Návrhy k ďalšej aktualizácii

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Krokous1838

Aktívny člen
@faramir no k tej cechovej krčme, mohli by sa pridať aj bonusy:
level 1cenaúčinoklevel 2cenaúčinok
Expedícia:1,2x body1000010m1,7x body2500025m
Cechové boje:2x stret100000pre jeden sektor3x stret300000pre jeden sektor


level 3cenaúčinok
Expedícia:2x body750001h 25m
Cechové boje:5x stret400000pre jeden sektor
 
Naposledy upravené :

faramir

Člen
napadli ma ďalšie vylepšenia do hry.
jedna sa týka mestského štítu ktoré sa dá aktivovať v krčme. aby hráč ktorý si ho aktivoval nebol len chránení pred útokmi, ale aby ani nemohol útočiť na susedov.
ďalej by mohli do hry aplikovať špeciálne budovy, prípadne pri ďalšej usadlosti vymyslieť budovu, ktorá by okrem iného dávala % šancu na dvojnásobný útok, alebo kritický zásah ako je to pri skleníku.
vikingsky strom dáva +30 útok, aztecky chrám +30 obranu útočnej a ďalšia usadlosť by mala 30% šancu na kritický zásah a 30% šancu na dvojitý zásah aj na jednotky o eru nižšie aj vyššie. alebo aj na všetke jednotky.

tiež, už možno to niekto aj navrhoval, aby pri posilnení z hostinca by bola možnosť posilniť obranu útočnej armády, tak ako je to pri útoku.

ďalší návrh aby odmeny z cb boli spravodlivejšie rozdeľované v závislosti od aktivity hráča.
lebo nie je možné, aby hráč, ktorý dá za sezónu povedzme 10 bojov, alebo nedá nič, dostal rovnakú odmenu ako hráč čo sa snažil, dal diamanty do oblehov, aby bol odmenení rovnako ako hráč čo sa do cb ani poriadne nepozrel.
odmeny na konci by ostali nezmenené, ale najaktívnejší hráči by dostali náhodne odmeny v závislosti od počtu bojov, umiestnenia a investície dia. ako viem že niekto si dia kupuje tak ich má veľa, ale už len to že hru podporil tak je jasné že má nárok aj mať lepšie odmeny z toho.
čiže aktívny hráči by dostali okrem základných odmien aj prémiu za boje, ktoré by boli obsiahnuté v balíčkoch ako sa dá získať ako odmena z himeju, bojová sada.
a také sady by získal aj aktívnejší hráč a tam by to obsahovalo povedzme 100 bv, 200 tovaru, 50 dia, nejaký počet jednotiek z každého. to by bola odmena za povedzme 500 bojov. za 1000 bojov by boli 2 sady, za 5000 bojov 3 sady a nad 10 000 by boli 4 sady.
ale to je len orientačné, ale aby aktívny mali o niečo viac z cb ako tí čo dali len pár bojov a hotovo.

čiže toľko k ďalším návrhom
 

Marcus Paulus

Nový člen
5 minútová produkcia vo výrobnej budove prináša málo zásob pre nových ako aj mierne pokročilých hráčov. Navrhujem túto položku vypustiť a nahradiť 12 hodinovou produkciou. V podstate by si hráči vyberali viac zásob.
 

Feris

Nový člen
Milé kráľovné a králi,

v tejto téme radi privítame vaše návrhy, tipy a nápady čo by mala ďalšia aktualizácia obsahovať, ktoré pre vás dôležité veci by mala mať a v čom by sa mohla zlepšiť. Skrátka sem píšte rôzne herné vylepšenia, ktoré vám momentálne "pijú" krv.
V expedici by som za prve, druhe a tretie miesto dal nejake odmeny pre hráčov ako je napríklad nejaku budovu ako je v cb socha cti
 

maximax

Nový člen
Popis: Zrušiteľné, priebežné úlohy, v medzidobovom období, ktorých je momentálne 14 sa dajú využívať nezávisle od poradia. Dajú sa preklikať. Ale dostať sa po ukončení (napr.) úlohy "Porazte 40 jednotiek" k jej opakovaniu je klikanie 14 x na rôzne miesto a trvá to pridlho. Obzvlášť to vyniká, ak chcem niekomu prispieť napr 1200 vb do divu, a mohol by som za to získať 6 x 2 odmeny, ktoré sú niekedy veľmi zaujímavé.
Návrh: Zorganizovať tieto úlohy takým spôsobom, aby sa výber dal uskutočniť jedným klikom. (napr 14 riadkov, alebo do kruhu, alebo hocičo iné). Prípadne scrollovaním VŠETKÝCH úloh!!! tak aby úlohy nebolo treba rušiť, ale vyberať z ponuky. Minimálne však, aby boli všetky úlohy formátovo rovnaké a tým pri zrušení by neposkakovalo miesto kde sa to zrušiť dá!
 

effendi

Nový člen
Prosim vas lezie mi na nervy ked nemozem zrelaxovat po narocnom dni vecer pri cechovych bojoch. No vsetko je neustale zamknute. Uvital by som skratenie zo styroch hodin na jednu alebo dve hodiny
 

KOFE

Aktívny člen
Neplanujete upravit predajcu starozitnosti? V dennej ponuke tak byvaju take smakociny, ze by mi to smelinar ani nekupil. Chcelo by to upravit ponuku lebo potom neni kde minut drahokamy.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Neplanujete upravit predajcu starozitnosti? V dennej ponuke tak byvaju take smakociny, ze by mi to smelinar ani nekupil. Chcelo by to upravit ponuku lebo potom neni kde minut drahokamy.

Skús to trochu viac rozpísať, čo konkrétne by sa malo u Predajcu upraviť. Napríklad, o aké položky nemáš záujem a aké by si naopak ocenil.
 

KOFE

Aktívny člen
Skús to trochu viac rozpísať, čo konkrétne by sa malo u Predajcu upraviť. Napríklad, o aké položky nemáš záujem a aké by si naopak ocenil.
Ten predajca ponuka kvantum nepotrebnych veci. Nieco ako dekoracia 1x1, posilnenie minci, posilnenie zasob, suprava svojpomoci a pod. Malokedy tam nieco kupim a ked uz aj, su to veci ako ulozit budovu alebo renovacia. Sice ich nepotrebujem ale to sa da niekedy vyuzit. Chcelo by o pridat veci ako vylepsenia eventovych budov (chapem ze nedate aktualne, ale mohli by to byt veci z eventom pred rokom a viac - priebezne by sa to doplnalo) Konkretne ja napriklad nemam svatynu druidov na max, kedze som cez event bola v nemocnici a bola by to pre mna uzitocna budova. Preto to drzim v inve a cakam ci casom sa tie vylepsenia nebudu dat ziskat. U vela slabsich hracov vidim eventovky kde im chybaju 1-2 vylepsenia. Mozno by tam mohli byt aj veci co byvaju iba v drazbe, ako sachovnica, rotunda, namestie vitazov a jeho upgrade a pod. (to uz by som nechala na vasom zvazeni). Dalo by sa to rozdelit napr. na 3 skupiny a kazdy den by hracovi ponuklo napr 1 zlatu, 2 strieborne a 3 bronzove ponuky.

Potom ma este 1 vylepsenie napadlo. Cesta k vitazstvu co sa pripaja k soche cti by mohla mat tiez upgrade. Takto sa za 200 listkov da iba postavit, ale mohlo by sa z toho dat vybrat aj jej vylepsenie. A kedze nedava horibilny bonus mohla byt mat automaticku aktualizaciu na danu eru, tak ako maju studne a fontany.

No a viem ze sa to X-krat riesilo, ale dalo by sa do cechovych bojov pridat funkcia, kde by v dobitom sektore napisalo ktory hrac ho dobil (uzavrel)?
 
Ten predajca ponuka kvantum nepotrebnych veci. Nieco ako dekoracia 1x1, posilnenie minci, posilnenie zasob, suprava svojpomoci a pod. Malokedy tam nieco kupim a ked uz aj, su to veci ako ulozit budovu alebo renovacia. Sice ich nepotrebujem ale to sa da niekedy vyuzit. Chcelo by o pridat veci ako vylepsenia eventovych budov (chapem ze nedate aktualne, ale mohli by to byt veci z eventom pred rokom a viac - priebezne by sa to doplnalo) Konkretne ja napriklad nemam svatynu druidov na max, kedze som cez event bola v nemocnici a bola by to pre mna uzitocna budova. Preto to drzim v inve a cakam ci casom sa tie vylepsenia nebudu dat ziskat. U vela slabsich hracov vidim eventovky kde im chybaju 1-2 vylepsenia. Mozno by tam mohli byt aj veci co byvaju iba v drazbe, ako sachovnica, rotunda, namestie vitazov a jeho upgrade a pod. (to uz by som nechala na vasom zvazeni). Dalo by sa to rozdelit napr. na 3 skupiny a kazdy den by hracovi ponuklo napr 1 zlatu, 2 strieborne a 3 bronzove ponuky.

Potom ma este 1 vylepsenie napadlo. Cesta k vitazstvu co sa pripaja k soche cti by mohla mat tiez upgrade. Takto sa za 200 listkov da iba postavit, ale mohlo by sa z toho dat vybrat aj jej vylepsenie. A kedze nedava horibilny bonus mohla byt mat automaticku aktualizaciu na danu eru, tak ako maju studne a fontany.

No a viem ze sa to X-krat riesilo, ale dalo by sa do cechovych bojov pridat funkcia, kde by v dobitom sektore napisalo ktory hrac ho dobil (uzavrel)?
pridám sa k vylepšeniu u predajcu a to také že či by sa nedali vymieňať drahokamy za mince ? keď že ja moc nekupujem, ale skôr biddujem a tam sa drahokamy nepoužívajú tak ich mam okolo 880. Môj návrh je asi taký že napríklad za 100 drahokamov dostaneš xy minci.
 

BasshunterRS

Nový člen
ja by som privítal zrušenie susedstva. susedstvo nemá žiadny význam. hrám na dvoch svetoch (Brisgard + Arvahal). na Arvahale je aktivita susedov asi 13% a na Brisgarde len 9,5%. vzdy ked sa menia susedia (kazdy druhý pondelok),tak vsetkym susedom v prvý den motivujem a odozva je potom taká akú som napísal. to znamena ze viac ako 80% hráčom by to bolo jedno a ani by si nevšimli,keby sa susedstvo zrušilo. tych 13% a 9,5% aktivnych susedov je priblizne 90% takych ktory motivuju a zvysok sú hráči ktory si tu hladkaju svoje ego lebo susedstvo zadelujete fakt divnym sposobom. podla doby. aby ste ma spravne pochopili :
na Arvahale mám dobu kolonialnu (asi 700tisic bodov) a susedia??? prvych 10 susedov má od 13 po 30 milionov bodov. asi kazdy kto nehrá par dní vie,ze tolko bodov maju vdaka VB. a tiez kazdy vie ake maju VB. to znamena ze ked ma napadnú,tak nemam šancu sa ubranit a ani nemam velku šancu u nich vyhrat. a tie blbe reči niektorych hracov neznasam - ked na to nemáš,tak si nemal postupit do tej doby. to som mal akoze ostat v dobe bronzovej,postupne si potiahnut vsetky VB na 80tu úroven a potom postupit rovno do priemyselnej doby???? a potom ten isty postup a skočiť rovno do arktickej buducnosti??? tie doby koli tomu,lebo vela hracov je zaseknutych v dobe kolonialna a budúcnosť. tiez vieme prečo. další priklad zlého rozdelovania susedov je z Brisgardu. mám tam susedov ktory majú od 2,6 do 281 milionov bodov. toto je akoze normalne??? ja tam mám 65 milionov bodov a asi je vsetkym jasné ze ked napadnem suseda ktory má len 2,6 miliona bodov,tak nemá šancu sa ubránit a ani nemá šancu ked ma on napadne.
uvítal by som zrušenie susdstva. a ked uz to nezrušite,tak zmenu v rozdelovaní. nerozdelovat susedov podla doby,ale podla rebríčkových bodov. a mohlo by to byť urobené štýlom ako PvP aréna. v nej mozem bojovat s hráčmi o 3 doby vyššie. preco by to potom nemohlo byť zavedené aj v susedstve????
 

Rhando

Aktívny člen
Čo sa týka susedov, tak tých ja zo zásady nemotivujem, sú to náhodný hráči s ktorými nemám nič spoločné, a ktorý sa väčšinou po 2 týždňoch aj tak vymenia. Sry, ale považujem to tak trochu za naivné, ak očakávaš, že susedia by ti mali vracať motiváciu. :)
Ďalej, ono tie "blbé reči" niektorých, ako si napísal, sú ale pravdivé. Lepšie je si posedieť zo začiatku v Dobe Železnej / Vrcholnom Stredoveku, vybudovať si poriadne mesto a potom až ísť hore, inak moc nemá význam keď sa sťažuješ, že si len potravou pre silnejších hráčov. Apropó, toto, čo je tu teraz je nič, predstav si, že v dávnych dobách v začiatkoch tejto hry, sa susedstva bežne skladali z hráčov v rozpetí niekoľkých ér, to znamená, že si ako hráč v Rannom Stredoveku bol vystavený útokom od hráčov kľudne aj z Koloniálu / Priemyslu a to už sa vôbec proti takým nedalo brániť. A že vtedy sa susedia napádali a rabovali omnoho viac ako teraz je fakt, nakoľko boje so susedmi bol jediný spôsob ako získať body v PvP vežiach.
Nechápem moc dobre, ako si predstavuješ rozdeľovanie suedov podľa bodov v rebríčku, keď sa ti nepáči súčasný stav, že sa hráči dávajú z rovnakej / maximálne +- 1 éra hore/dole. Na Arvahalle mám 1,7M bodov a keď sa občas pozriem do rebríčka hráčov, tak sa váľam od smiechu na podlahe, keď vidím hráča s 1,6M bodov, 400 vyhratých bitiek a už má éru Budúcnosť. Čiže vlastne ty chceš, aby sa mixovali hráči z rôznych ér, hlavne že majú rovnaký počet bodov... tomu ja hovorím skutočný zlepšovák.
 
Naposledy upravené :

Slovien Venet

Aktívny člen
Okrem informačného okienka jednotlivého cechu v Slovenskej cechovej expedície doplniť informáciami o aktivite jednotlivých hráčov daného cechu. prístup budú mať iba k svojmu cechu nie k ostatným.
 

BasshunterRS

Nový člen
Čo sa týka susedov, tak tých ja zo zásady nemotivujem, sú to náhodný hráči s ktorými nemám nič spoločné, a ktorý sa väčšinou po 2 týždňoch aj tak vymenia. Sry, ale považujem to tak trochu za naivné, ak očakávaš, že susedia by ti mali vracať motiváciu. :)
Ďalej, ono tie "blbé reči" niektorých, ako si napísal, sú ale pravdivé. Lepšie je si posedieť zo začiatku v Dobe Železnej / Vrcholnom Stredoveku, vybudovať si poriadne mesto a potom až ísť hore, inak moc nemá význam keď sa sťažuješ, že si len potravou pre silnejších hráčov. Apropó, toto, čo je tu teraz je nič, predstav si, že v dávnych dobách v začiatkoch tejto hry, sa susedstva bežne skladali z hráčov v rozpetí niekoľkých ér, to znamená, že si ako hráč v Rannom Stredoveku bol vystavený útokom od hráčov kľudne aj z Koloniálu / Priemyslu a to už sa vôbec proti takým nedalo brániť. A že vtedy sa susedia napádali a rabovali omnoho viac ako teraz je fakt, nakoľko boje so susedmi bol jediný spôsob ako získať body v PvP vežiach.
Nechápem moc dobre, ako si predstavuješ rozdeľovanie suedov podľa bodov v rebríčku, keď sa ti nepáči súčasný stav, že sa hráči dávajú z rovnakej / maximálne +- 1 éra hore/dole. Na Arvahalle mám 1,7M bodov a keď sa občas pozriem do rebríčka hráčov, tak sa váľam od smiechu na podlahe, keď vidím hráča s 1,6M bodov, 400 vyhratých bitiek a už má éru Budúcnosť. Čiže vlastne ty chceš, aby sa mixovali hráči z rôznych ér, hlavne že majú rovnaký počet bodov... tomu ja hovorím skutočný zlepšovák.
ja viem ze je lepsie posediet si v jednej dobe dlhsie. to aj robím. ale to co som pisal o tom rozdeleni susedov nie je len v tých dvoch dobách.
z toho sa smejem aj ja ked vidím takych hráčov ale
Čo sa týka susedov, tak tých ja zo zásady nemotivujem, sú to náhodný hráči s ktorými nemám nič spoločné, a ktorý sa väčšinou po 2 týždňoch aj tak vymenia. Sry, ale považujem to tak trochu za naivné, ak očakávaš, že susedia by ti mali vracať motiváciu. :)
Ďalej, ono tie "blbé reči" niektorých, ako si napísal, sú ale pravdivé. Lepšie je si posedieť zo začiatku v Dobe Železnej / Vrcholnom Stredoveku, vybudovať si poriadne mesto a potom až ísť hore, inak moc nemá význam keď sa sťažuješ, že si len potravou pre silnejších hráčov. Apropó, toto, čo je tu teraz je nič, predstav si, že v dávnych dobách v začiatkoch tejto hry, sa susedstva bežne skladali z hráčov v rozpetí niekoľkých ér, to znamená, že si ako hráč v Rannom Stredoveku bol vystavený útokom od hráčov kľudne aj z Koloniálu / Priemyslu a to už sa vôbec proti takým nedalo brániť. A že vtedy sa susedia napádali a rabovali omnoho viac ako teraz je fakt, nakoľko boje so susedmi bol jediný spôsob ako získať body v PvP vežiach.
Nechápem moc dobre, ako si predstavuješ rozdeľovanie suedov podľa bodov v rebríčku, keď sa ti nepáči súčasný stav, že sa hráči dávajú z rovnakej / maximálne +- 1 éra hore/dole. Na Arvahalle mám 1,7M bodov a keď sa občas pozriem do rebríčka hráčov, tak sa váľam od smiechu na podlahe, keď vidím hráča s 1,6M bodov, 400 vyhratých bitiek a už má éru Budúcnosť. Čiže vlastne ty chceš, aby sa mixovali hráči z rôznych ér, hlavne že majú rovnaký počet bodov... tomu ja hovorím skutočný zlepšovák.
Je naivné očakavat,ze mi niekto vrati motivaciu??? nepovedal by som. a nemotivujem koli tomu. ty susedom nemotivujes. to znamena ze by ti to bolo vlastne jedno keby sa susedstvo zrusilo. bojovat predsa mozes v expedicii, v CB, v CvC a v PvP arene :)
susedom motivujem z jednoducheho dovodu. urcite sa ti uz stalo ze priatelia nie su aktivny (nemotivuju, nechodia do krčmy) a tykch ja medzi priatelmi nedrzim. a ked mi susedia vratia motivaciu,tak aspon vidim ze sú aktivny a je pri väčšia šanca ze budu motivovat a chodit do krčmy :)
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Navrhujem aby sa v prihlasovacom okne hry spolu s heslom vyžadovalo aj overenie e-mailu v princípe jeden hráč - jeden účet - jeden e-mail. V súčasnosti bežne človek používa dva e-maily. Slúžiť to má ako ochrana pred vytváraním ďalšieho účtu toho istého hráča.
 

BasshunterRS

Nový člen
bolo by fajn,keby bolo zavedené niečo také aby hráči nemohli ´´vyžierať ´´ VB susedom. ak chcú dat body nejakemu susedovi,tak možu,ale tolko bodov kolko dostanú naspäť. a možnosť dať na VB tolko bodov kolko chcem nech je ponechaná pre priatelov a cech.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore