Diskusia Diskusia: Cechová expedícia - úroveň 5

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
GEX5%20logo.png


Priestor pre vašu spätnú väzbu ohľadom novinky: Cechová expedícia - úroveň 5

 

Triss

Nový člen
Diamanty si máš kúpiť. Zisk vyše 220 milionv eur ročne sa Inno máli. A ani 1,1 mld za existenciu Inno nie je dostatočné. Prečo nevytiahnuť od hráčov viac?
A zaobalíme to novou úrovňou, ktorá je pre väčšinu hráčov nehrateľná.
 

Rhando

Aktívny člen
Diamanty v expedícii stále sú, len ich "mierne" nerfli. Logika Innogames ako donútiť hráčov míňať peniaze za diamanty. Ďakujem bohu, že ja som si ako tak stihol vybudovať dia farmy a ľutujem nových hráčov, pretože tých sa tieto zmeny dotknú najviac.
 

Terrorscream

Nový člen
To ako nemyslia vývojári fakt vážne, že mám teraz roky rokúce farmiť budovy a eventovky na "modrý" útok aj obranu len aby som prešiel CE úroveň 5 resp. leveloval Vasiľa a Dealsky, ktoré mi aj tak tie hodnoty dvihnú dokopy o 160% na leveli 80 :D ... neviem či to je zlý vtip, že teraz si máme mesto zatrepať zbytočnými VB-čkami, ktoré nám aj tak v tej 5-ke moc nepomôžu :D
 

Slovien Venet

Aktívny člen
To že Innogames mení kurz je jedna vec. Piata úroveň cech expedicie bola na beta serveri pomerne krátko ! Samotní vývojári vytvorili skript ktorí poznajú iba oni a nebudem sa čudovať tomu že drvivá väčšine po tomto hromadne odíde. Testovanie hry ako takej neprebehlo tak ako má iba na malej vzorke čo nie je objektívne . Mohli aspoň jeden týždeň pozastaviť 4 úrovne cech expedicie a reálne otestovať v praxi piatu. Je na zamyslenie že diskusia k piatej úrovne cech expedicie prichádza o dva dni neskôr ako je spustená. K CvC na mobilnej platforme sa radšej nikto nevyjadriuje na druhej strane prichádzajú po 11 rokoch s úplne odlišným chápaním cech expe ako je doteraz zaužívaný
 

Apo-MKCH10

Nový člen
5 uroven expedicie z mojho pohladu je totalne fiasko.... 11 rokov nas ucite hrat tuto hru tak ze je v nej najdolezitejsi utok po 11 rokoch sa vyvojari hry rozhodli pridat 5 uroven expedicie ktora celych 11 rokov tejto hry stava na hlavu.... rozobratie trapnych predmetov ako prastara tvar na ulomky??? to myslite vazne??? normalne som sa vytocil ked som dostal tuto odmenu a nevedel som ci si robite z nas srandu alebo to ozaj myslite vazne najkrajsie na tom bolo myslim ze to bolo v tretej urovni expe urobim boj dostaname 10 ci 15 ulomkov posvatnej straze nebies naskoci relikvia a na papaj posvatna straz nebies :rolleyes::rolleyes: to naozaj ??? ked ste chceli tieto akoze odmeny rozobrat na ulomky tak ste mali do tych relikvii dat uplne ine ceny.... dalsia vec pri piatej urovni expedicie chcete co ??? kazdy tyzden mame minut 10 000 tovarov na vyjednavania a odmeny su oproti nakladom ziadne zas nove budovy ale my si nemozeme donekonecna nafukovat mesto..... kazdopadne dakujeme za snahu nieco nove nam hracom priniest no toto ste si mohli odpustit.... pre mna osobne ma expedicia 4 urovne tak ako doteraz a toto povazujem za nevydareny prvo aprilovy zart..... pekny den
 
Akože katastrofa. Toto budú musieť prehodnotiť a prerobiť, inak to nikto nebude hrať. Už som povyťahoval a nastrkal do škár ohne a plamene, v krčme aktivované posilnenie, postavená búdka v CE a aj tak som ledva preliezol s 2 jednotkami do druhého kola proti 8 jednotkám. A vyjednávanie 10 tovaru na 1 slot a ešte k tomu len 3 pokusy. Za mňa tfuuuuj :)
 

Marek.48

Nový člen
1) totalne prerobenie odmien predchadzajucich urovni (1-4 urovni) expedicie, budovy prerobene na fragmenty, :D tato hra sa meni z Forge of Empires na Forge of Fragments
2) znizenie mnozstva ziskatelnych diamantov defacto na polovicu - mam zalozene mesta na vsetkych 4roch serveroch - 1hlavny svet a tri CE farmy na dia. Hmm, zo sucastnym sposobom ziskavania dia (iba vo 4tej urovni), v podstate nevidim dovod hravat na troch serveroch CE (resp hravat tam celkovo), pretoze bojom to zatial nedam ani omylom (ani len sa dostat na 4tu uroven) a vyjednavanim nie vzdy dam/dosiahnem 4tu uroven. A lopotit sa dalsich x mesiacov kym dam poriadne jednotky z vyssich ér, no nestoji to uz za to, mnozstvo ziskanych diamantov je proste male.
3) mam na svojom hlavnom svete jednotky z vyssich ér a aj napriek tomu nedavam bojom 5tu uroven, a to uz mam si myslim docela slusne mesto
4) 5ty level ci uz vyjednavanim alebo bojom je sialene narocny, tisice surovin na vyjednavanie, resp tak sialene utocne a obranne bonusy utociacej armady, malokto to proste da, a pochybujem ze sa teraz bude kazdy hrac hrnut do toho prestavovat mesto ktore si piplali kludne aj roky aby mali vymaxovany utok, len preto aby obetovali kus utocnych bonusov kvoli jednemu levelu v CE (pretoze stavebne miesto si nikto nevycaruje)


Ako ma tato hra znovu chytila a vratil som sa k nej asi pred rokom a odvtedy hravam aktivne, tak ma zacina fakt znechucovat coraz nasilnejsim tlacenim ludi do kupovania diamantov. Ono to nie je len o tejto prij**bane narocnej 5tej urovni CE, ale napr aj o eventoch kde sa im clovek musi fakt venovat kazdy jeden den a hrat to super optimalne na to aby dosiahol na maximalny level eventovej budovy. Inak si to musi vykupit desiatkamy eur. Uz som do tejto hry nejake tie eurace nalial, ale toto je posledny klinec, uz tu nedam ani korunu. Ak mam mesacne naliat do nejakej hry 10+ eur aby som si ju "uzil" tak sa radsej vratim k World of Warcraft.
 

Muche

Nový člen
Môže mi niekto prosím vysvetliť nasledujúci výber odmien z expedície:
FoE-CE_odmena_2023_08_04.jpg
Načo sú tam dve rovnaké odmeny s 25%, ak to mohla byť jedna s 50%?
Vďaka.
 

Rhando

Aktívny člen
Odmeny sú síce úplná katastrofa a za mňa sklamanie, osobne som čakal lepší balanc ako predviedli, ale tak tá V. úroveň nie je zas až taká obrovská tragédia. Vyjednával som ju komplet celú na Cčku aj Ačku a vôbec nemám pocit, že by mi ubudlo tovarov zo skladu, zatiaľ je to len odhad ( zabudol som si poznačiť aké stavy som mal, než som sa do nej pustil ), v rozmedzí 2000-4000 tovarov, čo je za mňa v celku v pohode, vzhľadom na to, že to má byť výzva.
 

Muche

Nový člen
Preklady popisov chrámov/sôch, ktoré sa dajú stavať sú zvláštne, každý má formuláciu: "Pri tomto stretnutí musíte (zvýšiť útok/preniknúť/znížiť náklady/znížiť počet možností...)". Pre porovnanie, bonusy v hostinci majú formuláciu: "Vaša armáda získa posilnenie.../Získate ťah navyše...".

Stretnutia 77,78 a 79 majú (v porovnaní so všetkými ostatnými stretnutiami) zmenené poradie tlačidiel:

FoE-CE5-poradie1.jpgFoE-CE5-poradie2.jpg
 

mimon

Nový člen
Vyskúšané a ešte dlho bude trvať kým si to zopakujem . posledné 4 vojenské prevedenia dávali súperovi 313;431;568;727 % s mojou obrannou army to nedávam tak som musel ísť cez vyjednávanie a to mi žralo dia keď mi chýbal ťah, za tie ceny mi to nestojí
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Odmeny sú síce úplná katastrofa a za mňa sklamanie, osobne som čakal lepší balanc ako predviedli, ale tak tá V. úroveň nie je zas až taká obrovská tragédia. Vyjednával som ju komplet celú na Cčku aj Ačku a vôbec nemám pocit, že by mi ubudlo tovarov zo skladu, zatiaľ je to len odhad ( zabudol som si poznačiť aké stavy som mal, než som sa do nej pustil ), v rozmedzí 2000-4000 tovarov, čo je za mňa v celku v pohode, vzhľadom na to, že to má byť výzva.
Dôležitá vec čo sa týka odmien bolo nutné to zmeniť lebo doposiaľ fungovali ako keby si mal v meste transportér , ktorý tam nemáš. Neviem si predstaviť to ako bude fungovať ak v meste bude budova ktorú som vyššie uviedol .
 

KOFE

Aktívny člen
Musim pochvalit Inno. CVC je tam kde je. Nemam nadej ze sa to zmeni. Rebricek cechov na jeho zaklade uplne odpisuje hracov na mobiloch. Do toho absurdne nevybalancovane CB. V top lige cechy co beru sektor dva dni. A inno pride aspon s novinkou, ze osviezi CE. A namiesto inovacie, nejakych novych super budov ako odmenu, tu expediciu totalne pochovalo. Ale ze totalne.
 
Hore