• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Trhovisko s nehnuteľnosťami

Páči sa vám tento nápad?

  • Áno, chcem túto možnosť v hre

    Hlasy: 1 25,0%
  • Áno

    Hlasy: 0 0,0%
  • Neviem

    Hlasy: 0 0,0%
  • Nie

    Hlasy: 3 75,0%

  • Celkový počet hlasujúcich
    4
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Harbinger

Člen
S manželom sme dostali nápad k vylepšeniu trhoviska.

Keď sa pozrieme na predajcu starožitností, môžeme u neho predávať nepotrebné budovy či upgrady, alebo si ich u neho môžeme zakúpiť či vyhrať systémom aukcie.

Čo keby v našom trhovisku bol zriadený ďalší obchod s týmito vecami, od hráčov, ktorý ich nepotrebujú a tieto predmety by sa dali zakúpiť za minimálne tú istú sumu obchodných mincí, ktoré máte u starožitníka za ktorú by ste ich mohli kúpiť aj u starožitníka, alebo za vyššiu sumu mincí, ktorú by si určil samotný predávajúci hráč? Nastaviť jednorazový predaj za pevnú sumu, či prípadne vybrať aj možnosť aukcie s nastavením časového obmedzenia dajme tomu na ľubovoľnú dobu od 1 hodiny do 3 dní?
 

QppZoon

Aktívny člen
Pekný nápad, ale nereálny. S týmto by vzniklo veľmi veľa špekulácií. Napr. hráč, ktorý je v dobe železnej by si vedel zohnať budovy z oveľa vyšších ér. Alebo hráč by mohli špekulovať, že predajú nejakú budovu hráčovi za tovar, body výskumu. Alebo, že hráč by chcel kúpiť nejakú fajnú budovu od iného hráča za tovar a body výskumu. Nastavia si tam minimálnu sumu a zvyšok vybavia mimo tohto trhoviska. Proste by to so sebou prinieslo veľmi veľa špekulácií.
 

Harbinger

Člen
Pekný nápad, ale nereálny. S týmto by vzniklo veľmi veľa špekulácií. Napr. hráč, ktorý je v dobe železnej by si vedel zohnať budovy z oveľa vyšších ér. Alebo hráč by mohli špekulovať, že predajú nejakú budovu hráčovi za tovar, body výskumu. Alebo, že hráč by chcel kúpiť nejakú fajnú budovu od iného hráča za tovar a body výskumu. Nastavia si tam minimálnu sumu a zvyšok vybavia mimo tohto trhoviska. Proste by to so sebou prinieslo veľmi veľa špekulácií.
Chceš mi povedať, že hráč z doby železnej si nemôže zohnať budovu z doby Marsu? Samozrejme že môže, a týmto by sa nič nezmenilo pretože by sa predávali len budovi, ktoré je možné získať prevažne z eventu alebo od starožitníka pomimo eventu, a budovi, ktoré nemajú danú éru, v momente keď ju získaš sa ti nastaví na tvoju aktuálnu dobu, takže je jedno od koho to kúpiš a za koľko, minimálna suma by bola tá istá jak u starožitníka takže hráč si nemôže určiť nižšiu, a kúpiť to takisto nemôže hocikto pretože by na to nemusel mať dostatok mincí alebo drahokamov ak by sme aj tie tam zahrnuli, nečítal si pozorne, pretože tam nejde vymýšľať špekulácie a kto bude vymýšľať tak to je jeho vec ale pod cenu sa to nedá predať. Prehodnoť svoju odpoveď v ankete prosím. Ďakujem.
 

Rhando

Aktívny člen
Chceš mi povedať, že hráč z doby železnej si nemôže zohnať budovu z doby Marsu?

Shihei002 Nemáš celkom pravdu, aktuálne tam je obmedzenie a síce, že hráč z Doby Železnej si vie zohnať LEN Veľkolepé Budovy, žiadne iné si nemôže postaviť z vyššej éry ako je jeho aktuálna. Inak súhlasím plne s QppZoon, môj argument proti je ale trochu iný - už tu máme Starožitníka a to si myslím je dostatočné zľahčenie hry, viac už netreba.
 
Naposledy upravené :

Harbinger

Člen
Shihei002 Nemáš celkom pravdu, aktuálne tam je obmedzenie a síce, že hráč z Doby Železnej si vie zohnať LEN Veľkolepé Budovy, žiadne iné si nemôže postaviť z vyššej éry ako je jeho aktuálna. Inak súhlasím plne s QppZoon, môj argument proti je ale trochu iný - už tu máme Starožitníka a to si myslím je dostatočné zľahčenie hry, viac už netreba.
Ano, hráč si vie zohnať len VB z vyšších dôb, ale stále nechápem čo akože iné by si týmto systémom mohol akože získať? Absolútne sa tu nebavíme o budovách z výskumu ale o tých, ktoré sa dajú získať mimo výskumu, čiže napríklad studne želaní, alebo upgrady na vláčik, či budovy zo setov. Môj starožitník mi napríklad ponúkne nejakú dobrú budovu raz za rok aj to pri šťastí.. a ak niečo chcem musím na to mať prostriedky a tie si každý hráč musí získať sám, predajom nepotrebných budov, a keď danú vec získal.. ďalej musí riešiť kam to postaví.. čo uprednostní pred inou budovou napríklad a tak.. ja mám napríklad všetko.. ale nestaviam všetko, a to čo mi netreba by som mohla ponúknuť niekomu, ten niekto si za to zaplatí nie malú sumu a hotovo. Tá hra by bola zaujímavejšia.. hrám už 3 roky a za ten čas do hry pribudlo mnoho zaujímavých vecí, toto by nebolo zlé podľa mňa.

Pri predaji by bola určená minimálna suma = rovnaká ako keby ju ponúka starožitník, čiže mince a drahokamy, hráč si pri predaji môže určiť vyššiu sumu mincí, a aby neostal starožitník na ocot, tak by predávajúci z tohoto predaju získal len mince bez drahokamov, no kupujúci by si musel zaplatiť aj mince aj drahokamy (drahokamy by boli automaticky nastavené podľa daného predmetu tak ako u starožitníka), čiže budeš musieť stále predávať veci starožitníkovi aby si mal drahokamy na kúpu niečoho od hráča, zložité a pritom tak jednoduché.

Už sa dúfam chápeme, či?
 

Krokous1838

Aktívny člen
Je to zložité ale dáva to zmysel. U starožitníka zakúpim iba "eventové budovy" nie budovy. Iba ak domy. Ale to je blbosť, stačil by mi jeden v meste
 

Harbinger

Člen
Je to zložité ale dáva to zmysel. U starožitníka zakúpim iba "eventové budovy" nie budovy. Iba ak domy. Ale to je blbosť, stačil by mi jeden v meste
Ďakujem :) presne tak, poďla mňa by to bolo super, zober si že keby chcem napríklad predať mlyn na maximálnej úrovni, je dosť možné že ho ani nepredám, ale keď sa nájde dakto.. hra by mi nastavila najnižšiu sumu mincí a drahokamov, (prípadne výšku mincí si viem zvýšiť), čo by si dal u starožitníka za všetky veci dokopi, poviem len orientačné, 150 000 mincí a 150 drahokamov, hráč si to zaplatí, dojde mu budova do inventára a nastaví sa na jeho dobu, tebe prídu iba mince, drahokami nie, lenže ty tu budovu môžeš dať aj starožitníkovi, potom by si mal z toho aj drahokami a trochu menej mincí.. je tam možnosť výberu, a potešil by si tým nejakého hráča, ktorého by tá hra začala možno viac baviť. :)
 

Krokous1838

Aktívny člen
Podľa mňa je divné, že sama nastavíš hodnotu mincí a drahokamov, to by mohla byť verejná aukcia, nie VÝMENA
 

Rhando

Aktívny člen
Presne tak, bolo by to zase ďalšie zľahčenie už tak dostatočne zjednodušenej hry, už Starožitník bol obrovské uľahčenie
 

QppZoon

Aktívny člen
Dobre, opravujem sa, zrejme som to pochopil trošku inak, ale aj tak si nemyslím, že to vhodné.
Ak by sa hráč rozhodol predať nejakú budovu, tak by vytvoril aukciu, kde by sa táto budova predávala. Ale niektoré budovy sa teraz v aukciách dajú kúpiť až za 150k mincí. Čiže hráč by takýmto spôsobom si vedel tieto mince parádne zarobiť a potom ich minúť na niečo iné. A potom aký význam by malo predávať budovy priamo starožitníkovi, ak by ich hráč mohol v aukcii predať oveľa drahšie? Alebo aký význam by malo kupovanie si mincí za diamanty, ak si tie mince viem zohnať predaním budov hráčom?
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Na získanie mnohých budov je Starožitník, taktiež Denné výzvy (oboje kedysi nefungovalo) a v Eventoch sa dajú získať budovy z predchádzajúcich eventoch. Chce to len trpezlivosť :)
 

Federal

Člen
stále tu niektorý hráči vymýšľajú zjednodušenie hry a pritom nový hráči už to majú oveľa ľahšie ako my čo to hráme pár rokov keď sme začínali , nemali sme toľko špeciálnych budov ako je teraz a to si myslím že bolo to korenie hry ako ich získať...
keby sa mali vymieňať tak každý by mal všetko... zmysel hry by sa stratil...
 

Krokous1838

Aktívny člen
stále tu niektorý hráči vymýšľajú zjednodušenie hry a pritom nový hráči už to majú oveľa ľahšie ako my čo to hráme pár rokov keď sme začínali , nemali sme toľko špeciálnych budov ako je teraz a to si myslím že bolo to korenie hry ako ich získať...
keby sa mali vymieňať tak každý by mal všetko... zmysel hry by sa stratil...
Už len to že sa budovy dajú meniť za mince, je obrovské zľahčenie, mohlo to byť iba za ťažké úlohy. ALE NIE je to tak ako to je. JA SOM SPOKOJNÝ :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore