• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Neopraví sa Problém s načítaním hry cez Google Chrome

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

pete11

Člen
Dobrý deň,

hrám na PC, moje pripojenie je 100 Mb/s. Hru mu načitáva 5 min. a ďaľších cca 5x mi načitáva napr. hostinec priateľov, alebo expe. Na mobile to ide ako strela. Mam optické pripojenie a na PC sa to nedá vôbec hrať. Mám nainštalovaný FoE helper. Ak môžete poradiť, budem rád.
 

Rhando

Aktívny člen
Vyskúšaj postupne:
- Vyčistiť Cache + Cookies v prehliadači
- Prihlásiť sa v inom prehliadači
- Zapni si v nastaveniach HTML klienta
- Vypni FoEHelper (aj keď osobne pochybujem, že je to zdroj tvojich problémov)
 

pete11

Člen
Ďakujem za odpoveď, Bod 1,2 a 4 som skušal v kombináciach zo 10x. Ešte skúsim iný prehliadač.

Vyskusal som vsetky moznosti. Nejde mi hra na PC. Dnes po vyčistení PC. Cakam pol hodinu a restartoval som hru zo 20x. Pc mam HP.

A ked mi ju uz nacita, tak bez prirody a mozem sa na hru lem pozerať...
 

QppZoon

Aktívny člen
Myslím, že rýchlosť, ktorú uvádzaš, je rýchlosť prenosu informácií medzi routerom a PC, a nie rýchlosť internetu. Podľa mňa bude problém v pripojení.
 

faramir

Člen
mrzne mi hra. doteraz som nemal problém s hrou na pc a dnes mi mrzne a pomaly načítava. na mobile ide hra normálne, čiže neviem kde je problém v pc.
hrám na chrome.
niekedy to vyzerá, ako keby malo problém načítať animácie. históriu som vymazal a nepomohlo.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Zdá sa, že sa jedná o nejaký globálny problém. Už sa na tom pracuje.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Dobrý deň,

hrám na PC, moje pripojenie je 100 Mb/s. Hru mu načitáva 5 min. a ďaľších cca 5x mi načitáva napr. hostinec priateľov, alebo expe. Na mobile to ide ako strela. Mam optické pripojenie a na PC sa to nedá vôbec hrať. Mám nainštalovaný FoE helper. Ak môžete poradiť, budem rád.

mrzne mi hra. doteraz som nemal problém s hrou na pc a dnes mi mrzne a pomaly načítava. na mobile ide hra normálne, čiže neviem kde je problém v pc.
hrám na chrome.
niekedy to vyzerá, ako keby malo problém načítať animácie. históriu som vymazal a nepomohlo.

Zatiaľ sa podarilo zistiť, že je nejaký problém s prehliadačom Google Chrome (alebo aj Edge). V prehliadači Mozilla Firefox nie je žiadne spomalenie.
 

QppZoon

Aktívny člen
Problém je niekde v poslednej aktualizácii prehliadača Google Chrome alebo v kompatibilite hry s najnovšou verziou prehliadača. Po automatickej aktualizácii mi hra začala neuveriteľne sekať a načítavalo ju hrozne pomaly. Vyriešil som to odinštalovaním Chromu a nainštalovaním predchádzajúcej zostavy Chromu. Je to síce len dočasné riešenie, ale hádam to vývojári dajú čo najskôr do poriadku.
 
Naposledy upravené :

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Hra funguje v poriadku v Mozille Firefox, kto má tento problém, vyskúšajte hrať hru z neho.

Toto je problém, ktorý sa vyskytne, ak si váš prehliadač Google Chrome aktualizujete na verziu 86. Vypne sa vám v prehliadači hardvérová akcelerácia. Túto funkciu môžete znova povoliť manuálne, čo vám vo väčšine prípadov umožní znova hrať hru.

Ak chcete znova povoliť hardvérovú akceleráciu v prehliadači Google Chrome, jednoducho otvorte nastavenia prehliadača Chrome kliknutím na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu rozhrania prehliadača. Odtiaľ vyberte možnosť „Nastavenia“. Prípadne môžete navštíviť stránku „chrome://settings“ priamo cez panel s adresou URL v prehliadači Google Chrome.

V rámci nastavení buď pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti vyhľadajte výraz „hardvérová akcelerácia“, alebo v ponuke na ľavej strane kliknite na položku „Rozšírené“ a potom na položku „Systém“.

Teraz by sa malo zobraziť nastavenie s názvom „Použiť hardvérovú akceleráciu, ak je k dispozícii“. Povolíte to prepnutím prepínača na pravú stranu. Prehliadač Google Chrome vás požiada o opätovné spustenie, aby sa zmeny mohli prejaviť. Prosím, urobte to.

cf376e225f8ccf4bd031cc31ef1078b7

2610e5caecb5f515e30bc72e372c0242

Po reštartovaní prehliadača Google Chrome by ste k mali mať znova prístup k hre. Ak sa tak nestalo a vyššie uvedené vám nepomohlo, môže to byť kvôli problémom s kompatibilitou. Potom neostáva nič iné, ako len počkať, kým to dá do poriadku Google alebo niečo nevymyslia vývojári FoE. Každopádne, zmena na Firefox pomôže určite.
 

pete11

Člen
Ďakujem za odpoveď. Táto možnosť neovplyvnila hrať hru. Len hru mi načítavalo 10 min... Ak sa niečo vymyslí budem rád... Mam všetko nové od hardwaru po pripojenie a odskúšané na moju požiadavku, či mám ja problém. Na mozzile to ide ako treba:) Ešte raz ďakujem.
 

Trumpeta

Nový člen
Ahojte, ja mám problém, posledné dni, keď ukončím boj, či už v CB, v expe alebo v úlohe a chcem sa vrátiť do mesta, celá obrazovka stmavne. Na compe hrám cez FB gameroom alebo cez firefox. Robí to na oboch. Normálne mi fungujú len boje cez usadlosti. Ďakujem ;)
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Ahojte, ja mám problém, posledné dni, keď ukončím boj, či už v CB, v expe alebo v úlohe a chcem sa vrátiť do mesta, celá obrazovka stmavne. Na compe hrám cez FB gameroom alebo cez firefox. Robí to na oboch. Normálne mi fungujú len boje cez usadlosti. Ďakujem ;)

Ťažko takto povedať, čo to môže spôsobovať, môže to byť napríklad problém s tvojim ovládačom grafickej karty. Vyskúšaj si ho prosím aktualizovať na najnovšiu verziu. Taktiež také problémy môžu spôsobovať aj neaktuálne doplnky v prehliadači.

Čo sa týka problémov s Google Chrome - doplnili sme pre vás ďalšie informácie: Nedá sa nahrať hra alebo zaznamenávam spomalenie
 

faramir

Člen
tak mne hra nefunguje ani na chrome, akceleráciu som zapol a nepomáha to, prešiel som na operu, kde mi týždeň šla hra v pohode a potom to isté ako na chrome. tak som prešiel na firefox. tam mi hra ide, ale seká mi. občas akoby zamrzne a po pár sekundách sa pohne. tiež ma oneskorené reakcie. vyzbierám ale nahodí mi vyzbieranie až po pár sekundách.
fakt neviem kde je problém.
neviem čo mám robiť, nič čo mi niekto poradil nefungovalo. mám win 8
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
tak mne hra nefunguje ani na chrome, akceleráciu som zapol a nepomáha to, prešiel som na operu, kde mi týždeň šla hra v pohode a potom to isté ako na chrome. tak som prešiel na firefox. tam mi hra ide, ale seká mi. občas akoby zamrzne a po pár sekundách sa pohne. tiež ma oneskorené reakcie. vyzbierám ale nahodí mi vyzbieranie až po pár sekundách.
fakt neviem kde je problém.
neviem čo mám robiť, nič čo mi niekto poradil nefungovalo. mám win 8

Jedine ti môžem poradiť je ten Firefox, tam hra funguje zatiaľ v poriadku. Tento problém bol rozpísaný tuto: Google Chrome - problémy so spomalením
Akú máš grafickú kartu? Inak odporúčam ti prejsť na Windows 10, Windows 8 nie sú spomínané v dobrom..
 

juri01

Aktívny člen
Napíšte sem aké máte PC (hardvérovú konfiguráciu). A ideálne skopírujte (alebo urobte printscreen) systémové info z hry /Nastavenia -Info - časť Systémové informácie/
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore