• Zimná udalosť 2023

    Milí hráči, pripravte sa opäť vymaľovať mesto na bielo!
    Naše zadávateľky úloh, Ami a Izabela, znovu potrebujú vašu pomoc s výzdobou Mistletownu na sviatočnú sezónu. Pomôžte im, vypočujte si Aminine príbehy a bavte sa pri rozbaľovaní darčekov a získavaní čarovných cien! Pre viac informácií kliknite tuto!

Oznámenie Videoreklamy v mobilnej verzii - A/B test

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
newlogo1.png
Ahojte fanúšikovia Forge!

Od 24. augusta začíname A/B testovať nové prírastky do mobilných videoreklám, čím ich prinášame do ďalšej iterácie. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac!

Nedávno sme po rozsiahlom testovaní zaviedli videoreklamy do mobilnej verzie Forge of Empires. Pri ďalšom budovaní funkcie by sme vám chceli povedať viac o našich ďalších krokoch vývoja.

Vo Forge, rovnako ako v ostatných hrách, pred vydaním A/B testujeme mnohé z našich funkcií. S každým novým testom prinášame funkcie do ich ďalšej iterácie. Každá nová iterácia má za cieľ vylepšiť novú hernú funkčnosť a hladko ju integrovať do existujúcej hry. Pri sledovaní tohto cieľa môžeme upraviť periférne aj základné aspekty funkcií. Pomôže nám to vytvoriť podrobnú analýzu viacerých aspektov Forge a na základe nej určiť náš prístup k vývoju.

Odporúčame vám prečítať si tento príspevok na fóre, ak sa chcete dozvedieť ešte viac o A/B testoch a našom prístupe k nim.

Teraz sa pozrime, aké nastanú zmeny.

Po prvé, zmena, ktorá sa bude vzťahovať na všetkých hráčov nezávisle od A/B testu:

Testujeme rôzne alternatívy k predtým zavedenej minimálnej výške platby, ktorá určovala, ktorí hráči mali prístup k mobilným videoreklamám. S novými zmenami sa reklamy nebudú zobrazovať tým hráčom, ktorí si zakúpili balíčky Forge Plus. Využitím balíka Forge Plus získate všetky výhody videoreklám bez nutnosti ich sledovania.

Poznámka: Zmena už bola vydaná s najnovšou aktualizáciou hry.

Nasledujúce zmeny budú najskôr testované v rámci náhodne vybranej skupiny hráčov na BETA serveri, kým budú všeobecne dostupné:

  1. Pre hráčov v testovacej skupine prestane byť možnosť vidieť videoreklamy určovaná ich predchádzajúcimi výdavkami. Hráči si zároveň môžu zakázať reklamy využitím balíčka Forge Plus.
  2. Niektorí hráči, ktorí majú videoreklamy pre mobilné zariadenia, ich budú môcť použiť na získanie výhod v dvoch ďalších herných oblastiach.Upozorňujeme, že táto zmena sa týka iba mobilnej verzie hry:
    1. Skrátenie času výstavby. Sledovanie reklamy v hlavnom meste a vesmírnej kolónii umožní hráčom skrátiť čas výstavby budovy o 10% raz za budovu.
    2. Dvojnásobok hradných bodov. Pri zbieraní dennej truhlice s hradnými bodmi budú mať hráči možnosť sledovať reklamu a zdvojnásobiť tak počet bodov v truhlici. Možnosť zostane dostupná aj po nazbieraní Dennej truhlice s bežným počtom bodov, takže hráči môžu získať extra body sledovaním reklamy. Túto výhodu je možné využiť iba raz denne.
Je pravdepodobné, že po iteratívnom prístupe v budúcnosti zavedieme ďalšie zmeny vo videoreklamách. Pozorne sledujeme vašu spätnú väzbu a odporúčame vám ju s nami zdieľať. Máte predstavu o tom, aké výhody mobilných videoreklám by ste chceli vidieť ako ďalšie? Prosím dajte nám vedieť! Môžete tak spraviť tuto: Diskusia: Videoreklamy v mobilnej aplikácii

Ďakujeme vám, že hráte Forge of Empires!

S pozdravom Váš,
Forge of Empires Tím
 
Hore