• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Zháňam info o bonusoch v expedícii do návodu.

  • Zakladateľ témy DeletedUser5785
  • Vytvorené

DeletedUser5785

Hosť
Ahojte! Rozhodla som sa pozbierať informáciu ohľadne bonusov domorodej armády v expedíciach, aby bola pokope a hráči si ju mohli hocikedy pozrieť tu na fórume v sekcii návodov: Expedícia - bonusy súperovej armády

Sama dokážem získať informáciu len z jednej éry (teraz je to koloniálny vek 1-3 lvl) a preto by som vás rada poprosila o pomoc.
Pozrite si tému v odkaze vyššie. Ak ste z éry, ktorej tabuľka je neúplná, pošlite mi prosím info a zoznam bonusov, ktoré sa vám podarí získať (buď ako odpoveď k tejto téme, ako správu na fórume, alebo priamo v hre Sissy Lu). Ja to potom doplním do návodu, aby bol nápomocný všetkým hráčom FoE.

Ďakujem a všetkým prajem veľa zábavy :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5785

Hosť
Bola doplnená časť tabuliek z Ranného stredoveku, Koloniálneho veku a Modernej éry.
Ďakujem Tome za info z Modernej éry a Kalliope za Ranný stredovek.


Tiež boli zistené následne zákonnitosti:
  • bonus ak sa zvyšuje, tak väčšinou je to na 13. strete/zrážke
  • I.úroveň 1 zrážka až II.úroveň 12.zrážka boli dve vlny len na veľkých stretoch /zrážkach. Od II. úrovne 13. zrážky sú dve vlny aj v malých stretoch /zrážkach. III.obtiažnosť ešte nie je preskúmaná.
Môžete to niekto podtvrdiť?
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5785

Hosť
Začala nová expedícia a tabuľky bonusov sa postupne dopĺňajú. Ide o informáciu od hráčov pre hráčov, preto je vítaný každý, kto sa bude chcieť zapojiť.
Rovnako tu padol nápad odsledovať, či je v každom stretnutí fixne stanovený počet a druh jednotiek súperovej armády a urobiť tabuľku s počtami. Dajte vedieť, či by bol o takúto štatistiku záujem a kto by na nej vedel spolupracovať (za ktorú éru).
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5785

Hosť
Tu je tabuľka súperovej armády pre KOLONIÁLNY VEK, prvá obtiažnosť a začiatok druhej obtiažnosti expedície.
hlavička tabuľky:
  • prvý riadok - druh jednotky
  • druhý riadok - 1. vlna útoku a 2. vlna útoku
  • tretí riadok - rozdelenie jednotiek na jednotky z predchádzajúcej éry (v našom prípade to je Neskorý stredovek) a jednotky z aktuálnej éry (v našom prípade jednotky z Koloniálneho veku)
čísla v samotnej tabuľke predstavujú počet jednotiek, ktoré boli v domorodej armáde v jednotlivých stretnutiach.

Bola by som rada, ak by niekto bol ochotný a odpísal, či mal v Koloniálnom veku v hociktorom stretnutí na prvej a druhej obtiažnosti rovnakú domorodú armádu, alebo nie.

tabulka01.png
 
Hore