• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Predloženie v aukcii nepredĺži čas pri vlastnom prebití ponuky

Danober

Aktívny člen
Pri predložení v aukcii v posledných 30 sec sa nepredĺži čas pokiaľ účastník sám prebije svoju ponuku. Čas sa predlžuje len v prípade ak prebíja iný účastník aukcie.
Tento spôsob prekladania som v aukčnej sieni ešte nevidel a dá sa zneužívať. Raz som sledoval aukciu kde si takýmto spôsobom zaisťoval jeden hráč svoje prvé miesto. prebíjal sám seba tak aby ostatným neumožnil dať vyššiu ponuku, ostatní museli trafiť sumu vyššiu akou si on miesto poisťoval. Musím povedať, že na to išiel šikovne a odstavil ostatných.
Možno to niekomu príde ako výhoda, no pre aukciu je to veľká chyba keď má byť objektívna pre všetkých. Čas sa má predĺžiť vždy v posledných 30sec a keď sa zmení suma, bez ohľadu na to kto ponuku predložil.
 

Rhando

Aktívny člen
Práveže to není chyba, takto je to naprogramované a je to aj zámer od vývojárov, bolo to potvrdené aj na beta fóre. Mňa to naučili na CZ fóre, Češi to vcelku dosť radi využívajú, ak chcú nejakú vec v aukcii vyhrať a musím potvrdiť aj ja z mojej vlastnej skúsenosti, že to funguje.

Link na CZ fórum - https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/aukce-neresetování-30-sekundového-odpočtu-při-konci-aukce.10946/post-97714
Link na Beat fórum - https://forum.beta.forgeofempires.c...-trick-the-auction-countdown.11097/post-91765
 
Naposledy upravené :

Danober

Aktívny člen
podobnú odpoveď som čakal :), že to tak má byť a je to úmysel.
Každopádne za mňa je to chyba v aukcii, ešte som nevidel aukčný systém kde by bolo toto povolené.
Aukčná sieň, ktorú sme robili u nás keby mala takúto chybu tak nás objednávateľ systému zožerie :cool:
Toto je len nástroj pre špekulantov, ako by bolo povedané a názor na českom fóre, že to bráni predkladačom o 1 je v tomto prípade nezmyselný.
Rozhodnutie je samozrejme na vývojároch o tom či je to v poriadku a pokiaľ je to OK tak prosím o prehodenie tejto témy do návodov aby o tom vedeli všetci. Prípadne túto informáciu doplniť priamo do aukcie, je to dosť dôležité pravidlo v aukcii ;)
 

Anfalas

Nový člen
V tomto musím súhlasiť s Danom, lebo je to jednoducho nová stávka, tak by to malo byť predlžené podľa mna. Každopádne je to šikovný spôsob ako vyhrať. Dik za tip :D
 

Terrorscream

Nový člen
Dnes sa mi to tiež stalo a je to riadne svinstvo, aj prehadzovanie samého seba by malo normálne predĺžiť čas na 30 sekúnd, inak to nieje fér, možno aj mám v zásobe viac mincí jak dotičný konkurent, ale išlo o to, že šikovne random hádzal čísielka aby som sa do jeho sumy netrafil, odporúčam to dať ako návrh na opravu :)
 

Krokous1838

Aktívny člen
Je to taktika, na ktorú je viacej hráčov naučených (nie každý) preto ak by to zmenili, ľudia by stále prehadzovali a potom keď im dojdu mince a príde niekto, ktorý sa tam nahodí o 1000 väčšiu cenu, tak som skončil. Ale keď budem nahadzovať v posledných sekundáck viac a viac, nikto ma neprevýši, a miniem menšie množstvo mincí.
 

Danober

Aktívny člen
Ja som to nahlásil pôvodne ako chybu, nakoľko nepoznám aukčnú sieň na ktorej by vlastné prehadzovanie nenavýšilo čas. Robil som na vývoji akčnej siene a keby sme to takto odovzdali zákazníkovi, tak by to určite neprešlo ani jednoduchým auditom. Za mňa to ostáva ako chyba i keď si to niektorí obhajujú.
V podstate je mi to jedno či to opravia alebo nechajú takto. Tu sa z toho nestriela.
Kvôli tomu aby to bolo fér, požiadal som o preloženie do návodov a ak by to malo byť úplne fér malo by to byť napísané aj priamo v aukcii. Nech šancu na férový boj majú všetci rovnakú ;)
 
Hore