• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Cechové boje

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Ahoj, mám doplňujúci návrh k Sanny75. V našom cechu je 40 hráčov. Pri cechových bojoch je takmer nemožné koordinovať taký počet hráčov. Veľmi by pomohlo, keby podobne ako pri cechovej expedícii preklikávali názvy hráčov ktorí práve na danom sektore hrajú. Je to prosba na vývojárov.

Takýto návrh už bol preposlaný.

dobrou motiváciou by mohlo byť percentuálne zníženie odmeny ak sa nezapojí celý cech do CB, prípadne percentuálne navýšenie sťaženia podľa počtu hráčov v cechu, to by sily vyrovnalo alebo minimálne motivovalo hráčov k aktivite a samozrejme cech by musel spolupracovať ako celok.

Ak by také percentuálne zníženie odmeny bolo, to by potom donútilo cechy prepúštať všetkých hráčov, ktorí sa nezapojili do CB - aby nemali nižšiu odmenu. Pomohlo by to hre? Čo ak niekoho proste CB nebavia, ale bavia ho iné veci, ktorými do cechu prispieva, ale teraz by ho vyhodili, lebo budú mať o niečo nižšiu odmenu v jednej z častí hry? To isté to percentuálne navýšenie sťaženia podľa počtu členov, to by znamenalo, že čím viac členov, tým horšie pre celý cech...
Ako som už písal, jedna z tých vedľajších vecí, ktoré chceli vývojári docieliť, je to, aby sa cechy rozrástli a nie aby boli ešte menšie.

Aktivita a výsledok jedného hráča v CB nemá byť na rovnakej úrovni ako aktivita sedemdesiatich hráčov..
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Ja si myslím, že je to navrhnuté dobre. Teraz má náš cech 5 členov, sme v zlatej lige, aj traja sme sa predtým dokázali dostať do zlatej ligy, takže to nie je nemožné ani pre malý cech. Ale teraz sme v skupine poslední, lebo chceme zostúpiť do striebornej ligy. Sme v cechovom rebríčku na 35. mieste a dáva nám to vždy dobrých súperov, v predchádzajúcich bojoch sme mali proti sebe cech, ktorý bol na 8. mieste, takže my nemáme v úmysle posúvať sa dopredu. Maroš, tvoj cech v Brisgarde je na 116. mieste, ste šiesti, momentálne v striebornej lige, tak nechápem, v čom je problém. Lebo to nebude iba viacčlennými cechmi, tí sú v každej skupine. Neviem čo by si písal, keby sa váš cech dostal medzi 30 najlepších cechov. Lebo to nie je až také ťažké, ťažšie je sa tam udržať. A s tvojím prístupom sa tam ani nedostanete.
Taktiež si myslím, že je to navrhnuté dobre. Možno by to chcelo ešte dáky zlepšovaní prvok, napríklad ťah navyše pre vyjednavanie. Viem bolo to už navrhnuté. A osobne ak mám byť úprimný, tak ak sa mi nedarí v CB trochu si zanadavam a idem ďalej. Niekdy dobre zmenším armádu. A čo sa týka samotného cechu. Tak postačí hráčov aj motivovať.
 

Rhando

Aktívny člen
Danober najdôležitejšia bola v tom príspevku paradoxne posledná veta :) Ale pre úplnosť som ho dal celý ;)
je na každém jestli chce hrát v malém komorním cechu nebo ve velkém: v každém případě musí potom počítat s následky svého rozhodnutí

Ale k veci, čo mi ešte napadlo.
Absolútny nesúhlas a totálne nepochopenie - a totálna kravina - Tvoja odpoveď. Prepáč, ale toto je vrchol drzosti- takáto nezmyselná odpoved. Veď ak v 35 člennom cechu stačí na získanie provincie iba to, aby každý člen cechu vybojoval 2 bitky, tak v jednočlennom cechu ich musí vybojovať 70. Po 5, 8, 12, atď bitkách sa zvyšuje sťaženie. tak aká výhoda pre jednočlenný cech, aké obmedzenie pre viacčlenný cech? Rozmýšľaš nad tým, čo píšeš? Asi ťažko... M.
Forge of empires je strategická hra a ak je niekto tak mizerný stratég, že ide do CB s jednočlenným cechom a keď sa mu nedarí, tak za to že dostane valídnu odpoveď, ktorá sa mu nepáči, reaguje osočovaním, to je čistá tragikomédia (Ono zase chápem to, dať nejaký reálne použiteľný návrh, ktorý by nebol len výkrik do tmy, je dosť náročné, celkovo je to dosť komplexná téma a je nutné brať do úvahy strašne veľa faktorov). Veď na CE aby sa cechy mohli zúčastniť Turnaja Cechov, je nutné mať v cechu aspoň 3 hráčov schopných odohrať CE. Cechové Boje boli navrhnuté tak, aby musel cech spolupracovať a útočiť koordinovane, nie že jednotlivec bude hrdinsky ťahať celý cech. Dosť ma teda prekvapuje, že Innogames neimplementovalo takú istú podmienku ako pri CE aj do CB.
 
Naposledy upravené :

maros1962

Člen
Ja si myslím, že je to navrhnuté dobre. Teraz má náš cech 5 členov, sme v zlatej lige, aj traja sme sa predtým dokázali dostať do zlatej ligy, takže to nie je nemožné ani pre malý cech. Ale teraz sme v skupine poslední, lebo chceme zostúpiť do striebornej ligy. Sme v cechovom rebríčku na 35. mieste a dáva nám to vždy dobrých súperov, v predchádzajúcich bojoch sme mali proti sebe cech, ktorý bol na 8. mieste, takže my nemáme v úmysle posúvať sa dopredu. Maroš, tvoj cech v Brisgarde je na 116. mieste, ste šiesti, momentálne v striebornej lige, tak nechápem, v čom je problém. Lebo to nebude iba viacčlennými cechmi, tí sú v každej skupine. Neviem čo by si písal, keby sa váš cech dostal medzi 30 najlepších cechov. Lebo to nie je až také ťažké, ťažšie je sa tam udržať. A s tvojím prístupom sa tam ani nedostanete.
Na d-čku sme 28 - takže o čom melieš? myslíš si, že mi ide o poradie? Ide mi o princíp... a nie Vaše táraniny...M.
 
Naposledy upravené :

maros1962

Člen
Danober najdôležitejšia bola v tom príspevku paradoxne posledná veta :) Ale pre úplnosť som ho dal celý ;)


Ale k veci, čo mi ešte napadlo.

Forge of empires je strategická hra a ak je niekto tak mizerný stratég, že ide do CB s jednočlenným cechom a keď sa mu nedarí, tak za to že dostane valídnu odpoveď, ktorá sa mu nepáči, reaguje osočovaním, to je čistá tragikomédia (Ono zase chápem to, dať nejaký reálne použiteľný návrh, ktorý by nebol len výkrik do tmy, je dosť náročné, celkovo je to dosť komplexná téma a je nutné brať do úvahy strašne veľa faktorov). Veď na CE aby sa cechy mohli zúčastniť Turnaja Cechov, je nutné mať v cechu aspoň 3 hráčov schopných odohrať CE. Cechové Boje boli navrhnuté tak, aby musel cech spolupracovať a útočiť koordinovane, nie že jednotlivec bude hrdinsky ťahať celý cech. Dosť ma teda prekvapuje, že Innogames neimplementovalo takú istú podmienku ako pri CE aj do CB.
Dlho som dumal, či sa opäť ozvať... starí harcovníci, ktorí to hrajú takmer od začiatku, ma odhovárali, že toto globálne fórum je o ... ničom... budú ti vysvetľovať nevysvetliteľné, budú ťa poúčať o nemožnom... boli ich rady pre mňa, keď sme sa o týchto veciach bavili a konzultoval som to s nimi... a podotýkam na všetkých 4 svetoch... preto sa ani do tohto fóra nezapájajú... asi naozaj vedia prečo... :) M.
 

DeletedUser7054

Hosť
Keby mi to vadilo tak ako tebe, tak sa na boje vykašlem.
 

maros1962

Člen
Škoda času ďalej na to reagovať, očividne mu ide len o vyvolanie konfliktu..
Prepáč - absolútne nie. S kým by mal byť ten konflikt? alebo je to konflikt, že poukazujem na niečo? Ide mi o to, keď už odpovedáte, tak nech to má zmysel. odpoveď na sťaženie má podľa teba logiku? Odpoveď - hrajte Expe má logiku? Však je to nastavené úplne nelogicky. Takže o akom konflikte píšeš? Fakt to nemí cenu s Vami komunikovať. Vám nejde o transparentné podmienky hry. Zbavujete sa ´podnetov poukazovaním na niečo iné. Všetka česť tomu, čo sa podarilo zmeniť. Načo dávať podnety, keď to obhajujete - fakt nelogicky. M.
 
Naposledy upravené :

maros1962

Člen
Veď si písal, že ti nejde o poradie...
No vidíš, ako to celé nechápeš a skresľuješ... Hovorím o transparentných podmienkach, hovorím, že sme s cechmi od 226. miesta po 28.miesto, že bezohľadu na miesto poukazujem na nerovnaké podmienky CB. Keď som napísal, že mi nejde o poradie, tak som mal namysli práve tento fakt, pretože si napísal, že v prípade žeby náš cech bol do 30, tak by som takto nereagoval. M.
 

maros1962

Člen
Ja si myslím, že je to navrhnuté dobre. Teraz má náš cech 5 členov, sme v zlatej lige, aj traja sme sa predtým dokázali dostať do zlatej ligy, takže to nie je nemožné ani pre malý cech. Ale teraz sme v skupine poslední, lebo chceme zostúpiť do striebornej ligy. Sme v cechovom rebríčku na 35. mieste a dáva nám to vždy dobrých súperov, v predchádzajúcich bojoch sme mali proti sebe cech, ktorý bol na 8. mieste, takže my nemáme v úmysle posúvať sa dopredu. Maroš, tvoj cech v Brisgarde je na 116. mieste, ste šiesti, momentálne v striebornej lige, tak nechápem, v čom je problém. Lebo to nebude iba viacčlennými cechmi, tí sú v každej skupine. Neviem čo by si písal, keby sa váš cech dostal medzi 30 najlepších cechov. Lebo to nie je až také ťažké, ťažšie je sa tam udržať. A s tvojím prístupom sa tam ani nedostanete.
Zareagujem ešte raz: sme na 28.mieste, misko a všetci lajkovia. Takže posledná tvoja veta nemá vôbec reálny základ myslenia - už sme medzi 30 najlepšími cechmi... čo teraz odpovieš?
 

DeletedUser7054

Hosť
Aj keby vývojári tie podmienky zmenili, vždy sa nájde niekto, komu sa to nebude páčiť. A možno to budeš práve ty, lebo je jedno akú odpoveď dostaneš, vždy to ofrfleš. Kto chce hrať boje, musí akceptovať podmienky aké sú teraz, nemusí hrať ak nechce. A ak hrať chce a nepotrebuje sa posúvať v rebríčku dopredu, môže hrať len tak, aby skončil posledný v skupine - a tak vždy nazbiera úlomky aj silu cechu a pritom neminie veľa tovaru a vojakov. Určite tak viacerí aj hrajú. A čo sa týka férovosti - aj iní to považujú za nefér, ale hrajú aj keď ich je v cechu málo. Pozri si rebríček cechov - 23 cechov je v zlatej lige a majú 5 a menej členov, asi 6 cechov má dokonca iba jedného člena. Tak ako je možné, že ste na 116. mieste? A že si v Dinegu medzi 30 najlepšími? To iba ukazuje, že v Brisgarde hrá boje asi viac cechov a že tu nie si ochotný obetovať dosť vojakov a tovaru, aby si sa posunul medzi najlepších. A tak ti neostáva iné, iba stále dookola poukazovať na to isté. Veď neférovosť sa tu rieši od začiatku bojov, tak neviem čo ešte chceš. Blau nemôže prikázať vývojárom, aby to zmenili.
 

maros1962

Člen
Aj keby vývojári tie podmienky zmenili, vždy sa nájde niekto, komu sa to nebude páčiť. A možno to budeš práve ty, lebo je jedno akú odpoveď dostaneš, vždy to ofrfleš. Kto chce hrať boje, musí akceptovať podmienky aké sú teraz, nemusí hrať ak nechce. A ak hrať chce a nepotrebuje sa posúvať v rebríčku dopredu, môže hrať len tak, aby skončil posledný v skupine - a tak vždy nazbiera úlomky aj silu cechu a pritom neminie veľa tovaru a vojakov. Určite tak viacerí aj hrajú. A čo sa týka férovosti - aj iní to považujú za nefér, ale hrajú aj keď ich je v cechu málo. Pozri si rebríček cechov - 23 cechov je v zlatej lige a majú 5 a menej členov, asi 6 cechov má dokonca iba jedného člena. Tak ako je možné, že ste na 116. mieste? A že si v Dinegu medzi 30 najlepšími? To iba ukazuje, že v Brisgarde hrá boje asi viac cechov a že tu nie si ochotný obetovať dosť vojakov a tovaru, aby si sa posunul medzi najlepších. A tak ti neostáva iné, iba stále dookola poukazovať na to isté. Veď neférovosť sa tu rieši od začiatku bojov, tak neviem čo ešte chceš. Blau nemôže prikázať vývojárom, aby to zmenili.
Ty si naozaj smiešny.. píšeš že frflem... Keď som Ti dokázal, že na D-čku sme medzi 30 najlepšími, už píšeš, ako je D-čko slabé... slabé je Tvoje... však vieš... čau. nemá význam sa s Vami a hlavne s Tebou baviť... M.
 

DeletedUser7054

Hosť
Skôr tebe nemá význam odpovedať, lebo od začiatku bojov si dostal x odpovedí a ani jedna ti nevyhovovala. Píšeš stále to isté, neviem načo. A smiešny si ty, lebo keď niekomu nezáleží na poradí, tak mu je jedno či jeho cech klesne na 550. miesto. A slabý si hneď vo dvoch svetoch, 116. a 226. miesto už o niečom svedčí.
 

maros1962

Člen
Skôr tebe nemá význam odpovedať, lebo od začiatku bojov si dostal x odpovedí a ani jedna ti nevyhovovala. Píšeš stále to isté, neviem načo. A smiešny si ty, lebo keď niekomu nezáleží na poradí, tak mu je jedno či jeho cech klesne na 550. miesto. A slabý si hneď vo dvoch svetoch, 116. a 226. miesto už o niečom svedčí.
Najprv tvrdíš, že som slabý, že nemám na najlepšiu 30-ku cechov, keď som na 28. mieste, tak poukazuješ na to, že som slabý na iných svetoch... Si super smiešny... a že si nepochopil odlišnosť, kedy mi záleží a kedy nie na poradí cechu, tak to svedčí aj o tvojej slabosti v čomsi inom... toto je to, čo som písal... slabosť ducha na tomto fóre... M.
 

maros1962

Člen
Skôr tebe nemá význam odpovedať, lebo od začiatku bojov si dostal x odpovedí a ani jedna ti nevyhovovala. Píšeš stále to isté, neviem načo. A smiešny si ty, lebo keď niekomu nezáleží na poradí, tak mu je jedno či jeho cech klesne na 550. miesto. A slabý si hneď vo dvoch svetoch, 116. a 226. miesto už o niečom svedčí.
A ešte niečo - čo som si neuvedomil - o slabosti tu píšeš ty, ktorý nie si ani v prvej tisícke hráčov... ale za to nemôžeš, možno to hráš iba pár mesiacov... z čoho zasa vyplýva, že sa vyjadruješ bez skúseností... prepáčte, čakal som fundované odpovede... tvrdíte, že provokujem... ale keď som si prezrel diskusiu k CB, sú viacerí, ktorí chcú trošku poizdvihnúť podmienky hry... dostali nejasné odpovede... chápem p. Blaua, tiež nemá kompetencie na to, aby to zmenil a verím, že by to urobil rád... jednoducho je to blbo nastavené a musíme čakať, či sa to zmení... a hlavne kedy... možno s nejakou kompenzáciou... tak sa teda hrajme... nechcel som byť zlý na niekoho, nechcel som vôbec vyvolávať konflikty... iba som prekvapený, kam sa celá diskusia zvrhla... a prepáčte, nebol som na vine iba ja... čaute. M.
 

Rhando

Aktívny člen
Objektívne, jediné čo v súčasnom CB treba vyladiť je, aby sa zaviedla určitá maximálna tolerancia počtu hráčov pri výbere cechov do kola, alebo inak povedané, aby boli párovane do kola cechy s približne rovnakým počtom hráčov, alebo +/- určitý počet. Aby sa to ale dalo dosiahnúť, museli by CB byť spojené vrámci všetkých svetov tak ako sú aj CE, pretože pri súčasnom stave (vrámci každého sveta zvlášť) je to dosť nereálne.

Za mňa, ja osobne by som ešte k tomu zaviedol podmienku, že musí byť minimálne 5 hráčov v cechu schopných zúčastniť sa CB (t.j. mať vyskúmanú technológiu "Vojenská taktika") aby sa mohol cech účastniť CB (CE má podmienku 3 hráčov schopných účastniť sa Expedície, t.j sú aspoň v Dobe Železnej). Koncept cechových bojov keď sa vyvíjali bol o tom, že hráči majú vrámci cechu spolupracovať a nie hrať sólo hru, preto je tam to slovíčko "Cechové".

Inak kozmetické úpravy by sa hodili:
- Pridať 4. ťah na vyjednávanie v CB z hostinca
- Pridať možnosť vidieť kto dal obleh na sektor a hlavne kto zatvorí sektor

A takto sa pridávajú návrhy. Hlavne slušne, s chladnou hlavou, bez mýlenia si faktov s osobnými dojmami a pocitmi.
 
Naposledy upravené :
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore