• Zimná udalosť 2023

  Milí hráči, pripravte sa opäť vymaľovať mesto na bielo!
  Naše zadávateľky úloh, Ami a Izabela, znovu potrebujú vašu pomoc s výzdobou Mistletownu na sviatočnú sezónu. Pomôžte im, vypočujte si Aminine príbehy a bavte sa pri rozbaľovaní darčekov a získavaní čarovných cien! Pre viac informácií kliknite tuto!

Event Letná udalosť 2022

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Summer Event 2022 Logo.png
Drahé kráľovné a králi!

Je tu opäť ten čas, kedy vás ostrov Forge opäť víta na svojich brehoch! Trúfnete si hľadať poklady v jeho žralokmi zamorených vodách? Je čas zdvihnúť plachty a nastaviť kurz na ostrov - Koleso šťastia už čaká!

Letná udalosť sa začína 1. septembra a potrvá až do 21. septembra!​

Rovnako ako minulý rok, aj tento rok sa stretnete s miestnym guvernérom ostrova Forge, ktorý strašne rád rozpráva svoje príbehy! To však nie je všetko čím je známy, držte sa ho a dá vám prístup ku kolesu šťastia. Bude vám zadávať rôzne úlohy, vďaka ktorým získate dublóny, ktoré sú potrebné na jeho roztočenie!

The Governor.png


Samozrejme, že nebude vaším jediným spoločníkom, opäť sa stretnete aj s vašou starou známou, pirátkou Jane. Aj keď sa možno dá pochybovať o jej zdravom rozume, určite sa nedá žiadnym spôsobom spochybniť jej odhodlanie nájsť poklad! Aj ona vám pomôže získavať dublóny!
allage_pirate_jane_large (1).png


Okamžite dokončiť môžete prvých 34 úloh. Po ich dokončení budete po zvyšok trvania udalosti dostávať každý deň dodatočnú úlohu, celkovo 21 denných úloh. Pravdepodobne sa vám ich zopár nazbiera, keď sa k nim dostanete, lebo sa ukladajú od prvého dňa.

Koleso šťastia!

Ak si chcete zatočiť Kolesom šťastia, kliknite na lištu v ľavej hornej časti vašej obrazovky:
image2022-7-11_2-0-36.png


Po otvorení okna udalosti uvidíte koleso, ako aj tlačidlá "Roztočiť" alebo "Obnoviť a roztočiť". Jedno roztočenie kolesa stojí jeden dublón a výsledkom je jedna cena, a to aj keď použijete možnosť "Obnoviť a roztočiť". Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, vždy vyhráte nejakú cenu!

2022-07-15 17_55_31-Settings.png


Ak teda chcete získať niektorú z cien, ktoré sa nachádzajú v kolese šťastia, kliknite na tlačidlo "Roztočiť". Ak sa vám žiadna cena nepáči, kliknite na tlačidlo "Obnoviť a roztočiť" a objavia sa vám nové možné ceny! V tejto možnosti taktiež vyhrávate cenu. Nezabudnite, že koleso je spoločné pre celé susedstvo, takže ak ho obnovíte, obnoví sa pre všetkých. To taktiež znamená, že ak získate nejakú cenu, pre ostatných už bude nedostupná! Kto a čo naposledy vyhral, môžete sledovať v spodnej časti okna udalosti.

Dublóny!

Aby ste mohli roztočiť koleso, musíte mať dublóny. Tie môžete získať plnených letných úloh, za každodenné prihlásenie do hry alebo ich nájsť v incidentoch, ktoré sa môžu objaviť v okolí vášho mesta. Ak nechcete čakať, môžete použiť aj diamanty.

reward_icon_doubloons (1).png

Plavba za pokladom

Ak chcete získať Veľkú cenu, musíte sa vydať na fantastickú plavbu! Ale ako sa pohybovať v nebezpečnom mori? Po každom roztočení kolesa získate kompas! Použite tento kompas na plavbu vašej lodi. Jeho použitie náhodne posunie vašu loď 1-3 miesta na mape.

compass.png

Keď sa dostanete na značku "X", ktorá označuje cieľ, dostanete odmenu v podobe Veľkej ceny! Mapa sa potom zresetuje a budete môcť začať novú veľkolepú plavbu za pokladom.

Ceny v udalosti

Ceny, ktoré sú zobrazené v kolese, môže vyhrať ktorýkoľvek hráč z vášho susedstva. Odmeny sú náhodné a každé koleso ponúka niečo špeciálne. Najlepšie odmeny zobrazené v zlatom kruhu sa dajú získať iba raz, strieborné (nezvyčajné) dvakrát a bežné odmeny sa dajú získať až štyrikrát. Zostávajúce ceny môžete videť podľa kruhu, ktorý obklopuje obrázok ceny. Ak napríklad vyhráte jednu z bežných cien, jedna časť bude z odstránená z kruhu a ostanú tri časti. To pokračuje, dokým sa neminú všetky ceny - koleso sa potom automaticky obnoví a ponúknu sa nové ceny. Medzi cenami sa budú vyskytovať aj Veľké ceny z predchádzajúcich letných udalostí, ako je napr. Pirátsky úkryt, či Guvernérova vila.

Veľká cena!​

A teraz už konečne tá chvíľa, na ktorú ste čakali: Tohtoročnou Veľkou cenou v Letnej udalosti je Pirátska lodenica!

Každý správny pirát potrebuje lodenicu, ktorá bude zodpovedať jeho postaveniu a pre ukrytie svojej koristi! Tohtoročná budova má 11 úrovní s dvoma jedinečnými vzhľadmi na poslednej úrovni, z ktorých sa dá vybrať (hodnoty bonusov sa líšia podľa doby):

Render_5 (3).png
Boathouse_deadman (3).png
Korzárska lodenica (4x4)Lodenica mŕtveho muža (4x4)
 • Spokojnosť
 • Obyvateľstvo
 • Mince
 • Medaily
 • 20 tovarov
 • Obrana pre útočnú armádu
 • Útok pre obrannú armádu
 • Korzárska odmena:
  • Predmet v inventári, ktorý poskytuje:
   • 8 bodov výskumu
   • 1 úlomok Menšej renovácie
   • 1 úlomok 30% posilnenia obrany
   • 1 plánik VB
 • Spokojnosť
 • Obyvateľstvo
 • Mince
 • Medaily
 • 18 tovarov
 • Útok pre útočnú armádu
 • Obrana pre obrannú armádu
 • Odmena mŕtveho muža:
  • Predmet v inventári, ktorý poskytuje:
   • 6 bodov výskumu
   • Veľké množstvo zásob
   • 1 úlomok 2hod. hromadného zrýchlenia produkcie zásob
   • 25 tovarov do cechovej pokladnice

Letné bonusové ceny!

Rovnako ako pri predchádzajúcich herných udalostiach, aj v tejto môžete použiť diamanty na odomknutie bonusových cien, ktoré môžete získavať popri Veľkých cenách!
summer_pass_chest_event.png

Tento rok máme pre vás úplne nový typ budovy, ktorý bude k dispozícii ako bonusová cena. Predstavujeme limitované budovy! Tieto budovy budú poskytovať špeciálne bonusy, ale len na obmedzený čas. Po uplynutí času určeného na bonus bude budova fungovať ako dekorácia a bude poskytovať spokojnosť.

V tejto udalosti máme pre vás Fontánu Forge:
Fontána Forge (2x2)
image2022-7-11_2-2-50.png

Vzhľad budovy, keď je aktívna
image2022-7-11_2-3-8.png

Vzhľad budovy po vypršaní jej platnosti
Posilnenie tejto budovy zvýši na 5 dní vašu zbierku Bodov výskumu o 10%!Následne poskytuje 250 bodov spokojnosti
Poznámka: Posilnenie sa aplikuje na každú budovu individuálne. Kvôli zaokrúhľovaniu to funguje len pre budovy, ktoré poskytujú 5 alebo viac bodov výskumu. Neplatí pre Veľkolepé budovy.

Prasiatko!

image2022-6-15_12-18-18.png

Ďalej máme k dispozícii aj ďalšie ceny. Jedná sa o podobnú mechaniku, ako boli sobie sane v Zimnej udalosti.

Pre získanie cien najprv vyhrajte odmenu, vedľa ktorej je prasiatko. Tým sa automaticky zaplní jeden slot v prasiatku náhodnou cenou. Použite diamanty na odomknutie prasiatka a získajte tak akékoľvek odmeny, ktoré ste nazbierali. Vyzbieraním prasiatka sa toto vyprázdni, takže môžete opäť začať zbierať odmeny.

Truhlice udalosti s prekvapením

Od tejto udalosti už kvôli zmenám dizajnu nebudeme rozdávať truhlice s prekvapením, ale nebojte sa! Vyváženie sa upraví tak, aby bolo stále možné získať plne vylepšenú budovu udalosti aj bez truhlice a bez míňania diamantov. Všetky doteraz vydané truhlice budú naďalej použiteľné, no nové už nebudú vydané.

Nové portréty!

No a nakoniec, nebola by to tá správna herná udalosť bez niekoľkých krásnych nových portrétov!

Morský vlk BillMorská vlčica SallyKapitán Strach
portrait_515.png
portrait_516.png
portrait_517.png
Séria úlohSéria úlohBonusová odmena

Dúfame, že si užijete veľa zábavy pri roztáčaní kolesa a získate veľa cien!

Informácie o Letnej udalosti si môžete prečítať aj v našej v našej hernej nápovede.

Ako vždy sa tešíme na vašu spätnú väzbu, ktorú nám môžete zanechať tu: Diskusia: Letná udalosť 2022

Ďakujeme, že hráte Forge of Empires!

S pozdravom Váš,
Tím Forge of Empires
 
Hore