• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Poznaj ľudí okolo FoE - Gordon, Hlavný CoMa

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Forge of Empires beta sa začala pred niekoľkými týždňami, hra zdvihla svoje tempo. Za menej ako mesiac, máme viac ako 250.000 registrovaných hráčov, naši mocní vládcovia! Ďalšie jazykové verzie budú prichádzať v najbližších dňoch, do hry sa zapojí ešte viac hráčov, ktorí dostanú možnosť vyskúšať si hru na vlastnej koži, a s rastúcim počtom hráčov prichádza viac feedbacku zo strany hráčov. Problémy našich hráčov, ich názory sú pre nás veľmi dôležité, pracuje tu veľké množstvo skvelých ľudí - tzv komunitní manážeri - s ktorými o tom môžete hovoriť. Pravdepodobne už o nich niečo viete z našich fór. Takže dnes sme sa usadili s Gordonom, ktorý je vedúci komunitný manažér Forge of Empires a hovorili s ním o jeho každodennej práci, o jeho povinnostiach, a o tom, aké sú jeho vlastné dojmy z komunity Forge Empires.


Ahoj Gordon, díky moc za prijatie a za strávený čas pri rozhovore. Mohli by ste sa prosím predstaviť našim čitateľom?


Samozrejme. Ahoj, volám sa Gordon a som vedúci Community manager Forge of Empires. Mojou hlavnou úlohou je zostať v kontakte s našimi hráčmi. To znamená, že poskytujem zaujímavé informácie, ale tiež počúvam vaše pripomienky a potom sa ich snažím odovzdať správnym ľudom na InnoGames.


Ako ste sa stal vedúcim Community Managerom pre Forge of Empires vo firme InnoGames?


Začal som pracovať na InnoGames v októbri 2010 ako Community Manager pre grepolis.net a tribalwars.us. Neskôr, v priebehu vývoja Forge of Empires som dostal ponuku na pozíciu Community Manager. Ale skôr, ako som tu začal pracovať, urobil som veľa ďalších vecí. Keďže neexistuje žiadny konkrétny obor aby som sa stal Community Managerom, môžete mi hovoriť bočné regrút. Som vyučený ako zvukový inžinier. Keď som skončil, tak sa rozhodol ísť na niečo iné. To je dôvod, prečo som sa sťahoval do Kanady a urobil bakalárske skúšky tam, štúdium medzinárodného obchodu na Mount Royal univerzity v Calgary. A konečne, po úspešnom ukončení štúdia som sa vrátil do Nemecka. Hry hrám od môjho dectva, preto som hľadal prácu v nejakej hernej firme. Tak som sa dostal do InnoGames a vďaka mojim jazykovým znalostiam som dostal prácu ako community manager.


Aké sú vaše úlohy a povinnosti ako Hlavný Community manager Forge of Empires?


Mojou najdôležitejšou úlohou je byť súvislý medzi rôznymi oddeleniami. Po prvé, ja som spojený medzi našimi hráčmi a spoločnosťou. To znamená, nielen informovať ich o nových aktualizácií alebo cez funkcií na našom fóre, ale aj počúvať ich názory, diskutovať s nimi na fóre a odovzdavať zaujímavé nápady a návrhy naším vývojárom. Ale okrem toho, ja som tiež spojený s ďalším oddelením na InnoGames. Som vývojárom hry s našimi QA a PR chalanmi, rovnako ako u ďalších našich komunitných manažérov. Okrem toho, že som tiež zodpovedný za medzinárodnú podporu Forge of Empires, starostlivosť o všetke rôzne jazykové verzie, a ešte ako vedenie, mám tiež na starosť niektoré organizačné veci, manipuláciu, rovnako ako vedúci všetkých našich komunitných manažérov pre hru. A okrem toho ešte nejaký ten čas venujem na herný dizajn. Tak vidíte, môj rozvrh je nabitý množstvom rôznych úloh.


Pokiaľ ide o Foe komunitu, na čo ste obzvlášť hrdý?


Pre každú hernú komunitu je aktivita veľmi dôležitá. A aby som bol úprimný, aktivita našich hráčov je priamo úžasná. Je skoro neuveriteľné ako skoro a rýchlo sa hráči zapojili. Pri vývoji tejto hry a taktiež teraz máme pocit, že veľký počet hráčov sa chce zapojiť do cesty vývoja Foe. Samozrejme sa snažíme vracať priazeň hráčov tým, že dávame veľa úsilia do hry a pre jej podporu. Čo mám naozaj rád je atmosféra na fórach. Od začiatku tu máme naozaj skvelú atmosféru: bolo tu veľké množstvo kreatívnych nápadov, mali sme veľké množstvo konštruktívnej kritiky, pri ktorej sa vždy odohráva veľké množstvo "brainstormingu". Toto všetko prospieva nielen nám, ale samozrejme taky samotným hráčom. Vďaka ich feedbacku, sme schopní opravovať bugy, vylepšovať hru a samozrejme tiež pridávať do hry nové veci, ktoré si hráči želajú. Takže neprestávajte s touto skvelú prácu na fórach - veľmi si toho vážime!


Aké rady by ste dal niekomu na strednej škole, kto by sa chcel stať Community managerom?


V posledných pár mesiacoch som si všimol, že teraz veľa spoločností zháňa ľudí na pozíciu Community managera. Ak máte záujem o túto prácu, je práve teraz pre vás veľa príležitostí k dispozícii. Takže, aké skúsenosti potrebujete na tejto pozícii? No v prvom rade jazykové schopnosti a jazyková rozmanitosť je veľmi dôležitá. Čím viac jazykov ovládate na dobrej úrovni, tým lepšie pre vás. Aj technické znalosti sa hodí, ako napr programovanie alebo grafika, ale toto nie je podmienkou. A čo je najviac dôležité, musíte poznať perfektne hru, na ktorej chcete pracovať. Ak chcete byť Community managerom nejaké hry a ak ste už aktívnym článkom komunity, potom všetko čo musíte urobiť je zviditeľniť sa na fóre. Jednou z možností je pomáhanie ostatným hráčom a alebo písanie návodov. Takže v podstate je len nutné, aby ste boli aktívny v komunite hry. A samozrejme taky môžete premýšľať o dobrovoľníctve, napr moderátor alebo support officer.


Ďakujeme, že ste si na nás urobil čas, Gordon. Vážime si toho!


Pôvodný článok zo dňa 25.5.2012: http://blog.forgeofempires.com/?p=602
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore