Darčeky

Súhlasíte s mojím návrhom ?


  • Celkový počet hlasujúcich
    10
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Rikox

Nový člen
Dobrý deň, napadol ma jeden, podľa mňa, užitočný nápad, ktorý by mohol pekne spestriť hru.
Jednalo by sa o posielanie darčekov aspoň medzi cecháčmi. Bola by ikonka "Poslať Darček" pri kliknutí na cecháča vedľa ikonky "Napísať Správu".
Dali by sa posielať rôzne veci z inventára vrátane bodov výskumu. Pri odosielaní tohto darčeku by sa dala k tomu ešte napísať nejaká správa alebo venovanie.
+ Príjemné spestrenie hry
+ možnosť vytvárania pôžičiek medzi cecháčmi, kde by slabší hráči mohli rýchlejšie zosilnieť a tí silnejší zbohatnúť na úrokoch
+ ak by mal hráč narodeniny alebo iný sviatok, určite by sa potešil nejakému darčeku
+ vznikla by väčšia komunikácia medzi hráčmi

- niekto by to mohol zneužiť
- mohlo by sa stať, že niekto by nevracal body výskumu podľa dohody, no to by na serveri skončil keby sa to o ňom povedalo, už by mu nikto nedôveroval a nevzal ho do cechu
- viac práce pre vývojárov
Ak sa vám môj návrh páči budem rád ak ho podporíte a verím že tento návrh nezanikne a dostanem aspoň spätnú väzbu, kľudne aj keď mi niekto vysvetlí prečo je tento nápad zlý alebo čo by na ňom pozmenil. Ďakujem
 

Rhando

Aktívny člen
Ja som dal Nie a hneď vysvetlím prečo. Celý návrh mi príde v súčasnom kontexte ako zbytočný a príliš by uľahčoval hráčom postup v hre. Hra je už dostatočne zjednodušená oproti tomu, ako to bolo kedysi. Myslím si, že hráči by mali pre určitú vec aj niečo spraviť, nie len čakať, ako to príde samé, respektíve že im to dá druhý.

Pár príkladov, ako sú zvýhodňovaný dnešný nováčikovia, oproti tým, ktorý začínali pred rokmi:

- Eventy: Dnes je bežné, že eventy bežia prakticky v kuse. Prestávka medzi eventami je spravidla 2-3 týždne maximálne. Hráči majú teda omnoho viacej možností zosilnieť, ako to mali hráči pred rokmi. Rovnako odmeny sú s každým ďalším eventom lepšie a lepšie. Eventy - odporúčam si preštudovať :) Ako často boli a hlavne aké odmeny za ne boli a porovnať si to s tým čo je dnes.

- Denné Výzvy: Výborná možnosť, ako sa dostať k vytúženým veciam. Nie k všetkým samozrejme, ale oproti Hľadačovi Pokladu je to luxusná pomoc.

- Starožitník: Oproti výzvam ponúka širší sortiment plus netreba plniť žiadne úlohy, jediné čo je treba, je predávať nepotrebné veci, aby si si mohol kúpiť vytúženú budovu.

- Cechové Expedície: Perfektné na farmenie diamantov zadarmo. K tomu ešte možnosť získať zaujímavé odmeny v podobe exkluzívnych budov, ktoré sa v najbližšej dobe budú vylepšovať (Zdroj: TU)

- Veľkolepé Budovy:
> Oblúk - vďaka nemu existuje nahadzovanie na 1.9
> Frontenac - rozširovaný nad úroveň 10 odpadá nutnosť budovať Budovy s Tovarom, všetok tovar sa dá vytočiť z Opakovacích Úloh
> Inovačná Veža - netreba stavať vôbec Obytné Domy
> Alacatraz - dáva ti vojakov a pritom nemusíš mať kasárne pripojené cestou k radnici

- Hráči vo vyšších érach sa už nemusia trápiť s výstavbou 2-prúdoých ciest, keďže Eventovým a Veľkolepým Budovám stačia aj 1-prúdové cesty a viac regulérne budovy z výskumu už hráč ani nepotrebuje (okrem kasárni, ale tie ani nemusia byť pripojené k radnici), keďže si vie všetko zabezpečiť špeciálnymi budovami.
 

Rikox

Nový člen
Ďakujem kamikazee54 za vysvetlenie.
Ja som hráč, ktorý začínal zhruba pred 2 rokmi, takže neviem ako to bolo na začiatku, viem aké to bolo keď som začínal ja a to už veľa ľudí malo oblúk na 80.
Mne ide len o to, že nových hráčov môže odradiť, keď sa dostanú do krízy, samozrejme že je to ich vinou, no poznám veľa ľudí čo takto skončilo a vývojári takto prišli o možný zisk. Vývojárom by malo ísť hlavne o to, aby si udržali čo najviac hráčov a práve pre nich je tu tento návrh. Samozrejme nikto by nedal nič zadarmo, takže by to tí nováčikovia predsa len nemali také ľahké, museli by nadviazať komunikáciu a získať si dôveru aby niečo dosiahli.
 

Federal

Člen
ja dávam NIE... za chvíľu by sa to zneužilo aj na posielanie plánov na VB a to už by sa nový hráči nemuseli snažiť o nič...
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Skôr by bol lepší nejaký iný systém, napr. súvisiaci s tým, že by niekto učil nováčika hru, niečo podobné ako je výukový systém v Divokých Kmeňoch. Pre FoE sa však niečo takéto neplánuje. Taktiež súhlasím s názorom, že hra je pre nováčikov v porovnaní s minulosťou omnoho jednoduchšia.
 

Rikox

Nový člen
to je pravda, len ako hovorím kedysi mali najlepší hráči omnoho menej bodov a boli omnoho slabší a takto sa to zrejme kompenzuje, pretože ak by sa to nováčikom neuľahčovalo, nemalo by pre nich zmysel hrať keď by nemali šancu dostať sa na úroveň tých lepších
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore