Diskusia Diskusia: Vylepšenia Cechových bojov 2023

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
gbg%20logo.png


Priestor pre diskusiu o Vylepšeniach Cechových bojov 2023

Tešíme sa na všetky vaše komentáre a spätnú väzbu!

 

Komakino

Nový člen
Načo je komu dobre vedieť aké majú jednotlivý hráči aktuálne staženie? Za mňa úplná zbytočnosť
 

salty

Člen
Načo je komu dobre vedieť aké majú jednotlivý hráči aktuálne staženie? Za mňa úplná zbytočnosť
Práve naopak, super vec. Konečne sa naozaj zistí v cechoch, kto je "obliehačkový vyčkávač" a môže sa s nimi narobiť poriadok. Doteraz si každý tíško sedkal, dával budíky len na sektory bez šťaženia. Nebodaj patríš k ním, ak Ti to tak vadí? :D
 

maros1962

Člen
Práve naopak, super vec. Konečne sa naozaj zistí v cechoch, kto je "obliehačkový vyčkávač" a môže sa s nimi narobiť poriadok. Doteraz si každý tíško sedkal, dával budíky len na sektory bez šťaženia. Nebodaj patríš k ním, ak Ti to tak vadí? :D
Sorry, to máš nejaký divný pohľad - a hlavne hneď útočný na kolegu - veď aj predtým si mohol vidieť, kto sa zapája do CB!!! Táto verzia je úplne o ničom... mal som úlomky sochy cti na 199/200 a teraz začínam od nuly. Tie pôvodné úlomky mohli preniesť do nového systému. Nikde nie je zmiena o tom, čo s nimi napokon bude. Totálne degradujú celý systém hry v priebehu hry, teda vlastne nič nové pod slnkom, za 10 rokov sa tak stalo už viackrát, že počas hry zmenili podmienky na eventy, bodovanie, atď atď...... M.
 
Naposledy upravené :

Rhando

Aktívny člen
Súhlasím so Saltym, to sťaženie je jedno z mála vylepšení, ktoré sa im vydarilo. Len som zvedavý, aký dopad to bude mať na kolektívy v hlavne aktívnejších cechoch, keď teraz každý člen bude môcť vidieť kto sa ako snaží :D
 

Komakino

Nový člen
Práve naopak, super vec. Konečne sa naozaj zistí v cechoch, kto je "obliehačkový vyčkávač" a môže sa s nimi narobiť poriadok. Doteraz si každý tíško sedkal, dával budíky len na sektory bez šťaženia. Nebodaj patríš k ním, ak Ti to tak vadí? :D
Neviem ci si riadne čítal...nikde som nepísal že mi to vadí ale ze je to podľa mňa zbytočnosť...a kto ma pozná vie ze to hrám už nejaký ten rok a nepatrím medzi tých čo čakali na 4+ oblehy...pekný deň
 

maros1962

Člen
Práve naopak, super vec. Konečne sa naozaj zistí v cechoch, kto je "obliehačkový vyčkávač" a môže sa s nimi narobiť poriadok. Doteraz si každý tíško sedkal, dával budíky len na sektory bez šťaženia. Nebodaj patríš k ním, ak Ti to tak vadí? :D
Ešte jedna malá poznámka pre Saltyho a Rhanda: hra registruje Tvoje aktivity, t.j. Tvoje boje a vyjednávania a teraz pridali aj sťaženie. Ale: ak si postavíš budovu na zníženie/úľavu sťaženia, tak Ti registruje Tvoj počet bojov a vyjednávaní a Tvoje znížené sťaženie - ale ... je to naozaj celé o ničom, lebo o Tvojej aktivite stačia prvé dva údaje (boje, vyjednávania) - to sú podstatné údaje o aktivite a ak si skúsený hráč, tak z týchto dvoch údajov vieš zistiť aktivitu svojich kolegov - nie z údaja o sťažení. Ten údaj - je to acylpyrín... Možno to pomôže niekomu na niečo (nech mi kľudne niekto napíše, čo sa z toho dá naozaj reálne zistiť) - ale je to pre vodcov cechu ÚPLNE nepodstatný údaj, z ktorého nezistíš NIČ... M.
 

salty

Člen
Neviem ci si riadne čítal...nikde som nepísal že mi to vadí ale ze je to podľa mňa zbytočnosť...a kto ma pozná vie ze to hrám už nejaký ten rok a nepatrím medzi tých čo čakali na 4+ oblehy...pekný deň
ak som sa Ťa dotkol, tak sa ospravedlňujem.

Ešte jedna malá poznámka pre Saltyho a Rhanda: hra registruje Tvoje aktivity, t.j. Tvoje boje a vyjednávania a teraz pridali aj sťaženie. Ale: ak si postavíš budovu na zníženie/úľavu sťaženia, tak Ti registruje Tvoj počet bojov a vyjednávaní a Tvoje znížené sťaženie - ale ... je to naozaj celé o ničom, lebo o Tvojej aktivite stačia prvé dva údaje (boje, vyjednávania) - to sú podstatné údaje o aktivite a ak si skúsený hráč, tak z týchto dvoch údajov vieš zistiť aktivitu svojich kolegov - nie z údaja o sťažení. Ten údaj - je to acylpyrín... Možno to pomôže niekomu na niečo (nech mi kľudne niekto napíše, čo sa z toho dá naozaj reálne zistiť) - ale je to pre vodcov cechu ÚPLNE nepodstatný údaj, z ktorého nezistíš NIČ... M.
s týmto údajom nejde o aktivitu. ide o to, kedy tú aktivitu vykonáš a presne s tým vodcom cechu sa mýliš. je to presne pre neho užitočný údaj na to, aby videl, kto tam celý deň sedí a čaká na najväčšiu úľavu a kto bojuje vtedy, kedy má (keď treba, keď sú preteky o sektor len s 1 obliehačkou alebo keď treba sektory pripraviť, aby sa dalo v priebehu dňa bojovať ďalej). doteraz to bolo vidieť len na rýchlosti, ktorá sa zrazu zmenila pri sektore, kde boli 3 a viac obliehačiek
 

Rhando

Aktívny člen
Inak ma pobavil argument, že "Ten údaj - je to acylpyrín...". salty to už tu napísal, ale ja to skúsim napísať trochu inak - Občas na tie sektory zadarmo ( s tábormi ) treba vyvinúť nejakú aktivitu "navyše" a niektorý hráči si moc radi zvykli počkať, kým to niekto druhý vydre za nich ( s poriadne nafarmeným sťažením ) a oni si potom zázračne nabúchali kopec bojov na táboroch ( bez sťaženia ) zadarmo. Ak sa ti toto zdá ako ekvivalentné v otázke aktivity hráčov, poprípade že tí hráči na táboroch toho urobia dokonca viac ( podľa tvojej logiky? ), lebo dajú viac bojov / vyjednávaní ako tí ktorí to pre nich oddreli, tak potom asi moc skúsený hráč nebudeš.
 

maros1962

Člen
Inak ma pobavil argument, že "Ten údaj - je to acylpyrín...". salty to už tu napísal, ale ja to skúsim napísať trochu inak - Občas na tie sektory zadarmo ( s tábormi ) treba vyvinúť nejakú aktivitu "navyše" a niektorý hráči si moc radi zvykli počkať, kým to niekto druhý vydre za nich ( s poriadne nafarmeným sťažením ) a oni si potom zázračne nabúchali kopec bojov na táboroch ( bez sťaženia ) zadarmo. Ak sa ti toto zdá ako ekvivalentné v otázke aktivity hráčov, poprípade že tí hráči na táboroch toho urobia dokonca viac ( podľa tvojej logiky? ), lebo dajú viac bojov / vyjednávaní ako tí ktorí to pre nich oddreli, tak potom asi moc skúsený hráč nebudeš.
Ok, ak si myslíš, že som neskúsený hráč (mimochodom - hrám túto hru od jej zavedenia, ale to ešte nemusí mať nič spoločné so skúsenosťami a šikovnosťou, však? :-DDDD. pre info, ak si to nevieš zistiť (čo je veľmi ľahké), hrám to na všetkých svetoch a pod tým istým názvom cechu... :))) ). Nemám chuť hrať ping - pong s názormi, máš aký máš, mám aký mám. Ak Ti naozaj pomôže tento údaj, tak ho využi. ja som využitie nenašiel, a to čo píšeš o čakaní hráčov na "zlízanie" smotany - je to o nastavení cechu, je to o zladení kolektívu, je to o tom, či ich chceš alebo nechceš mať v cechu, je to o tom, aký má vodca prehľad o svojich kolegoch - a na rovinu - tento prehľad mám aj bez tohto údaja o sťažení, videl som a vedel som si to zrátať aj bez tohto. A aký názor majú vaši vodcovia cechov, v ktorých pôsobíte? Nechajme to - je to iba diskusia, mňa zamrzelo iba to, ako sa hneď zaútočilo na kolegu len preto, že má iný názor a pre mňa to bol názor, s ktorým som sa stotožnil., Takže nebudeme tu azda hodnotiť jeden druhého,... želám Ti pekný jesenný slnečný deň, nech sa Ti a Tvojim kolegom a nám všetkým v hre darí... :)))) M.
 
