• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Súťaž Nová schopnosť VB

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Dávid I.

Nový člen
Zdravím, rád sa zapojím a budem s vami zdieľať svoj nápad pre novú schopnosť VB :)
Určitá percentuálna šanca (v závislosti od úrovne VB), získať každé 2 hodiny v meste nezvyčajný incident alebo ojedinelý incident. Incident by mohol byť vyriešený napríklad pomocou jednoduchého vyjednávania. Po úspešnom vyriešení vyjednávania by boli získané odmeny ako napr. tovary, body výskumu, diamanty, súprava renovácie alebo náhodné jednotky z aktuálnej doby.
 

faramir

Člen
ochrana prti kritickému zásahu alebo dvojitému zásahu. jednotky od mars ery vyššie majú schopnosť presného oka, čo im dáva dvojnásobne poškodenie. čiže táto schopnosť by tu šancu znižovala. a popri tom aby daná budova mala podporu útoku a obrany útočnej armády, aspoň toľko čo má útok napríklad diova socha.
ale ak by prišla vb ktorá by mala čisto len podporu útoku a aj obrany útočnej, bola by to fajna budova.
ďalej schopnosť zvýšenia kritického zásahu pre všetké doby. + k tomu body výskumu.
 

Ja King

Nový člen
Vytvoriť novú veľkolepú budovu Katedrála svätého Martina (Bratislava),

https://sk.wikipedia.org/wiki/Katedrála_svätého_Martina_(Bratislava)
zaslúži si to.

Kde by
napr. Mária Terézia ako unávaná múdra panovníčka,
ktorá sa pričinila o ekonomické a školské reformy, podporovala obchod a rozvoj poľnohospodárstva a zreorganizovala armádu,

alebo samotná VB Katedrála svätého Martina (Bratislava)
udelila schopnosť vojakom, vojakovi / jednotkám , jednoke / mojej armády presvedčiť vojakov, vojaka / jednotky, jednotku / nepriateľskej armády, pri ktoromkoľvek útoku, alebo obrane mesta, aby prešiel na moju stranu a bojoval ako súčasť mojej armády a naviac by som tomu vojakovi / jednotke / pri pre-migrácii k mojej armáde pridal bonus cca 30 – 50% k obrane.

Ako príklad schopnosti presvedčiť vojaka, jednotku:
rýchla jednoka iba rýchlu jednotku
ľahká jednotka iba ľahkú jednotku
ťažká jednotka iba ťažkú jednoku … a tak ďalej
kde doby, veky a éry sa zlúčia do skupín v ktorých túto schopnosť bude možné použiť.

Napr. nebude možné túto schopnosť použiť, ak bude bojovať ťažká jednotka z doby kamennej proti ťažkej jednotke koloniálneho veku, ale je možné túto schopnosť použiť, ak bude bojovať ťažká jednotka doby kamennej proti ťažkej jednotke v skupine Doba kamenná – Neskorý stredovek ... atd.

Čiže ako príklad zoskupiť doby: Doba kamenná – Neskorý stredovek
Koloniálny vek – Moderná éra
Postmoderná éra – Budúcnosť … a tak ďalej
a v týchto skupinách dôb je možné túto schopnosť v bojoch jednotka proti rovnakej jednotke použiť.

Tak isto sa dá podobná schopnosť novo vyvorenej VB použiť na tvorbu zásob alebo tovaru, ale to tu už máme.

Môj momentálny nápad. Snáď som to napísal dosť zrozumiteľne :)

Ja King 01.06.2022
 

stea

Nový člen
Ahoj. Prijala by som budovu, ktora dviha percentualne vyrobu bonus materialu. Podobne ako Alexandrijsky majak kladivka a Bazilika sv. Marka mince. Budovy vyrabaju za 4 hod. strasne malo na to ake su poziadavky pri spotrebe materialu na budovnie, vyjednavanie .... Mohla by mat schopnost nielen pre aktualnu dobu ale aj pre napriklad dve doby do minulosti.
 

ajja

Člen
1. VB "Mont Saint-Michele" ( na názvoch určite nezáleží )
Budova dáva šancu na získanie diamantu za pomoc priateľom. Úrovňou sa zvyšuje počet aj percentá šance.
Veľa diamantov to nedá, zisky tvorcom neubudnú a motivuje to pomoc.
2. VB "Chrám NIKE" ( alebo "Pentagon" )
Budova dáva podľa úrovne počet šancí na zníženie sťaženia v Cechových bojoch. Po výbere sa počet šancí obnoví. ( Podobne, ako kraken...)
- sťaženie sa po boji spočíta z priľahlých budov (obleh...) + šanca z VB
3. VB "Svetové obchodné centrum"
S nastavením doby tovaru pre zber. Podľa úrovne budovy každá doba dopredu uberie a dozadu pridá ( 10% ... 50% ) množstva.
- Na začiatku lvl.1 dá budova o 50% menej tovaru z nasledujúcej doby a o 10% viac z minulej, progresívne sa mení s úrovňou budovy.
- Na úrovni 200 dá budova o 10% menej tovaru z nasledujúcej doby a o 50% viac z minulej, progresívne sa mení s úrovňou budovy.
- V budove je na lište navolená doba pre tovar. Postupom hráča do vyššej doby sa o 1 zvýši, pokiaľ už nie je posledná.
4 VB "Rungis"
Budova produkuje úlomky vstupenky na tržnicu ( alebo burzu ). Za 1 vstupenku je možné otvoriť zoznam všetkých bonusových budov a za diamanty kúpiť 1 výberovú sadu, alebo budovu, tak ako ich poznáme z tržnice, alebo počas udalosti. Kupované budovy budú mať rôzne ceny, jednoduchšie veci budú výrazne lacnejšie a posledná výberová sada asi najdrahšia.
 

SofiFree

Nový člen
Budova, ktorá by umožňovala nájsť po vyhratej bitke na bojisku nejaké úlomky (odmeny) ako chrám v CE
 

terka18

Nový člen
Dokáže na bojisku rozmiestniť pre nepriateľa nástrahy (našliapne míny), alebo po vyhratom boji nájsť špeciálny tovar od svojej doby nižšie (ani sa mi do tých dôb nechce)
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Ďakujeme všetkým za účasť v súťaži a za vaše veľmi zaujímavé nápady!

Zo všetkých príspevkov sme vylosovali 3 výhercov:

terka18
Krésus Šťastný 24
Sega

Získavajú 500 diamantov!
Gratulujeme výhercom a tešíme sa na vás pri ďalších súťažiach!
losovaniemaj2022.jpg
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore