• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Preposlané Ponuky v obchode

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Danober

Aktívny člen
1. V obchode s tovarom by mohlo byt obmedzenie na pocet vytvorenych ponuk jedneho hraca.
Dajme priklad 1 hrac moze zadat maximalne 5 ponuk z 1 tovaru.
V obchode byva niekedy od jedneho hraca zadanych cez 20 ponuk na kazdy tovar. Len pre upresnenie vymena byva v objeme 5za5, 10za10 a podobne. Troska logiky by mohli vniest hraci aj do vytvarania ponuk kedze to kupujuceho stoji aj body :rolleyes: a navyse to potom robi zoznam ponuk neprehladny.

2. Filtorvanie ponuk v obchode by mohlo byt aj podla doby a nie len podla tovaru. Takto by sa zobrazili ponuky tovaru z celej doby.
 

Rhando

Aktívny člen
1.) Nesúhlasím s obmedzovaním množstva ponúk. Od kedy som v Budúcnosti tak už dlho som nepotreboval rozmieňať suroviny z Dynamic Toweru, ale keď som bol ešte v Progresívnej ére, dosť často som potreboval deliť ponuky, aby mi to cechovníci pobrali, lebo to bolo veľa tovarov a brali mi ich postupne často viacerý. Myslím tým rozmieňanie Príklad: 20 Marsovská Budúcnosť = 40 Virtuálna Budúcnosť = 80 Oceánska Budúcnosť = 160 Arktická Budúcnosť = 320 Budúcnosť = 640 Zajtra = 1280 Súčasná = 2560 Postmoderná = 5120 Moderná, keďže pri obchodovaní sa spolieham výlučne na cech, je mi priehľadnejšie spraviť napríklad 10 rovnakých ponúk, pretože pri dávaní obchodných ponúk do správy (ak sú všetky ponuky rovnaké), sa zobrazí len jedna + na koľko krát platí.

Lepším riešením by bola možnosť blokovať ponuky od konkrétnych hráčov, aby si hráči mohli vyfiltrovať nepohodlné ponuky.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Ak by boli dostupné pre všetkých, stratila by sa jedna z motivácií, prečo byť v nejakom cechu.

Nie som fanúšik limitovania počtu ponúk, môžu byť rôzne dôvody, prečo ich niekto vytvorí viacero. Na trhovisku je pri hráčovej prezývke možnosť vytvorenia správy, niektorým hráčom stačí iba napísať: "Ahoj, ak vytvoríš novú ponuku, vymením s tebou 100 kusov toho tovaru, ktorý chceš, za 100 kusov tovaru, čo chcem ja" a vysvetliť im, že od nich nekúpite 10 ponúk, pri ktorých by ste minuli 10 bodov výskumu, keď môžete minúť len jeden bod.

Pridanie ďalších filtrov je ok nápad.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Jednoduchá odpoveď prečo niekto vytvorí 10 - 20 rovnakých ponúk. Nie každý hráč má sklad preplnený daného tovaru, ktorý potrebuje predajca. Ja som niekedy potreboval 250 niečoho a tak som dal do ponuky jednej že toľko potrebujem. V obchode to stálo pár dní. Keď som to rozdelil na menšie kúpili ihneď. A to ešte nebola možnosť vidieť predajcu. Ja tiež mnohokrát kúpim menšie množstvo keď nemám práve na veľké množstvo tovaru. Teda obmedziť predajcu limitom by nebolo fér.
 

Danober

Aktívny člen
Ok. Aj ked je to troska neprijmne prehrabavat sa v obchode medzi kopcom malych ponuk, dovodov na to aby nebol odchodnik obmedzeny je viac ako dost ;)
Pomohol by teda dalsi filter v ponukach ;) a to na zadanie minimalneho mnozstva tovaru ktory chcem kupit:D
Co poviete na tento smer?
 

DeletedUser7054

Hosť
Hlavne by tam mali byť iba fér ponuky, tie nefér nech si nechajú pre cech. Príklad: ponúkajú 100 papier za 200 azbest. Nevadia mi malé ponuky, ako písal Blau - dá sa dohodnúť. Len tie úžernícke ponuky by mohli byť zakázané alebo povolené len v cechu, lebo často je problém niečo kúpiť a stále viac hráčov to takto robí.
 

Rhando

Aktívny člen
misko006 tiež nie moc dobrý nápad obmedzovať také ponuky len pre cech. Tovary na väčšinu mojich VB som kupoval za BV od hráča vtedy ešte mimo môj cech. A ponuky potom to boli že bohovo úžernícke, 1 tovar z doby bronzovej : 2 tovarom z budúcnosti... ;)
 

DeletedUser7054

Hosť
kamikazee54 Na to som aj zabudla, dobre, že si mi to pripomenul. Asi by bolo dobré, keby boli ponuky od hráčov z celého sveta a nielen od priateľov a susedov, aby bol väčší výber hlavne fér ponúk.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management

Opakované malé ponuky by sa mohli vyriešiť týmto preposlaným nápadom z anglického fóra, zobrazovali by sa štýlom, ako to funguje v správach pri viacerých ponukách od jedného hráča. Takisto je tam návrh na filter podľa doby, takže som tam pridal aj náš hlas.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore