Event Udalosť Divočina 2021

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Wildlife Forge Banner.png


Drahé kráľovné a králi,

Leto je časom dobrodružstiev a čo by mohlo byť lepšie, ako zažiť dobrodružstvo v rezervácii divokých zvierat? Túlajte sa pláňami a lesmi, obdivujte krásu zvierat, žijúcich v ich prirodzenom prostredí. Aj keď bude cesta v mnohých ohľadoch prínosná, pozorní dobrodruhovia môžu objaviť vzorec v odtlačkoch stôp, ktoré tu zanechali zvieratá. Ich sledovanie môže viesť k tajným miestam, kde na vás už čakajú odmeny!

Udalosť Divočina je kompletne nová udalosť pre rok 2021! Prináša taktiež úplne novú hernú mechaniku a my sa už nevieme dočkať, kedy vám ju ukážeme!


Herná udalosť Divočina začne 13. júla a potrvá až do 2. augusta!


Začnite svoje dobrodružstvo!

Na začiatku udalosti sa zoznámite s Diane, ktorá je biologičkou v divokej horskej rezervácii a vo svojom výskume spravila niekoľko prelomových objavov. V rámci jedinečnej príležitosti si vás najala, aby ste sa stali jej asistentom/asistentkou. Rada vám predstaví zamestnancov rezervácie, jej prostredie a zvieratá!

Ako od hlavnej zadávateľky úloh v tejto udalosti od nej dostanete 34 okamžitých a 21 denných úloh.

wild diane.png


Pre začiatok otvorte dialógové okno udalosti a vitajte v Divočine!
Event Window 2.png


Tu začnete svoje dobrodružstvo a použijete tu aj lístky na hranie úrovní. Na obrazovke sa tu zobrazí váš postup smerom k získaniu Veľkej ceny a taktiež je tu zobrazená aj aktuálna Denná cena. Rovnako, ako v prípade Archeologickej udalosti, Dennú cenu si budete môcť vymeniť, čo je možné urobiť v okne udalosti ešte predtým, ako začnete s hraním nejakej úrovne!

Začínate so 4 lístkami a ďalšie môžete získať dokončením úloh a zbieraním z incidentov v okolí vášho mesta. Lístky sa časom dopĺňajú (tak, ako sa dopĺňali lístky v rámci v udalosti Futbalového pohára).

Ak budete potrebovať viac lístkov, môžete si ich kedykoľvek zakúpiť pomocou tlačidla plus.


Ako raz začnete, nedá sa prestať!

Akonáhle použijete lístok a začnete s prehliadkou, vstúpite do úrovne. Tu sa začína zábava!
The Board.png


Úroveň obsahuje sedem hlavných prvkov:

1 - Herná plochaTu budete praskať (odstraňovať) bloky a získavať odmeny!
2 - Odtlačky labiekČasť hlavnej odmeny! Musíte odstraňovať bloky a dostávať odtlačky labiek naspodok plochy, aby ste ich získali a pokročili v rámci získania Veľkej ceny! (To isté platí aj pre Truhlice s odmenami, ale o tých viac neskôr)
3 - Počet ťahovKaždé odstránenie stojí 1 ťah. V úrovni máte obmedzený počet ťahov a keď ich všetky miniete, úroveň sa skončí.
4 - Veľká cenaTu vidíte, koľko odtlačkov labiek máte a koľko ich ešte potrebujete k získaniu Veľkej ceny.
5 - Denná cenaTu vidíte zobrazenú Dennú cenu, ktorú si môžete vymeniť raz za 24 hodín.
6 - MinceDruhá mena udalosti, ktorú môžete použiť na zakúpenie ďalších ťahov v úrovni. Stlačením tlačidla plus si môžete zakúpiť mince v obchode.
7 - PosilneniaZa mince si môžete zakúpiť tzv. posilnenia, ktoré majú špeciálne schopnosti! Použite tlačidlo plus pre ich nákup.

Teraz, keď už vieme, čo to všetko znamená, môžeme začať! Udalosť Divočina používa mechaniku typu "praskni 2", čo znamená, že by ste mali dávať pozor na 2 (alebo viac) susedných blokov rovnakej farby a typu. Keď ich nájdete, jednoducho na nich ťuknite (alebo kliknite) a oni prasknú!

Tutourial 1.png


Zhody blokov však nie sú obmedzené na 2. Vždy sa snažte nájsť čo najviac možných zhlukov blokov, najlepšie 5 alebo viac rovnakých blokov, ktoré pri prasknutí vytvoria truhlicu s odmenami!

Tutourial 2.png


Po vytvorení truhlice s odmenou musíte pokračovať s praskaním blokov, aby ste truhlicu dostali naspodok hernej plochy a tak si ju vyzdvihli!

Tutourial 3.png


Aj keď sú truhlice s odmenami dôležité, nie je to jediná vec, ktorá sa dá získať. Rovnakým spôsobom (prasknúť bloky a dostať ich naspodok plochy) si vyzdvihnete odtlačky labiek, ktoré vás približujú k získaniu Veľkej ceny.

Tutourial 4.png


Farebné bloky

Existuje päť rozličných blokov a každá farba ponúka inú odmenu!

blue block.jpg
blue chest.png
Odstránením piatich alebo viac modrých žaluďov, vytvoríte modrú truhlicu, ktorá bude obsahovať Body výskumu
Green block.jpg
green chest.png
Odstránením piatich alebo viac zelených lístkov, vytvoríte zelenú truhlicu, ktorá bude obsahovať Mince, Zásoby alebo Položky na zrýchlenie, či posilnenie
yellow block.jpg
yellow chest piece.png
Odstránením piatich alebo viac žltých kvetov, vytvoríte žltú truhlicu, ktorá bude obsahovať Tovary
orange block.jpg
orange chest piece.png
Odstránením piatich alebo viac oranžových mrkiev, vytvoríte oranžovú truhlicu, ktorá bude obsahovať Medaily alebo Plániky
red block.jpg
Red Chest Piece.png
Odstránením piatich alebo viac červených jabĺk, vytvoríte červenú truhlicu, ktorá bude obsahovať Vojenské jednotky


Odstránením viacerých blokov naraz zvýšite hviezdičkové hodnotenie truhlice. Tieto sú hodnotené od 1 do 5 hviezdičiek a zobrazujú sa na blokoch a v truhliciach s odmenami (po ich vytvorení). Preto platí, že čím väčšie odstránenie, tým väčšia odmena!

chests and stars.png

Pri hraní udalosti si môžete kedykoľvek skontrolovať pravdepodobnosť odmeny každej truhly s odmenami. Urobíte to tak, že umiestnite kurzor myši na odmenu, ktorá sa vám nasledne zobrazí. Každá truhla s odmenami (bez ohľadu na farbu) vám tiež ponúkne šancu na získanie Dennej ceny. Vďaka tomu môžete pri odstraňovaní blokov zacieliť na tú správnu truhlicu!

Reward Probability.png


Zbierajte odtlačky labiek

Pre postup v rámci získania Veľkej ceny musíte zbierať odtlačky labiek, ktoré sa automaticky umiestňujú na hracej ploche, ako odstraňujete bloky a uvoľňujete miesto.

wildlife_piece_paw.png

Tip - Skúste premýšľať ako šachový majster - na niekoľko ťahov dopredu - aby ste dostali tieto špeciálne kúsky naspodok plochy!


Využite všetky ťahy!

V každej úrovni máte konečný počet ťahov. Preto je potrebná určitá stratégia, pokiaľ ide o to, kedy sa rozhodnete pre odstránenie. Počkáte na čo najväčší zhluk blokov (čím vytvoríte kvalitnejšiu truhlu s odmenami), alebo sa pokúsite získať hlavne odtlačky labiek? Je to len na vás!

Ak sa vám minú ťahy, stále máte šancu pokračovať. Zobrazí sa vám dialógové okno s ponukou na nákup ťahov za Divoké mince.

Out of Moves.png


Na začiatku udalosti dostanete 200 mincí, ďalšie budete môcť získavať za každodenné prihlasovanie sa do hry, plnenie úloh a z incidentov v okolí vášho mesta. 10 ťahov naviac vás bude stáť 65 mincí. Použite ich múdro a získajte všetky tie truhlice a odtlačky!

Ďalšie mince si môžete zakúpiť v obchode kliknutím na tlačidlo plus.

Coins.png

Dôležitý tip - Použitie ťahov na vytvorenie truhlíc s odmenami je dôležité, ale nezabudnite, že aby ste odmenu získali, musíte ju dostať naspodok hernej plochy! Nezabudnite si na to odložiť zopár ťahov!


Posilnenia

Mince môžete taktiež použiť na posilnenia, ktoré majú špeciálne schopnosti.

Hammer booster.png
Kladivo odstráni 1 farebný blok z hernej plochy.
Windmill Booster.png
Veterný mlyn zmení 4 susedné bloky na vybranú farbu.
Lightning Booster.png
Blesk odstráni všetky bloky vybranej farby z hernej plochy.

Zablokovanie plochy

Ak sa dostanete do situácie, že na hernej ploche už nie je možné spraviť žiaden ťah, príde k automatickému zamiešaniu blokov. Ak vám teda ostávajú nejaké ťahy, nemusíte sa báť, že by ste sa zasekli a nemohli hrať ďalej!

Veľká cena

Asi sa už tešíte, akú sme si pre vás prichystali hlavnú odmenu, však? Samozrejme, úplne nová herná udalosť si žiada aj úplne novú Veľkú cenu! Dovoľte nám predstaviť vám Horskú rezerváciu!

Horská rezervácia je budova s rozmermi 4x6, ktorá má 7 úrovní. Na prvej úrovni vám poskytne mince a medaily, a ak je motivovaná, poskytne aj tovary a body výskumu. Tieto bonusy sa zvyšujú až po úroveň 7, na ktorej si budete môcť vybrať 3 konečné vylepšenia.

Môžete si vybrať medzi Medveďou horou, Losou horou alebo Orlou horou. Každá má svoj unikátny bonus, pre ktorú z nich sa rozhodnete?

Medvedia horaLosia horaOrlia hora
Bear Mountain.png
Moose Mountain.png
Eagle Mountain.png
  • 26 tovarov & 11 bodov výskumu
  • Útočný bonus pre obranné armády
  • Obranný bonus pre obranné armády
  • 32 tovarov & 13 bodov výskumu
  • Veľké posilnenie zásob!
  • 23 tovarov & 10 bodov výskumu
  • Útočný bonus pre útočné armády
  • Obranný bonus pre útočné armády

Denná cena

V každej truhlici s odmenou máte šancu na výhru Dennej ceny. Medzi dennými cenami sa bude nachádzať aj Drevený zrub a Zverinec. Obe budovy majú vylepšené bonusy!

Drevený zrubZverinec
Log Cabin.png
Menagerie.png
3 dodatočné body výskumu a 10% posilnenie zásob25 tovarov (namiesto predchádzajúcich 10)

Doplnok Centra udalostí - Návštevnícke centrum

To nie je všetko! Keď budete plniť úlohy počas udalosti, budete mať šancu získať nový prírastok do svojho centra udalostí!

Sme hrdí na to, že vám môžeme predstaviť Návštevnícke centrum, ktoré okrem toho, že skrášli vaše Centrum udalostí, poskytne päťdňové útočné posilnenie vašim útočiacim armádam. Toto by ste nemali zmeškať!


Visitors%20Centre.png


Nové portréty

No a nakoniec, za dokončenie úloh v rámci udalosti môžete získať nasledujúce nové portréty!

Halona (odmena za úlohy)Cooper (odmena za úlohy)
Halona.png
Cooper.png

Informácie o hernej udalosti nájdete aj v našej hernej nápovede: Divočina 2021

Ak by ste sa chceli dozvedieť ďalšie informácie o udalosti, pozrite si toto naše video. Môžete si tam nastaviť aj slovenské titulky.

Dúfame, že sa pri novej hernej udalosti dobre zabavíte a budeme radi za všetky vaše komentáre!
Môžete nám ich napísať tuto: Diskusia: Udalosť Divočina 2021

Prajeme vám príjemnú zábavu!
Váš Forge of Empires Tím
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Vážení hráči,

v úlohe Moja malá chatka je uvedená nesprávna požiadavka v texte úlohy, namiesto postavte výrobné budovy máte postaviť kultúrne budovy. Chyba bola opravená a čaká sa už len na aktualizáciu prekladu, ktorá bude 21. júla. Za chybu sa vám ospravedlňujeme.

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte hernú podporu.
 
Hore