Preposlané Cechové boje

maros1962

Člen
Ahojte, niekde tuná som čítal pripomienky k cechovým bojom - neprimeranosť hodnotenia, atď. a súhlasím s nimi. Chcel by som podať návrh, nech sa hodnotenie cechu robí v dvoch rebríčkoch (aj teraz už je, ale hodnotenie je úplne zdegenerované), kde by sa hodnotilo:
1. vybudované mesto
a) dosiahnutá éra - mnoho hráčov ostáva v nižších érach a dokážu získavať mnohé výhody - hodnotenie podľa éry by hráčov malo motivovať budovať si mesto vždy vo vyššej ére (zatiaľ to tak nie je)
b) hodnota budov - hoci to FoE deklaruje, že cech je tak hodnotený, ale v skutočnosti postavené budovy majú absolútne malý vplyv na hodnotu cechu (najväčší, takmer 100 % vplyv má účasť v cechových bojoch)
2. bojovnosť cechu - tu sa môže každý cech a jeho hráči "vybúriť" v bojoch a vyjednávaniach - a tieto dva spôsoby by som zrovnoprávnil - doteraz sú boje viac hodnotené v rebríčku hráčov ako vyjednávanie, hoci ide o ten istý proces - získať sektor. A hráč, ktorý bojuje, je zvýhodnený. Prečo?

Terajšie hodnotenie je úplne zvrátene, keďže táto hra je zaradená ako strategická a nie bojovná. a nebudem písať radšej o tom, ako sa malé cechy dokážu dostať pred veľké a pod. Nech sa nastavia podmeinky iba pre CB a nech do toho nič iné nevstupuje z hodnotenia podľa bodu 1. Ale aj naopak.

"Vylepšovaním" hry sa stále viac a viac degeneruje hodnotenie cechov a keď už teraz FoE zaviedol dve hodnotenia, nech je to vyčistené a nemieša sa to. Nech je to pekne oddelené. Hrajú tu i hráči, ktorí sa nezapájajú do bojov, ale budujú si mestečko - a majú byť pre to potrestané cechy, v ktorých pôsobia?

Zhrniem: 1. nech sa presne oddelí budovanie mesta od bojov, a nech obe oblasti majú svoj nezávislý rebríček cechov.
2. nech sa zrovnoprávni hodnotenie bojov a vyjednávania v cechových bojoch a v cechových expedíciách,

Predpokladám, že budú hráči za aj proti môjmu návrhu, možno nech sa rozvinie diskusia, ale terajší stav je čím viac zvrátenejší - a sú tu hráči, ktorí chcú hrať a nie od hry utekať...

Ďakujem. M.
 
Hore