Súťaž - Navrhnite VB!

Která VB se vám zdá nejlepší ?

  • Budova Kongresu v Buenos Aires - luciaa

    Hlasy: 8 4,4%
  • Bellesguard v Barceloně - ftacek

    Hlasy: 74 40,7%
  • Katedrála v Kolíně - Mauso

    Hlasy: 4 2,2%
  • Fagus Factory v Alfeldu - Nickol

    Hlasy: 64 35,2%
  • Ulm Münster v Ulmu - falcon63

    Hlasy: 2 1,1%
  • Big Ben v Londýně - Apollyon

    Hlasy: 18 9,9%
  • Reichstag v Berlíně - peter16327

    Hlasy: 4 2,2%
  • Radnice ve Philadelphii - Ruženka

    Hlasy: 2 1,1%
  • Mole Antonelliana v Turíně - Goldengate

    Hlasy: 2 1,1%
  • Sacré Coeur v Paříži/Montemartru - barbora- apbt

    Hlasy: 4 2,2%

  • Celkový počet hlasujúcich
    182
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Ja nemám potrebu sa znižovať k nadávkam :) A áno Vilinko, ak viem niečo viac ako ty tak neznamená, že som automaticky v triede kde sa to učilo ;) + ja si nepamätám, kde presne sa to vyučovalo, ten 6.ročník som strelil len tak od oka, čo väčšina asi pochopí. Teda až na výnimky :) A za Mamkou bohužiaľ zájsť už nemôžem, takže čože to mám Oteckovi odkázať ? Že ma zle vychoval ? Snáď som sa zachoval nezdvorilo ? Tak to prepáč, len som povedal svoj názor a osobne si myslím, že pekne a slušne v rámci možností :)
 

DeletedUser

Hosť
Fnupsik zaujímavé no. Pokroková éra. :D :D to ako Indiáni nie? :D
 

DeletedUser

Hosť
bola by uz skoda nevyhrat ked som uz v 10 najlepsich :D co som ani necakal moc :D
 

DeletedUser1894

Hosť
Ahoj priatelia,
ak chcete prosím zahlasujte


Fagus factory,
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Zmazané / Vymazané ( treba to slová :D )
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1894

Hosť
a do kedy sa hlasuje je tu dáky termín :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4622

Hosť
dajte prosim hlas mojmu kamosovy na budovu Bellesguard je to velmi pekna budova iba sa prihlaste a zahlasujte
 

DeletedUser1894

Hosť
lebo keď tam neni eifelova veža čo by tam mala byť aspon čo sa tíka známosti stavby
ale podla mna je tam starich budov a kostolov až dosť tak prečo nie niećo modernejšie
ako je Fagus factory,
 

DeletedUser111

Hosť
Nuž priatelia, odhliadnuc od lobingu... držme sa zdravého rozumu
Kritéria súťaže boli navrhnúť budovu, ktorá by bola predstaviteľom primyselnej, pokrokovej éry daného obdobia.
Fagus factory, postavená v roku 1911 v Alfelde je typická budova priemyselnej-pokrokovej éry, na ktorej sa výrazne prejavili rozdiely medzi európskym a americkým prístupom k priemyselnej architektúre.(Európske stavby boli dizajnérsky prepracovanejšie a detailnejšie, používali sa hlavne tehly a neoklasicistické tvary, čo bol v tej dobe nezvyčajné,prevratné.)
Budova má preto aj veľký historický význam, je v zozname pamiatok UNESCO a je dodnes funkčná (toľko fakty).

Táto stavba samozrejme nemôže svojim vzhľadom konkurovať notoricky známym budovám, turistickým atrakciam, radniciam, katedrálam a iným sakrálnym budovám, ale tých už je dosť aj v tejto hre
Zaniah
 

Apollyon

Nový člen
Podla mna by sa ten moj navrh mohol uskutocnit, pretoze som tam dopisal aj velkost 3x3, vsetky VB su strasne velke az na diovu sochu, bolo by dobre mat budovy rôznych velkosti a nie len take na ktore treba zburat polku vyroby....
 

DeletedUser

Hosť
nickol sak preto neviem preco by ju mali hlasovat :D ked nemoze konkurovat vzhladom inim budovam sak lepsie mat nieco pekne tam nie nejaky hnus :D
 

DeletedUser

Hosť
Ja som dal hlas ani neviem komu. Hej tomu prvému ani som si to neprečítal :D :D

No keď som si pozrel tu továreň tak to krásne vystihuje už čo i len nejakou časťou Priemyselnú Éru. Keď sa to dostane čo i len do top 2. tak to bude dobré. Nicol držím palce
 

DeletedUser

Hosť
Bellesguard v Barceloně - Toto bolo postavené v tých rokoch ? Vážne ani to tak nevypadá.
 

DeletedUser1894

Hosť
nickol sak preto neviem preco by ju mali hlasovat :D ked nemoze konkurovat vzhladom inim budovam sak lepsie mat nieco pekne tam nie nejaky hnus :D

no ale tie kostoli a chramy je toho uz priliš veľa a ta nikolina stavba presne zapada do štílu obdobia na ktori bola tato sutaž vyhlásená
a keď sa tebe niečo nepáči nemusíš kvoli výhre isť cez mrtvoli a urážat druhich
 

DeletedUser

Hosť
A zaujímalo by ma, ako to bude s výberom do hry. To sa ako vyberú výhercovia z jednotlivých štátov a potom sa z toho vyberať bude či ako ? Len som si tak mrkal fóra iných štátov ako je ENG, DE a tak, no všade dominuje Eiffelová veža aj ju všade ako prvú píšu, čo som aj vravel, že každého napadne so spojením priemyselná či pokroková éra táto veža :) No ja som zvedavý ako dopadnú výbery v iných krajinách :) Každopádne neviem ako to bude s výberom do hry, ale ak je to nejak tak ako zmýšľam a padne tam to čo si myslím tak ma šľak asi trafí :D
 

DeletedUser

Hosť
james ano bola postavena v tych rokoch :D keby nebola nedavaal by som ju tam a ani by ju nevybrali do hlasovania
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore