• Zimná udalosť 2022

    Milí hráči, pripravte sa opäť vymaľovať mesto na bielo!
    Naša nová zadávateľka úloh Ami potrebuje vašu pomoc s rozsvietením Mistletownu na sviatočnú sezónu.
    Pomôžte jej s výzdobou, vypočujte si jej príbehy, bavte sa pri rozbaľovaní darčekov a vyhrávaní čarovných cien, ako je nová Veľká cena Čokoládovňa! Pre viac informácií kliknite tuto!

Novinka Videoreklamy v mobilnej aplikácii

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
logo%20(2).png

Ahojte Forge fanúšikovia!

Od 29. júna bude mobilná verzia Forge of Empires obsahovať videoreklamy. Pôjde o krátke klipy, na ktoré môže hráč klepnúť a získať odmenu alebo použiť novú funkciu (napríklad naše nové tlačidlo pomoc všetkým).

Čo je však dôležité poznamenať, je to, že tieto boli navrhnuté tak, aby nerušili hráča alebo nebránili jeho/jej hernému zážitku. Sú jasne označené a sú taktiež úplne nepovinné. Ťuknutie na tieto možnosti poskytne hráčom spôsoby, ako získať extra odmeny a využívať doplnkové funkcie. To znamená, že videoreklamy je možné voľne používať alebo ich ignorovať, podľa toho, ako sa hráč rozhodne.

Ďalším dôležitým bodom, ktorý je potrebné poznamenať, je, že nie všetci hráči sa s reklamami stretnú. Hráči, ktorí si od založenia účtu zakúpili bežné položky v hre, sa s reklamami nestretnú.

Aj keď je rozdiel medzi hráčmi, ktorým sa reklamy zobrazia, a tými, ktorým sa reklamy nezobrazia, v konečnom dôsledku nebudú žiadne rozdiely, pokiaľ ide o dostupné funkcie a odmeny. To znamená, že obe skupiny hráčov budú mať rovnaké možnosti získať odmeny a využívať nové funkcie.

Platí to aj pre hráčov hrajúcich cez prehliadače na počítačoch, ktorí sa nestretnú so žiadnymi reklamami, no budú mať rovnaký prístup k funkciám a rovnaké príležitosti na získanie odmien.

Videoreklamy budú implementované štyrmi rôznymi spôsobmi:


1). Nové incidenty

Incident (1).png
Ak chcete získať odmeny, môžete ťuknúť na nový typ incidentu, ktorý prehrá krátky klip a na konci poskytne odmenu.

Incident sa môžete rozhodnúť pozbierať z ľahko identifikovateľnej fialovej truhlice.

Čo sa týka odmien, budú tu bežné, nezvyčajné a vzácne truhlice. Každá z nich bude ponúkať rôzne množstvá zásob, tovaru, bodov výskumu a vojenských jednotiek! Prosím, majte na pamäti, že denne sa objavia najviac 4 tieto incidenty.
Pre tých hráčov, ktorí sa nestretnú s reklamami, sa incident zobrazí ako fialová truhlica a dá sa pozbierať jednoduchým ťuknutím!

Dôležité info - V súčasnosti sa tieto typy incidentov nezapočítavajú do požiadaviek úloh, pri ktorých sa vyžaduje dokončenie incidentov. Dôvodom je vyváženie. S úplne novým množstvom dostupných incidentov sme verili, že ich započítanie do úloh by tieto podmienky príliš zjednodušilo. Toto je však tiež niečo, čo naďalej vyhodnotíme po vydaní funkcie. Akákoľvek zmena bude oznámená prostredníctvom zoznamu zmien.

2). Posilnenia hostinca

Tavern 1.jpg
image (30) (1).png
Klepnutím na svoj Hostinec priateľov uvidíte úplne novú možnosť. Tá vám umožní sledovať krátky klip na aktiváciu rôznych posilnení!


image (29) (3).png
To zahŕňa 5% posilnenie útoku a obrany pre vašu útočnú armádu, 5% posilnenie útoku a obrany pre vašu obrannú armádu, 5% posilnenie verbovania a 5% posilnenie výstavby.

S každým sledovaným klipom môžete odomknúť hodinu posilnenia. Maximálny čas, ktorý je možné odomknúť, sú však 4 hodiny. Po dosiahnutí tohto limitu budete musieť počkať hodinu, kým budete môcť odomknúť ďalší čas posilnenia.

Hráčom, ktorým sa nezobrazujú reklamy, namiesto toho upozorní ikona gitary, na ktorú sa dá jednoducho klepnúť a získať tieto vylepšenia. Platí však rovnaký limit, maximálne 4 hodiny.


Buffbar 1 (1).jpg
Dokým sú vaše posilnenia z Hostinca neaktívne, zobrazí sa vám aj upozornenie, ktoré vás bude informovať, že existujú nové posilnenia na aktiváciu! Klepnutím na to prejdete do svojho hostinca a aktivujete až 4 hodiny posilnení.

3). Tlačidlo na pomoc všetkým

Spolu s videoreklamami prichádza aj nová a veľmi užitočná funkcia, ktorá vám umožní motivovať a pomáhať rôznym skupinám stlačením jedného tlačidla!


Aid all 1 (1).jpg
Polivate 2 (1).jpg
Sledovaním krátkej videoreklamy odomknete možnosť použiť pomoc pre skupinu podľa vášho výberu!

S každým odomknutím môžete pomôcť všetkým svojim priateľom, susedom alebo členom cechu! Stačí jednoduché klepnutie a je hotovo!

Majte na pamäti, že si budete musieť pozrieť reklamu, aby ste pomohli každej skupine jednotlivo.

Tí, ktorým sa reklamy nezobrazujú, budú mať túto funkciu k dispozícii jednoduchým klepnutím.


4). Nové typy úloh

Nové úlohy sa teraz objavia ako ďalšie úlohy v príbehovej sérii úloh, ktoré sú oddelené od ostatných sérií úloh!

Quest Type (1).jpg
Raz za deň dostanete voliteľnú úlohu, ktorá vám poskytne odmenu za sledovanie klipu.

Medzi odmeny za sledovanie týchto klipov patrí tovar, zásoby a body výskumu. Zásoby sa tiež budú škálovať na základe éry, ktorú ste dosiahli!

Pre hráčov, ktorí nevidia reklamy, budete mať raz denne podmienku krátkej úlohy, ktorú musíte splniť, aby ste získali odmenu.


Dajte nám vedieť, čo si o novinke myslíte! A ak máte nejaké pripomienky, otázky alebo problémy, napíšte komentár!
Tešíme sa na vašu spätnú väzbu: Diskusia: Videoreklamy v mobilnej aplikácii

Nakoniec, ak by ste sa chceli informovať o našich funkciách vo vývoji, navštívte naše Beta servery alebo si pozrite náš Mobile Beta Test Program.

Ďakujeme, že hráte Forge of Empires!

S pozdravom Váš,
Tím Forge of Empires
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Videoreklamy v mobilnej aplikácii - Často kladené otázky (FAQ)

OTÁZKYODPOVEDE
1). Je funkcia na pomoc všetkým dostupná iba na mobile?Nie, so spustením videoreklám v mobile sprístupníme funkciu na pomoc všetkým aj v prehliadači. Nielen to, ale aj hráčom hrajúcim cez prehliadače na PC sprístupníme incidenty, vylepšenia krčmy a nové typy úloh! Namiesto toho, aby si museli pozrieť reklamu, budú však dostupné po kliknutí a splnení podmienok úlohy.
2). Čo ohľadom nových incidentov a odmien z nich, budú dostupné aj v prehliadačovej verzii?Áno, tieto budú v prehliadači rovnako dostupné! Vo funkciách a odmenách medzi verziou pre mobil a prehliadač nebude žiadny rozdiel. To znamená, že budete môcť zbierať rovnaké incidenty a odmeny, používať rovnaké vylepšenia krčmy, využívať funkciu pomoci všetkým a získavať odmeny z nových úloh.

Jediný rozdiel je v tom, že hráči hrajúci na mobiloch uvidia reklamy a v prehliadačoch nie.
3). Budú videoreklamy pridané aj do prehliadačovej verzie? Táto aktualizácia sa bude týkať iba hráčov hrajúcich cez mobilné zariadenia, preto videoreklamy nebudú nasadené do prehliadačovej verzie na počítači. Napriek tomu budú mať hráči v prehliadačoch stále rovnaké príležitosti používať rovnaké funkcie a získať rovnaké odmeny!
4). Musím sledovať reklamy?Nie, vôbec nie! Všetky funkcie boli navrhnuté tak, aby boli úplne voliteľné. Okrem toho si hráč môže vybrať, kedy a ako často chce funkciu používať.
5). Pozrel(a) som si video, ale nedostal(a) som odmenu! Čo teraz? Prosím, kontakujte hernú podporu, ktorá sa na to môže pozrieť bližšie.
6). Počítajú sa incidenty z fialových truhlíc do úloh, ktoré majú požiadavky s incidentami? Jednoducho povedané, nepočítajú. Dôvodom je vyváženie. S úplne novým množstvom dostupných incidentov sme verili, že ich započítanie do úloh by tieto podmienky príliš zjednodušilo. Toto je však tiež niečo, čo naďalej vyhodnotíme po vydaní funkcie. Akákoľvek zmena bude oznámená prostredníctvom zoznamu zmien.
 
Hore