Naposledy upravené :

Rhando

Aktívny člen
Hm, tak najprv označíš ty mňa a ideš mi niečo dokazovať, lebo som si dovolil povedať svoj názor, a keď ti odpoviem tak zrazu to dávaš na "Nemám chuť hrať ping - pong s názormi, máš aký máš, mám aký mám"... Tak si nezačínaj keď sa ti nechce diskutovať ;)
 

maros1962

Člen
Hm, tak najprv označíš ty mňa a ideš mi niečo dokazovať, lebo som si dovolil povedať svoj názor, a keď ti odpoviem tak zrazu to dávaš na "Nemám chuť hrať ping - pong s názormi, máš aký máš, mám aký mám"... Tak si nezačínaj keď sa ti nechce diskutovať ;)
Provokuješ Či to je aj vyhrážka? ? Ha ha... tak mi teda vysvetli Tv oje slová: "niektorý hráči si moc radi zvykli počkať, kým to niekto druhý vydre za nich ( s poriadne nafarmeným sťažením ) a oni si potom zázračne nabúchali kopec bojov na táboroch ( bez sťaženia ) zadarmo"... v tomto som naozaj neskúsený, resp. vôbec nechápem zmysel Tvojich slov - pre mňa ako vodcu cechu má význam to, že niekto dotiahol dobýjanie do konca... a teraz to moje nepochopenie: ten hráč, kto získa (dotiahne boje) provinciu, má z toho nejaké výhody individuálne? Teda aby sme sa chápali - viem, že v rámci zníženia sťaženia sa dá vybojovať viac bojov, viem, že sú za to individuálne odmeny. Je ešte niečo iné? Máš s tým problém? Tak to daj na vedomie svojmu vodcovi a ten nech zariadi nápravu - ak je potrebná. Skôr si myslím, že si ten, ktorý drie... a chápem, že potom máš pocit krivdy... a stále neviem, či Ti v tom pomôže údaj o sťažení...
Mne je ale naozaj jedno, kto bojuje pod akým sťažením, z hľadiska Cb je prioritný cech... takže ten údaj je pre mňa nepodstatný...
Fór je ten, že si tu s Tebou vypúisujem o čomsi, čo ma istým spôsobom ani netrápi - nie sme cech, ktorý chce byť za každú cenu v popredí... hráme to pre relax... :))))
Takže diskutujme. navrhujem však cez správy, nájdeš si ma na každom svete (aj na C-čku) - myslím, že iných ako nás štyroch tým netreba zaťažovať. Takže nebudeme tuná zahlcovať fórum. Môže byť? :)))) M.
PS: ak som niekde na Teba priamo zaútočil, že si neskúsený, resp. nevieš to hrať, vyznač mi to. V Tvojich a saltyho vetách sa to nájde... nemám záujem na Teba útočiť, vyslovil som iba svoj názor, ale hneď obaja hovoríte o skúsenostiach... Vieš, ja som sa pozrel, kde a ako hráš... A viem, že si dobrý... tak som si myslel, že si "odborne" podiskutujeme, že si to vysvetlíme... ale nebudeme sa zhadzovať, Takže kde som zaútočil? :-DDDDD
 
Naposledy upravené :

Rhando

Aktívny člen
Máš s tým problém? Tak to daj na vedomie svojmu vodcovi a ten nech zariadi nápravu - ak je potrebná. Skôr si myslím, že si ten, ktorý drie... a chápem, že potom máš pocit krivdy... a stále neviem, či Ti v tom pomôže údaj o sťažení...
Mne je ale naozaj jedno, kto bojuje pod akým sťažením, z hľadiska Cb je prioritný cech... takže ten údaj je pre mňa nepodstatný...

PS: ak som niekde na Teba priamo zaútočil, že si neskúsený, resp. nevieš to hrať, vyznač mi to. V Tvojich a saltyho vetách sa to nájde... nemám záujem na Teba útočiť, vyslovil som iba svoj názor, ale hneď obaja hovoríte o skúsenostiach... Vieš, ja som sa pozrel, kde a ako hráš... A viem, že si dobrý... tak som si myslel, že si "odborne" podiskutujeme, že si to vysvetlíme... ale nebudeme sa zhadzovať, Takže kde som zaútočil? :-DDDDD

Dovolím si zareagovať len na dve veci, viac sa v tom rýpať nemienim.
To kde si prosím ťa zobral, že mne osobne vadí, keď si niekto bojuje bez zťaženia? Jediné čo som si dovolil napísať bola pochvala Innogames za podarené vylepšenie, načo si ty hneď pohotovo reagoval aká je to zbytočnosť, tak som teda ja vysvetlil moje argumenty. Písal som ale čisto teoreticky a všeobecne, nechápem teda tú dedukciu, že som ukrivdený a mne to prekáža...
Druhá vec, kde presne som tvrdil, že Ty si na Mňa zaútočil. A poprosím presne tak sformulovanú vetu, žiadnu tvoju podarenú dedukciu, lebo ja to teda nikde v tomto vlákne nevidím.
 

maros1962

Člen
Dovolím si zareagovať len na dve veci, viac sa v tom rýpať nemienim.
To kde si prosím ťa zobral, že mne osobne vadí, keď si niekto bojuje bez zťaženia? Jediné čo som si dovolil napísať bola pochvala Innogames za podarené vylepšenie, načo si ty hneď pohotovo reagoval aká je to zbytočnosť, tak som teda ja vysvetlil moje argumenty. Písal som ale čisto teoreticky a všeobecne, nechápem teda tú dedukciu, že som ukrivdený a mne to prekáža...
Druhá vec, kde presne som tvrdil, že Ty si na Mňa zaútočil. A poprosím presne tak sformulovanú vetu, žiadnu tvoju podarenú dedukciu, lebo ja to teda nikde v tomto vlákne nevidím.
Fakt naposledy:
Tvoje slová: "... tak potom asi moc skúsený hráč nebudeš....", ..."Tak si nezačínaj keď sa ti nechce diskutovať...",
Ty si tie moje slová proti Tebe asi nenašiel... Takže si najprv prečítaj, čo si napísal, a už vonkoncom nemienim reagovať na Tvoje prekrútené slová a výmysly o dedukcii... Každý si názor vytvorí sám... Peknú hru... M.
 

Apo-MKCH10

Nový člen
ak ste si domerali pipiky :D :D tak mna by zaujimala jedna vec...... majstrovstva cechovych bojov trvaju konkretne od 28.9.2023 do 21.12.2023 a maju byt rozdelene do 6 kol a s rovnakymi supermi celych 6 kol.... ak to spravne chapem tak presne tak ako to bolo jedno kolo potrva od stvrtka rana do pondelka rana cize 11 dni potom co ??? mapa sa vyresetuje a vo stvrtok zas zaciname s rovnakymi supermi od nuly a cechy dostanu odmeny za umiestnenie sa v jednom kole ???? mapa sa zamkne na tri dni a potom pokracujeme zas vo stvrtok tam kde sme skoncili ???? vysvetlim dovod mojej otazky v cechovom rebricku je uvedene ze cech za vyhru dostane 3000 ulomkov novej budovy veze sampionov ...... a preto sa pytam za tie jedny majstorvstva dokaze cech vyhrat 18 000 ulomkov novej budovy ked sa 6 x umiestni na prvom mieste ???? ak je tomu tak tak potom tych 3000 ulomkov za cele majstrovstva je smiesne malo.... .dakujem za odpoved
 

maros1962

Člen
ak ste si domerali pipiky :D :D tak mna by zaujimala jedna vec...... majstrovstva cechovych bojov trvaju konkretne od 28.9.2023 do 21.12.2023 a maju byt rozdelene do 6 kol a s rovnakymi supermi celych 6 kol.... ak to spravne chapem tak presne tak ako to bolo jedno kolo potrva od stvrtka rana do pondelka rana cize 11 dni potom co ??? mapa sa vyresetuje a vo stvrtok zas zaciname s rovnakymi supermi od nuly a cechy dostanu odmeny za umiestnenie sa v jednom kole ???? mapa sa zamkne na tri dni a potom pokracujeme zas vo stvrtok tam kde sme skoncili ???? vysvetlim dovod mojej otazky v cechovom rebricku je uvedene ze cech za vyhru dostane 3000 ulomkov novej budovy veze sampionov ...... a preto sa pytam za tie jedny majstorvstva dokaze cech vyhrat 18 000 ulomkov novej budovy ked sa 6 x umiestni na prvom mieste ???? ak je tomu tak tak potom tych 3000 ulomkov za cele majstrovstva je smiesne malo.... .dakujem za odpoved
Na Tvoje prvé slová odpoviem z mojej strany, že áno, sú zmerané :) . A k Tvojej ďalšej časti príspevku - plne súhlasím, akosi mi po 10 rokoch hry pripadá, že je snaha nejako zatraktívniť hru, ale skôr mám pocit, že sa to vymkýna z noriem. Pre nových hráčov je dnešný stav normálny, ale veľa tých, ktorí sme začínali už na začiatku hry, je dnešný stav - nenormálny. Hra začala ako strategická - budovanie mestečiek (domy, fabriky, atď. Potom pribudli boje, potom cechy - a teraz vlastne postavenie cechu je na 100% závislé od situácie v CB - už žiadny podiel od úrovne mestečka (tak to bolo aspoň doteraz aj keď symbolicky. Postavenie hráča závisí od jeho počtu bojov, nie od toho aké má vybudované mestečko.nehovoriac o zavedení miliónov úlomkov, kao jeden kolega vtipne poznamenal (je to v inom vlákne), hra sa chystá na premenovanie: Forge of Fragments. Ale už to nie je vôbec o budovaní stavieb - je to iba o bojoch, bojoch a bojoch - a kde sa bojuje, tam lietajú ívery, úlomky... :-DDDD M.
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Dá sa spraviť niečo s úlomkami z predošlých cechových bojoch , ktoré hráči majú v inventári? De facto sú aktualne nevyužité a hráčovi neostáva nič iné než ich vymazať. Riešiť by sa to dalo napríklad vo forme bonusu za dobytý sektor čiže čo sektor to chýbajúci fragment a potom by to skončilo.
Plánuje Innogames urobiť niečo s úrovňou cechu tá skončila na 100ke. Čo prestíž cechu skončí to? Pokiaľ viem v šampionáte sú len ligové body a cechové boje budú ako fungovať len na úrovni šampionátu? Novinky a odmeny sú zaujímavé ale mať dve tabuľky cechových bojoch je trochu mätúce.
 

T0mmy

Nový člen
Mohli by ste vrátiť naspäť staré CB toto je katastrofa nevieš si spraviť 100% zľavu hráči sú hneď vybúchaný mapa stojí … oblehy na zaplatenie drahšie dia nepadajú skoro vôbec … nie aby ste hráčom niečo uľahčili motivovali hranie ale akurát to sťažíte a ľudia prestavajú hrať lebo nato nemajú chuť …
 

salty

Člen
Rovno nech dajú CB tak, že všetky sektory budú bez sťaženia a bezhlavo sa bude od rána do večera bušiť jeden sektor za druhým, že? Žiadna stratégia, hlavne, že budú odmeny. A ideálne, aby z každého boja padlo 100 diamantov. Pre niekoho je motivácia to, že zadarmo v hre rozdávajú všetko, pre iného je zase motivácia to, aby sa ďalej posúval, porozmýšľal nad svojím mestom, či ho vieš nejako vylepšiť.
 
Hore