Diskusia Diskusia: Vylepšenia Cechových bojov 2023

maros1962

Člen
Pred chvíľou som zaznamenal podivuhodnú situáciu (ale je možné, že nové CB to umožňujú): chcel som zaútočiť na susednú provinciu - už získanú iným cechom, ale najprv som chcel vedieť, aké budovy tam cech nastavil, pretože mu svietilo 189 (+47). Z tohto údaja som doteraz vedel, že provincia je za 189 bodov a je tam budova, ktorá dáva nejaké percentá navyše a možno v sebe skrýva aj vyšší počet bojov na získanie. Na moje prekvapenie - cech tam nemá žiadnu budovu, keď som zaútočil, tak som zistil, že mi postačí základný počet bojov, t.j. 100 (zlatá liga).
Vie mi niekto vysvetliť, resp. ma poučiť, ako je možno v provincii získať dodatočný počet bodov bez postavenia budovy? Situácia je na B-svete. Ide o súboj cechov Slniečko a Bachureň.
A Saltyho príspevok - keby chlapec chápal, čo píšu ostatní, a hlavne si prečítal po sebe, čo píše on... vlastne: škoda komentovať... M.
 
Naposledy upravené :

salty

Člen
veľmi sa mi páči tvoj prístup. 2 dajú iný názor ako ty a už nevieme, čo píšeme, a ničomu nerozumieme. reagoval som na koment, čo si nepísal Ty. ak nemáš k tomu čo napísať, tak si nabudúce odpusti takýto zbytočný koment, ktorým sa snažíš zase len naznačiť, ako sú ostatní okolo Teba hlúpi.
 

maros1962

Člen
veľmi sa mi páči tvoj prístup. 2 dajú iný názor ako ty a už nevieme, čo píšeme, a ničomu nerozumieme. reagoval som na koment, čo si nepísal Ty. ak nemáš k tomu čo napísať, tak si nabudúce odpusti takýto zbytočný koment, ktorým sa snažíš zase len naznačiť, ako sú ostatní okolo Teba hlúpi.
Odpusť... a vonkoncom nepokladám nikoho okolo seba, a ani Teba za hlupáka.... odpusť mi to... :-DDDD M.
 
Naposledy upravené :

*FANTOMAS*

Nový člen
Úplne je to nanič dám 250 dia dobijem 1 sektor s 350-420 potrebnými bojmi dostanem sťaženie 90 a môžem čakať zase celý deň .bolo by dobré vrátiť zase tie staré CB ako bolí.
 

mukl

Nový člen
zabudnutý chrám dáva v titáne 145% obranu-útok obrannej armády v CB. načo je to dobré? nemalo by to platiť aj pre CE ?
 

maros1962

Člen
či sa to niekomu páči alebo nie - ale táto nová verzia CB a rebríček cechov - katastrofa. Môže mi niekto vysvetliť poradie cechov/zoznam cechov (fakt tomu nerozumiem), resp. ak niekto hrá v cechu a je aktívny (mám ho medzi priateľmi) a ja si chcem pozrieť profil jeho cechu - a TEN CECH NIE JE V REBRÍČKU, resp. neviem, či existuje aj iný zoznam cechov (ak áno, dajte mi vedieť). Napr. na D-svete určite hrá kolega v cechu *dobrodruh*/. Ak niekto hrá na D-čku, môžete mi potvrdiť, že tento cech je v rebríčku? Ja ho tam nemám. Nechcem teraz poukazovať na predchádzajúce príspevky, ale možno sú tu takí múdri hráči, ktorí mi to vysvetlia. Pri tom to platí aj na C-svete a B-svete, teraz si neviem spomenúť, ale tiež som hľadal cech, ktorý reálne funguje, ale nie je v rebríčku. Ako to teda je? Ďakujem za fundovanú odpoveď. Prosím bez emócií. M.
 

salty

Člen
či sa to niekomu páči alebo nie - ale táto nová verzia CB a rebríček cechov - katastrofa. Môže mi niekto vysvetliť poradie cechov/zoznam cechov (fakt tomu nerozumiem), resp. ak niekto hrá v cechu a je aktívny (mám ho medzi priateľmi) a ja si chcem pozrieť profil jeho cechu - a TEN CECH NIE JE V REBRÍČKU, resp. neviem, či existuje aj iný zoznam cechov (ak áno, dajte mi vedieť). Napr. na D-svete určite hrá kolega v cechu *dobrodruh*/. Ak niekto hrá na D-čku, môžete mi potvrdiť, že tento cech je v rebríčku? Ja ho tam nemám. Nechcem teraz poukazovať na predchádzajúce príspevky, ale možno sú tu takí múdri hráči, ktorí mi to vysvetlia. Pri tom to platí aj na C-svete a B-svete, teraz si neviem spomenúť, ale tiež som hľadal cech, ktorý reálne funguje, ale nie je v rebríčku. Ako to teda je? Ďakujem za fundovanú odpoveď. Prosím bez emócií. M.
cech tam je. keď pozeráš cechy, skúšal si si dole v ľavom rohu prepnúť tým pohárikom rebríček? defaultne to ukazuje rebríček na základe CB.
 

maros1962

Člen
Salty, ďakujem. Toto som nevedel. Pozeral som si aj Wiki - rebríček cechov, ale tam je ešte starý popis, resp. nie je tam návod, ako si prepínať tieto rebríčky. V návode na nové CB som to akosi prehliadol, Tú ikonku som prehliadal. :-(((( Pekný deň. M.
 
Naposledy upravené :

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
tak mna by zaujimala jedna vec...... majstrovstva cechovych bojov trvaju konkretne od 28.9.2023 do 21.12.2023 a maju byt rozdelene do 6 kol a s rovnakymi supermi celych 6 kol.... ak to spravne chapem tak presne tak ako to bolo jedno kolo potrva od stvrtka rana do pondelka rana cize 11 dni potom co ??? mapa sa vyresetuje a vo stvrtok zas zaciname s rovnakymi supermi od nuly a cechy dostanu odmeny za umiestnenie sa v jednom kole ???? mapa sa zamkne na tri dni a potom pokracujeme zas vo stvrtok tam kde sme skoncili ???? vysvetlim dovod mojej otazky v cechovom rebricku je uvedene ze cech za vyhru dostane 3000 ulomkov novej budovy veze sampionov ...... a preto sa pytam za tie jedny majstorvstva dokaze cech vyhrat 18 000 ulomkov novej budovy ked sa 6 x umiestni na prvom mieste ???? ak je tomu tak tak potom tych 3000 ulomkov za cele majstrovstva je smiesne malo.... .dakujem za odpoved

Všetko funguje ako doteraz, resetovanie, či trvanie jednotlivých kôl aj prideľovanie súperov (matchmaking), cechy môžu aj naďalej postupovať alebo zostupovať z diamantovej ligy - súperi sa teda môžu meniť. Zjednodušene povedané, majstrovstvá počas ich trvania vlastne iba pridali možnosť získať úlomky Veže šampiónov pre hráčov diamantovej ligy (+ nový rebríček).

Čo sa týka úlomkov, áno, za každé kolo CB môže cech na prvom mieste v diamantovej lige získať 3000 úlomkov (a teda spolu za celé majstrovstvá tých 18000 = 6 x 3000).
Dá sa spraviť niečo s úlomkami z predošlých cechových bojoch , ktoré hráči majú v inventári? De facto sú aktualne nevyužité a hráčovi neostáva nič iné než ich vymazať. Riešiť by sa to dalo napríklad vo forme bonusu za dobytý sektor čiže čo sektor to chýbajúci fragment a potom by to skončilo.
Plánuje Innogames urobiť niečo s úrovňou cechu tá skončila na 100ke. Čo prestíž cechu skončí to? Pokiaľ viem v šampionáte sú len ligové body a cechové boje budú ako fungovať len na úrovni šampionátu? Novinky a odmeny sú zaujímavé ale mať dve tabuľky cechových bojoch je trochu mätúce.
Aké úlomky sa už nedajú získať?

Zmeny ohľadne prestíže alebo plány s novými úrovňami cechu zatiaľ neboli ohlásené.
 

T0mmy

Nový člen
Ja už nemám slov na to čo ste urobili akurát ste dosiahli to že hráči ktorí boli aktívny už nebudú lebo sa vybúchajú na 2 sektoroch a nemajú dôvod sa vracať potom už na hru veď načo keď nemôže už ani bojovať … mohli by ste vrátiť CB alebo aspoň dať naspäť 100% zľavu sťaženia na sektor a zvýšiť diamanty keďže oblehy na zaplatenie ste dvihli …
Neviem o čo Vám šlo ale akurát stratíte hráčov cechy sa rozpadnú lebo nebude mať kto ťahať takže hra ide dole kopcom …
 

KOFE

Aktívny člen
Rovno nech dajú CB tak, že všetky sektory budú bez sťaženia a bezhlavo sa bude od rána do večera bušiť jeden sektor za druhým, že? Žiadna stratégia, hlavne, že budú odmeny. A ideálne, aby z každého boja padlo 100 diamantov. Pre niekoho je motivácia to, že zadarmo v hre rozdávajú všetko, pre iného je zase motivácia to, aby sa ďalej posúval, porozmýšľal nad svojím mestom, či ho vieš nejako vylepšiť.
Este by to chcelo offline bota co bude trieskat za teba. Oblehy zadarmo aby nemuseli stavat velke fuj fuj procechove VB, ... lubovolne dopln. Za mna praveze teraz super. Eliminuje to celodennych buchacov co striehnu na sektory zadarmo. A bude treba aj trosku rozmyslat, co dobit a co nie (btw najviac kvicia ludia z cechov, co prd hraju a v dia lige by nikdy nemali byt)
 

Marek.48

Nový člen
Este by to chcelo offline bota co bude trieskat za teba. Oblehy zadarmo aby nemuseli stavat velke fuj fuj procechove VB, ... lubovolne dopln. Za mna praveze teraz super. Eliminuje to celodennych buchacov co striehnu na sektory zadarmo. A bude treba aj trosku rozmyslat, co dobit a co nie (btw najviac kvicia ludia z cechov, co prd hraju a v dia lige by nikdy nemali byt)
Uvedomujes si ze to su prave ti ludia ktori minaju najviac dia? Pretoze u toho sedia cely den a ked vidia ze je niekde moznost ist so 4mi oblehmy (po starom 96%), tak su to prave oni ktori prave casto ten jeden, alebo dva chybajuce oblehy kupia za dia.

Teraz to ale nema zmysel, pretoze aj keby si kupil neviem co, tak sa nedostanes nad 80%. Po dalsie budovy zdrazely, 2 az 2,5 krat. Pritom dia ziskane bojmi je mensie ako predtym (akoby im nestacilo ze znizili jeho mnozstvo aj v CE). Ano sice pada 45dia namiesto 25, ale sanca na jeho ziskanie je ku*evsky nizsia. Ak si innogames myslia ze ludia zrazu zacnu minat 2-2,5krat viac dia preto aby si oni namastil kapsy, tak su pekne pribrzdeni, a za timto ich opisom si fakt stojim.

Ako som chytil druhy dych pre hru (vratil som sa asi ani nie dva mesiace dozadu po 2-3 mesacnej pauze), tak ho znovu stracam. Hra sa pre mna pomaly ale isto stava znovu iba pasivnym budovanim domcekov (ako to bolo ked som zacinal, pac vtedy kazdy zvladneme tak prt), kde sa zastavim dva tri krat denne - pozbierat produkciu, nahodit novu, a pri zbere VB a eventoviek tie body niekam supnut.
 

maros1962

Člen
Este by to chcelo offline bota co bude trieskat za teba. Oblehy zadarmo aby nemuseli stavat velke fuj fuj procechove VB, ... lubovolne dopln. Za mna praveze teraz super. Eliminuje to celodennych buchacov co striehnu na sektory zadarmo. A bude treba aj trosku rozmyslat, co dobit a co nie (btw najviac kvicia ludia z cechov, co prd hraju a v dia lige by nikdy nemali byt)
No trošku ma zarazili Tvoje slová o dia lige... Keďýe v nej mohlo účinkovať ak sa nemýlim 24 cechov, tak mi vieš vysvetliť, ako môže kopec cechov v nej byť? Stále to bude 24.... Koľko cechov - fakt dobrých - padá do platiny, kde potom vybúchajú celé bojisko... takže nie celkom s tým súhlasím, že nariekajú iba pasívni hráči... proste niekto má na dia (kolektív, ktorý to ťahá) a niekto nie... ale to neznamená, že prd hrá... To je asi omyl. M.
 

Federal

Člen
je to fakt že sa vytráca efektivita a dynamika hry keď v nočnej sa hráč vybúcha na 3 sektoroch a má zber raz za 24 hodím tak tam celý deň nemusí byť a tým to prestane hráčov baviť, hra je hrou len vtedy keď sa hrá a týmto štýlom sa prestáva hrať...sú hráči ktorý chcú hrať celý deň , preto si FOE nainštalovali... to je môj postreh...
 

KOFE

Aktívny člen
Uvedomujes si ze to su prave ti ludia ktori minaju najviac dia? Pretoze u toho sedia cely den a ked vidia ze je niekde moznost ist so 4mi oblehmy (po starom 96%), tak su to prave oni ktori prave casto ten jeden, alebo dva chybajuce oblehy kupia za dia.

Teraz to ale nema zmysel, pretoze aj keby si kupil neviem co, tak sa nedostanes nad 80%. Po dalsie budovy zdrazely, 2 az 2,5 krat. Pritom dia ziskane bojmi je mensie ako predtym (akoby im nestacilo ze znizili jeho mnozstvo aj v CE). Ano sice pada 45dia namiesto 25, ale sanca na jeho ziskanie je ku*evsky nizsia. Ak si innogames myslia ze ludia zrazu zacnu minat 2-2,5krat viac dia preto aby si oni namastil kapsy, tak su pekne pribrzdeni, a za timto ich opisom si fakt stojim.

Ako som chytil druhy dych pre hru (vratil som sa asi ani nie dva mesiace dozadu po 2-3 mesacnej pauze), tak ho znovu stracam. Hra sa pre mna pomaly ale isto stava znovu iba pasivnym budovanim domcekov (ako to bolo ked som zacinal, pac vtedy kazdy zvladneme tak prt), kde sa zastavim dva tri krat denne - pozbierat produkciu, nahodit novu, a pri zbere VB a eventoviek tie body niekam supnut.
AD platici dia. Nieje pravda ze najvacsi buchaci najviac minaju. Kazdy podla moznosti.
AD naklady na stavbu. Mam obluk 180, atomium/jadro/hvezdaren 91, hydra este nizko. V cechoch sa musite zamyslet nad procechovymi VB a obetovat miesto.
AD dia a inno politika. Skus si zistit vynosy konzorcia kam spada aj innogames za poslednych 5 rokov. Preto ta zmena politiky a nerfnutie dia gainu z CE. Ja mam hybridne mesto, kedze odmietam hrat ine svety. Ked nerfnu aj studne a fontany, uvolni sa mi 1/3 mesta (som na Cirgarde, pozri a pochopis)
AD cas straveny v hre. Ak si to dobre nastavis, FoE je v podstate iddle hra. Toto nieje mobovacka typu WoW, Lineage, etc.
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Všetko funguje ako doteraz, resetovanie, či trvanie jednotlivých kôl aj prideľovanie súperov (matchmaking), cechy môžu aj naďalej postupovať alebo zostupovať z diamantovej ligy - súperi sa teda môžu meniť. Zjednodušene povedané, majstrovstvá počas ich trvania vlastne iba pridali možnosť získať úlomky Veže šampiónov pre hráčov diamantovej ligy (+ nový rebríček).

Čo sa týka úlomkov, áno, za každé kolo CB môže cech na prvom mieste v diamantovej lige získať 3000 úlomkov (a teda spolu za celé majstrovstvá tých 18000 = 6 x 3000).

Aké úlomky sa už nedajú získať?

Zmeny ohľadne prestíže alebo plány s novými úrovňami cechu zatiaľ neboli ohlásené.
Z predchádzajúcich cechových bojov mi zostali úlomky výberu veľkého Slona aj Sochy cti, ktoré mi zostali v inventári tie sa už po novom nedajú skompletizovať. Zmazanie veľkého množstva úlomkov z výberu veľkého Slona či zo sochy cti tak to teda určite nie!
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Všetko je to o prioritách , ak si v cechu je potrebné byť tímový hráč a nie sólo! Tento spôsob cechových bojov sa aspoň odfiltruje časť hráčov ,ktorí míňajú diamanty len pre seba. Keď je reč o diamantoch tak každý skúsený hráč ti povie že to je komodita ktorá má pomôcť cechu a nie naopak len pre seba. Neľutujem tie minuté diamanty, ktoré som vrazil do cechových bojoch ani expedície!
 

Slovien Venet

Aktívny člen
DIAMANTY
Ak hráč hrá cechové boje a má veľmi veľa diamantov a nepoužíva ich tak je prirodzené ,že ich chce Innogames dostať do hry tak nech sa potom hráči nerozčulujú, že ich musia kupovať. Napadlo takýchto hráčov koľko sú ochotní mesačne minúť? Vyrátali si koľko to robí ročne? Pokiaľ má niekto tendenciu nadávať na Innogames tak potom nech túto hru nehrá a k diamantov sa vyjadrovať už nebudem pre mňa je to uzatvorená téma.

Zároveň žiadam Community Managera uzatvoriť túto tému pre daľšie odpovede !
 

Robco71

Nový člen
Zo začiatku boli prvé éry vyvážené čo sa týka nákladov – postupu – posilnenia- surovín. Radosť hrať. Potom sa to vývojárom vymklo z rúk, oblúk pokrivil náklady na stavbu, útočné búdy pridali brutálne posilnenie. Keď začali CB všetci sme posilňovali útok. Potom prišiel 5 LVL Expe – treba posilniť obranu. Teraz zase zmena v CB. Milión vedľajších, príbehových , eventových, zbieracích, denných, usadlostí, PVP, vesmírnych, hradných a neviem akých nezmyselných úloh ktoré zahltili a nafúkli túto hru len aby nebolo vidieť zlyhanie vývojárov.

Posledné obdobie nebojujeme proti hráčom a cechom ale proti INNO. Lepšie povedané INNO bojuje proti nám. Má zmysel investovať do hry keď o ½ roka zase INNO zmení pravidlá?

A pritom stačilo tak málo. Spraviť z CB Super Ligu všetkých cechov v rovnakom časovom pásme (EU) a rozhadzovať ich podľa počtu hráčov tak ako v expe. Za poslednú zrážku a zatvorenie sektora DIA odmenu. Nič viac netreba a bola by to „svetová“ hra.
 

Triss

Nový člen
Pred chvíľou som zaznamenal podivuhodnú situáciu (ale je možné, že nové CB to umožňujú): chcel som zaútočiť na susednú provinciu - už získanú iným cechom, ale najprv som chcel vedieť, aké budovy tam cech nastavil, pretože mu svietilo 189 (+47). Z tohto údaja som doteraz vedel, že provincia je za 189 bodov a je tam budova, ktorá dáva nejaké percentá navyše a možno v sebe skrýva aj vyšší počet bojov na získanie. Na moje prekvapenie - cech tam nemá žiadnu budovu, keď som zaútočil, tak som zistil, že mi postačí základný počet bojov, t.j. 100 (zlatá liga).
Vie mi niekto vysvetliť, resp. ma poučiť, ako je možno v provincii získať dodatočný počet bodov bez postavenia budovy? Situácia je na B-svete. Ide o súboj cechov Slniečko a Bachureň.
A Saltyho príspevok - keby chlapec chápal, čo píšu ostatní, a hlavne si prečítal po sebe, čo píše on... vlastne: škoda komentovať... M.
Mali postavený niektorý z poľných táborov na základni. Ten dáva body navyše na všetkých sektoroch vlastnených cechom.
 
Hore