• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Súťaž - Navrhnite VB!

Která VB se vám zdá nejlepší ?

  • Budova Kongresu v Buenos Aires - luciaa

    Hlasy: 8 4,4%
  • Bellesguard v Barceloně - ftacek

    Hlasy: 74 40,7%
  • Katedrála v Kolíně - Mauso

    Hlasy: 4 2,2%
  • Fagus Factory v Alfeldu - Nickol

    Hlasy: 64 35,2%
  • Ulm Münster v Ulmu - falcon63

    Hlasy: 2 1,1%
  • Big Ben v Londýně - Apollyon

    Hlasy: 18 9,9%
  • Reichstag v Berlíně - peter16327

    Hlasy: 4 2,2%
  • Radnice ve Philadelphii - Ruženka

    Hlasy: 2 1,1%
  • Mole Antonelliana v Turíně - Goldengate

    Hlasy: 2 1,1%
  • Sacré Coeur v Paříži/Montemartru - barbora- apbt

    Hlasy: 4 2,2%

  • Celkový počet hlasujúcich
    182
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
tiež si myslím...

Akože Big Ben charakterizuje podľa vás priemyselnú éru viac ako eiffelova veža ? Tak to neviem kde sme potom :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Alebo dokonca nejaké radnice ??? :D akože pekné budovy ,ale čo majú s priemyselnou érou okrem toho že boli v tých rokoch postavené spoločné ? Vybrať radnicu namiesto jedného z divov sveta....fakt toto ma dostalo :D
 

DeletedUser

Hosť
No, Eiffelova věž by se zdála nasnadě, protože je, vyjma některých částí, celá z kovu, jak bylo příznačné pro průmyslovou éru. Ovšem tyto budovy nemají charakterizovat průmyslový věk, nýbrž věk pokrokový. Je to v zadání soutěže.
 

DeletedUser

Hosť
A jeden z novodobých divov sveta tieto predpoklady snáď nespĺňa a radnica áno ? :) Mám s toho pocit, že sa skôr pozeralo na kto ako na čo ;)
 

DeletedUser

Hosť
A nemáš ten pocit jen proto, že jsi ji sám navrhoval ? ;) Hodnocení bylo objektivní, neřešili jsme, kdo navrhoval, ale co bylo navrženo. To je vše, co k tomu mohu říct. Pokud není někdo spokojen s výběrem, lze to řešit buď s hlavním moderátorem fóra, nebo s administrátorem hry.
 

DeletedUser

Hosť
Ono možno aj preto :D ale koho by to nezarazilo no ? :p Lebo osobne ak mi niekto povie priemyselná éra tak hneď ma napadne Eiffelová veža a myslím, že nie som sám :) Koho by napadla nejaká radnica, či palác ? Myslím že nikoho ;) Osobne si myslím žeby tam bola vec ktorú každý pozná a nie že zapnem FoE idem stavať VB a ešte si budem googliť že čo to tam je ? :O :)
 

DeletedUser

Hosť
Jak už jsem jednou řekl, nejedná se o Průmyslovou éru, ale Pokrokovou éru. Ale ano, Eiffelovu věž zná každý, což může být právě ten problém :)
 

DeletedUser

Hosť
Ak sa jedná o pokrokovú tak prečo sa na FoE volá priemyselná éra ? ;)
 

DeletedUser3263

Hosť
To je ďalšia :D, ide to tak že najprv priemyselnná a potom pokroková
 

DeletedUser

Hosť
Nic v zlom, ale co sa tyka progresivnej ery, tak eifelovka je skutocne reprezentant par excelence (postavena bola v roku 1889). Rozhodne viac ako katedrala, radnica (je uplne jedno ktora z navrhnutych) ci Big Ben.
Myslim, ze je jasne, ze ak by sa La tour Eiffel dostala do top 10, tak vyhra. Proste to bola tutovka. Mozno prave preto sa takato sutaz ani nemala vyhlasovat. Takto to vyhra nejaka "blbost".

Nuz ale ako myslite, slovo admina, slovo pana :))
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1894

Hosť
éra ako éra hlavna vec ze uz konecne pracuju na novej lebo priemiselna mam uz viskum skoro dokonceny
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
a mozem sa spytat ze teraz sa vybera to 1 miesto a tie co ostanu to je zvysnich 10 co je to 2 miesto?
 

DeletedUser4578

Hosť
já bych dal buď "Pyramidu v Gíze" a nebo "Visuté zahrady Babylonské" :)
 

DeletedUser

Hosť
Protokol, nejedna sa o modernu dobu, ale o tzv eru progresivnu (predpokladam ze viktorianske obdobie), ktore predchadzalo vojnovemu obdobiu :)

** fagus factory by som do tejto doby urcite nezaradoval, je charakteristicka pre obodbie WW1
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Nic v zlom, ale co sa tyka progresivnej ery, tak eifelovka je skutocne reprezentant par excelence (postavena bola v roku 1889). Rozhodne viac ako katedrala, radnica (je uplne jedno ktora z navrhnutych) ci Big Ben.
Myslim, ze je jasne, ze ak by sa La tour Eiffel dostala do top 10, tak vyhra. Proste to bola tutovka. Mozno prave preto sa takato sutaz ani nemala vyhlasovat. Takto to vyhra nejaka "blbost".

Nuz ale ako myslite, slovo admina, slovo pana :))
moja reč :)
 

DeletedUser

Hosť
Sa tu hrate na odbornikov a keby do zadania nenapisali rozmedzie rokov tak 99 percent ani nevie v ktorom roku bola Aifelovka postavena. :) Este ze zil ujo GOOGL. :)))) Vyber je zaujimavy a suhlasim s nim. :) A nerozumiem uplne tym ktorý nedokazu respektovat ze nie vzdy sa musi len vyhrat. Ale na druhej strane je super ze sa nestazuju vsetci co neboli vybraty. :))))
 

DeletedUser

Hosť
Ty máš čo písať kamarát ak neovládaš gramatiku ani a nie každý je na úrovni vzdelanosti ako ty, aby nevedel kedy bola Eiffelová veža postavená ;) Lebo ak toto nevieš tak ja by som ťa nenechal ani šiestym ročníkom na ZŠ z dejepisu prejsť a ako vidím tak ani zo SJ ;)
 

DeletedUser

Hosť
:) Po prve, nie som tvoj kamarat, tych si vyberam sam. Po druhe. Sme na fore, nie v jazykovom okienku, tak nechapem co riesis. A po tretie. Neviem o tom ze by sa v siestom rocniku na ZS ucilo zrovna o Aifelovke a jej historii. Ale kedze si kompetentny na to kto by mal prejst siestou triedou tak predpokladam, ze ju momentalne navstevujes a prave ste sa to ucili. :) A kym mas prazdniny, tak popros maminu alebo tatina nech ta naucia aj slusnosti. To vas v skole asi nenaucia. Ostavam s pozdravom.
 

DeletedUser

Hosť
Zastavte tu roztržku, než to přeroste v nadávání si, ju ? Nechci dávat upozornění, varování a karty :(
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore