• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Diskusia Diskusia: Feudálne Japonsko

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
BannerJap.png


Priestor pre vaše komentáre, otázky či spätnú väzbu, ohľadom Kultúrnej usadlosti - Feudálne Japonsko.

Akákoľvek spätná väzba je vždy vítaná!
 

TikoP

Člen
Táto hra - feudálne Japonsko sa môže hrať po po splnení 16 úloh Vikingskéj usadlosti alebo po jej opustení. Chcel by som Vás požiadať, aby ste sa pozreli u mňa na jednú vec a to: Každý, kto splní usadlosti dostáva odmeny prostredníctvom vyslancov a aktualizáciami Yggdrasilu. Splnil som 16 úloh a splnením 16 úlohy by som mal dostávať každý deň po 50 BV -znak nekonečna. Dostal som 50 BV po splnení 16 úlohy a ďaíšie dni nedostávam. Prečo? V čom je chyba? Môže sa mi to zopakovať po splnení všetkých 14 úloh feudalného Japonska.
 

DeletedUser1834

Hosť
Konnichiwa TikoP .)
si narocny ale i troska hamizny.
Usadlost feudalne japonsko mozes zacat hrat kedykolvek ak je skoncena navsteva u vikingov nielen po absolvovani 16 ulohy.
Nemam jastrabie oko ale i tak som sa pozrel cos v pisme zjavil tu. Ukoncil si 16 navstevu u Ragnar Lodbrok-a no 50fp jako proklamovane jest neni kazdodenna zalezitost. Je to odmena JEDNORAZOVA a znak "nekonecna" jest poznatkom ze kazda dalsia tvoja put (+16 ...) v zasnezenej zemi bude odmenena odmenou v hodnote 50fp a nic viac. Chybu teda necakaj ze ju ktos objavi pretoze sa nevyskytla :eek:
Jako blahozelam v mene Ciudad Perdida za ten heroicky vykon bo nase blahorodie len na siesty vavrin siahlo. Pochop, neni tolko casu.
Ak po 14 samurajskej misii je zas len 50fp odmenou a po nej nekonecno, bud sa spokoj s tym abo zloz kratku basnicku pred tym nez spachas sepuku.

Sayuonara
 

TikoP

Člen
Ja som nečakal odpoveď od zákerného vtipálka,ktorý nepochopil, že splnením 16 úlohy skončila Vikingská usadlosť a tým pádom už neexistuje ďaľšia púť (+ 16) v zasneženej zemi. Čakal som odpoveď, ktorú som nedostal, od člena foe sk tímu, pretože v informáciach o hre Vikingská usadlosť o 16 úlohe nebolo ani slova. Všetky získané odmeny v hre so znakom nekonečná sú poberané pravidelne každý deň, nie po splnení + niekoľko dní (viď.: vyslanci, aktualizácie Yggdrasilu, odmeny obsiahnuté v prehľade posilnenia...) To je môj posledný príspevok do diskusie na fore.
 

Rhando

Aktívny člen
TikoP pôvodne si napísal kravinu :
Splnil som 16 úloh a splnením 16 úlohy by som mal dostávať každý deň po 50 BV -znak nekonečna.
A ešte sa urazíš, keď ti niekto odpovie a vysvetlí ti to a stále si melieš tie svoje kraviny a myslíš si ako máš pravdu
že splnením 16 úlohy skončila Vikingská usadlosť a tým pádom už neexistuje ďaľšia púť (+ 16) v zasneženej zemi.
Cossacks ti napísal pravdu. Ten znak nekonečna znamená, že môžeš plniť nekonečne veľa krát tú osadu a za každé dokončenie dostaneš 50 BV. Neviem ako dobre čítaš popisky v hre, ale odporúčam ak máš medzery doštudovať si Wiki, alebo ak máš problém s angličtinou tak je aj Slovenská varianta.

https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Cultural_Settlements
Each Cultural settlement can be replayed multiple times, offering different rewards for each finished settlement.
https://sk.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Kultúrna_usadlosť:_Vikingovia
07BZRrp.jpg
 

DeletedUser6906

Hosť
Ahoj, prosím chápem to správne tak, že môžem začať japoncov aj ak som nedokončila všetky úrovne vikingov a hrať teraz japoncov, ale tiež nie všetky urovne? Teda vždy keď ukončím jednu úroveň-jednu usadlosť, môžem si znova vyberať ci japoncov alebo vikingov. Nemám totiž ukončených všetkých 16 vikingov ale chcela by som vyskúšať japoncov-napr prvú úroveň, no potom sa znova vrátiť k vikingom a nechcem vikingov stratiť. Pochopila som to tak ze každým ukončením usadlosti-ďalšej úrovne - si budem môcť znova vybrať ci japoncov alebo vikingov a takto to striedať koľkokrát budem chcieť, kým u obidvoch nedokončí všetky úrovne. Chápem to správne? Vdaka
 

DeletedUser6906

Hosť
A ešte by som prosila jednu odpoveď. Keď spravím každú z 15 usadlosti vikingov, tak dostávam aj časovú odmenu a to úlomky z runovych kameňov. Ak budem pokračovať aj ďalej a budem budovať šestnásť usadlosť a aj ďalšie, odmena bude len tých 50 bodov, alebo aj tam ešte budú úlomky kameňov ako časová odmena. Pýtam sa preto ak sa mi nepodari nazbierať dosť ulomkov na najvyššiu uroven runoveho kameňa, či ešte budem mat šancu aj ďalej, alebo mam smolu a zostane mi len taka úroveň, ktorú nazbieram za tych 15 usadlosti. Vdaka
 

Rhando

Aktívny člen
- Vždy keď začneš novú osadu, môžeš si vybrať, ktorú chceš robiť. Smieš robiť súčasne len jednu. Po jej dokončení, keď znovu klikneš na tú loď, naskočí ti okno, kde si môžeš vybrať, ktorú osadu chceš znova robiť.
- A čo sa týka odmien, časové odmeny sú stále rovnaké každú jednu osadu, ktorú splníš. Je jedno koľkú, stále budú rovnaké podmienky získania (počet dní do kedy musíš dokončiť), aj odmena (počet úlovkov).
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
veľká škoda, že sa nedajú robiť obe usadlosti súčasne...za mňa najprv dokončím úplne vikingov až tak pôjdem na japonsko...

Pýtal som sa na to, žiaľ, z technických dôvodov je možné hrať len jednu usadlosť.

Táto hra - feudálne Japonsko sa môže hrať po po splnení 16 úloh Vikingskéj usadlosti alebo po jej opustení. Chcel by som Vás požiadať, aby ste sa pozreli u mňa na jednú vec a to: Každý, kto splní usadlosti dostáva odmeny prostredníctvom vyslancov a aktualizáciami Yggdrasilu. Splnil som 16 úloh a splnením 16 úlohy by som mal dostávať každý deň po 50 BV -znak nekonečna. Dostal som 50 BV po splnení 16 úlohy a ďaíšie dni nedostávam. Prečo? V čom je chyba? Môže sa mi to zopakovať po splnení všetkých 14 úloh feudalného Japonska.

Asi v prvom rade by bolo najlepšie ozrejmenie niektorých pojmov (čo sú to úlohy, čo je to dokončenie usadlosti).

Každá kultúrna usadlosť obsahuje sériu úloh.
(Vikingovia majú sériu 20 úloh, Japonci 17 úloh - to sú tie úlohy typu, postavte nejakú budovu, majte x bodov diplomacie, zhromaždite nejaké tovary)

Po splnení celej série úloh je daná usadlosť dokončená a hráč získava odmenu.

Za každé dokončenie usadlosti je nejaká odmena:

Prehľad odmien za dokončenie Vikingskej usadlosti

Prehľad odmien za dokončenie Feudálneho Japonska

Čo sa týka odmeny 50 bodov výskumu za 16 dokončenie (a každé ďalšie, takže napríklad aj 17. dokončenie, 18. dokončenie, atď.) kultúrnej usadlosti Vikingov, to je jednorázová odmena za dokončenie celej usadlosti. Nie je to odmena na každý deň. Znak nekonečna je tam z dôvodu, že tá odmena 50 bodov výskumu sa opakuje pre každé ďalšie dokončenie usadlosti od 16. a viac, lebo usadlosti sa dajú dokončovať neobmedzene krát.

Kto chce mať Yggdrasil alebo Šintoistický chrám na max. úrovni, musí usadlosti dokončiť 15-krát (Vikingovia) alebo 13-krát (Japonci).

Za ďalšie dokončenia po získaní všetkých vylepšení pre Yggdrasil alebo Šintoistický chrám, sú potom odmenou už len tie body výskumu a prípadná časová odmena za skoré dokončenie usadlosti.

Ahoj, prosím chápem to správne tak, že môžem začať japoncov aj ak som nedokončila všetky úrovne vikingov a hrať teraz japoncov, ale tiež nie všetky urovne? Teda vždy keď ukončím jednu úroveň-jednu usadlosť, môžem si znova vyberať ci japoncov alebo vikingov. Nemám totiž ukončených všetkých 16 vikingov ale chcela by som vyskúšať japoncov-napr prvú úroveň, no potom sa znova vrátiť k vikingom a nechcem vikingov stratiť. Pochopila som to tak ze každým ukončením usadlosti-ďalšej úrovne - si budem môcť znova vybrať ci japoncov alebo vikingov a takto to striedať koľkokrát budem chcieť, kým u obidvoch nedokončí všetky úrovne. Chápem to správne? Vdaka

Áno.

Na hranie jednej alebo druhej kultúry netreba x-krát dokončovať nejakú kultúrnu usadlosť. Kto chce hrať Japoncov (alebo Vikingov), môže buď jednoducho Vikingov (alebo Japoncov) opustiť a počkať 24 hodín alebo celú usadlosť dokončiť, tj. splniť v nej celú sériu úloh), a môže ju hrať. Už získané odmeny za dokončené usadlosti sa nestrácajú, takže ak si napríklad dokončila Vikingov 5-krát a prejdeš na Japoncov, hra si bude pamätať, koľko krát si Vikingov dokončila, keď sa k nim neskôr vrátiš. Bez obáv si teda môžeš zahrať novú kultúrnu usadlosť, striedať to ako chceš. Vždy je však možné hrať len jednu kultúru.

A ešte by som prosila jednu odpoveď. Keď spravím každú z 15 usadlosti vikingov, tak dostávam aj časovú odmenu a to úlomky z runovych kameňov. Ak budem pokračovať aj ďalej a budem budovať šestnásť usadlosť a aj ďalšie, odmena bude len tých 50 bodov, alebo aj tam ešte budú úlomky kameňov ako časová odmena. Pýtam sa preto ak sa mi nepodari nazbierať dosť ulomkov na najvyššiu uroven runoveho kameňa, či ešte budem mat šancu aj ďalej, alebo mam smolu a zostane mi len taka úroveň, ktorú nazbieram za tych 15 usadlosti. Vdaka

Časová odmena bude stále ponúknutá. To znamená, že aj pri 16. dokončení alebo aj pri 25.
 

DeletedUser1834

Hosť
Oné,
Japoncici jedna velka gratulacia kedy vdaka obchodnikovy je mozne dokoncit tuto sensu aj tym menej sikovnym.

1.:
Jako, kedze v tom case, v obdobi takmer 200 rocnej izolovanosti japonska feudalneho od okoliteho sveta by som mal malinkatu poziadavku by obchodnik mal vyvesenu vlajku kralovstva Oranzskeho. Je dolozene ze len Holandania mali vysadu ako jediny obchodovat a posobit v tejto izolovanej krajine

2.:
Touto cestou ziadam hraca "tisiceho jazdca" by prestal skodit!
Chodi v prezleceni gejse mi do cajovne, kde chlipe sake nepoznajuc hranice slusnosti. Potom sa siape v opilosti na zakaznikov. By toho nebolo malo, ponicil viacero maliarskych diel v galerii. Len namatkou spomeniem obrazy od Kitagawi, Moronobi, Tojokuniho ako i Utamaroho .... Jakoby toho nebolo malo u zbrojara Takeshiho sa snazil vylupat diamanty z brnenia. Ku podivu k privolanej mestskej strazi stale unika i v stave opilosti znacnej
 

DeletedUser6906

Hosť
Pýtal som sa na to, žiaľ, z technických dôvodov je možné hrať len jednu usadlosť.



Asi v prvom rade by bolo najlepšie ozrejmenie niektorých pojmov (čo sú to úlohy, čo je to dokončenie usadlosti).

Každá kultúrna usadlosť obsahuje sériu úloh.
(Vikingovia majú sériu 20 úloh, Japonci 17 úloh - to sú tie úlohy typu, postavte nejakú budovu, majte x bodov diplomacie, zhromaždite nejaké tovary)

Po splnení celej série úloh je daná usadlosť dokončená a hráč získava odmenu.

Za každé dokončenie usadlosti je nejaká odmena:

Prehľad odmien za dokončenie Vikingskej usadlosti

Prehľad odmien za dokončenie Feudálneho Japonska

Čo sa týka odmeny 50 bodov výskumu za 16 dokončenie (a každé ďalšie, takže napríklad aj 17. dokončenie, 18. dokončenie, atď.) kultúrnej usadlosti Vikingov, to je jednorázová odmena za dokončenie celej usadlosti. Nie je to odmena na každý deň. Znak nekonečna je tam z dôvodu, že tá odmena 50 bodov výskumu sa opakuje pre každé ďalšie dokončenie usadlosti od 16. a viac, lebo usadlosti sa dajú dokončovať neobmedzene krát.

Kto chce mať Yggdrasil alebo Šintoistický chrám na max. úrovni, musí usadlosti dokončiť 15-krát (Vikingovia) alebo 13-krát (Japonci).

Za ďalšie dokončenia po získaní všetkých vylepšení pre Yggdrasil alebo Šintoistický chrám, sú potom odmenou už len tie body výskumu a prípadná časová odmena za skoré dokončenie usadlosti.



Áno.

Na hranie jednej alebo druhej kultúry netreba x-krát dokončovať nejakú kultúrnu usadlosť. Kto chce hrať Japoncov (alebo Vikingov), môže buď jednoducho Vikingov (alebo Japoncov) opustiť a počkať 24 hodín alebo celú usadlosť dokončiť, tj. splniť v nej celú sériu úloh), a môže ju hrať. Už získané odmeny za dokončené usadlosti sa nestrácajú, takže ak si napríklad dokončila Vikingov 5-krát a prejdeš na Japoncov, hra si bude pamätať, koľko krát si Vikingov dokončila, keď sa k nim neskôr vrátiš. Bez obáv si teda môžeš zahrať novú kultúrnu usadlosť, striedať to ako chceš. Vždy je však možné hrať len jednu kultúru.



Časová odmena bude stále ponúknutá. To znamená, že aj pri 16. dokončení alebo aj pri 25.
Ďakujem
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore