• Zimná udalosť 2023

    Milí hráči, pripravte sa opäť vymaľovať mesto na bielo!
    Naše zadávateľky úloh, Ami a Izabela, znovu potrebujú vašu pomoc s výzdobou Mistletownu na sviatočnú sezónu. Pomôžte im, vypočujte si Aminine príbehy a bavte sa pri rozbaľovaní darčekov a získavaní čarovných cien! Pre viac informácií kliknite tuto!

Event Letná udalosť 2021

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Summer Event 2021 Banner.png


Drahé kráľovné a králi!

Je tu opäť ten čas! Ostrov Forge vás opäť víta na svojich brehoch, aby ste sa zúčastnili na jeho medzinárodne uznávanom festivale! Medzi jeho mnohé atrakcie patrí predovšetkým Koleso šťastia. Možno, že tento rok budete mať šťastie a podarí sa vám vďaka nemu zbohatnúť!

Letná udalosť sa začína 17. augusta a potrvá až do 6. septembra!

Rovnako ako minulý rok, aj tento rok sa stretnete s miestnym guvernérom ostrova Forge, ktorý strašne rád rozpráva svoje príbehy! To však nie je všetko, čím je známy, držte sa ho a dá vám prístup ku kolesu šťastia. Zadá vám rôzne úlohy, vďaka ktorým získate dublóny, ktoré sú potrebné na roztočenie kolesa!

allage_pirate_governor_large.png


Samozrejme, že nebude vaším jediným spoločníkom, opäť sa stretnete aj s vašou starou známou, pirátkou Jane. Aj keď sa možno dá pochybovať o jej zdravom rozume, určite sa nedá žiadnym spôsobom spochybniť jej odhodlanie nájsť poklad! Aj ona vám pomôže získavať dublóny a dostať sa k bližšie k pokladu!

allage_pirate_jane_large.png


Okamžite dokončiť môžete prvých 34 úloh. Po ich dokončení budete po zvyšok trvania udalosti dostávať každý deň dodatočnú úlohu, celkovo 21 denných úloh. Pravdepodobne sa vám ich zopár nazbiera, keď sa k nim dostanete, lebo sa ukladajú od prvého dňa.

Zlaté dublóny!

Aby ste mohli roztočiť koleso, musíte mať dublóny. Tie môžete získať plnených letných úloh, za každodenné prihlásenie do hry alebo ich nájsť v incidentoch, ktoré sa môžu objaviť v okolí vášho mesta. Ak nechcete čakať, môžete použiť aj diamanty.

reward_icon_doubloons.png


Roztočte koleso!

Ak si chcete zatočiť Kolesom šťastia, kliknite na lištu v hornej časti vašej obrazovky:

Event start icon.png


Po otvorení okna udalosti uvidíte koleso, ako aj tlačidlá "Roztočiť" alebo "Obnoviť a roztočiť". Jedno roztočenie kolesa stojí jeden dublón a výsledkom je jedna cena, a to aj keď použijete možnosť "Obnoviť a roztočiť". Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, vždy vyhráte nejakú cenu!


The wheel 2!.png


Ak teda chcete získať niektorú z cien, ktoré sa nachádzajú v kolese šťastia, kliknite na tlačidlo "Roztočiť". Ak sa vám žiadna cena nepáči, kliknite na tlačidlo "Obnoviť a roztočiť" a objavia sa vám nové možné ceny! V tejto možnosti taktiež vyhrávate cenu. Nezabudnite, že koleso je spoločné pre celé susedstvo, takže ak ho obnovíte, obnoví sa pre všetkých. To taktiež znamená, že ak získate nejakú cenu, pre ostatných už bude nedostupná! Kto a čo naposledy vyhral, môžete sledovať v spodnej časti okna udalosti.


Plavba za pokladom

Ak chcete získať Veľkú cenu, musíte sa vydať na fantastickú plavbu! Ale ako sa pohybovať v nebezpečnom mori? Po každom roztočení kolesa získate kompas! Použite tento kompas na plavbu vašej lodi. Jeho použitie náhodne posunie vašu loď 1-3 miesta na mape.

summer_compass_icon.png

Keď sa dostanete na značku "X", ktorá označuje cieľ, dostanete odmenu v podobe Veľkej ceny! Mapa sa potom zresetuje a budete môcť začať novú veľkolepú plavbu za pokladom.

Ceny v udalosti

Ceny, ktoré sú zobrazené v kolese, môže vyhrať ktorýkoľvek hráč z vášho susedstva. Odmeny sú náhodné a každé koleso ponúka niečo špeciálne. Najlepšie odmeny zobrazené v zlatom kruhu sa dajú získať iba raz, strieborné (nezvyčajné) dvakrát a bežné odmeny sa dajú získať až štyrikrát. Zostávajúce ceny môžete videť podľa kruhu, ktorý obklopuje obrázok ceny. Ak napríklad vyhráte jednu z bežných cien, jedna časť bude z odstránená z kruhu a ostanú tri časti. To pokračuje, dokým sa neminú všetky ceny - koleso sa potom automaticky obnoví a ponúknu sa nové ceny.

Vzácne ceny (v zlatom kruhu) sa dajú vyhrať iba raz. Medzi týmito cenami nájdete aj budovy z predchádzajúcich udalostí, vrátane Guvernérovej vily a Vranieho hniezda!

governors villa.png
Crows nest.png


Veľká cena!

Dovoľte nám predstaviť vám tohtoročnú Veľkú cenu! Je ňou Pirátsky úkryt - útočisko len pre tých najskúsenejších pirátov, kde sa každý deň obchoduje s tými najcennejšími a najvzácnejšími ulúpenými pokladmi!

Pirátsky úkryt je budova s rozmermi 5x6, ktorá sa dá vylepšiť až na úroveň 9. Na úrovni 1 vám poskytne spokojnosť, obyvateľstvo a posilnenie mincí.

Od úrovne 2 budete mať šancu vyzbierať medaily a zásoby, a od úrovne 3 aj šancu zbierať tovary! Na úrovni 4 je šanca získať jeden z nasledujúcich zdrojov: medaily, zásoby, tovary alebo body výskumu!

Od úrovne 7 taktiež získate aj útočný bonus pre vaše útočné armády. Všetky tieto posilnenia sa zlepšujú, ako vylepšujete vašu budovu!


R_SS_MultiAge_SummerBonus21i.pngTo však nie je všetko! Počas udalosti môžete vyhrať aj reťazové dekorácie, ktoré sa dajú pripojiť k vášmu Pirátskemu úkrytu. Po pripojení vám poskytnú štedré posilnenia, preto sa ich určite oplatí získať!

Žraločia plytčina (ak je pripojená)Kapitánove kotvisko (ak je pripojené)Rybárske mólo (ak je pripojené)
D_SS_MultiAge_SummerBonus21Sharks.png
D_SS_MultiAge_SummerBonus21Boat.png
D_SS_MultiAge_SummerBonus21Pier.png
  • Posilnenie spokojnosti
  • 9 náhodných tovarov
  • Posilnenie spokojnosti
  • 8% obranný bonus pre vaše útočné armády
  • Posilnenie spokojnosti
  • 4 body výskumu

Dôležité - aby vám budovy poskytli svojej dodatočné bonusy, musia byť pripojené k Pirátskemu útesu. Ak nie sú pripojené, svoje špeciálne bonusy neposkytnú.

Doplnok Centra udalostí - Tropická kaviareň

Nezabudli sme samozrejme ani na nový doplnok pre vaše Centrum udalostí, ktorý môžete získať za dokončenie úloh!

Tropická kaviareň je nádherný letný doplnok vášho centra, ktorý vám poskytne aj 20% obranný bonus pre vaše útočné armády na 3 dni! Určite tento doplnok nezmeškajte!

V_SS_AllAge_EventHub21AdditionC.png


Nové portréty

Nakoniec na vás čakajú aj nové tématické portréty:

Reil - odmena zo série úlohDonya - odmena zo série úloh
Reil avatar.png
Donya Avatar.png

Dúfame, že si užijete veľa zábavy pri roztáčaní kolesa a získate veľa cien!

Informácie o hernej udalosti nájdete aj v našej hernej nápovede.

Ako vždy sa tešíme na vašu spätnú väzbu, ktorú nám môžete zanechať tu: Diskusia: Letná udalosť 2021

Ďakujeme, že hráte Forge of Empires a prajeme vám príjemné leto! :)

S pozdravom Váš,
Tím Forge of Empires
 
Hore