• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Secrets Area 51's aneb čo nového u Frostyho ...

  • Zakladateľ témy DeletedUser1834
  • Vytvorené
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser1834

Hosť
Vallar Morghulis ,

Su veci medzi nebom a zemou, skutocnosti, cinnosti, ktore obycajny smrtelnik veeeeelmi tazko vstreba
s vysokym rizikom zdravotnych problemov.
Preto nasledujuce varovanie nech je vystrahou pred dalsiou cinnostou, ktora moze mat za nasledok fyzicky kolaps az smrt.
V pripade akychkolvek pochybnosti nech kazdy opusti toto vlakno informacii, ktorych vstrebanie ma neblahe ucinky nielen na fyzicko ale i psyche cloveka.

88ngCcA.jpg

.... pokracovanie v citani je na riziko samotneho citatela !

V dalekom svete, ktory ani v najbizarnejsich predstavach nevystihuju skutocnost,
zije Frosty so svojou chotou, pani Frosty-ovou.
Frosty nebol vzdy taky priatelsky ako sa javy teraz. Evolucne pochody ovplyvnili i tuto jeho stranku osobnosti.
Bol velmi kruty az nevrazivy. Dostat z neho dake informacie ci slovo bolo o zivot.
Pribytok jeho nesie znamky neskusenych vyzvedacov teda ich pozostatkov :/

OO9dHLI.jpg


A ze to neboli ziadne B-ecka, to uz vie len Frosty a samotny stvoritelia:
Islam Aliev, Nikolas Banspach, Anwar Dalati, Eike Decker, Tobias Dunz a spol.

Ako k tej jeho priam zazracnej premene doslo ?
Nastavte uska svoje mazom zacpate a nikomu ani muk, bo Frosty vie byt riadny druk ak sa dozvie ze vytahujem na svetlo sveta jeho ciernu minulost z Pandorinej skrinky !

Pani Frosty-ova bola, je a bude mila, na kazdeho putnika co do tych koncin, kde byva so svojim muzom, zabludi.
Vacsina si pride po radu ako v tej rozpravke o zlatych vlasoch Deda Vseveda.
Ale s tym rozdielom ze toto sa dialo N A O Z A J a malokto vyviazol so zdravou kozou.

Ako len zacat a nic dolezite nevynechat ? Takze v skatke, bo cas je vzacny aneb "Time is Money".

Jedine pani Frosty-ova mohla beztrestne zdvihnut ruku na Frostyho, jasne ved bolo zena a aj ked to este nik nevie samotny Lucifer dostal od nej riadnu priucku. Z dovodu pudu sebazachovy teda bol k nej povolny ale s istou rezervou.
Ked daktory putnik, ziadatel o pomoc, nimrod, ziva dusa si prisla po odpoved do obydlia Frostyho akoby vliezol do jamy levovej ako biblicky Daniel, nech mu je zem lahka, ukryl sa do skrysa a dalej to uz kazdy pozna.
Z Frostyho dostat slovo bolo doslova o skalpovanie a v tom tkvie taktika pani Frosty-ovej.
Doslova mu sklbala vlasy ked nechcel po dobrom vyjavit ako komu mozno pomoct !
Otazny je motiv pani Frosty-ovej preco tak cinila a svojmu milemu ublizovala,aspon pre vacsinu sa tak javi.
Ale "ptackove" nam svitorili ze vzacnymi darmi si pocestny takto jej priazen kupovali .)

... a od tej doby je Frosty plesaty snehuliak, na kazdu otazku radsej odpoved da akoby mal prist o posledy vlas v ktorom sa skyva jeho titansky sila (podobne bol na tom i Samson az nestretol Dalilu :/ ).


Poznamka naokraj:
... v mytickych casom snehuliaci mali vlasy

PS:
Tolko z historie a nabuduce si prinesiem co to z tajnosti jeho krajiny, ktore hlboke more, zerava pust, neprechodne hory a dive zvery strazia dlhe veky.


EG3Np8J.jpg


Cast 2.( den nasledujuci) :xm6

Skor ako prezradim viac z utajovanych skutocnosti buducnosti FoE,
s dovolenim samotneho Frostyho zverejnujem sidlo v casoch jeho krutovlady.
Obydlie bolo skromne, zvyraznovalo barbarsku minulost, ked si po bitevnom poli pochodoval bez doprovodu svojej chote, pani Frosty-ovej.
Hladaci mozu smelo svoje kroky smerovat do "Snow Village,
kde najdu bud ODPOVED na svoje otazky alebo SMRT ako bezpocet neopatrnych jedincov ....

OXDXZP3.jpg



... cervene utvary na screene su vyznacenim 3 oblasti, ktore dnes okomentujem.

I. uplne nahore jasny smejo zamraceny:
- tak takyto bol nas Frosty naladeny, ked nebol viazany manzelskou zmluvou.
V casoch mladickych vycinov, dnes utajovanych oku citlivych dusi.

II. cislo 666 v pravo vedla nicku :
- je len podciarknutim jeho tehdajsej povahy , ktoru pani Frostyova dokazala potlacit.
Z casu na cas sa na povrch prederie toto jeho diablovo znamenie a vtedy ..... boh nas ochranuj so vsetkymi svatymi

III. Menu (dolu v lavo) :
- zatial neaktivna ikonka, no coskoro bude vstupnou branou do tolko slubovanych cechovych vojen

... ale o tom v dalsej casti, ked zvedovia z nasadenim vlastneho zivota, nehladiac na dosledky, prinesu viac materialu.


EG3Np8J.jpg



Cast 3. : xm16

Nastavte uska a nezabudnite dychat bo bude vam najaky pekelnik kamsi praskovy cukor fukat :eek:
Vybral som nejakych osvedcenych bojovnikov na prieskum, ani malo, ani vela, tak akorat.
Velke vojsko budi pozornost a sam bez doprovodu ist je hola sebevrazda !

jXy2aMz.jpg


Obatovanie bozstvam nech su nam na ceste nakloneny bolo samozrejmostou.
Ale aj tak dnes sme mali na male, 2 clenov vypravy nam zajali ? ci sa stratili ?
GPS sluzbu vypovedalo, teleport strajkoval a ta vychrica co sa rozputala ...

Ked ma pamat neklame , tuto (na FOE) v menu posledna ikonka 10/10 (naspodu v pravo) je neaktivna no onedlho ako som v predchadzajucom prispevku spominal bude vstupnou branou, telportom do Guld Continental Map aneb Kontinentalna cechova mapa (snad preklad bude suhlasit).
Teda pozrime sa blizsie ako nam dodal letecke zabery samotny bajny Ikaros :

cXkEAoQ.jpg


Zatial 7 oblasti uz pomalicky si cechy rozobrali a obdoba Anonymous skryva dalsie oblasti (doby, takze Modernou dobou FoE este nepovedalo posledne slovo ...)

dXEgWqN.jpg


Cestou zarubanou sme sa vybrali do najblizsej lokality radenej do doby zeleznej ako v popisku vidno.
Top Guilds je zoznamom najupesnejsich cechov ktore ovladaju tuto oblast.
Celkovo sa tu nachadza 41 cechov .... viac snad ani netreba, nach predstavivost pracuje na plne obratky.


Zaver dnesnej vypravy:
Kedze casovy portal bol neuprosny, viac ziskat sa nam nepodarilo.
Az sa dozvieme o osude nasich 2 spoluspionov, dalsia exkurzia do bajnej krajiny bude na spadnutie.
Samozrejme treba sa lepsie pripravit, viza, financie, povolenia ....


EG3Np8J.jpg
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Den "D" necakana predpokladatelna udalost:

Vallar Morghulis ,
Drahy Jeronimo Gutenberg, kronikar nasho mesta, Frostyho Brloh-u.


Smola sa nam lepi na pati od samotneho vstupu do sektoru Ynloul. Napriek uplatkom, ktore sme vynalozili, by vsetko prebiehalo hladko sme boli zradeni ... Este stastie ze si ostal pred teleportom a tak o spravovanie mesta nemam obavy. Bude v dobrych rukach, ak ta exprimenty nezlakaju. Ale to uz dan, ktoru treba zaplatit.
Budiz ti odpustene preslapy, ktore spachas v case nasej nepritomnosti :/

Vodca na cele nepriatelskej skupiny sa snazil dostat nas zivych a tak dufam v nejaku sancu neprist o svoju kozu ako i svojich suputnikov.
Vdaka nemu ti posielam toto posolstvo po poslednom zivom havranovi, ktory nam este zostal.
Pokusim sa ti v skratke opisat udalosti dnesneho prieskum bo cas je nasim najvacsim nepriatelom.
Zverejni tuto spravu osobam povolanym ... .

SiE03Hh.jpg


Tip na sprievodkynu sektoru "Ruda Sona", vyzeral byt spociatku spravna volba.
Uplatok pre nu nebol az taky srdce drasajuci a to ma malo ostrazitostou obrnit.
No podlahol som jej nielen sladkym reciam,znova. Ved nenadarmo ju tu v tomto kraji zovu MataHari .
A az po nejakom case sa mi v hlave rozsvietilo. xm13 Ved ja nasu sprievodkynu P O Z N A M !!!
Sice z ineho sveta, no to nemenilo nic na fakte, ze za ziadnu cenu nesmela spoznat ona mna.
Katrastrofa by bola na svete a potom by nielen mne nepomoha ani svatena voda.
A to sa vravi, ze "... zene ani kvetinou hlavu nezotnes."

Samotny prieskum i prienik do S... ,ale no tak neusmievaj sa Jeronimo, tusim na co ty chlipnik prasivy myslis :eek:
( Nebudem zachadzat do podrobnosti ale mam u R.S. dlh, ktory moze byt dovodom na to by ma do zeliez dala.)

Opakujem : prieskum a prienik do sektoru Ynloul prebiehal bez ocividnych naznakov nejakych problemov.

zNm0ISo.jpg


Uz s prveho pohladu je zrejma sila toho ktoreho sektora, ktora je symbolicky znazornena ako u vojakov pri bitke.
U podaktorych je ikonka skrizenych mecov, inde zas stitu. Isto to symbol aktualneho stavu tej ktorej bunky.
Naopak su tu i "barbarske" dedinky ako sektor Vatryryl
Podrobnosti sa dozviem az nam prezradia aky osud nas caka, ked nas dovlecu pred vladcu nejakeho sektora.
Male upozornenie ktore mi uniklo pozornosti:
- vlavo hore, pri nazve mapy bezi cas . V nasom pripade konkretne 12:23:02 h **(revidovane nizsie).
( ... ide o specifikum ako tutnajsi domorodci vravia: A countdown clock to count the time left to a date of your choice )
Obavam sa ze tento detail ma isty dolezity vyznam, ktory momentalne nie som schopny rozlustit.

Ako som uz vravel, podozrivo lahko sme sa dostali az do srdca sektora Maksulnim .
Dokonca sme jej obranu mali ako na dlani :eek:

Revidovanie I.od JeronimaG.:
contdown clok ma povodnu hodnotu 24.h . Akonahle dacia stupaj vstupi na uzemie toto darmo sa bude nadejat ze ho nik nespatril. V tejto zemi kamene, stromy i voda maju pamat a tak duch tejto pustatiny ma poznacene a kazdemu tuto pecat na vacne casy do duse navstevnika aj ked len zvedaveho otisne.
Isto atamanovi Frostyho brloha myslienky bludili ta kde nemali, inac by nebol teraz vsrabe a som v kniznici ci u alchimistra cas prijemne travil.)


HW3wsuM.jpg


Revidovanie II. od JeronimaG.:
Troska skromne hodnotenie nizsie teraz rozsirim, bo ako potulny mnich som bol nenapadnejsi a mal som viac priestoru na exkurziu do viacerych provincii sektora a hla.
Pravda je ze 8 skupin po 8 clenoch brani to ktore mesto,
lez pravdou pre naivnych snad tvrdou je, ze len zranenu jednotku oku zocit jest umoznene !!!
Skupinka bez najmensej uhony ostava skryta a len mecikom v tomto pripade s hodnotou 50 macha. Vyznam odo mna , vynikajuceho kronkara nech nik neziada. Ved mojou zbranoiu je husacie pero a kalamar :eek:




Sklada sa z max. 8 skupin po 8 clenoch v obrane.
V daktorych sektoroch sa nachadza i utocne vojsko tiez podobneho uskupenia, max. 8_skupin po 8_clenoch ...
** (udaje reevidovane hore)

Snad k nam bohovia budu nakloneni i nadalej a nase sviece zivota neskratia bez mihnutia oka.
Nasi uchvatitelia hlavy nam dali kapucne len s dierami na dychanie.
Nemam strach ze nas hned popravia bo taku namahu by si s nami nedali ked nas zivych zlapali ...
Nic to nezmeni na skutocnosti ze moja mysel je plne zamestnana slovami vyrieknutymi, po tom co sme sa utaborili na noc blizo sledovaneho objektu by sme hned zrana pokracovali v dalsom spracovani udajov.
Ked sme polavili v ostrazitosti, odlozili zbrane a chystali sa prenocovat, bola nasa straz odzbrojena.

Na cele skupinky uchvatitelov s vodcom som uzrel ju, RuduSonj-u a po vyrieknutych slovach mi bolo jasne ze ma odhalila hned ako sme sa stretli v tejto nehostinnej krajine :/

HS61hpl.jpg

V mojom mene poziadaj, nasho dobrodinca Frostyho, o jeho zasah na nasu skoru zachranu !
Ved vzdy bol s mojimi sluzbami spokojny a takto by prisiel o svojho oblubeneho velitela.
No aspon tak sa vyjadril, ked sme sa po skoro roku v meste zvitali.

Valar Dohaeris
Cossacks alias K. von Brisgarde



Touto cestou zverejnujem verejnu zbierku na zachranu nasich vyzvedacom co padli do osidiel ... ehe ... no proste boli zajaty a nejake vykupne by bodlo. Ak nebude vyzadovane, tak moje experimenty zlataciky neodmietnu .)


Klik = zlatiačiky na výkupne pre zajatcov
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Ako sa lahko povie poziadaj v mojom mene ...
To by susedia nesmeli cihat pre hradbami nasho mesta jako supy, kedy obrana bude derava by plienili podla svojich chutok.
Kedy kusisnici zazru havrana preletiet cez hradby by jeho zostrelenim vycmuchali co sa u nas deje.

Ja som len kronikar, ziadny hrdina, by som sa potuloval po nebezpecnych krajoch a opustil svet, ktory mam tak rad :/
Radsej budem utesovat vdovy po padlych, vymetat sklepy vinne, s alchymistom Streptococcusom tie jeho pokusy na sebe uskutocnovat. Chute su jedno a povinnost druhe.
"Alea iacta est !"

Opustil som teda svet mne znamy a hladam stopy minule.
Prekrocil som hranice oddelujuce svety a cez portal stopoval, kde mestskeho pana s prezivsou druzinou drzia.
Nebola to az taka namaha. Vyzbrojeny dovtipom a znalostami nachadzam kde mali posledny x nocovat.
Snad vysielac impulzou bude dostatocne silny a zachytim signal Cossacks-a ( alias K.von Brisgarde ci kolko ma vlastne preziviek ).
Sektor Ynlou, posledna stopa znama este nevychladla a ja opatrne cez nonokular z ukrytu mam centrum tejto pevnosti pevne v moci. Mozno z povercivosti ci akeho popudu stoji v centre Teleport. (Takze technicka vymozenost i sem zabludila.)

XNOnlWi.jpg


Je hodne vyuzivany, vyzera jak tekute zrkadlo, ktoreho ram rotuje kol svojej osi. Ziara co z neho vychadza, hradby neprekroci no v intenzite nepolavuje a okolie nespaluje. Ludkovia don vchadzaju a vychadzaju ale z inej asi doby i recou su odlisni.
Tovar co na vozoch odtial prudi, mne neznamy, ved som len stredoveky prepisovac textov, dvorny radca no co moje oci vidia to mi sukmenovci neuveria. Konmo do teleportu vosli a na samohybnych vozoch vysli. Snad magovia a bazilisky na druhej strane ich pocarovali ci tajomnym praskom posypali ?
Aha, prave teraz povoz co bez volov sa sam hybe, cudi a leskne sa pancier jeho v mesacnom svite. Nebudem ja tu dlhsie ako musim, ved sa staroby dozit v zdravi bez uhony utekom spasit skusim.

Skupinka a v nej zenska co ohen miesto vlasu ma, ach az srdce mi strach zviera. Slzicka mi vyskocila ked svojho pana ziveho a druznom rozhovore moja cocka monokulara zamerala. I vysielac potvrdzuje ze to on, a ze neni som az taky blazon. Tak uz chapem preco do rany z bojiska mu zasil ranhojic na prikaz Frostyho, to cudo ktore mi tu teraz pipa.
Este zije a moja predtucha ze nie sam, sa len utuzuje.
Tak teda beriem nohy na plecia a trielim ta kde Frosty-ho risa sa nachadza, bo budem hostom jeho panej a dostanem snad i z kolaca :eek:
Este skicar naposledy do ruk beriem, zaznamenam co kde zriem a do mesta Streptococcusovi k preskumaniu prinesiem.


PS:
Pod starym dubom som na strastiplnej ceste stretol odpocivajuceho slavneho skveleho vojvodcu, spisovatela ... Sun Cu
Stretnutie na ktore nezabudnem, zasvatil ma do tajov umenia vojny a dakedy podrobnosti za uplatok i rozpoviem.



EDIT 24.XII aneb Vianocne vydanie ...

Putovanie po nebezpecnej krajine zacina prinasat zaujimave odhalenia:

NvMFdix.jpg

Nastastie som v jednom sektore narazil na Santovho ducha ponevierajuceho sa krajinou hladajuc zatulane soby. Vyzeral celkom sviezo a uz sa nedivim ze stary Egyptania boli majstrami v balzamovani. Vyuzil som toto stastne stretnutie by som sa dozvedel ako na to vlastne som a ci pod stromcekom az sa vratim z tejto cesty domov, daco i najdem.
Troska prekvapeny som bo necakal som taky dobry vysledok vzhladom na moje aktivity.
Tuto odchylku pripisujem 13 rocnej absencii kontaktu s realnym svetom a spoliehanie na informacie z druhej ruky.

7rNAtFF.png

A pri informaciach, chvilu ostaneme. Pri oazie , ak sa to da nazvat oazou, som osetroval zraneneho vojaka.Mal vazne zranenie a nez svoju dusu porucil vsemohucemu, zdoveril sa mi so svojim tajomstvom ktore si nastastie mojou pohotovym rychlopisom nevzal do hrobu. Nech si kazdy priradi dolezitost a zariadi podla najlepsieho vedomia po precitani nasledujuceho.

neznameho zosnuleho vojaka napísal/-a:
Otvorenie sekundárnej mapy.( Budeme sa držať tohto termínu.)
Príde čas aktualizácie na novú verziu a odomkne sa tzv. sekundárna mapa.Tá primárna je teraz. Dobýjali sme územia. A získavali provincie. Cez ne nové prémiové suroviny, tie umožňovali rýchlejší výskum a ten umožňuje mať silné zbrane.
Nie nadarmo je delo až na konci. Nie nadarmo sú tam ďalšie jednotky.
Sekundárna mapa prepojí jednotlivé skupiny hráčov, susedov do jedného celku na svete. Tak sa otvorí medzicechový obchod, medzicechové boje a boje medzi susedmi, ktorí nebudú v žiadnych cechoch. Tí na tom budú najhoršie (medzicechový obchod popíšem neskôr).
Je to pomerne zložitá vec, na ktorú treba matematiku ovládať v pokročilejšom štádie. Medzicechová diplomacia naberie nebývalý význam. Medzicechový boj. Každý, kto splní potrebný výskum, bude automaticky v časoch bojov o mestá. Preklopíme sa teda do čias, kde pôjde už o mestá, tie naše mestá, ktoré tak dlho budujeme. Preto bolo dôležité naučiť sa bojovať.
Hráč má svoje základné mesto. Z neho sa stane hlavné mesto. Opevní sa hradbami, ktoré pridá systém. Hlavné mesto má novú znelku.
Môže dobýjať neobmedzené množstvo iných miest. Môže si vybrať na začiatok ideálne slabšieho suseda.
Vysvetlím boj na názornom príklade:
Ja som hráč a chcem nové mesto. Nájdem si suseda, ktorý má menej bodov a je v slabšom cechu. Cez svoj cech mu vyhlasím vojnu. Náš cech bude mať armádu v útoku aj v obrane. Každý hráč môže vyčleniť 4 až 16 vojakov pre cech do obrany aj do útoku. Ten, koho chcem dobyť má 24h na to, aby zorganizoval svoju cechovú obranu. O 24h sa dozviem, či som vyhral. Ak cech zvíťazil tak ja môžem o mesto zabojovať na bitevnom poli tak ako aj pri farmení zvíťazil tak ja môžem o mesto zabojovať na bitevnom poli tak ako aj pri farmení (rabovaní). Ak zvíťazím, súperove mesto sa stáva mojím. Ak môj nepriateľ nie je v žiadnom cechu, stačí zvíťaziť o 12h, kedy začne plynúť ďalší 12h čas na dobytie. Ak tento čas prešvihnem, nedá sa ďalšie 3 dni vyhlásiť vojna.
Okrem hlavného mesta môžem mať na svojej mape, ktorá sa odomkne ďalších 6miest. Tie sa musia nastaviť: buď na tvorbu šťastia, tvorbu vojakov alebo tvorbu mincí a náradia. Obmedzením nového mesta je, že tam môže byť len 8 vojenských budov alebo 100 hospodárskych alebo 15 na šťastie.
Na mojej mape sú vidieť moji susedia a to aj z cechu. V rámci skupiny je možné sa brániť ešte extra, dodatkovou obranou od jedného suseda. Tá ale môže byť akokoľvek veľká. Ak teda cech uvidí výzvu na bitku o nejaké naše mesto, poskladá do nejakého času dostatočnú armádu a upovedomia a hráč zo skupiny tak urobí tiež. Takže teoreticky tu ani človek nemusí byť a je vysoko pravdepodobné, že neprehrá. Celkovo cechový boj pochopíte lepšie, keď pribudnú informácie, lebo tam pri prípadnej remíze nastáva vojna zo surovinami. Cech môže ponúknuť úplatu v podobe surovín. Ak to iný cech neutiahne, prehral. Vojenské jednotky nastavené v obrane a útoku cechu sú po porazení stále živé a zdravé. Ak sa rozhodnem ísť do inej skupiny dobiť nejaké mesto, je lepšie ísť tam, kde už mám niekoho z cechu. To zase kvôli tomu, že v sekundárnej mape nebudeme dlho a bude aj terciárna mapa. Tá umožní prepojiť mestá na našej mape, kde máme hlavné mesto. Každé prepojenie mesta prináša bonus na šťastie a pribudne bonus tvorby surovín (kameň,vápenec) o +100% pre prémiové.
Cech o našej sile by mal zvládnuť utiahnuť 7-12 bojov naraz. Pre obranu aj útok. Takže priemerne každý týždeň by mal mať každý hráč nové mesto. A nemali by sme o žiadne moc prísť.Ak už niekto bude mať nové mesto, tak ak ho niekto napadne – tak musí zviesť najprv boj o to nové až potom o to hlavnéAk sa rozhodnete mať nové mesto a mať v ňom len surovinové budovy, je lepšie vyčleniť z hlavného na jeho obranu 8 vojakov a teda v hlavnom postaviť viac vojenských budov.
Nové mestá sú dobré v tom, že v prípade surovinových budov je o +50% viac mincí, v náradí o +66%, vojaci sú o 70% lacnejší a šťastie platí globálne pre všetky mestá a pre hlavné bonus v podobe 1000 naviac.
Pribudnú funkcie, ktorými sa hráči zviditeľnia. Ide o funkciu: zakladateľ cechu. Má jedinú výhodu: všetko vidí a uvidí aj tzv. kompas.
Jemu vysvetlím, o čo ide.
Vodcovia.
- majú tú výhodu, že majú o +5% väčšiu produkciu mincí.
Velitelia
- ktorí majú o 10% rýchlejšie obnovené vojská a majú k dispozícii plánovače bojov.
Diplomat.
- hráč, ktorý reprezentuje cech má špecifickú výhodu v tom, že môže hráča dať na dovolenku. To na čas maximálne 14 dní v roku. Hráč bude po príchode na hru upozornený že je v režime dovolenky a ak napriek tomu bude chcieť hrať, tá sa mu preruší. Diplomat má právo komukoľvek dovolenku udeliť, bez ohľadu na počet hráčov v cechu, vrátane seba. Okrem toho má ako jediný právo uzatvoriť pakt.
Obchodník
- funkcia na stanovenie koeficientu na medzicechový obchod, pre každú alebo niekoľko surovín.

Po technickej stránke neustále pribúdajú nové prvky ovládania. Nové okienka v boji a tiež hromadné správy.
Okrem toho nejaké vylepšenia na mape. Všetko je to postupnosť k zavedeniu bojov o mestá. Čas sa blíži ...

A na konci bol zvonec ktory ohlasil jeho necakany koniec aj ked nie vsetko vyjavene bolo.

PS: v dalsom pokracovani Sun Cu odkryje karty schopneho velitela vojsk


Klik = zlatiaciky ako vykupne




Edit 31.XII : Precitnutie.

Den sa zdal ako kazdy iny, vobec nenasvedcovalo tomu ze od zivota dostanem za svoju dovercivost dajaku odmenu.
Poslednenu zaludnenu oblast som minul hodne davno, samovrava ma prepadla, zacal som sa ucit rec rastlin a zvirat tejto odlahlej pustatiny.
Bolo to kratko po zotmeni, ked ma na obzore v dialke slabe svetielko zvedavostou hnalo vpred ni inak, bars ze v tuto dobu neradno v putovani pokracovat podla prirucky "Ako prezit prieskum krajiny neznamej" od sira D. Livingstone , ale radsej si noclazisko zhotovit.
Teplota tesne pod 0º Farenheita,kedy mne ubohemu knihomolovi je lepsie "malu potrebu"robit bez rozopnutych nohavic.
To chvilkove teplo je k nezaplatenie :eek:

O par stovak siahov dalej ...
"Tak ma tu teda mate", ked som prekrocil prah mnohutnych dveri honosneho zrubu obklopeneho severskymi borovicami.
Odpovedou mi bolo: "a das si ku kakau aj rohlik maslovy s dzemom ?"
Zlata pani Frosty-ova, ako vzdy k putnikovi privetiva .)
Tolko som snival o tomto stretnuti s nou ze som nakoniec skoro zamrzol v uzase. Tak som ta len stal s ocami vyplestenyma dokoran, na perach mi usmev postihnuteho mozgovou prihodou hral, netusiac ze za mnou uz stoji sam pan kral tohto kraja. Samotny Frosty!

7kJwgF6.jpg

Kruzkove brnenie si zo seba zosukal a na mna sta na vesiak hodil. No ked Rayols sekeru kritickeho zasahu si chcel "odlozit" mna mdloby zmohli a v duchu som uz mince pre Chárona pocital.
Precitol som pri krbe schuleny do klbka. Frosty sediac v kresle opodial s nohami na mne jako na podnozke, drziac pismo zo ziadostou pomoc od Cossacks-a, pobadajuc ze som vedomie nabil v huronsky smiech prepukol. A mne v ten moment husia koza naskociac na celom tele by jako chabe brnenie chtiac ochranit dolezite casti tela.

"Takto uceny JeronimoG. naletiet" , riekol Frosty na moju adresu a chlipajuc z vina co som mu ako dar priniesol.

... a pokracoval dalej jeho monolog:
Frosty napísal/-a:
Ziadny ataman Frostyho vojska o pomoc neziada.To si pamataj.
Radsej sepuku spacha, kiez by o holy zivot svoj zachranit ma ziadat mal.
Do dostojnickeho stavu menujem bojovnikov co si poradia za kazdych okolnosti bars ze pocit lamanie ich kosti.
Utechou nech ti je ze Cossacks a Rinbin su nevlastny bratia, vsetkymi mastami mazany pletichari, jeden v umeni spasov majstrom a dalsi neunavny lovec vladcov provincii a hlavne moji chranenci."

Nemam za zle panovi Frostyho brlohu, Cossacks-ovi, ze chcel mojim pricinenim stopy zahladit, odlahcit zo svojich povinnosti tym ze si ruky uvolni na dalsi z mnoha legendarnych pocinov.
A tymto poznatkom po kratkej uvahe som prijal u pani Frosty-ovej sluzbu knihovnika.

Medzi nami, Frosty je strasny zaletnik a mam podozrenie, ze jeho velitelia su vlastne vyplodom tychto excesov. Ved nenadarmo avatar vlastnika mesta je toho dokazom a hovori za vsetko.
By mysel pani Frosty-ovej zamestnal, z kazdej vypravy jej vzacne rukopisy ktore tak rada zbiera a studuje, z vitazneho boja jako suvenir privazal.
Zatial co si v nich jeho panio listovala, Frosty si s manzelkami porazenych kralov chvile sukromia jako Zeus onehdy doprial.


Myslim, ze o mne a mojej ceste povedane uz bolo dost.
Preto zo Secrets Area 51's reporterom na mojom mieste bude znova Cossacks, chce ci nechce.

S pozdravom JeronimoG. von Frosty´sVillage
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
wtf :D prepáč ale osobne si myslím že málo kto si to prečíta celé.
 

DeletedUser1834

Hosť
"Čo uši nevidia a oči nepočujú ..." aneb " ... ako sa nedať napáliť "

A ko sa JeronimoG. uz isto zmienil, zbierka na vykupne bola zbytocna. Aj ked netusim na co ju moj ex-kronikar minul :/
Na skripci to prezradi ako kazdy .)

Ono pravda stara jest ze bezhlavo sa hrnut do odhalovania tajomstiev prinasa necakane prekvapenia ktore nemusia skoncit nastastnejsie.
V prvom okamihu som mal pocit a aj preto ten havran ze sme zajatci. Ale opak bol pravdou ktoru som sa dozvedel az o nejaky cas, kym som nezakusil so spoluputnikmi za dobrodruzstvami na vlasnej kozi ako zle sa moze skoncit co este ani nezacalo !
Nasim "hostitelom" a dozorcom pri vycviku bol vladca Tmaveho lesa, kral Gustavo.

xslDMtN.png

Po ujasneni nasej situacie, absolvovani potrebnych instruktazi, nekonecnych hodin skusok a testov nasledovala posledna udalost, ktora sa nielen mne ale i mojim suputnikom vryla navzdy do pamati
ako kedys prelet komety co dnes halleyho zovu.
Skor nez sme boli znova na cestach sme v predvecer tejto slavnosti predstupili pred tunajsiu knazku RudaSonja, ktora cely ceremonial zavrsila aj ked som mal obavy ci mec iba zo sebaovladania nechcela inac pouzit, ked som sa dostal na radu.

TSFFPbS.jpg

Mam tu este restik od JeronimaG. tykajuci sa Sun Cu, Umenia vojny.
Myslim ze dost poucne pre kazdeho kto bude chciet uspiet v nasledujucom boji o ziskavanie provincii.

JeronimoG. napísal/-a:
Zhruba v dobe, keď grécky dejepisec, otec histórie Hérodotos písal prvé riadky o národoch Blízkeho východu, na východe v ďalekej Číne sa objavil skvelý vojak – spisovateľ Sun Cu.
Sun Cu sa oprávnene stal akýmsi otcom vojenskej stratégie napísaním pravdepodobne najstaršej kvalitnej vojenskej príručky na svete – Umenie vojny.

Koncom 6. storočia pred n. l. bola Čína rozdelená na mnoho súperiacich štátov. Medzi ne patrili i štáty Wu a Čchu, ktorých vzájomný spor trvajúci už pol storočia dal priechod k vzniku otvoreného konfliktu. Asi roku 519 pred n. l. vypukla vojna, ktorá začala útokom Wu na mesto Žole (dnešný Fenglei v Anhui) patriace štátu Čchu. Nasledovalo 10 rokov nerozhodných bojov. Vojna však vyniesla na vrchol jedného muža. Bol to vojvodca Sun Wu (resp. Wu Sun Wu, známejší pod menom Sun Cu), ktorý roku 506 pred n. l. viedol konečné a na tie časy veľmi neortodoxné ťaženie.

Sun Cu už dosiahol prvé úspechy a slávu, keď bojoval za štát Čchi, ale ozajstnú slávu získal až v štáte Wu, ktorému predal svoje služby skúseného vojvodcu. Jeho odkaz sa však dochoval predovšetkým v jeho neopakovateľnom diele Umenie vojny, rozdelenom na 13 kapitol:

1. Zrod plánov
- Dobrý taktik sa hrá s protivníkom ako mačka s myšou.

2. Vedenie vojny
- Tu sa rýchlosť a klam stávajú rozhodujúcimi faktormi rýchleho víťazstva

3. Útok pomocou vojnovej lsti
- Cení sa i prekazenie plánov protivníka

4. Taktické dispozície
- Taktika je popri logistike a stratégii najdôležitejším faktorom vojny, pretože taktika utvára samotný priebeh bitky s nepriateľom.

5. Energia
- Energia, resp. náruživosť do boja, spočíva v tom, že ju vojsko musí držať pod kontrolou a čakať na správny okamih, kedy energiu mohutne využije v rýchlom nápore na nepriateľa

6. Slabé a silné stránky
- Ktokoľvek, ktorý je prvý v poli a očakáva príchod nepriateľa, je oddýchnutý a lepšie pripravený na boj.

7. Manévrovanie
- Dobrý generál musí vzájomne zladiť jednotlivé zložky svojho vojska, aby postupovali koordinovane s veľkou dávkou vzájomnej spolupráce.

8. Variácie taktiky
- učí generálov, aby zbytočne nečakali na taktické pohyby a útoky nepriateľa, ale aby sami prevzali iniciatívu

9. Armáda na pochode
- pojednáva o rýchlom prechode cez vrchy a o následnom udržaní pozícií v dolinách a priesmykoch.

10. Terén
- Najlepším spojencom vojska je terén vyhovujúci pre toto vojsko.

11. Deväť situácií
- kapitola zaoberajúca sa vplyvom uzemia na mozný priebeh a možné výhody či dosledky zanedbania tohto elementu

12. Útok ohňom
- sumar vyuzitia nasledkov sposobenych tymto zivlom

13. Používanie špiónov
- Sun Cu otvorene tvrdí, že zanedbanie v oblasti špionáže je zločinom proti ľudskosti voči vlastnému štátu a národu.

Jednotlive kapitoly nebudem rozoberat kvoli zdlhavosti, ale kazdy nech ma na pamati tieto zakladne body, ich naplnenie, prv nez sa vrhne do vojnoveho osialu.
Podrobnejsie na Sun-Cu / "Umenie vojny" , kto by chcel byt este ostrielanejsim z ostrielanych :eek:


Spolky bojuju proti ostatnym o ziskanie novych uzemi a vyhod z nich vyplyvajucich.
Cielom je rozsirit posobenie vplyvu cechu na co najvacsie uzemie, by uroven (level) cechu zas blahodarne posobil na jenotlivych clenov v nom.
Kazdy den zacina a konci odpocitavanim, ktory je v lavom hornom rohu cechovej mapy provincie.


p4N4PZb.png

Virtualne znazornenie cechovej aktivity, vysky levelu a vyhod ktore mozno ako radovy clen uzivat.
No.:1 uplny zaciatok a vycet bonusov prinaleziacich ak hodnota prepocitavania dosiahne hranice 150 a cech postupi na lv. 1
No.:2 ... a zaverecny vycet vyhod , ktore je mozne dosiahnut v sumare az po lv.50

x8fqlaP.jpg

Sektory (hexagonialne utvary pripominajuce vcely plast) su zbarvene podla toho kto je ich vlastnikom.
Cervene = nepriatelsky cech
Zelene = domovsky cech
Bielo = neutralna NPC (Peaceful)
Oranzovo = agresivne NPC

Symboli nad jednotlivymi sektormi vizualne znazornuju ich sucastny stav:
- skrizene mece = sektor je prave dobijany
- stit = sektor nedavno zmenil vlastnika a neni ho mozno aktualne napadnut

No.1 : Hlavne mesto / CapitolCity ( + 75_% bonus utocno-obranny )
No.2 : Mesto / mestecko / TownCity ( max. + 50_% a menej, bonus obranno-utocny )

No.3 : Chatrc NPC ( + 0_% obranno-utocneho benefitu), po dobiti meni svoj vyzor na No.1 abo No.2
Podla toho ci sa jedna o utocnika (noveho majitela), ktory uz vlastny nejaky CapitolCity a chaticka na veekend sa bude stavat
alebo je v krajine novacikom a chce si zalozit rodinu .

pridavok:
2TzT71J.jpg

(power)

Ked uz je rec o provincnych mestach, su ak sa nemylim v podstate 4 druhov v zavislosti od zalesnenia.
Holoplane maju silu = 2 a protipolom su dzungle zo silou rovnajucej sa maximalnej hodnote 6.
Vyznam tejto komodity ktora sa velavyznamne podiela na prestizi cechu bude predmetom este vyskumu kde svoje prstiky nezbedne strka.




Skor nez budem pokracovat ... aneb V podvecer Trojkralovy

V ojny, nasilia a rebelie sprevadzaju cloveka uz od jeho kolisky, koruny stromu, odkial pozoroval zo strachom v dusi ako sablozuby tiger ci ina "krvilacna" bestia si pochutnava na pribuznom jeho cechu "primatov" ci mozno uz Homo_atd.
" A dost ! " v duchu si hudol zasrstenec, koniec ulomenej vetvy v ostru spicku ohlodal, na Zem jako ranene vtaca skocil na vsetky styri a viac na uputanie pozornosti uz vela nebolo toho treba.
Selma este neprehltla posledne susto ni zdaleka zo svojej obate a uz jej utvar v lebke ukryty, behom evolucie nepovsimnuty, prikazuje: ZABííí !
Pra pra ... clovieciku podobny kol kmena stromu rodneho uz kruzi, naoko v panike s desom profesionalneho herca v tvari, zatial co zvysok cechu jeho nad nim v korune s balvanmi vynosenymi zo Zeme v nestrazenej chvili , cakali kym ...

A tak sa zo stvanej vtedy zvere staval v rychlom slede udalosti, chcenych i menej radostnych, obavany predator.
Vsetko by bolo, snad v poriadku KEBY ... keby okolo nemali rozlozeny tabor ZAVIST, LAKOMSTVO, NASILIE, PODLOST, ZAKERNOST, NEVRAZIOST a vela inych dalsich potvoriek v DNA ukrytych. Mozno by to vsetko skoncilo po case fiaskom nebyt jazdcov na nedalekom kopci pozorujucich toto divadlo dejin, keby obcas jeden z nich nezakrocil a situaciu vyhrotenu sa ukludnit nepokusil. Vzdialenost ktoru ich delila bola vsak pricinou oneskoreneho ci zbytocneho zasahu. Ale tak to uz chodi nez sa LUDSKOST, DOVERA, SPRAVODLIVOST, PRIATELSTVO ... v neposlednom rade i LASKA zo snenia preberie a na pomoc pribehne.
Snad preto ze na pociatku vsetkeho bol tzv. Big BEN - vedcami zvany dneska "velky tresk", v podvedomi kazdeho tvora je idea ze destrukciou vznikne cosi lepsie.
Pocas storoci drancovania a oceanom krvi do Zeme vsiaknutej sa nasli i "svetle" vynimky, co sa snazili usmernit divy to rieky dejin smerom podla predstav, vraj kontrolovatelnym.
Da sa povedat ze Caesarovo "Chlieb a hry" bolo nadcasovym riesenim, teda i mozno revoluciou.

Co je to chlieb ? dakedy chutny , inokedy horky ?
- ked prides z prace domov unaveny jako kon koncom dna, haved vresti ti do ucha, ty sadnes a ...
- ked sa vratis z vytuzeneho rande, ktore bolo jako zly serial a ...
- ked dovolenka vysnivana stala za (cenzored) a ...
- ked skokom z mrakodrapu ci z mosta chces zkoncit pozemske tvoje trapenie a ...

.. a radsej z chutou zapnes svoj comp, v ktoreho okne www prehliadaca FoE hrdo troni.
Za vsetko utrpenie co si v ten den prezil ci prezit mohol, co zleho ta postretlokliknes na chlipneho suseda, na bojisku (Battlefield) ho do horucich pekiel odprevadis, suroviny ulupis, do PvP bodiky zapisesa hned ti je na tomto svete lepsie.
Az cechove suboje o provincne mesta vzplanu, zavitaju i do nasich koncin - Hornych Uhier, to bude jako zapadny bratia vravia "pošušňáničko".
Starosti a boliestky budu ta-tam.
V hlave ti bude zniet uz len : " Znic, pokial nechces byt zniceny ! "
abo v modernom duchu zaodete z cerveneho platna, s hviezdou jasnou, srbom a kladivom prikraslene:
" BUĎ PRIPRAVENY ! "

Tak sa tu teda pekne na fore majte a dakedy ma zas s usmevom privitajte



A predsa sa toci ...

Ako bolo povedane prv, na mape sa nachadzaju mesta 4 druhov (farebneho znacenia hranic).
Kazdy kto ma zaujem o provincne mesto vela moznosti nema. Vyhlasit za svoje moze az po vyhratom suboji, ktory dobre pripravenemu povzbudi chut do dalsich bojov.
Ako na to, zlato ?

Vyhliadnem si nejake oku lahodiace, sektor "Peaceful" NPC (biele lemovanie), agresivne NPC (oranzove lemovanie) a v neposlednom rade mesto s cervenym lemom.
Klikom si zistim pocet obrannych zoskupeni a kto ma pud sebazachovy i majitela aj ked je to faktor dost precenovany, respekt nadovsetko.
S uz znamych skutocnosti je zname ze mesta maju najviac 75% obranno-utocny faktor. Jedna sa o domovske sidlo.
Ostatne pridruzene alebo inac nazvane kolonie mozu mat najviac 50% ,to su sektory prilahle k centrale.
Menej sa dostane dalsej pomyselnej obeznej drahe pridruzenych sektorov s tym ze na rovnakej orbite su si rovne.
Zalezi od levelu cechu a vsetkych Velkolepych stavieb co maju docinenia s bonusmi majuce vplyv na obranu / utok.
Vyska levelu cechu ma vplyv i na sirku % pasma sektorov vplyvu obranno-utocneho bonusu.
Nejedna sa o absolutne cislo, bo system ho podla vzorca rozpocita medzi jednotlivych clenov cechu poskytnuvsich jenotky do obrany. Aspon tak to vnimam. Nicmenej kazdy sektor ma svoju silu ( Power ). Jeho hodnota je uvedena v plavajucom menu ked myska sa zastavi nad mestom s informaciami pridruzenyma. Ma svoj NIE NEPODSTATNY vplyv, ktory prezradzat je predcastne.

Odznela tu pred casom spoved akehosi neznameho vojaka co JeronimoG. mu posledne pomazanie svojim liecebnym umenim poskytol.
Verte je najlepsi kronikar, ale nedal by som mu ani nechty na nohach strihat.

Konfrontacia zacina.
1x
neznameho zosnuleho vojaka napísal/-a:
Medzicechový boj. Každý, kto splní potrebný výskum, bude automaticky v časoch bojov o mestá. Preklopíme sa teda do čias, kde pôjde už o mestá, tie naše mestá, ktoré tak dlho budujeme. Preto bolo dôležité naučiť sa bojovať.Hráč má svoje základné mesto. Z neho sa stane hlavné mesto. Opevní sa hradbami, ktoré pridá systém. Hlavné mesto má novú znelku. Môže dobýjať neobmedzené množstvo iných miest. Môže si vybrať na začiatok ideálne slabšieho suseda. Vysvetlím boj na názornom príklade.


Splnenim potrebneho vyskumu myslene jest ze do bojov sa moze zapojit ten co dosiahol minimalne Dobu zeleznu, tzv. zeleznak
Oblasti su rozdelene do jednotlivych dob ktore plne koresponduju a pouzitelnou armadou ci uz u obrancu abo dobivatela.
Potesitelne pre tych ktorych susedia si neberu servitku nerespektovanim rozdielnosti dob !!
Aspon tak nam pripada ze to akesi zadost ucinenie zo strany FoE vedenia, kedze spajanie susedstiev nie a nie naplnit svoj proklamovany program.

Prvy naznak pochybnosti v slovach nasho uz zosnuleho informatora.
Netusim z ktorehu updatu pochadzal, no o nase stavajuce mesta, rodne, strediskove o ktore tak s laskou pecujeme sa nedotkne nik okrem majitela. Katastroficky scenar je na mraky.

A perlicky budu pokracovat. Opevnenie s hradbami ?
Upodozrievam JeronimaG., ze travicka bola vdychovana do pluc v dobrom slova zmysle. Ziadne hradby, ziadne retaze ...
A znelka ? leda tak spolocnosti sa dozadujuca sestra , priatelka , zena / matka deti a mozno i nejaky ten t...y ( ehe, kaaaamos) zvysenym hlasom drasajucim usne bubienky, testujuc ich parametre.
S dobijanim neobmedzeneho mnozstva v podstate suhlas, ktorym treba brat ohlad na stav vojska k dispozicii.


2x
neznameho zosnuleho vojaka napísal/-a:
Nájdem si suseda, ktorý má menej bodov a je v slabšom cechu. Cez svoj cech mu vyhlasím vojnu. Náš cech bude mať armádu v útoku aj v obrane. Každý hráč môže vyčleniť 4 až 16 vojakov pre cech do obrany aj do útoku. Ten, koho chcem dobyť má 24h na to, aby zorganizoval svoju cechovú obranu.O 24h sa dozviem, či som vyhral.

Mat menej bodov a byt tympadom v slabsom cechu je diskutabilne ale nech ma v dacom neboztik i pravdu.
Vyhlasovanie vojny zalezi na dohode clenov ktory poskytuju vojsko na tuto akciu. Spravanie jako rytier okruhleho stola kedy kazdy hlas ma svoju vahu je velavravne.
o 24h limite ani slychu ani vidu aj ked treba brat v uvahu A countdown clock.
Organizovanie obrany je zabezpecene okamzitou moznostou 8x po 8 clenov braniacej druziny. Samozrejme ze zadarmo to nebude. Potesitelne je zatial platidlom je surovina z doby provincneho mesta. S rastucim poctom odomykanych obrannych slotov rastie i pociatocny poziadavok na jeho odomknutie v mnozstve surovin.

ZDgGFZy.png

( def.png )

Zruinovanie nehrozi cechu, ledazeby bol plny strykov skrblikov.
Takze obrana je davno dana, dakedy viditelna - to ked uz zazila pred casom utok, inokedy utajena kedy staci spravna obliehacia skupina 8 junakov a hned je po tajomstve.
Akoze ? Nespominal som obliehanie ? Tak to napravime.

y9D8U19.jpg

( vysadok 1.)

Sposob utvorenia obliehacej skupiny:

Podmienkou ziskania moznosti dobit nejaky provincny sektor je :
NASADIT OBLIEHACIU formaciu ! (max.8 vojakov, u profikov ci sebevrahov i menej)

Postup respektujuci ciselne znacenie je paranormalne

6iDir3j.png

(vysadok 2.)

No. 2 - je na kazdeho vedomi a svedomi. Podotykam jedna sa o ilustracne cvicenie.
Viac som nezohnal, chybali prostriedky na uplatok bo JeronimoG. ich minul v nevestincoch v ktorych sa cestou necestou zastavil.

No. 3 - na toto tlacitko s opatrnostou radim kazdemu. Je to funkcia obliehania, takze ak stav vojska neni v pocte 8 radsej ani pomysliet. Obrana byva malokedy menej pocetna .
Ulustracna napoveda je, ze sme jediny kto ma zaujem (sedy klikaci utar podobny kocke) o dany sektor a to je dobre. Bo kde sa 2 kohuti na smetisku hrvu, 3 .. vsak to kazdy pozna.

OBLIEHACIA Formacia je akousi hmotnou zalohou za nase rozhodnutie.
Okamzite po nasadeni sa stava neviditelnou , zmizne z ponuky zivotaschopneho vojska ( DOCASU kym sa naplnia nase predstavy uspesneho funkcneho nasadenia) a tym padom nedostupnou k dalsiemu pouzitiu dobijania, teda k utoku ak obliehanie malo aspon 1/ 10 efekt.
V pripade ze mame zaujem o sektor (utvar pod znacenim 3 ma zlatozltu barvu), na ktory uz ktos pred nami zaujem prejavil este neznamena ze mu ho nevyfukneme, sa dozvieme zas z plavajuceho menu i po kliknuti na 4. (attack)

nkluWu7.jpg
(vysadok_chosen attack)

Nazorne znazornenie ze zaujem je eminetny nielen z nasej strany.
A . utok na obliehajuce nepriatelske uskupenie konkurenta
B. utok na obranne uskupenie vlastnika mesta

7Ed3VPB.jpg

(obr. vysadok 3.)

No.5. Log udalosti o nasadeni obliehajucej skupiny a stoji za povsimnutie ze system raguje na nase snazenie (vid. zelene skrizene meciky) aj ked cesta este zarubana by sa zelenalo naozaj. Ostatny snazivci vidia len skrizene meciky cervenej barvy petoze sme tak ci tak protivnici.
No.6. tolko x deklarovany A countdown clock. Momentalne do skoncenia 9:29:53 zapocitania tejto udalosti do uspechov cechu, mimo ineho.


poznamka: ak sa prave v tomto case podari dobit sektor je po dobu 9:29:53 chraneni pred napadnutim kymkolvek. Okrem bugu udalosti.

Po nejakom case sa log zacne zaplnat ako si nase obliehacie vojsko vedie.
Neni v plne rezii systemu, ako by sa zdalo naraba sa s tym co za zberbu ci elitu, utocnik do obliehania i obranca do obrany poskytol.
Akonahle je vlastnik mesta oboznameny s tym ze si kdos robi zalusk na jeho mesto dedicne ci lstou ziskane, obranne jednotky sprvu zavojom nepoznania zahalene ak neni zranene, proti obliehaciemu vojsku obranca zenie !
Je lepsie ak je obliehacie vojsko 8.ks vojacikov nepoznane by nevedel ktora bije ked i jemu jeho log udalosti napove ze 9 vitazstvo je na dobivatelovej strane.
Obranca ma na vyber len jednotky co v obrane mesta ma a tak s tym naraba ako za vhodne uzna.


pripomienka: hraje sa na 10 vitaznych kol, t.j 10.efektivnych kombinacii konfrontacie obrany a obliehacej skupiny.

Kazde kolo konci vitazstvom na jednej strane a ubudnutim 1 policka zo zivota porazeneho ako pri klasickom suboji na bitevnom poli. Kazda skupina ma 10 zivotov a uspesnejsi zo zucastnenych ma vacsiu sancu ubranit ci na druhej strane ziskat provincny sektor (mesto). V pripade vysledku: 5 / 5
- zavolame priatelovi na telefone
- zolika pouzit je zakazane
- podplatit nevidomeho nemozne
....

Snad i zajtra taktiez Slnko na vychode vyjde zas pri pohlade na Mesiac .Pokracovanie na buduce

Copyright © 2013-2014 Area 51's
Everyone is permitted to copy and distribute verbatim copies of this license document,
but changing it is not allowed !
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
update

Vsade dobre, no za krbom s nohami v teple najlepsie :)


Vallar Morghulis

A.I. napísal/-a:
text that you have entered is too long (25473 characters).
Please shorten it to 20000 characters long.

T ak tato sprava nasho dobrodruha trocha rozladila, ked sa pokusal pokracovanie pripojit.
Ono problemov je troska viac a hlavne s dobijanim provincneho mesta. Jedno je ziskat a ine udrzat. Kazde mesto ma minimalne 50% obranno-utocny bonus, samozrejme ak sa nejedna o daku NPC chatrc. To by nesmel byt Cossacks keby sa nepokusal o prevzatie kontroli nad mestom patriacim cechu najuspesnejsieho v zeleznej dobe.

Jako to vravieval ked som este na jeho panstve prebyval ?
Preco sa uspokojit so somarom ked mozem mat povoz tahany nie iba jednym slonom ?

Vraciam sa z exkuzie jeho noveho posobiska, presnejsie kontrolnej misie. Uz 2x sa vratil ako zbity pes :eek:
V meste uz svatina Diova stoji a Cossacks zbroji a zbroji a zbroji.
Ani sa neni comu divit, ved protivnikov cech sa nachadza v 7.leveli, ma zabratych 20.sektorov a 75.clenov , ha !
Ked bol v lepsej nalade poprosil som ho o akesi rozumne vysvetlenie PRECO prave o ten sektor tolko zapoli ked su inaksie k maniu a iste lahsie zdolatelne.
Ma horku krv ale daco na tom bude. Zacinam chapat preco prirucku Umenie vojny od Sun-Cu ma stale pri sebe. A ze nasiel slabe miestecko toho cechu uz mi je jasne ...
Este treba strpenie kym sa priblizi k povestnym 50% na dosah, ved vojsko uz netrepezlivo nevie co z nudy porabat, tak ma do suda dali jako Diogena a dolu kopcom si ma posielali. Take staroveke certovo kolo , budiz im v nebi odpustene.

Ale by rec nestala nasiel som cosi co kazdeho snad bude zaujimat. Ak nie, tak aspon som sa pokusil.
Vraj sa k vam ta do Hornych Uhier chysta na navstevu "moderna doba".
9SpSIeB.png

(* obr.250px space needle)

By som nebol za pletichara nova velkolepa stavba pre modernu dobu je na svete, Space Needle.
Co o nej je zname ?

Suroviny potrebne pre stavbu:
500.x Zelezobeton
500.x Hotoveho pokrmu
450.x Ochucovadiel
100.x Obalov
200.x Luxus Materialu

Velkost: 6x5 policok

Bonus: Nadsenie 1200 + produkcia minci 11.600 od 1.levelu

Ostatne budovy suvisiace: NEZNAMO

popis:
Space Needle je vyhliadkova veza v Seattlu, v state Washington , orientacny bod na pacifickom severozapade, a symbolom Seattlu.
Postavena v centre Seattlu pre svetovu vystavu konanu v roku 1962, mala viac ako 2,3 miliona navstevnikov, takmer 20.000 ludi denne pouziva jej výtahy.
Je najvyssou stavbou zapadne od rieky Mississippi, 605 stop (184 m) vysoka , 138 ft ( 42 m ) siroka a vazi 9550 ton . Postavena tak, aby odolala vetru az 200 kilometrov za hodinu (89 m / s) a zemetraseniu az 9.1 magnitudy. Ma tiez 25 hromozvodov. Vyhliadkova plosina vo vyske 520 stop (160 m) a obchod s darcekovymi predmetmi s rotujucou SkyCity restauraciou vo vyske 500 stop (150 m) . Z vrcholu veze mozno vidiet nielen panoramaticky centrum mesta Seattle ale takisto jeho olympijsku cast, kaskady pohori Mount Rainier, Mount Baker, Elliott Bay a okolne ostrovy.
Fotografie panorami Seattlu casto ukazuju Space Needle prominentne, nad zbytkom mrakodrapov a Mount Rainier.
Navstevnici sa mozu dostat na vrchol Space Needle vytahmy, ktere jezdia rychlostou 10 mil za hodinu (4,5 m / s) . Cesta trva 41 sekund , a poniekteri turisti caekaju hodinu dlouhe rady. Pocas vetrnych dni vytahy su spomalene na rychlost 5 mil za hodinu (2,2 m / s).
19. aprila 1999 vyhlasena za kulturnu pamiatku




Nieco je u konca a insie zas zacina ...

obr. guild´s territory ... hovori jasno recou:
"Sem zbytocne posielas obliehaciu armadu. Sektor neni pod cechovym vplyvom tvojim."
7tBI84V.jpg


Cossacks napísal/-a:
P rovincna mapka provincii z doby zeleznej ako z kazdej inej, svoje prve mesto si vydobijes len na jasnozeleno oznacenych okrajoch provincie.
Dalsi sektor mozny musi susedit s uz dobitym, ziadne skakanie jako lucny konik.
Ej veru, cesta zarubana sa zda byt pre kazdeho zacinajuceho co chce provincne mesto vlastnit.
Bars by sa zdalo, ze ukaze si prstom na mape na ten ci onen sektor, tam posle vojsko s narokom na to tam miesto.
Ako neslobodno zacat jest z prostred kolaca tak i v provincii treba zahryznut prv do korky hned z kraja a az potom v duchu dumat ze jeho oaza, zatial co sused bude vo vyhnanstve chlipat caj horky.

QUA3nKl.jpg

agresiv NPC

Nie je tomu tak davno, ked varovanie iste padlo.
Ano je to jedna z tych agresivnych NPC ktore zneprijemnuju zivot v provincnych sektoroch a susediacim uberaju den co den zo zivotaschopnosti.
No bez nich by bola zas popravde povedane nuda.

Na predstavivost co s prichodom cechovych bojov o provincne mesta kazdeho caka povedane bolo dost,
ved napoveda sa skryva pod otaznikom, ako vsadebol 2253 Jakubko uz prezradil.

A co nasi milenci ?
We are looking forward to a long and happy life together ! )
aneb ... mame pred sebou dlhy a stastny spolocny zivot.

jLba5PD.png
obr. Rose and Jack

Nechcem byt zlym prorokom no inpiracia by z vydavateľstva Harlequin isto bodla.
Nejaka zapletka by nezaskodila ci necakana udalost (unos, choroba, doba ladova ...)
Nebolo by od veci spoznat aj rodiny "Montekov" a "Kapuletov" ake zdielaju nadsenie pre ich (Rose and Jack) sexualne prebudenie .)

Nic noveho pod slnkom, a tu by som parafrazoval onehdajsi vyrok, ktory sedi ako rit na serbli:
Vyjadrujem len svoj názor,ale tento event je najnudnejší zo všetkých eventov,ktoré doteraz boli :mad: ...

Tentoraz zhoda viacnasobna, velka skoda ze si tvorcovia nedali viac zalezat, nielen na obsahu ale co budem klamat na finalnej odmene.
Zaverecnu odmena, "Strom lasky", by som vymenil za susosie dvojice drziace sa za ... predstavivost kazdemu napovie :eek:
( skusim tento moj skromny napad na centralu preposlat a uvidime sa pri evente Valentines 2015 )

Tak sa tu teda majte, mna pani Frostyova uz vola.
Mame vzacny rukopis a pred spanim jej z neho citam ... ( Boccacciov Dekameron )

Vallar Dohaeris


oneskoreny pridavok ?
Cossacks napísal/-a:
Na margo eventu Jacka a Rose:
... ono tvorcovia si trosku tej namahy dali bo pribeh ma 2.konce.
Jeden pre klasicke oblbnutie vacsiny, ze "Happy" a ten druhy ktory potvrdzuje staru znamu pravdu, ze laska nema na ruziach ustlane v ziadnej dobe, tj. dalsie potvrdenie Starovekej tragedie.
Event je poznaceny uz pomalicky notorickym riesenim zadani "lavou-zadnou" snad kvoli slzam novicov ci klikacov pri lamani mozgovych zavitov nad spravnou odpovedou.
Kde su tie "halloweenske" casy (2013) ked Jack O´Lantern svojimi hadankami dovadzal dakedy do zufalstva nad tym pravym orechovym :/
Vivat Commercialism ...



Prirucka pre dobijanie cechovych provincii od tvorcov FoE


wKb0CJA.png

( napoveda 1/4 )

N6Ob6FH.png

( napoveda 2/4 )

W3R0k4i.png

( napoveda 3/4 )

VdPevAK.png

( napoveda 4/4 )
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
no comment

... ver.1.20 je za dverami


9TBHGnK.jpg


Onehdy bol rozoslany text :
"Myslite ze dobijanie provincnych miest je lahke ci tazke ?
Ake najvacsie problemy s touto cinnostou mate ?"


Cossacks napísal/-a:
Vallar Morghulis.
Zacali sa diat veci prapodivne, hrac s doby zeleznej mal pod palcom provincne mesto v pristavacej zone s hodnotou 75% obrana / utok.
Mesto bez velkolepej stavby ci viacnasobnej vojenskej posadky vzbudzovalo respekt ale i rozcarovanie, ze daco tu neni košer. Veduce cechy prenechavali svojim clenom provincne mesta, vznikali odnoze cechov a pridavkom xy Beta, xy II., xy junior atd. a casom okraj mapy bol posiaty centralnymi provincnymi mestami so 75% bonusom.
Co o to, ved stacilo mat Diovu svatinu, Aachensku katedralu a pomer sil bol 100 / 75 co samozrejme novych majitelov akosi skrelo ze "tvrdo vybojovane" provincie ktore v obrane mali castokrat vojakov z byvaleho cechu.

V duchu Darwinovej evolucnej torie o vyvoji a povode druhov i FoE vie pocuvat "somranie" ako i zelanie player´s.
Bonus zakladny +50% bol znizeny na +30% a ostava dufat ze pri tom ostane nejaku dobu. Ved tentoraz staci mat Diovu svatinu, Aachensku katedralu a Castel del Monte a pomer sil je 90 / 75 ( 150 / 75 pred updatom 1.20) pri hlavnom meste, utok / obrana.
Co este stale poskytuje vyhodu utocnikovi ale zaroven posuva hranicu stat sa vlastnikom provincneho mesta o kusok dalej do buducnosti .)

Vallar Dohaeris.


XNLKy2X.jpg

(obr. new_02)

Provincna mapa dostala dalsiu definitivnu podobu.
Hned pri vstupe do cechovej provincnej mapy je rozoznatelne radenie jednotlivych sektorov.
... pre pripomenutie:
Oranzove sektor = sektor (domov) egresivnej NPC (vacsinou a smozrejme vnutri uzemia)
Biely s. = domov mierumilovnej NPC obyvajucej okraje provincii, co ale neznamena ze nebude vyplienena .)
Cerveny s. = nepriatelske sektory superiacich cechov
Nevyrazne s. = uzemie kam chodia davat dobru noc lisky a vlci zatulanym oveckam



4Ag7f8r.jpg

(obr. new_00)
Myslene bolo i na hracov , majitelov s dalekohladmi ci dioptrickym prislusenstvom.
Uz inac ani neni mozne lepsie znazornit, kde mozno zacat svoju put po dobijani provincie. Ano toto su sektory kam mozno umiestnit obliehaciu armadu, ktora je predpokladom ziskania danej lokality pod svoju kontrolu.



xDrGwbJ.jpg

(obr. new_01)
Jeden z dalsich vydobi(y)tkov ktore priniesol cas. Nic neni zadarmo a ani umiestneni obliehacej armady.
Cena surovin vzrastie na cene, to by tak bolo keby si barskdo mirnix-dirnix prisiel na nevitanu navstevu s holymi rukami !


Uz pocut v dialke kovacske vyhne, kamenne kruhy brusiace ostrie sekier, mazanie hlavni
... no dakomu ani to nepomoze.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť
Schovaj vajcia, najdi vajcia, kupuj za vajcia.

7O1LSBz.png
( velkonocna Ver.1.23 )

Cas prichodu velkonocneho zajacika sa nezadrzatelne blizi. Podla zvyklosti, znova Rinbin prehovoril ci lepsie povedane navliekol GrevaDarn do kostymu zajacieho .)
Uz z vyrazu jej tvare je mozne vycitat ze ten rok rychlo ubehol a niekto v tom jarnom teple sa musi "obatovat".
Kazdy uz snad tusi o com tento event bude a aj je. Zbieranie, skryvanie velkonocnych vajicok. Len skoda ze nie cokoladovych ...
Aj tento rok bude mozne za utrzene vajicka si kupovat od Darny kadeco a tentoraz to vyzera velmi lakavo.
Je na vyber z 11 nakupnych moznosti ktore kazdemu hned a teraz posepkam:

1.* Watchfire, cena 50 vajicok - netreba snad predstavovat, obranny bonus +4% ostal
2.* Cornucopia , cena 25 vajicok - alias roh hojnosti ? Zalezi od uhlu pohladu = 500 zlatiek, 500 kladivok, 10x medaila, 2x FP
3.* Renovation Kit, cena 350 vajicok - ide o pripravok ktorym je mozne v inventari z budov pochadzajucich z eventov , po jeho aplikovani vytvorit tzv. upgrade na dobu v ktorej sa mesto prave teraz nachadza. Sikovna pomocka ktora sa v inventari nestrati, pouzitelnost ktorej prezije veky.
4.* Blueprint , cena 20 vajicok - ano tvorcovia FoR sa zas pochlapili a predstavuju novu velkolepu stavbu a hlavne unikatnu. Je ju mozne ziskat len v tomto evente a nikde inde okrem pomoci pri jej stavbe. Ide o observatorium ak som to este neprezradil, suroviny na jej stavbu su z doby predchadzajucej ako vlastnik mesta (aspon tak to vychadza u Frostyho, ktory poskytol informacie , za co mu zo srdca dakujem) a poskytuje jeho majitelovi +10% obrany s kazdym lv a +3.ks ( kazdy lv +1 ) surovin z doby v ktorej sa nachadza mesto. Tieto suroviny ALE sa uskladnia do cechovej pokladnice :eek:
5.* Champion , cena 30 vajicok - a toto cudo ma v sebe 2 vlastnosti. Teraz kazdy uska mazom ucpane preplachne bo len raz to poviem (napisem).
Unikatna bojova jednotka ma tzv. schopnost chivalvry a disponuje schopnostou call of dutty. Co to vsetko obnasa necham na predstavivost kazdeho zaujemcu nech sa ne´vie dockat. Aspon mna to k eventu priputa kym ho neziskam.
6.* Champion retreat ( kamp champion´s ) , cena 300 vajicok - Kazdy ma svoj domov, ako tulak svoj brloh pod korunou stromu i smapion ma svoje cviciste.
7.* Log cabin , cena 100 vajicok - 540 zlatacikov / 8h , dobre znamy zo zimneho eventu
8.* Wishing well, 500 vajicok sa za nu pyta - dobre znama studnicka zelani, ktorej vlastnost produkovat ? ostal zachovany
9.* bronzova truhlica, cena 35 vajicok - obsahuje 8 roznych odmien v % ich uspesnosti vyskytu ale len jedna sa ta bude skryvat :eek:
10.* strieborna truhlica, 150 vajicok - obsahuje 8 roznych odmien v % ich uspesnosti vyskytu ale len jedna sa ta bude skryvat :eek:
11.* zlata truhlica, 300 vajicok - obsahuje 8 roznych odmien v % ich uspesnosti vyskytu ale len jedna sa ta bude skryvat :eek:

Bonusova odmena tohto eventu je ...... tzv. shrine of knowledge aneb skrinka poznania (znalosti , vedomosti ...).
Je dobovo urcena ako vlastnik mesta, produkuje mince a ak je motivovana i FP.
Mozno ju ziskat velmi jednoducho ale neprezradim ako :p
Nech si kazdy hlavickou vykruca sam kym event do hornych Uhier zavita.

Zaverom Frostyho chvala z mesta v ktorom toho neni az tak vela k videniu .

oW2ZmFr.jpg

( Frostyho mesta pycha )


FoE Soccer cup 2014 xm16

Ms vo futbale v Brazili sa blizia ( 12.VI ) a futbalove sialenstvo postihne i foe player´s ...
Vcelku zaujimava udalost a s jasnymi bodmi na obzore.
Najvaciou aktivou tohto sportoveho eventu bude po 1x v historii gamesi zmena, ktora zohladnuje skorsie narodenych.
Nebudeme napinat a tak:
kto ocakava ze ostane pri klasike ohladne EP (Event Point´s). tj. 6.ks sa poriadne myli a ocka zaziaria kazdemu ako vianocne stromceky. Hned 11 ich je mozne mat naporudzi a nakladat s nimi podla lubosti.
Ale to uz je od veci pretoze aj tu je ich jedine vyuzitie = pokusit sa strielat goly. By neostalo len pri tom budu vyzadovane i ine plnenia uloh a podotykam ze zvladnutelne.
V tomto bode zaostali tvorcovia za ocakavanim a pomyselnu latku ked Jack O´Lantern (Halloween 2013) daval kazdemu poriadne zabrat veru ani zdaleka nenapodobni. Co je na skodu veci.

d3wooNJ.png

( obr. UpDate_ms Brasil )

Co dodat a neprezradit privela ?
* Su 4 moznosti vsietenia gooooooolu ale mimo ovplyvnenia hracom
* podarena je odmena pre najuspesnejsieho strelca ktora mala vcase screeenu hodnotu 1825 playerom "brynjar" . Fifa pohar ktora je zhodna s dobou majitela mesta a prinasa spokojnoist ( preto ta ? su )
* Za nazbierane trofeje je mozne si do zasob naklikat bud dennu odmenu alebo skusit zlatu truhlu kde su ako zoscreeenu vyplyva odmeny percentualne random.
* Ako naj naj naj odmena sa javi "Hall of Fame" co neni nic ine ako budova produkujuca + cechovu silu / 24h

Asi tolko na dnes deturence zfoené,
umyt zubky, pozriet vecernicek a do postielok kde pod paplonom sa na noteboku tisko prihlasit treba na FoE a dat susedom co preto ...
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Akoby v dialke bolo pocut Gary Juliet vraviet: Mad World

Prave sa vraciam z velmi uspesneho nocneho lovu !
Aj ked tu na dalekom severe sa stmieva o cosi skor ako v hornych Uhroch ....
Vybaveny lucernami s naplnou z velrybieho tuku pani Frosty-ova dostala chut na krvavy kupel a Arion lusitanicus (povodom zo severnej casti Pyrenejskeho poloostrova, zapadnej Francie a juznej Anglie) bol nasim cielom lovu.
Podrobnostami nebudem ohurovat ale krv tiekla nie potokom ale kupali sme sa v mori krvi :/

Dnesnym cielom selanky je udalost ktora nikoho z vas neminie chce ci nechce. Napriek vyslovnemu Frostyho zakazu som s a odhodlal po niekolkych dnoch aspon v skratke poinformovat preco sa svet zblaznil (podla G. Julieta z titulku dnesneho)
Vsetcia to uz davno poznate x-krat omielane oteplovanie ale opak je pravdou aj ked 99% je presvedcenych o opaku.
Nastava globalne ochladzovanie !!
Strasiak Oxid uhlicity v atmosfere je prospesnejsi akoby si kto kedy predstavil.
Idealne mnozstvo je 1.000 ppm /molekul na milion castic) a sucastne mnozstvo je asi 390 ppm.
Celu situaciu pritom doprevadza obrovsky paradox, ktory spravne predpovedal "kacir globalneho nabozenstva" David Archibald.
Seria najnovsich astronomickych dat mu davaju za pravdu a hovoria jasnou recou:
"Na slnku sa deju v poslednych mesiacoch zvlastne veci. Pocet slnecnych skvrn ktore maju na svedomi diane na planetach nasej slencenej sustavy sa podoba Daltovovmu ci dokonca Maunderovemu minimu , po ktorom pride podobne ako v roku 1645 ci 1800 mala doba ladova.
Ale o tom potom ......

By svet nazachvatila panika a nejako sa od tohto problemu zapeklitemu odputala pozornost ocakavajte deturrence z FoE-ne a dakedy i zhulene, mensiu revoluciu.
O co sa jedna ?
Snad kazdy pochopi z nizsej "kartinky" a podmieni tomu svoju taktiku do buducna.

bMWMTlN.jpg
(obr. final Unlock)

1. mat vsetky planiky VS by sa aktivoval panel c.2
2. aktivovany odomknuty 11.lv VS
3. nazorna ukazka co sa udialo po kliku na "Unlock Level 11"
4. na dalsi lv treba 8 planikov

atd., atd., atd., az do zblaznenia
 

DeletedUser1834

Hosť

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Vyzva z kategorie neodolatelnych
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Mas srad tajomstva a riesenie problemov ?
Nechyba ti humor, nadhlad, komunikativnost ... Nepohrdnes diamanty za dobre odvednu pracu ?
Tak nevahaj a vstup do nasich sluzieb.
Podmienkou (nezanedbatelnou) je ovladanie anglickeho jazyka na patricnej (komunikacnej urovni).

viac na :
Team FoE testers

Nezanedbatelna poznamka !
Hraci typu Hotofson, Marha ... v neposlednom rade blizz su pre svoju zatrpknutost, vyvolavanie nevrazivosti a prekrucanie skutocnosti v kategorii "Unaccetable" tj. NEPRIJATELNY
A naopak, nas "Dear 2253 Jakubko" ma sancu sa dostat na vyslnie a mozno vecerat na samotnom Olympe FoE .)

Tak jest.
Ho, ho, hooooooou
Cossacks ma rande zo zubatou .)



▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
( 17.februar 2016 16:18 )
Sutaz o Renovacnu sadu
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


2afdbm8.jpg


Kungar och drottningar!
Vi ger bort 5 RENOVERINGSKIT! Allt du behöver göra för att få chansen att vinna är att svara på frågan:
“Jag skulle använda mitt renoveringskit till ______________!”
Lycka till!


*poznamka:
kedze je tolerova kratka znama fraza a aj to z English, peklad nasleduje:
Králové a královny!
Dáváme do lotérie 5.ks renovačních souprav! Všechno, co musíš udělat, abys dostal / la šanci vyhrát, je odpověď na otázku:
" Chtěl bych využít mé generálku soupravy k ______________!"
Hodně štěstí!


Kazdy si uz povsimol ze je moznost vyhrat Renovacnu sadu pouzitelnu na upgrade budovy upgradovatelnu.
Mozno male vysvetlenie, ze sa nacchadza na facebooku Svedskej odnoze FoE a preto i odpoved teda ak sa chce kto to zapojit treba i v tomto Svedskom jazyku (ujco Google rad pomoze ) alebo a univerzalnom Anglickom, ze kam mieni renovacnu sadu dat.
Like dat nestaci !
Vyherca bude vylosovany a konkretne 5x. Snad uvedenie i sveta na ktorej FoE odnozi dotycny hra dost napomoze pri zaslani vyhry.

Kto by nevedel trafit kde sa to hra o tuto fetovu odmenu:
https://www.facebook.com/FoE.Sverige/?fref=ts

vid.:
Peter Bíreš .... "Super" nestaci
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Vallar Morghulis,

Dnes hodim sem par slov o zimnom evente, vlastne zaujimavy postreh, take male nabudenie.
Moj byvaly lenny pan z mesta Frostyho brloh na Arvahalle, Cossacks uz ma informoval o diani v Hornych Uhroch a specialne o "mazani" prispevkov na fore.
Bohuzial i moja oblubena, odreagovavacia "Rubrika Posthuntera" dodychala. Ale ... (dokoncim neskor)

Par jedincov sa stazovalo ze diamanty su ich nocnou morou a kedze je cas vianoc, pokoja atd, i FoE sa postavilo k tomu hrdinne.
Vid vcerajsia specialna odmena za hviezdy. Kazdy kto mal zaujem si mohol pripisat nezanedbatelneych 250 a ty sikovnejsi 750 diamantov. Nejde o ziadny "podfuck" a ani tajomstvo. Kedze mame Arvahall, Brisgarde i Cirgard, lahka matematika (3x250) a v pohode i pri kope stastia s tymi hviezdami co za splnenie uloh pridelene boli sa dalo doslova carovat .)

uBVffWV.png
obr.zima_2014

Lenze to neni vsetko.
Za diamanty sa potom az nadide ten spravny cas kupia hviezby. Ze preco ?
Vsak ma nechajte dohovorit !
Za kupene hviezdy potom sa lahsie ziska vacsie mnozstvo specialnych odmien dennych. To vsak uz pozna kazdy.
Rad to pripominam a z dorazom pre tych co nariekaju ze ich stale ktos rabuje a plieni.
Dakedy Cossacks predostrel, ze Wachtfire je spasou kazdemu kto ma nekludne spanie :eek:
Ano, uz mozno kazdy tusi ze bude i tato vymozenost dennym specialom.
U nas na dalekom severe v zemi zvanej Dunarsund, sme spravili experiment, ze kolko treba "hviezd" na vyzrebovanie 8.ks wachtfire.

Cisielka u hviezd v pravo znamenaju ze kedy nastala ta udalost. xm16

Pre chamtivcov je moznost ovplyvnena mnozstvom zakupenych diamantov a pre "chudobnejsich" / o to stastnejsich maly predvianocny darcek.

A tuna neveriaci hlad a oci oc , ved i na mesiaci musel pristat Lunochod by ludstvo dokazalo celemu vesmiru, ze bars clovek, tvor z ruzovou chrumkavou kozou, nemajuc kridla po Slnku rukou ciaha .)
Vdaka za ovacie :cool: ...

qKsIhdb.png
obr.wachfire_2014


... uvodne slubene dokoncenie:
Skor nez sa odmlcim na dobu neurcitu, v ramci protestu voci deletovaniu mojej kaviarnicky kde som pookrial a nacerpal viac kyslika do pluc, davam do pozornosti ** POZOR REKLAMA ** pocin Cossacks-a,ktory vytvoril skupinu s nazvom 1000 + 1 zaujimavost alebo inac:

http://forum.sk.forgeofempires.com/group.php?groupid=5

, kde stastlivci najdu okrem ineho i ulohy vianocne v predstihu.
Pokial ma pamat neklame zajtra, teda o 2h 40 minut je potrebne postavit kulturnu budovu z doby radnice alebo 2.ks z doby predchadzajucej.

Co preto spravit ?
Byt prihlaseny a mat to stastie, byt pozvany.
V opacnom pripade staci poslat sukromnu spravicku s nejakym versikom (nepisem s prosikom) o zaslani pozvanky.

Uvidime sa pri vianocnom stromceku.
Ja uz viem co dostanem (rucne pletene ponozky, sal, sveter a capicu od milej pani Frosty-ovej), ale nikomu ani muk budem hrat prekvapeneho do poslednej chvile .

Howgh
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Valentinska udalost 2015
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


, kedy o buducnosti troch ludi, pricom Robin (zbojnik zo Sherwoodskeho lesa nedaleko Nottinghamu ) od 16.storocia stotoznovany ako slachtic Robert z Locksley alebo podla dalsej hypotezy ako William z Kenshamu, ktory bol znamy ako vrah a kriminálník, vracajuci miestnym ludom majetok, ktery jim zabrali Francouzi
a Serif z Notthingamu bojuju o priazen Marion ( kralovej chranenkyne ), devy zapojenej do serie pomerne dramatickych udalosti, ma kazdy majitel mesta vo svojich rukach.

Laska vraj zvitazi tak ci onak, o tom neni pochyb.
Otazne je ci koniec tejto stredovekej epizody bude stastny.

LdUqRTs.png



Strom lasky, ako uz tradicne byva, caka na toho kto sa popasuje z ulohami stastlivo. Ak uz je dakto vlastnikom tejto dekoracie je tu moznost ziskat aktualizovanu verziu a ak nahodou aj ta je v mestskej drzave - ziadny strach , nik nebude sklamany. Aspon tak znire prislub od tvorcov .)

Sucastou odmien su specialne dvojice avatarov:
Robin a Marion alebo
Serif z Nott. a Marion

Kazdy den v priebehu tohto osialu bude moznost riesit jednu z 13 uloh danu jednym z trojice zainteresovanych.
Kazda nahodna odmena udelena splnenim ulohy je prislubom skrytych diamantov pokial nebude uvedene inac.
Questy neni potreba riesit v jediny den ALE MUSIA byt riesene v poradi v akom su uvedene a len nepovinne ulohy je mozne preskocit.


Obsah legendy (zdroj wikipedia)
Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.

Robert z Locksley byl středověký šlechtic, který se za vlády Richarda Lví Srdce vracel z křižáckých výprav zpět do rodné Anglie jako válečný veterán. V Anglii ale přišel o všechen svůj majetek, jejž mu uloupil princ Jan Bezzemek. Princ měl také svého osobního "našeptávače". Byl jím nottinghamský šerif. Proto Robert odešel z Nottinghamu do Sherwoodského lesa, kde se seznámil se skupinou uprchlíků. Mezi nimi si také našel přátele - Malého Johna a zavalitého mnicha Tucka. Vynikal v lukostřelbě. Po celé Anglii se povídalo, že nikdo nestřílí lépe než on. Uprchlíci si Roberta zvolili za svého vůdce a začali mu říkat Robin Hood.

Hoodova skupina začala okrádat zbohatlé šlechtice a obchodníky, kteří projížděli Sherwoodem. Lesem totiž vedla hlavní obchodní stezka. Aby rozhněvali šlechtu, rozhazovali zbojníci uloupené zlato chudým. Tímto si vysloužili status zločinců a psanců. Na Hoodovu hlavu nechal nottinghamský šerif vypsat tučnou odměnu.

Hood se také tajně zúčastnil slavné Nottinghamské lukostřelecké soutěže. Aby ho šerif s princem nepoznali, převlékl se za chudáka a vyhrál zlatý šíp. Po této lukostřelecké soutěži utekla Mariana, která byla do zbojníka zamilovaná, do Sherwoodu za Robinem, kde je mnich Tuck oddal.

Robin Hood se opět stal majetným šlechticem, když se vrátil do Anglie král Richard Lví Srdce. Majetek mu byl vrácen a on mohl odejít z Sherwoodského lesa.

Jeho život podle legendy nakonec ukončila matka představená z rozpadajícího se kláštera. Dala mu nápoj, po kterém Robin usnul, a ona mu ve spánku podřezala žíly. Když se probudil, byl na pokraji sil a zatroubil na svůj roh o pomoc. Na pomoc mu přišel jeho věrný přítel Malý John. Už se ale nedalo nic dělat, Hood ztratil velké množství krve. Věděl, že je jeho osud zpečetěn. Poprosil proto Malého Johna, aby mu pomohl natáhnout tětivu jeho luku, a tam, kam jeho poslední šíp dopadne, bude chtít být pohřben. Po vystřelení šípu vydechl naposledy. Jeho družina mu vystrojila nádherný pohřeb. Tam, kam dopadl jeho šíp, byl skutečně pochován, a na jeho mohylu byl položen kámen, na kterém dodnes stojí: ZDE ODPOČÍVÁ ROBIN HOOD. CHUDÝ SE PŘED NÍM KLANĚL, BOHÁČ SE HO BÁL.

Nottinghamský šerif po zbojnících dál nešel. Každý se vydal svou cestou.


VAFUeVj.png

Pozvanka k svadobnemu stolu a zaroven gratulacie prijimame u studnicky zelani v mestecku Frostyho brloh na Arvahalle, kde je i miesto na odlozenie darov pre novomanzelov .)


DoDATOK:
Poznavacim znamenim jednotlivych stromov okrem velkosti su i inicialy vyrezane v kmeni stromu.
Verzia z r. 2013, 2x2 obsahuje iniaciali R+J
Rok 2014 priniesol o cosi vacsiu verziu ,tj. 3x2 s 46.6 spokojnostnych bodov na policko a vyrytymi pismenami R+J a J+R
Valentinsky strom zalubenych 2015 sa honosi 3 menovkami zalubenych parov a to predosle (R+J, J+R) ako i sucatnym parom R+M o velkosti 3x3.

****************************************

Upozornenie!
Tohtorocny event v ziadnom pripade neni zarukou ze v meste bude k dispozicii verzia najnovsia. Urcujucim faktorom je aka verzia bude ponuknuta k predaju.
Ak teda mam v zasobe ci v meste verziu 2x2 v pripade predaja tj. predaj podmieneny splnenim ulohy, ako reward bude minulorocna verzia 2014, tj. 3x2.
Kto ma teda zaujem o najnovsiu verziu musi predat Velky strom Lasky, 3x2 by vlastnil verziu o velkosti 3x3.

Az tak od veci to neni, pretoze Strom Lasky bolo mozne ziskat i letnom evente a dokonca i vo vianocnom.

****************************************

Supertajna INFORMACIA:
Nakuknuc pod pokrievku vyvojarov je jasne ze Strom Lasky Valentinskeho eventu 2016 bude vynimocny vo viacerych ohladoch.
Pribudne susosie objimajucich sa sokov, zatialco neznejsie stvorenie (vytvorene Hospodinom z Adamovho rebra) bude na protilahlej strane v smere odchadzajucom, rukami odmietajucimi dvojicu s tvarou skryvenou od zufalstva ci lahkym usklabkom podobnym usmevu od Mr.Leonarda / Mony Lisy

****************************************

Co zaverom k valentinskej udalosti 2015 napisat ?
Akoze z oci Robina necisi nic pekne a tak sa budem snazit byt na strane serifa.
Nic takeho ze vrana k vrane sada len ma zivotaschopnejsiu myslienku ohladne pohladu na buducnost.
A Marion (Mariana) si casom zvykne ak sa nestane po jej voli :eek:
۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Tomorrow Era ( aneb Zajtrajsok )
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

R1vACFo.png
obr. Townhall

Rodili anglicania definuju zajtrajsok ako "on the day after today" (den po dnesku).
Zajtrajsok je za dverami a pre zhyralcov ako i medockavcov tu prinasam nejake "kartinky" z tohto obdobia.

xKt2SrT.png
obr. TomorrowMilitary

Rozfazovany pohyb ci aktivita toho ktoreho vojacika na bitevnom poli.
Bonusove informacie v skratke v poradi vyskumu:

Mobile microwawr gun, +4_% obrany
Anti Material Sniper, +4_% obrany
Stealt Tank, +4_% utok
Combat Drone, bez vyraznych benefitov utocno-obrannach
Ultra AP, +4_% utok


A tu su kasarne, kde mozno vycvicit vojenske jednotky.
aTgMylx.png
obr.MilitaryFactory

Mobile Microwave Gun
- 5x5
- dvojprudova cesta
- 2,400 obyvatelstva
- 405.000 zliacikov
- 378.000 zasob
- cas stavby 15h

Anti-Material Sniper
- 3x5
- jednoprudova cesta
- 3,300 obyvatelstva
- 527.000 zlatiacikov
- 504.000 zasob
- cas stavby 12h

Stealth Tank
- 4x6
- 2,700 obyvatelstva
- 365.000 zlatiacikov
- 420.000 zasob
- cas vystavby 18h

Bojovy Dron
- 4x3
- dvojprudova cesta
- 3,000 obyvatelov
- 446.000 zlatiacikov
- 546.000 zasob
- cas vystavby 16,5h

Ultra AP Factory
- 4x4
- 3,500 obyvatelstva
- 486.000 zlatiacikov
- 462.000 zasob
- cas vystavby 13,5h

Velkolepe stavby:

6tNSHuL.png

Koleso stastia
- 5x7
- Diamond Ring, hotel planovany v Abu Dhabi (United Arab Emirates)
- prinasa spokojnost a tovar / 24h

Velke kolo zelani
- 7x7
- Dynamic Tower, hotel v Dubai
- nahodna odmena / 24h ( tovar, FP, mince, zasoby, ....)


Keby dakomu nedalo spat ako vyzeraju vyrobne tovaru ...
loPzDtM.png
obr.goods
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Jaro opat zavitalo k nam
aneb nastal cas zbierat velkonocne vajicka

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬​


2hz60h.png

Prvy jarny den a dni sa budu predlzovat, zajko (greva darn) chysta velkonocne vajicka pre hracov ..
Samozrejme ze tato cinnost nenastane hned zajtra no treba sa na nu pripravit by ocakavanie stalo za cas straveny pri FoE.
V principe ide o repliku velkonocneho eventu 2014 s istymi obmenami.

2wq4z7b.png

velikonoce_1

Hlavna odmena niekolkonasobna je "Skrinka Ucty" (Shrine of Awe). Zalezi od uspesnosti v zbierani vajicok.
Co tato beneficia do mesta prinesie?

Mince / 24h , konkretne 1.000 ranny stredovek
V pripade motivacie doda i medaile 7 (ranny stredovek)
- spotreba 4 obyvatelia
- velkost 2x2
- pripojenie k ceste
- naklady na vystavbu = ziadne
- cas potrebny na zbudovanie 5s

Co potreba na stavbu ?
V prvom rade pokupit alebo lepsie povedane za vajicka vymenit ostavajuce odmeny ktore nemaju POZOR
ze zeleny puntik v lavom hornom rohu ikonky.
Na urvanie prvej svatine je treba este 6/11.
Tj, studnicku zelani, opravna sada, military drumer, vycvikovy tabor MD (skola bubenika), plazovy bar a Watchfire.
Suma sumarum 1.355 zozbieranych vajicok nazbierat aj ked existuje jedna skratka (backdoor) ako osialit event, kedy je mozne uz za 1/4 z 1.355 vajicok sa stat vlastnikom Skrinky Ucty.
Po ziskani jedneho ks Bonusovej odmeny sa zresetuje na 0/11 a mozme zbierat zasa (kupovat vsetkych 11 za vajicka).

Vyborna sprava pre milovnikov PvP vezi:
Jedna z odmien za vajicka, samoztrejme okrem Wachtfire :eek: je i military drummer (vojensky bubenik).
V com je tato vojenska jednotka vynimocna ?

iPRB5hY.png
( vojensky bubenik )

Jedna sa o lahku jednotku, pohyb 14 policok, smrtelny dosah 1 policko, utok / obrana radovo 10, bez urcenia doby.
V com spociva vynimocnost ?

Vojsko v utoku ma +4% ak je v meste postavena "Skola bubenika" tj. cviciste military drummer !
Samozrejme bonus utocny je podmieneny podla poslednych informacii velkolepov stavbou typu vojenskeho razu. (Diova socha, Aachensky chram, Castle ...)
- zaberie 4x4 policok
- cas vystavby 20s
- potrebny pocet obyvatelov 150

Je to obdoba tulaka, bez moznosti zmeny identity ale s jednou vlastnostou ktora je evidentna na bitevnom poli.

tKMhPWc.png

250nplc.png
velikonoce_2

To modre cudo v znazorneni zivota vojenskej jednotky je znamkou pritomnoti vplyvu moralnej podpory vojenskeho bubenika a znamena ignorovanie 1bodu zasahu nepriatelskou jednotkou.

Samozrejme kto by sa domnieval ze 8x bubenik bude 8 policok zivota navyse sa velmi myli.
Sampion je toho dokazom .)

= Zaverom len informacia ze velkonocny event bude finisovat 8.aprila, tj. zbierat ci skryvat vajicka
= V obchode Greeva Darn sa bude moct obchodovat do 12.aprila


informacia pre vajcofilov:
= Celkovo 11x do mesta zavita ku kazdemu GrevaDarn a povie rozpravku.
= Za splnenie uloh nou (nim) zadanych (tj. schovanie celkovo 300 velkonocnych kraslic susedom ci priatelom pod daku dekoraciu)
dostane ako odmenu 602 vajicok okrem tych ktore najde kto to v svojom meste.





▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Event velkonocny 2015 ukonceny
... a akoze to vyzeralo priamo na Dunarsunde priamo vo Frostyho meste ?
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬​


Presne ako v kazdom meste na Arvahale , Brisgarde ci Cirgarde i tu pod dekoraciou boli ukryte specialne velkonocne platidla.

e7e6ir.png


Po vyzbierani sa prepocitaval pocet a rozdeloval na co sa minu.
Modry kosicek bol urceny na kupu 2x skoly bubenika a biela doza na 10x Watchfire.

25tz53s.png
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť
Dalsi Updat, dalsia zmena ...


Tvorcovia sa nechali pocut ze uz jednoduchsie oznacit (oranzove lemovanie zlteho policka) aktivneho vojacika na bojisku nejde.
Nazorna ukazka pohybu bubenika smerom k protivnikovi je toho dokazom.


2gwazjk.png

Pre fanusikov bojov CvC snad sprava potesitelna :
Agresivne sektory zlozili zbrane !
... na mapkach budu koexistovat len mierumilovne dobijatelne sektory

Takze ziadne 24h udelenie zranenia obrannym jednotkam ci pobreznymi alebo vnutrozemskymi divochmi.

Kedy tato zmena nastane ?
"Dockaj casu jako husa klasu"
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť
Summer 2015

Ho, ho, hoooooou .... za dverami je tu FoE s letnym eventom

Tak ako kazdy cas i necas i tohto leta 2015 bude pre tych co sa slnka boja a kyslik je pre nich toxicita moznost zvysit prestiz svojho mesta pred susedmi, priatelmi i rabovatelmi .)
Temou ci jako v radii to vravia "podmazom" je pustna krajina a odmeny z tohto prostredia lez z davneho casoveho obdobia.

2nlws2s.jpg


V skutku je sa na co tesit. Odmeny pre kazdu ziadostivu dusu cize si pride kazdy na svoje.
Kol ci uloh bude presne 22. Ich zadavatelov hned 5.

33w5hf7.png
Obr.zadavatelia

Ulohy budu splnitelne a pre tych co budu pri nich krv potit, prezradime ze posledna (22) ak bude splnena, FoE riesitela odmenou zahrnie a nie ledajakou, lez hned 250 Diamantov.

2m2c01e.jpg

Vycet vsetkych odmien ktore je mozne si vytocit na letnom kole Grewa Darn ako pominule roky za utrzene listky ziskane za vyriesenie ci splnenie ulohy danej :

2eyl7ox.png
Obr.koleso

Bazaar (NEW)
Pobrezny Bar
Blueprint aneb planiky GB (1 alebo 2 random)
Caravansary (NEW) = mince / motivovana + suroviny 5.ks + medaily ?(podla doby)
Champion (nepripojeny)
Cvicisko Championa
Balicek Minci (maly alebo velky)
Kulturne Budovy
Dekorativny Baobab
Dekoracie
Lovecky Zrub
Balicek Medaili (maly alebo velky)
Vojensky Bubenik (nepripojeny)
Vojenske Budovy (/5 z kazdej doby radnice)
Vojenska Jednotka (nepripojeny)
OaZa
Palma
Phoenix socha
Portrety (6 NEW)
Premium - Kulturne Stavby
Premium - Dekoracie
Premium - Budovy Produkujuce Zasoby
Premium - Rezidencie
Budovy Produkujuce Zasoby

Suprava Obnovy (Renovation Kit)
Ubytovanie
Rogue (nepripojeny)
Liahen Rogue
Piesocny Hrad
Svatina Vedomosti
Sfinga
(NEW - nadsenie )
Slnecne hodiny
Balicek zasob
(maly alebo velky)
Kral
Kralovna
Listok letneho eventu
(1, 2 alebo 3)
Tigry brloh
Vitazna Veza
(medaile)
Watchfire
Studnicka privitania
Studnicka zelani
Budova Doktor Bosorak
Ziggurat
(NEW - produkcia obyvatelia + nadsenie)

Ako najvacsiu akviziciu tohto rocneho letneho eventu sa po dohode s Frostym nasim dobrodincom, pre ktory sa oplati par x kolom zatocit a odmenu si vyzdvihnut je bezpochyby Bazaar .

hskuhc.jpg
Obr.bazar v meste

Naco reci zbytocne, vsak sam sa presvedc sem zabludivsi putnik na vlastne okale co to obnasa.

2lbcio7.png
Obr.bazar produkcia
Avsak pozor, budovu jest mozno RABOVAT !


Poznamka:
Zaciatok eventu pravdepodobne 15-16.6 !
Event bude koncit 8.jula kedy Grewa Darn kazdemu podakuje za ucast a dakomu i skor.


Dodatok:
Potkal jsem v parku pohlednou dívku.
Přeskočila jiskra, spadla mi k nohám a hned tam jsme se pomilovali.
Zbožňuju svůj nový elektrický paralyzér !
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť
... vzpominam na pribehy, ktore mi vypravovala stara kojna, ked som bol este maly.
"Za Ladovym Murom ziju ohavy, obrovia a duchovia, plizive tiene a mrtvi, co chodia",
vravievala, ked ma zastlavala pod skrabavu vlnenu pokryvku.

A v snoch som sa vracal k desivym casom, ktore nastanu:

Od tejto chvíle budú tieto účty odstránené z herných svetov ...
► Kamenna doba a bronzové účty:
účet má menej ako 301 diamantov a bol neaktívny po dobu najmenej 30 dní.

► Vek železa a ranne stredoveké účty:
účet má menej ako 50 Diamantov a bol neaktívny po dobu najmenej 30 dní.

►Vyšší vek nie je v súčasnosti v hladaciku tety zubaTEJ .)




Nedelna chvilka poezie:
Jde tatínek se synem kolem drogerie, kde jsou za výlohou vystavené kondomy.
Syn se ptá otce: „Co to je?“
A on odpovi: „To je na bezpečný sex.“
Na to synek: „Aha, to nás ve škole učili a proč jsou v balíčku 3?“
Táta: „No, to je pro středoškoláky – jeden na pátek, jeden na sobotu a jeden na neděli.“
Syn: „A proč tady ten balíček má 6?“
Táta: „To je pro vysokoškoláky – 2 na pátek, 2 na sobotu, 2 na neděli.“
Syn: „A táto, tady jich je 12?“
Táta: „No,“ vzdychne, „to je pro nás ženaté muže – 1 na leden, jeden na únor, jeden na březen…
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť
Firefox zacal natvrdo blokovat Flash,
vycita Adobe bezpecnostne diery



Zdravíme kráľovné a kráľov,
by neprepukla panika a chaos v mestach viacerych je nasnade upozornit o moznej situacii, ktora kde tu nastane, ked sa pouziva MOZILA ako prehliadac On-line gamesy matersky. (vedomosti o problemoch inych prehliadacov neevidujeme)

fuqr06.png

Flash sa ocitol na zozname blokovaných zásuvných modulov, používateľ si ho moze vsak znova povoliť.
Opatrenie je podla Mozilly dočasné.

Ďalšie a ďalšie odhaľované bezpečnostné problémy vo Flashi priviedli Mozillu k tomu, že všetky verzie Flash Player plugin vo Firefoxe zaradila na zoznam blokovaných predvolených doplnkov.
Na Twitteri sa oznámil šéf vývoja Firefoxu Mark Schmidt.

Znamená to, že vo Firefoxe je odteraz Flash štandardne zablokovaný a ak chce užívateľ ho používať, musi si ho sám v nastaveni povoliť. V praxi to vyzerá tak, že sa pri príchode na webovú stránku napr. s flashovým bannerom zobrazí upozornenie, že prehliadač "zabránil spustenie neaktuálného zásuvného modulu" užívateľ dostane možnoť v blokovaní pokračovať alebo zrušiť.

PODĽA Schmidta Je Opatrenie Dočasné: "Aby bolo jasno, Flash budeme blokovať Len do Doby, Nez Adobe uvedie verziu, ktora Nie je zneužiteľná Verejne známymi bezpečnostnými chybami," dodal v ďalšom tweetu. Pridal prísľub robiť budúcna: "Zatiaľ :)"

Flash JE momentálne pod paľbou kvôli kritickým zraniteľnostiam, Ktoré zverejnili hackeri v materiáloch uniknutých z firmy Hacking Team. Objavujú sa Ďalšie a ďalšie Problémy.

Ústup webových firiem od flashové technológie JE ALE poznať Už dlhšiu dobu - YouTube Už ho napríklad ponúka len ako alternatívu k východiskovému HTML5 videoprehrávaču. V nedeľu na Twitteri Adobe k ukončeniu vývoja Flashu Otvorené vyzval Bezpečnostný Šéf Facebooku Alex Stamos

nlzwyd.png

Riesenie:
Ak teda pri prihlaseni sa na FOE teda, ze ockom mrknes clovieca co sa ti v meste deje a zzrazu hen horne cudo na teba kuka klikni na zelenym ramcekom oznacene "Aktivovat Adobe Flash"

33xu5qs.png

A posledne co ti stoji v ceste je len sa rozhodnut ci "aktivovat len teraz" alebo "aktivovat a zapamatat".
V podstate prast jako uhod len s rozdielom tym ze 1moznost treba opakovat po kazdom odhlaseni ale zas setri MB ak je ktos datovo omedzeny.

To na margo by nebol Support prilis zatazovany problemom, ktory neni problemom vaznym.


DODATOK:
Ak niekto nechce vidieť, nepomôže mu ani svetlo, ani okuliare.
(švédske príslovie)


۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩ ۩



Diamanty skoro zadarmo xm12 ?


Mas telefonnu kartu Easy free (dobijaciu kartu od T-mobile) ?
... tak tato informacia je pre teba ked diamantov sa tvojmu srdcu ziada takmer zadarmo.

2vkkx8z.jpg

Kazdorocna akcia dobi kredit a ziskas 100% kreditu zadarmo.
Byva to vacsinou ku koncu roku pred vianocmi no tentoraz do 17.8

Hlavnym dovodom je ukoncenie portfolia Easy Free k 1.10 a automaticka zmena na Easy Pecka.

Ak teda teoreticky kredit na telefonnej karte mame dostatocne vysoky na sms ci volanie a je treba si predlzit platnost o dalsich 12 mesiacov, staci minimalne 7E dobitie:
T-mobil ako stedry mecenas posle dalsich 7E , celkovo 14E na kartu.
Jako sa vravi, darovanemu capovi sa pod chvost nepozeraj, a za 7 darovenych zlatiek nakupime asi 380 diamantov tj. 2x po 3,20 Eur alebo je dobre si pockat az bude mat i FoE rozdavacny den a bude lepsi kurz :eek:
Medze sa nekladu, ak ti treba viac ...

Dalsie info: Easy akcia



PS: tot neni reklama, len taka mensia rada ako sa neupisat diablovi a zomriet v pokoji.

Zaverecny Bonmot:
Deti a prdy znesie človek len vlastné.
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore