• Výročná udalosť 2024

    Všetko najlepšie k narodeninám! Forge of Empires oslavuje neuveriteľných 12 rokov! Pripojte sa k oslavám s našou očakávanou udalosťou k výročiu, ktorá sa na základe veľkého záujmu vracia s ďalším kolom a získajte skvelé nové odmeny - od futuristickej Stanice metra až po majestátnu Éterickú vzducholoď!

    Kliknite tuto a prečítajte si viac o tejto udalosti a jej mechanike!

Zoznam portrétov

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5683

Hosť
avatar-146.jpg

Trinity, fiktívna postava z trilógie Matrix. Rovnako ako i ostatné postavy, aj Trinity je počítačová programátorka a hackerka , ktorá unikla z Matrixu, sofistikovaného počítačového programu, v ktorom je väčšina ľudí uväznená. Hoci niekoľko podrobností je odhalených z jej predchádzajúceho života vo vnútri Matrixu, je známa tým, že sa jej podarilo nabúrať databázu tak bezpečné, že je urobilo známou medzi hackermi a Morpheus ju najprv identifikoval a pomohol jej pomohol uniknúť z programu. Na začiatku trilógie je Trinity prvý dôstojník na Morpheusovom Nabuchodonozorovi a slúži predovšetkým ako sprostredkovateľ medzi veliteľom a jednotlivcami, ktorých chcú oslobodiť od Matrixu. Ako trilógia pokračuje, jej primárna úloha je jej blízky vzťah s Neom. Trinity je hotová odborníčka na počítače, pri jazde vozidlami a to ako vo vnútri aj mimo Matrixu, a aj v bojových umeniach.​
(Zdroj: wikipedia.org)​

MatrixTrinity.jpg
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-147.jpg


Neo alias Thomas Anderson je fiktívna filmová postava z filmu Matrix a jeho pokračovaní Matrix Reloaded a Matrix Revolutions. Stvárnil ho Keanu Reeves.​
(Zdroj: wikipedia.org)​

neo-matrix.png
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-158-Lawrence-z-Arabie.jpg

Lawrence z Arábie (v originále Lawrence of Arabia) je britská dobrodružná dráma, ktorú režíroval David Lean. Hlavnými hercami filmu sú Peter O'Toole, Omar Sharif, Anthony Quinn, Jack Hawkins, José Ferrer, Anthony Quayle a Claude Rains. Film mal premiéru vo Veľkej Británii 10. decembra 1962. Film je nielen vojnovým žánrom, ale i subtílnou štúdiou charakterov. Zachycuje grandióznu víziu jedného Angličana T.E. Lawrence, prichádzajúceho z celkom iného sveta a kultúry, nakoľko jeho snaha splynúť s miestnymi synmi púšte končí rovnako veľkolepým stroskotaním. Film získal celkovo sedem Oscarov – Najlepší film, Najlepšia réžia, Najlepšia kamera, Najlepšia výprava, Najlepší strih, Najlepší zvuk a Najlepšia hudba.​
(Zdroj: wikipedia.org)
lawrence-z-arabie.jpg
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-159-Indiana-Jones.jpg

Indiana Jones je fiktívna postava archeológa z trilógie Georgea Lucasa a Stevena Spielberga, ktorého hral Harrison Ford. Mladšiu verziu postavy hrali River Phoenix (Indy ako 13-ročný) v treťom filme a Sean Patrick Flanery (Indy ako 17-ročný až 22-/23-ročný) a Corey Carrier (Indy ako 8- až 10-ročný) v televíznom seriáli. Staršiu verziu (Indy ako 93-ročný) Jonesa hral George Hall.​
(Zdroj: wikipedia.org)
indiana-jones.jpg
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-162-Frida-Kahlo.jpg

Frida Kahlo, narodená ako Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón (* 6. júl 1907, Coyoacán, Mexiko – † 13. júl, 1954, tamže) bola mexická maliarka začiatku 20. storočia. Bola manželkou maliara Diega Riveru a milenkou komunistického revolucionára Leva Trockého.

Bola predstaviteľkou surrealizmu. K maľovaniu ju priviedla nešťastná nehoda - v 18 rokoch cestovala v autobuse do ktorého narazila električka. Následne zostala na lôžku a z nudy začala maľovať. S následkami nehody sa vyrovnávala celý život. Zo začiatku ju ovplyvnil kubizmus. Zanechala po sebe viac ako 200 obrazov, najmä autoportréty.
(Zdroj: wikipedia.org)
Frida-Kahlo.jpg
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-225-Garin.png

Maurice Garin (* 3. marec 1871, Arvier – † 19. február 1957, Lens) bol francúzsky cyklista pôvodom z Talianska. V roku 1903 sa stal prvým víťazom Tour de France. Predtým triumfoval v pretekoch Paríž-Roubaix (1897 a 1899) a Bordeaux-Paríž v roku 1902.
(Zdroj: wikipedia.org)
Maurice-Garin.jpg


Portrét Maurice Garin bol zverejnený počas eventu Tour de France 2017.​
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-30-Enrique-VIII-de-Inglaterra.jpg

Henrich VIII. Tudor (* 28. jún 1491, Londýn, Anglicko – † 28. január 1547, Londýn) bol anglický kráľ od 21. apríla 1509 až do svojej smrti. Taktiež bol aj Írskym lordom (neskôr sa stal írskym kráľom) a robil si nároky aj na francúzsky trón. Bol druhým panovníkom z rodu Tudorovcov, jeho predchodcom bol jeho otec, kráľ Henrich VII.

Henrich VIII. bol veľmi významným panovníkom. Takmer počas celej svojej vlády brutálne potláčal vplyv protestantskej reformácie v Anglicku (toto politické hnutie malo korene v 14. storočí pod vedením Jána Viklefa) a najznámejším sa stal pre svoje politické boje a konflikty s Vatikánom. Tieto spory nakoniec viedli k tomu, že sa Anglicko odtrhlo od katolíckeho náboženstva (teda od pápežskej autority) a prešlo na protestantské, z ktorého tým, že sa vyhlásil za hlavu cirkvi, vznikla anglikánska cirkev. Hoci prostý ľud ani cirkev s jeho rozhodnutím nesúhlasili, tvrdo si svoje rozhodnutie presadzoval, aj za cenu popráv každého, kto sa odmietol podrobiť novým pravidlám. Dôsledkom toho sa tiež vo veľkom rušili anglické kláštory. Podpora anglickej reformácie začala jeho nástupcom, zbožným protestantom Eduardom VI. a Alžbetou I., zatiaľ čo Henrichova dcéra Mária I. dočasne obnovila pápežskú autoritu v Anglicku. Henrich VIII. taktiež dozeral na právne spojenie Anglicka a Walesu. Známym sa stal aj svojimi šiestimi manželstvami, pričom dve zo svojich manželiek dal popraviť.
(Zdroj: wikipedia.org)
henry-VIII.jpg
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-179-Amy-Winehouse.jpg

Amy Jade Winehouse (* 14. september 1983, Londýn, Anglicko – † 23. júl 2011, tamže) bola anglická jazzová, soulová a R&B speváčka. Jej debutový album Frank, ktorý vyšiel v roku 2003 sa stal veľmi populárnym. Pomohla tomu hlavne pilotná pieseň „Stronger than Me“. Celosvetového úspechu sa ale dočkala až s druhým albumom Back to Black, ktorý vyšiel v roku 2006 a pochádza z neho úspešná pieseň „Rehab“.
(Zdroj: wikipedia.org)
amy-winehouse.jpg


Portrét Amy bol zverejnený počas eventu Dni Zimy 2015.
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-176-Kristof-Kolumbus.jpg

Krištof Kolumbus, tal. Christoforo Colombo, špa. Cristóbal Colón (podľa iných zdrojov sa volal Pedro Scotto) (* asi 1451, Janov – † 20. mája 1506, Valladolid) bol janovský moreplavec v španielskych službách, ktorý (znovu) objavil Ameriku pre Európu dneška v roku 1492.
(Zdroj: wikipedia.org)
krystof-kolumbus.jpg


Portrét Krištofa Kolumbusa bol zverejnený počas Historickej série úloh Krištof Kolumbus v roku 2015.​
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-181-Martin-Luther-King-Jr.jpg

Dr. Martin Luther King, Jr. (* 15. január 1929, Atlanta, Georgia, USA – † 4. apríl 1968, Memphis, Tennessee) bol americký baptistický kazateľ, bojovník za občianske práva a nositeľ Nobelovej ceny za mier. Je považovaný za jedného z najvýznamnejších vodcov americkej histórie.
(Zdroj: wikipedia.org)
martin-luther-king-jr.jpg


Portrét Martina Luthera Kinga Juniora bol zverejnený počas Historickej série úloh Martin Luther King, Jr. v roku 2016.​
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-182-Papez-Gregor-XIII.jpg

Gregor XIII. (lat. Gregorius Tercius Decimus), vl. menom Ugo Buoncompagni (* 7. január 1502, Bologna - † 10. apríl 1585, Rím) bol taliansky duchovný a 226. rímsky pápež (v období rokov 1572 – 1585).[1]

Meno tohto tolerantného, no rázneho pontifika sa navždy spája s reformou kalendára, ktorou bola v roku 1582 zavŕšená snaha o zosúladenie kalendárneho a solárneho roku. Okrem toho sa zaslúžil o rozvoj kuriálnej diplomacie a stavebný rozmach Ríma.
(Zdroj: wikipedia.org)
gregory-13.png


Portrét Gregora XIII. bol zverejnený počas Historickej série úloh Prestupný rok v roku 2016.​
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-188-Julius_Caesar.jpg

Július Cézar bol všestrannou osobnosťou, ktorá vstúpila do rímskej i svetovej histórie vo viacerých súvislostiach. Na rímskej politickej scéne patril k stúpencom strany populárov, ktorí sa opierali o ľudovú podporu a tvorili protipól ku konzervatívnej aristokratickej strane optimátov. Spolu s Marcom Liciniom Crassom a Gnaeom Pompeiom uzatvoril tajnú dohodu, tzv. Prvý triumvirát. Triumvirom sa úspešne darilo ovládať politický život v Ríme po niekoľko rokov. Pokiaľ ide o jeho vojenské úspechy, Cézarovi sa podarilo rozšíriť rímsku moc do Galie (dnes časti Francúzska, Švajčiarska, Holandska a Nemecka) a viedol prvú inváziu Rimanov do Británie (55 pred Kr.). Po Crassovej smrti (53 pred Kr.) a vyhranení vzťahov s Pompeiom v roku 49 pred Kr. prekročil na čele armády rieku Rubikon, označujúcu hranicu medzi provinciami a vlastnou Itáliou, čím rozpútal občiansku vojnu. Po víťazstve nad Pompeiovcami sa stal nespochybniteľným pánom Rímskej ríše. Tento krok zároveň znamenal začiatok konca rímskej republiky.
(Zdroj: wikipedia.org)
caesar.png


Portrét Júliusa Cézara bol zverejnený počas Valentína v roku 2016.​
 

DeletedUser5683

Hosť
avatar-189-Kleopatra.png
Kleopatra VII. Filopator, starogr. Κλεοπάτρα Φιλοπάτωρ, (* 69 pred Kr., Alexandria – † 12. august 30 pred Kr., tamtiež (?)) z dynastie Ptolemaiovcovbola v rokoch 51 až 30 pred Kr. posledným ptolemaiovským vládcom (faraónom) Egypta a posledným nezávislým staroegyptským vládcom. Je predmetom početných kníh, filmových spracovaní a podobne.

Onedlho Kleopatra pricestovala do Ríma za Caesarom aj s ich synom Caesarionom (starogr. Καισαρίων). Chcela si nakloniť rímsky ľud vzácnymi darmi, ale oni nechceli, aby jej syn raz vládol Rímu. Tým, že Kleopatra sídlila v Ríme, žila s Caesarom de facto v manželskom zväzku (hoci mali obaja oficiálne iných partnerov) a mali spolu syna Caesariona (Kesariona), ktorý bol roku 44 vymenovaný za spoluvládcu Egypta (vládol 44–30 pred Kr.) pod menom Ptolemaios XV. si Caesar zabezpečil faktickú podriadenosť Egypta.

Po Caesarovom zavraždení Kleopatra utiekla so synom z Ríma naspäť do Egypta. Roku 41 pred Kr. Antonius, ktorý sa práve nachádzal na východe, do mesta Tarsos (dnes Tarsus) zavolal egyptskú kráľovnú Kleopatru a zaľúbil sa do nej (Antonius Kleopatru zavolal z Egypta, aby sa zodpovedala za to, že predtým podporovala Cassia). V lete roku 30 pred Kr. však predsa len dorazil do Egypta Octavianus, porazil Antonia a 3. augusta dobyl Alexandriu aj s kráľovským pokladom. Antonius na základe falošnej správy o Kleopatrinej smrti spáchal samovraždu. Kleopatra urýchlene dala postaviť svoje mauzóleum, kam premiestnila svoje bohatstvo. Kleopatre určili, aby bola ozdobou Octavianovho rímskeho triumfu. Podarilo sa jej však 12. augusta takisto spáchať samovraždu a uniknúť tak tejto potupe.
(Zdroj: wikipedia.org)
kleopatra.png


Portrét Kleopatry VII. bol zverejnený počas Valentína v roku 2016.​
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore