Event Udalosť Divočina 2022

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Wildlife Logo.png


Drahé kráľovné a králi,

Leto je časom dobrodružstiev a čo by mohlo byť lepšie, ako zažiť dobrodružstvo v rezervácii divokých zvierat? Túlajte sa pláňami a lesmi, obdivujte krásu zvierat, žijúcich v ich prirodzenom prostredí. Aj keď bude cesta v mnohých ohľadoch prínosná, pozorní dobrodruhovia môžu objaviť vzorec v odtlačkoch stôp, ktoré tu zanechali zvieratá. Ich sledovanie môže viesť k tajným miestam, kde na vás už čakajú odmeny!

Divočina je späť aj v roku 2022! Nemôžeme sa dočkať, až sa s vami podelíme o zmeny, ktoré sme tento rok urobili v tejto hernej udalosti, spolu so skvelými novými budovami za odmenu! Prosím, všimnite si tiež kratšie trvanie tohtoročnej udalosti – potrvá len dva týždne.

Herná udalosť Divočina začne 4. júla a potrvá až do 17. júla!

Toto oznámenie ponecháme pomerne podrobné, pretože udalosť je stále relatívne nová. Ak ste oboznámení s mechanikou, pokojne prejdite nadol, aby ste si pozreli nové ceny a prečítajte si o pridaní líg.

Začnite svoje dobrodružstvo!

Opäť sa stretnete s Diane, biologičkou v divokej horskej rezervácii, ktorá je zodpovedná za niekoľko prelomových objavov v jej oblasti výskumu. V rámci jedinečnej príležitosti si vás najala, aby ste sa stali jej asistentom/asistentkou. Rada vám predstaví zamestnancov rezervácie, jej prostredie a zvieratá!

Ako od hlavnej zadávateľky úloh v tejto udalosti od nej dostanete 30 okamžitých a 14 denných úloh.


QG_WLIFE21-_DIANE.png


Čo je nového tento rok?

Do Divočiny boli pridané nové prvky!

R_SS_MultiAge_WildBonus22i.png
Čaká na vás nová Veľká cena - budova Križovanie zvierat, ktorá sa dá vylepšiť až na úroveň 9 pomocou svojho korešpondujúceho Vylepšenia.
wildlife prizes2.png

Nestačí vám jedna sada odmien? Môžete si odomknúť aj druhú! Ceny divočiny – spolu s Veľkými cenami za jednu prémiovú cenu.

Po zakúpení budete stále musieť hrať udalosť, aby ste odomkli odmeny, ako je to obvyklé pri Veľkej cene, ale namiesto jednej ceny (Veľkej ceny) získate dve!

Úplne prvú cenu môžete zozbierať hneď, aby sa vám lepšie začínalo.
A_SS_MultiAge_WildBonus22.png
Získajte špeciálny Hmyzí hotel odomknutím cien divočiny!​
image2022-4-26_9-48-17.png
Ligy!

Zbierajte body praskaním blokov a ničením kúskov pomocou posilnení. Čím väčšie praskania alebo čím viac kusov zničíte, tým väčšie bude skóre! Veľa bodov naviac je za zbieranie labiek a truhlíc s odmenami!


Začíname!

Pre začiatok otvorte dialógové okno udalosti a vitajte v Divočine!

wildlife event window new.jpg


Tu začnete svoje dobrodružstvo a použijete tu aj lístky na hranie úrovní. Na obrazovke sa tu zobrazí váš postup smerom k získaniu Veľkej ceny a taktiež je tu zobrazená aj aktuálna Denná cena. Rovnako, ako v prípade Archeologickej udalosti, Dennú cenu si budete môcť vymeniť, čo je možné urobiť v okne udalosti ešte predtým, ako začnete s hraním nejakej úrovne!

Začínate so 4 lístkami a ďalšie môžete získať dokončením úloh a zbieraním z incidentov v okolí vášho mesta. Lístky sa časom dopĺňajú (tak, ako sa dopĺňali lístky v rámci v udalosti Futbalového pohára).

Ak budete potrebovať viac lístkov, môžete si ich kedykoľvek zakúpiť pomocou tlačidla plus.


Ako raz začnete praskať, nedá sa prestať!

Akonáhle použijete lístok a začnete s prehliadkou, vstúpite do úrovne. Tu sa začína zábava!


wildlife board new.jpg


Úroveň obsahuje sedem hlavných prvkov:

1 - Herná plochaTu budete praskať (odstraňovať) bloky a získavať odmeny!
2 - Odtlačky labiekČasť hlavnej odmeny! Musíte odstraňovať bloky a dostávať odtlačky labiek naspodok plochy, aby ste ich získali a pokročili v rámci získania Veľkej ceny! (To isté platí aj pre Truhlice s odmenami, ale o tých viac neskôr)
3 - Počet ťahovKaždé odstránenie stojí 1 ťah. V úrovni máte obmedzený počet ťahov a keď ich všetky miniete, úroveň sa skončí.
4 - Veľká cenaTu vidíte, koľko odtlačkov labiek máte a koľko ich ešte potrebujete k získaniu Veľkej ceny.
5 - Denná cenaTu vidíte zobrazenú Dennú cenu, ktorú si môžete vymeniť raz za 24 hodín.
6 - MinceDruhá mena udalosti, ktorú môžete použiť na zakúpenie ďalších ťahov v úrovni. Stlačením tlačidla plus si môžete zakúpiť mince v obchode.
7 - PosilneniaZa mince si môžete zakúpiť tzv. posilnenia, ktoré majú špeciálne schopnosti! Použite tlačidlo plus pre ich nákup.

Teraz, keď už vieme, čo to všetko znamená, môžeme začať! Udalosť Divočina používa mechaniku typu "praskni 2", čo znamená, že by ste mali dávať pozor na 2 (alebo viac) susedných blokov rovnakej farby a typu. Keď ich nájdete, jednoducho na nich ťuknite (alebo kliknite) a oni prasknú! Zhody blokov však nie sú obmedzené na 2. Vždy sa snažte nájsť čo najviac možných zhlukov blokov, najlepšie 5 alebo viac rovnakých blokov, ktoré pri prasknutí vytvoria truhlicu s odmenami!

Po vytvorení truhlice s odmenou musíte pokračovať s praskaním blokov, aby ste truhlicu dostali naspodok hernej plochy a tak si ju vyzdvihli!

Aj keď sú truhlice s odmenami dôležité, nie je to jediná vec, ktorá sa dá získať. Rovnakým spôsobom (prasknúť bloky a dostať ich naspodok plochy) si vyzdvihnete odtlačky labiek, ktoré vás približujú k získaniu Veľkej ceny.


Farebné bloky

Existuje päť rozličných blokov a každá farba ponúka inú odmenu!

blue block.jpg
blue chest.png
Odstránením piatich alebo viac modrých žaluďov, vytvoríte modrú truhlicu, ktorá bude obsahovať Body výskumu
Green block.jpg
green chest.png
Odstránením piatich alebo viac zelených lístkov, vytvoríte zelenú truhlicu, ktorá bude obsahovať Mince, Zásoby alebo Položky na zrýchlenie, či posilnenie
yellow block.jpg
yellow chest piece.png
Odstránením piatich alebo viac žltých kvetov, vytvoríte žltú truhlicu, ktorá bude obsahovať Tovary
orange block.jpg
orange chest piece.png
Odstránením piatich alebo viac oranžových mrkiev, vytvoríte oranžovú truhlicu, ktorá bude obsahovať Medaily alebo Plániky
red block.jpg
Red Chest Piece.png
Odstránením piatich alebo viac červených jabĺk, vytvoríte červenú truhlicu, ktorá bude obsahovať Vojenské jednotky

Odstránením viacerých blokov naraz zvýšite hviezdičkové hodnotenie truhlice. Tieto sú hodnotené od 1 do 5 hviezdičiek a zobrazujú sa na blokoch a v truhliciach s odmenami (po ich vytvorení). Preto platí, že čím väčšie odstránenie, tým väčšia odmena!

Pri hraní udalosti si môžete kedykoľvek skontrolovať pravdepodobnosť odmeny každej truhly s odmenami. Urobíte to tak, že umiestnite kurzor myši na odmenu, ktorá sa vám nasledne zobrazí. Každá truhla s odmenami (bez ohľadu na farbu) vám tiež ponúkne šancu na získanie Dennej ceny. Vďaka tomu môžete pri odstraňovaní blokov zacieliť na tú správnu truhlicu!

wildlife reward probability new.jpgZbierajte odtlačky labiek

wildlife_piece_paw.png
Pre postup v rámci získania Veľkej ceny musíte zbierať odtlačky labiek, ktoré sa automaticky umiestňujú na hracej ploche, ako odstraňujete bloky a uvoľňujete miesto.

Tip - Skúste premýšľať ako šachový majster - na niekoľko ťahov dopredu - aby ste dostali tieto špeciálne kúsky naspodok plochy!

Využite všetky ťahy!

wildlife out of moves new.jpg


V každej úrovni máte konečný počet ťahov. Preto je potrebná určitá stratégia, pokiaľ ide o to, kedy sa rozhodnete pre odstránenie. Počkáte na čo najväčší zhluk blokov (čím vytvoríte kvalitnejšiu truhlu s odmenami), alebo sa pokúsite získať hlavne odtlačky labiek? Je to len na vás!

Ak sa vám minú ťahy, stále máte šancu pokračovať. Zobrazí sa vám dialógové okno s ponukou na nákup ťahov za Divoké mince.

Na začiatku udalosti dostanete 200 mincí, ďalšie budete môcť získavať za každodenné prihlasovanie sa do hry, plnenie úloh a z incidentov v okolí vášho mesta. 10 ťahov naviac vás bude stáť 65 mincí. Použite ich múdro a získajte všetky tie truhlice a odtlačky!

Ďalšie mince si môžete zakúpiť v obchode kliknutím na tlačidlo plus.

Dôležitý tip - Použitie ťahov na vytvorenie truhlíc s odmenami je dôležité, ale nezabudnite, že aby ste odmenu získali, musíte ju dostať naspodok hernej plochy! Nezabudnite si na to odložiť zopár ťahov!


Posilnenia

Mince môžete taktiež použiť na posilnenia, ktoré majú špeciálne schopnosti.

Hammer booster.png
Kladivo odstráni 1 farebný blok z hernej plochy.
Windmill Booster.png
Veterný mlyn zmení 4 susedné bloky na vybranú farbu.
Tip!Veterný mlyn nepridá ligové body.
Lightning Booster.png
Blesk odstráni všetky bloky vybranej farby z hernej plochy.

Zablokovanie plochy

Ak sa dostanete do situácie, že na hernej ploche už nie je možné spraviť žiaden ťah, príde k automatickému zamiešaniu blokov. Ak vám teda ostávajú nejaké ťahy, nemusíte sa báť, že by ste sa zasekli a nemohli hrať ďalej!

Ligy

Screen Shot 2022-05-16 at 12.17.03 PM.png


Úplnou novinkou v tomto roku je, že sme do Divočiny pridali ligy! Podobne ako to funguje pri iných udalostiach, ako napr. Forge Bowl, za praskanie blokov budete získavať body a tým sa môžete posúvať do vyšších líg.

Ligové požiadavky sú založené na bodoch všetkých hráčov vo vašom svete. Odmeny budú udelené na konci udalosti.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Veľká cena

Pravdepodobne sa pýtate, čo sme si pre vás pripravili za odmeny, však? Dovoľte nám predstaviť Križovanie zvierat!

Je to budova 6x3 s 9 úrovňami. Od úrovne 1 bude poskytovať obyvateľstvo, mince a spokojnosť. Tieto vylepšenia sa zlepšia zakaždým, keď postúpite na vyššiu úroveň, a tiež pridajú medaily, body výskumu a posilnenia útoku až do úrovne 9, kde získate mince, spokojnosť, obyvateľstvo, medaily, body výskumu a posilnenia útoku.


ÚroveňPoskytujeVzhľad
Úroveň 1Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť
R_SS_MultiAge_WildBonus22a.png
Úroveň 2Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť, Medaily
R_SS_MultiAge_WildBonus22b.png
Úroveň 3Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť, Medaily, 1 Bod výskumu
R_SS_MultiAge_WildBonus22c.png
Úroveň 4Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť, Medaily, 2 Body výskumu
R_SS_MultiAge_WildBonus22d.png
Úroveň 5Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť, Medaily, 3 Body výskumu
R_SS_MultiAge_WildBonus22e.png
Úroveň 6Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť, Medaily, 4 Body výskumu
R_SS_MultiAge_WildBonus22f.png
Úroveň 7Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť, Medaily, 5 Bodov výskumu
R_SS_MultiAge_WildBonus22g.png
Úroveň 8Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť, Medaily, 7 Bodov výskumu, 1-10% posilnenie útoku pre útočné armády
R_SS_MultiAge_WildBonus22h.png
Úroveň 9Obyvateľstvo, Mince, Spokojnosť, Medaily, 10 Bodov výskumu, 12-22% posilnenie útoku pre útočné armády
R_SS_MultiAge_WildBonus22i.png

Ďalšia špeciálna budova

A_SS_MultiAge_WildBonus22.png


Okrem Križovania zvierat budete môcť získať aj úplne nový Hmyzí hotel. Jedná sa špeciálnu produkčnú budovu s rozmermi 2x3, ktorá poskytuje rozličné možnosti na podporu vášho mesta.

Doba produkcieOdmeny
5 minútZásoby
15 minútMince
1 hodinaZásoby
4 hodinyMedaily
8 hodín2 Body výskumu
24 hodín13 Náhodných tovarov

Denná cena

V každej truhlici s odmenou, ktorú vytvoríte a posuniete naspodok hracej plochy máte šancu na výhru Dennej ceny.

Nové portréty

No a nakoniec, za dokončenie úloh v rámci udalosti môžete získať nasledujúce nové portréty!

Charles (odmena za úlohy)Anilde (odmena za úlohy)Irene (odmena za ligu)
portrait_509.png
portrait_510.png
All_Player_Avatars_WLIFE-2022_180x180px_IRENE.png

Informácie o hernej udalosti si môžete prečítať aj v našej hernej nápovede: Divočina 2022

Dúfame, že sa pri hraní tohtoročnej Divočiny dobre zabavíte a budeme radi za všetky vaše komentáre!
Môžete nám ich napísať tuto: Diskusia: Udalosť Divočina 2022

Prajeme vám príjemnú zábavu!
Váš Forge of Empires Tím
 
Hore