• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Anketa Kontrola vkladania bodov do Veľkolepej budovy

Kontrolovať aktuálny stav bodov Veľkolepej budovy pri vkladaní bodov ?

  • ÁNO

  • NIE


Výsledky sú viditeľné až po hlasovaní.
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

ajja

Člen
Do veľkolepých budov posielajú body hráči súčasne a netušia o tom. Tento stav spôsobuje, že chcú obsadiť rovnaké miesto a nevedia o sebe. Budova sa tak preplnením bodov nechtiac zatvorí.
Veľkolepá budova by mohla upozorniť na zmenu počtu bodov od stavu vášho otvorenia budovy v okne.
Znamenalo by to, že 1. hráč pošle body a 2. dostane oznámenie, že sa hodnota v budove zmenila (okno s potvrdením) a dôjde k aktualizácii stavu. Následne môže 2. hráč opakovať upravené odoslanie, preto že vie aktuálny stav.
 

ajja

Člen
neviem ale toto sa mi zdá už blbosť... levelovanie bodov funguje trochu inak...
Každý si to môže predstavovať inak. Ak si to štandardne píšete do skupinovej správy a aj tak sa v budovách objavujú body od neznámych hráčov, tak to nemôže fungovať spoľahlivo. Keď to bude sledovať server, tak evidencia v správe nebude nutná. Pred odoslaním bodov server skontroluje či bodový stav niekto iný nenavýšil a ochráni duplicitné poslanie bodov dvoma hráčmi na tú istú pozíciu.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
No ja si myslím, že by to servery celkom dosť zaťažilo. Čím by sa aj hra buď spomalila alebo by bolo ešte viac chýb. To čo navrhuješ z môjho hľadiska by sa muselo dlhšie testovať na bete. Ale ako píšem je to len názor.
 

ajja

Člen
No ja si myslím, že by to servery celkom dosť zaťažilo. Čím by sa aj hra buď spomalila alebo by bolo ešte viac chýb. To čo navrhuješ z môjho hľadiska by sa muselo dlhšie testovať na bete. Ale ako píšem je to len názor.
Každá funkcia vyžaduje strojový čas (vykonajú sa výpočty, zaťaží databáza a prebehne online komunikácia s klientom - "hráčom").
1. V tomto prípade sa pri odoslaní počtu bodov do budovy pošle aj celkový počet bodov, ktorý sme si načítali pri otvorení okna budovy.
2. Server overí rozdiel hodnoty celkového počet bodov, ktorú sme načítali s hodnotou v databáze.
3. Ak sú rovnaké, tak nik iný nenavyšoval body a námi odoslané množstvo bodov sa pripočíta do budovy.
4. Ak medzičasom niekto navyšoval body v budove, tak to uvedený výpočet zistí a server nám odošle varovanie s výzvou na opakovanie operácie s aktualizovanými hodnotami.

Uvedený algoritmus vyžaduje overenie jednej hodnoty, ktorá sa odošle spolu pri posielaní bodov do budovy ( minimálne zaťaženie ).
Na komunikáciu s lištou priateľov, členov cechu a susedov sa vyžaduje omnoho viac operácii. Vykonávanie návštevy krčiem a pomoci vyžaduje proti tomu mnoho násobne viac operácii so zaťažením databázy. Pri otvorení a listovaní lištou sa hodnoty musia aktualizovať, aj keď ich nepoužijete. Radím tieto funkcie za najhoršie čo do zaťaženia servera. Samozrejme to klikanie hráčov znechucuje, ale vedenie Innogames nedovolí nahradiť túto funkciu tlačidlom, ktoré by to všetko vykonalo naraz jedným klikom.
 

Krokous1838

Aktívny člen
a toto nie je v PRAVIDLÁCH HRY, ja som vždy rád že niečo dostanem, a nie aby som sa s niekým hádal kto mi nahodí
Do veľkolepých budov posielajú body hráči súčasne a netušia o tom. Tento stav spôsobuje, že chcú obsadiť rovnaké miesto a nevedia o sebe. Budova sa tak preplnením bodov nechtiac zatvorí.
Veľkolepá budova by mohla upozorniť na zmenu počtu bodov od stavu vášho otvorenia budovy v okne.
Znamenalo by to, že 1. hráč pošle body a 2. dostane oznámenie, že sa hodnota v budove zmenila (okno s potvrdením) a dôjde k aktualizácii stavu. Následne môže 2. hráč opakovať upravené odoslanie, preto že vie aktuálny stav.
 

ajja

Člen
Zjavne to väčšina ľudí nechce pochopiť, lebo im vyhovuje, keď im dvaja hráči pošlú naraz body na rovnakú pozíciu. Tak im teda želám, aby sa im to stalo každý deň keď oni posielajú body do VB.
 

ajja

Člen
Keď v rovnaký moment napíšeme do správy dvaja len číslo pozície 1.
Hneď otvoríme budovu, tak rovnako pošleme body na 1. pozíciu. Server to verme, ten čo prišiel o stotinku neskôr má 2. pozíciu a zbytok bodov mu vráti, ale budovu zatvorí.
 

Rhando

Aktívny člen
Zjavne to väčšina ľudí nechce pochopiť, lebo im vyhovuje, keď im dvaja hráči pošlú naraz body na rovnakú pozíciu. Tak im teda želám, aby sa im to stalo každý deň keď oni posielajú body do VB.

ajja to bude asi tým, že je to totálna zbytočnosť. Úprimne stane sa mi to len vtedy, keď sa hráči vo vlákne 1.9 moc rýchlo zapísali na určitú pozíciu a potom sa hnali nahodiť, bez toho aby pár sekúnd počkali či je bezpečné nahadzovať a či sa náhodou nezapísal na rovnakú pozíciu ešte niekto druhý. Nikdy som nemal problém stratu dotyčnému vrátiť (aj keď to bola čiste jeho chyba, ale zase v konečnom dôsledku, to čo mi nahodil on viacej, som ja dal menej zo svojích na zatvorenie konkrétnej VBčky) a vždy som vysvetlil, že treba po zapísaní sa počkať aspoň tých 5 sekúnd kým nahodím.
 
Naposledy upravené :

Krokous1838

Aktívny člen
Keď v rovnaký moment napíšeme do správy dvaja len číslo pozície 1.
Hneď otvoríme budovu, tak rovnako pošleme body na 1. pozíciu. Server to verme, ten čo prišiel o stotinku neskôr má 2. pozíciu a zbytok bodov mu vráti, ale budovu zatvorí.

my v 1.9 vlakne to robime takto: prilozim vb, zadam volne miesta. Ludia poslu ake chcu miesta, a ak po10s nikto iny nezobere 1. miesto tak moze nahodit, ak niekto posle o 5s neskor, ludia sa dohodnu netreba ziadne "upravy"

@kamikazee54 suhlasím ;)
 

ajja

Člen
Pred chvíľou sa to stalo vo vlákne na sk2. Našťastie ma to nepostihlo. Ak všetci vyskočia zo správ a opäť skontrolujú stav, tak je veľmi malá šanca na omyl, ale nikdy to tak všetci robiť nebudú, stačí ak sa niekto ponáhľa...
Technicky by to bolo jednoduché. V momente keď posielaš body do budovy vidíš, koľko tam bolo. To však nemusí byť pravda, lebo keď tvoje body dorazia v správe, tak v budove môže byť viac a stačí porovnať tie 2 čísla. Či sa behom nahadzovania zmenil počet v budove. Odoslanie textového stringu nezaťaží pár číslic navyše a komparovať číslo je veľmi jednoduché. Bola by 100% istota, že si nahodil do takej budovy, ako ju vidíš v okne.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore