je umožnenie rabovania bez možnosti obrany a pôsobí demotivačne na hráčov,ktorí sú týmto systémom dennodenne rabovaní. Navrhujem nastavenie obrancov tak,aby neútočili prednostne na Rogue,ale na bojové jednotky súpera.Tým by sa problém čiastočne vyriešil,pretože aj hráči nižšej úrovne by mali mať možnosť aspom nejakej obrany voči tým,čo takto zneužívajú hru na postup a obohatenie na úkor ostatných hráčov,
 

DeletedUser5150

Hosť
ja som už dávnejšie navrhoval, aby bolo možné nastaviť stratégiu obrany (teda poradie jednotiek, v akom má obrana útočiť na útočníka. napr. 1. ťažká jednotka, 2. strelecká, 3. rýchla atď). tým by konečne dávali obranné VB nejaký zmysel a aj by sa predišlo tomu, že niekto má alcatraz, tábor rogue a nie je väčšieho frajera ako on, lebo sa mu nedá brániť. to je ako keby sa aj pri útočení zruší osobné vedenie útoku a nechá sa to iba na automat, ktorý robí také blbosti ako lama, čo to tu hrá tak týždeň
 

DeletedUser5197

Hosť
Tiež ma to hnevá. Hrám už dosť dlho. Ale ja ani rogueov nemám mne stačia koľajové delá. Lenže keď zobere do útoku rogueov tak nestačia ani koľajové delá. Moje koľajové delo má v obrannej armáde Obranu: 352
 

DeletedUser4788

Hosť
ale to je v pohode , rovnako ako aj CVC !!! Dolezite je riesit centrum sprav ako zaklady hry ...
 

DeletedUser4743

Hosť
A teraz mi vysvetli čo s tým má centrum správ spoločné.
 

DeletedUser1834

Hosť
Ucelom obranej armady mesta je zabranit vyplieneniu utocnikom.
A.I. je tym co za nas brani mesto no s tym co vladca mesta raci poskytnut.
Kazda obrana je porazitelna!
Podaktora s velkymi stratami a nie tak casto. Vsetko je v rukach hraca.

Spravanie vojenskych jednotiek ma svoje specifika.

A.I. ide svojou cestou, ktora po dobrej volbe (vybere obranneho zoskupenia) vie narobit nielen vrasky.

Nie automat je hlupy, to majitel mesta hlupo vyclenil obrancov !

Kazdy ma moznost si v historii radnice prezriet priebeh suboja, vlastnosti vojakov, ich pocinanie na bojisko a podla toho zostavovat obranu z cielom maximalne ztazit dobitie mesta. Neexistuje univerzalne zoskupenie, kazdy druh vojska ma svoje plusy a minusy.

Bud troska porozmyslam a vyberam s rozvahou alebo si jednoducho klikam a plienenia ignorujem (do profilu kvoli ulahceniu zadam cas skoncenia vyroby).

ml352a.png


Utocnik aj napriek minimalnym stratam (ziadne zranenie) uznal, ze delostrelecka jednotka nema sancu proti Rangerom skrytym v lese zo vzdialenej pozicie. Absentuje spatna odveta delostrelca ak by predsa len siel na kontakt a teren nedovoluje sa priblizit Roguom by ako prvy zasadili uder.
Kedze utocnik nemal v umysle obatovat co len jedineho vojacika , VZDAL suboj, aj ked je jasne ze obatovanim 1-2 vojacikov by prinutil Rangrov opustit bezpecie lesa (strata neviditelnosti) a vdaka sledu 6 kanonov Rangerov roztrielal na kasu i s pomocou utocneho bonusu.

Obrana mesta s A.I. velenim slavila uspech aj ked zo stastim a hlavne utocnikovym zaciatocnickym "hlupim" pocinanim ci neochotou stratit vojensku jednotku.

Je jasne ze taketo pocinanie neni typicke, no mesto odolalo a to je to hlavne
 

DeletedUser5196

Hosť
cossacks: sorry ale ten tvoj priklad je trochu mimo temy, samozrejme ze nik nebude utocit 1 delostrelecka jednotka + 7 rogue :-D (kolajove delo je vynimka)... v prvom prispevku som sa pytal preco sa obrancovia mesta chovaju inak ako obrancovia provincii ... a podla teba nieje hlupe ked ta niekto napadne s jednym kolajovym delom a 7 rogue a ty tam mozes mat hocico tak aj tak vzdy najprv tvoja obrana utoci na rogue? skusal som obranu proti tomu 8 letka dronov ale tiez neuspelo lebo rogue moze utocit aj na lietajuce jednotky co je dalsi fail! :) pretoze ako jednotka s dosahom 1 by nemal .....
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4788

Hosť
ok , ale tu kamaradek Cossacks ma pravdu , je to dost dobre vyrovnane ( este automat ) , ked utocis tak rucne strucne , ale aj obranna je dost dobra , niekedy prekvapi ale fer .
 

DeletedUser4743

Hosť
V tomto príklade je vidno nepochopenie podstaty sťažností na útoky na mesto. Útočník má 7 roque a nabonusovanú silnú bojovú jednotku. Obrana sa zameria výlučne na roque a tieto sa samozrejme zmenia na takúto bojovú jednotku v nepoškodenú. Kým Obrana zlikviduje posledné roque,tak sú tri štvrtiny obrany zlikvidované a mesto sa nedá ubrániť. Je to jasné zneužívanie bugu hry. Hráči čo to robia majú týždenne cca 200 bojov.pozrite sa koľko majú ostatní a spamätajte sa než tu bude hafo znechutených hráčov,ktorí si sem chodia zarelaxovať .
 

DeletedUser2657

Hosť
...ale dá sa ubrániť aj tomuto útoku, sama som takto raz prehrala automatikou ( šok ), útočila som 1 delo 7 roguov. V obrane boli drony a neviem už čo, myslím že to bol hráč tibesi. Na moju hanbu ,žiaľ obrázok som si ako dôkaz neuložila. Ale mal aj vysoký obranný bonus...spýtaj sa ho čo mal v obrane.

Treba prestať fňukať a skúšať rôzne kombinácie.
A určite nie je žiadna tragédia ak ťa aj niekto napadne, maximálne prídeš o nejké materiály, ak si ich včas nevyzbieraš. To taká grepolis je iná haluz, tam si staviaš dva týždne mesto a príde hráč ktorý ti ho vezme na dve doby a môžeš začať odznova.
Tu si len postráž výrobu a buď kľudný.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4788

Hosť
Minka , to hovoris ty co si dlhsiu dobu tu . Povedz to novacikovy . Preto im FOE pada dole a len a len eventy vymislaju . Bohuzial je to tak a vies to aj ty a aj vsetci .
 

DeletedUser2171

Hosť
Prečo, keď niekto napadne cech, neostane informácia v histórii bojov, kto to bol?
 

DeletedUser5364

Hosť
Ak myslíš meno hráča , tak to ti tam ukáže len ak je tvoj priateľ alebo sused ,, vtedy uvidíš jeho nick ,inak nie a ak myslíš že ti niekto zrušil obliehačku (cech v území) a ešte tam nemáš minimálne centrálu tak ti napíše neznámi cech lebo si není na tom území a funguje to aj opačne ak útočíš už z územia na iný cech a niekto z mora (hráč čo nemá žiadne územie a len útočí ) ti zruší obliehačku tak ti tiež napíše neznámi cech v denníku správ...hádam som odpovedal na tvoju otázku , nabudúce konkretizuj ;):)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore