Nie je chyba Nie je možné podporiť VB hráčov s rovnakým pripojením

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Gombik077

Nový člen
Dnes mi to zacalo hlasit, ze nemozem podporit cloveka s rovnakym internetom, ako mam ja, ked chcem pridat VB do budovy. Nejde to ani vtedy, ak mame kazdy ineho providera. Nie je to divne? Akomam pomoct priatelovi v cechu aj v hre?
1635954253455.png
 

Kelirad

Nový člen
Dalsi pripad schyzofrenie .)
Ak Gombik077 sedi pre zrkadlom a hra FOE mysliac ze Gombik078 v zrkadle tym padom je priatelom v hre i v cechu i ked zmeni providera internetoveho pripojenia bez zmeny routera s otazkou v ociach: "neni to divne?", je na case sa zamysliet kde sudruhovia z NDR urobili chybu alebo nastal najvyssi cas prestat s multiuctami za predpokladu ze som sa nenapichol mu na wifinu tak nejak na cierno.
Potom staci poslat cestne prehlasenie ze kamarat je vlastne stara mama a ten vlk za dverami je prelud, takze horara netreba obtazovat s nabijanim brokovnice.
Len ma matie ze kde a kto je cervena ciapocka alebo ze by ju trpajzlici omamili a zneuzili?
Kazdopadne sa o slovo prihlasi moderator fora a ozrejmi ZA PE KLI TU situaciu
 

Gombik077

Nový člen
Neviem, co beries, ale daj aj mne, vyzera to na dobry matros, silny.
Nemam za potreby hrat s viacerymi accountami, z toho som uz pekne davne vyrastol a uprimne ani na to nemam cas. Predstav si, ze to tak chodi, ze jedna domacnost zvykne pouzivat jeden router a jedneho providera a pokial hraju viaceri, tak je tam takmer na 100% iste, ze budu mat rovnaku verejnu IP adresu. Ale to by si asi musel mat technicke vzdelanie, mozno ten vlk alebo horar by to vysvetlili.

Takze ja som dal legitimnu otazku a ak nemas legitimnu odpoved, skus sa neobtazovat, bolo by to super. Vdaka.
 

Rhando

Aktívny člen
Je to ochrana proti tzv. "pushingu" cez multi-účty. Rozdáva to systém automaticky, pokiaľ zaregistruje, že si dvaja hráči navzájom menia BV z rovnakej IP adresy. Čo som čítal, tak zhruba po tých 7 dňoch by vás to malo odblokovať a malo by sa vám dať znova navzájom si meniť BV. Pokiaľ sa ale jedná o dvoch ľudí z rovnakej domácnosti, tak by si to mal ohlásiť na podpore, aby si jedného dňa neschytal ban.
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Lepšie bude keď sa pripojí do hry iba jeden a druhý nech si vypne pripojenie k internetu. Len takto sa dá dočasne fungovať do vyriešenia problému. Popravde chcelo by to viac informácií či používate rovnaký alebo odlišný e-mail a herný svet. Predpokladám odlišné hráčske meno tvojho kamoša ak nie tak to je prúser.

Je to ochrana proti tzv. "pushingu" cez multi-účty. Rozdáva to systém automaticky, pokiaľ zaregistruje, že si dvaja hráči navzájom menia BV z rovnakej IP adresy. Čo som čítal, tak zhruba po tých 7 dňoch by vás to malo odblokovať a malo by sa vám dať znova navzájom si meniť BV. Pokiaľ sa ale jedná o dvoch ľudí z rovnakej domácnosti, tak by si to mal ohlásiť na podpore, aby si jedného dňa neschytal ban.
Z toho čo si odpísal jednému používateľovi fóra mi pripadá, že kedysi nad mutiúčtami špekuloval. Je to len moja domienka a koľko je na tom pravdy je otázne.
 

Gombik077

Nový člen
Asi som nasiel problem, ale ked su za hrou skveli programatori, mozno by bolo dobre vyriesit aj tento jednoduchy algoritmus kontroly. Ja aj moja polovicka mame vlastne mobily, aj vlastne pocitace. Samozrejme, ze mame doma rovnaku IP na pocitacoch, ked ona je doma navyse na wi-fi (ja takmer nikdy, kedze mam dost mobilnych dat). Mame rozdielne e-mailove adresy, co je pochopitelne. Spolocne mame akurat tak svety, v ktorych hrame a aj cechy, aby sme si vedeli pomoct. A teraz mozna pricina problemu - v jednom svete nam ide hra bez problemov, v druhom vyhadzuje tuto hlasku. A to vsetko asi len kvoli mojej lenivosti prejst k jej PC, poziadal som ju, nech sa prihlasi na mojom PC a pomohol som jej trosku upratat budovy v meste. Na tom nie je nic zle.. preto sa vratim na zaciatok - co ak ludia v domacnosti pouzivaju zdielany pocitac? To sa potom nemozu hrat spolu? To este aj taky Steam povoli hrat hry z inehou accountu druhemu uzivatelovi na rovnakom pocitaci.
 

Slovien Venet

Aktívny člen
A toto bolo myslené teraz na koho?

A toto bolo myslené teraz na koho?
Nie vždy noví hráči povedia úplnú pravdu hlavne ako tento s týmto problémom

Z každého zariadenia je prístup k ľubovoľnému účtu pokiaľ to vlastník zariadenia dovolí a tu sranda končí. Reálne tak môžu pri dvoch zariadeniach s rozdielnym účtom v danom okamihu hrať dvaja hráči. U ľudí je bežné používať dva e-maily otázkou zostáva či jeden hráč má dva účty. Takto môže jeden hráč vytvoriť ďalšieho fiktívneho hráča čiže sám seba. Počet hráčov môžete takýmto spôsobom zvýšiť. Z dvoch hráčov vytvoríte cech ak tomu pripočítam virtuálnych hráčov tak môžete hrať cechový šampionát. Takto sa dá obísť systém keď máte dlhodobé suchoty zohnať tretieho hráča. Ak je toto regulérne potom som ticho pokiaľ nie tak potom navrhujem doplniť prihlasovanie hráča okrem hesla aj autentifikáciu prostredníctvom e-mailu, ktorým si vytvoril svoj prvý hráčsky účet.

Vrátim sa k téme. Zdieľanie pripojenia cez počítač tak to nerobia ani správcovia siete. Sieťová karta sa obísť nedá tá totiž komunikuje so sieťovým protokolom. Problém skôr vidím v tom, že sa naraz pripájate k hre ako aj k otvoreným VB.
 

Gombik077

Nový člen
Nie vždy noví hráči povedia úplnú pravdu hlavne ako tento s týmto problémom

Neviem, co mate zase za problem.. treba si to precitat poriadne - my si nezdielame pripojenie cez pocitac, mame normalny opticky router, ku ktoremu su pripojene vsetky pocitace (po kabli, alebo wi-fi) alebo mobily. A nie je problem aj hrat naraz jeden svet napr. v Cirgarde nemame ziadne problemy, castokrat riesime, co vyobchodovat - kazy zo svojho zariadenie. Proste si myslim, ze prave preto, ze som pomohol z mojho pocitaca (moja lenivost prejst do druhej izby k notebooku) a teda sa zaznamenala moja sietova karta, tak to nejaky proces vyhodnotil ako problem. Co je podla mna ale dost blbost - vid porovnanie so Steamom. Nepotrebujem si honit ego, ani nahanat body, ta hra je v prvom rade oddych. Len ma mrzi, ked hoci dobre myslena ochrana nie je dotiahnuta do konca. Za takuto robotu by moj zamestnavatel mne asi dobre nezaplatil.

Jo a este nieco - datum registracie na fore neznamena datum prveho hrania hry. To su dve rozdielne veci.
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Na doplnenie
Ak má hráč problém z hrou tak je nutné to rozvinúť. Zo štyroch viet sa človek málo dozvie. Pokiaľ ti všetko šlape ako má tak SUPER. Prajem čo najmenej chýb a čo najviac herných úspechov. Držím palce v hre!
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore