Diskusia Diskusia: Vylepšenia Cechových bojov 2023

Apo-MKCH10

Nový člen
Všetko funguje ako doteraz, resetovanie, či trvanie jednotlivých kôl aj prideľovanie súperov (matchmaking), cechy môžu aj naďalej postupovať alebo zostupovať z diamantovej ligy - súperi sa teda môžu meniť. Zjednodušene povedané, majstrovstvá počas ich trvania vlastne iba pridali možnosť získať úlomky Veže šampiónov pre hráčov diamantovej ligy (+ nový rebríček).

Čo sa týka úlomkov, áno, za každé kolo CB môže cech na prvom mieste v diamantovej lige získať 3000 úlomkov (a teda spolu za celé majstrovstvá tých 18000 = 6 x 3000).

Aké úlomky sa už nedajú získať?

Zmeny ohľadne prestíže alebo plány s novými úrovňami cechu zatiaľ neboli ohlásené.
pouzijem vase slova...... Šampionát poskytuje nové odmeny po celú dobu trvania, ale nemení, kto sú vaši súperi........
teraz mi napisete ze sa superi menia ???? to si robite srandu alebo si len nepamatate co kde pisete ???
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Zo začiatku boli prvé éry vyvážené čo sa týka nákladov – postupu – posilnenia- surovín. Radosť hrať. Potom sa to vývojárom vymklo z rúk, oblúk pokrivil náklady na stavbu, útočné búdy pridali brutálne posilnenie. Keď začali CB všetci sme posilňovali útok. Potom prišiel 5 LVL Expe – treba posilniť obranu. Teraz zase zmena v CB. Milión vedľajších, príbehových , eventových, zbieracích, denných, usadlostí, PVP, vesmírnych, hradných a neviem akých nezmyselných úloh ktoré zahltili a nafúkli túto hru len aby nebolo vidieť zlyhanie vývojárov.

Posledné obdobie nebojujeme proti hráčom a cechom ale proti INNO. Lepšie povedané INNO bojuje proti nám. Má zmysel investovať do hry keď o ½ roka zase INNO zmení pravidlá?

A pritom stačilo tak málo. Spraviť z CB Super Ligu všetkých cechov v rovnakom časovom pásme (EU) a rozhadzovať ich podľa počtu hráčov tak ako v expe. Za poslednú zrážku a zatvorenie sektora DIA odmenu. Nič viac netreba a bola by to „svetová“ hra.
Pokiaľ chce hráč mať dostatok všetkého stačí Chateau Frontenac potiahnuť na 100 a hotovo lenže drvivá väčšina sa moc hrnie dopredu vo výskume ako aj v cech bojoch preto to tak dopadlo ako to je.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
pouzijem vase slova...... Šampionát poskytuje nové odmeny po celú dobu trvania, ale nemení, kto sú vaši súperi........
teraz mi napisete ze sa superi menia ???? to si robite srandu alebo si len nepamatate co kde pisete ???

Myslené je tým, že nie sú zmeny v matchmakingu, v prideľovaní súperov, to je ako predtým.

Z predchádzajúcich cechových bojov mi zostali úlomky výberu veľkého Slona aj Sochy cti, ktoré mi zostali v inventári tie sa už po novom nedajú skompletizovať. Zmazanie veľkého množstva úlomkov z výberu veľkého Slona či zo sochy cti tak to teda určite nie!
Vďaka za odpoveď, dám to vedieť tvorcom hry, ktorí snáď prídu na nejaké dobré riešenie - staré úlomky určite mazať neodporúčame.
 

Slovien Venet

Aktívny člen
či sa to niekomu páči alebo nie - ale táto nová verzia CB a rebríček cechov - katastrofa. Môže mi niekto vysvetliť poradie cechov/zoznam cechov (fakt tomu nerozumiem), resp. ak niekto hrá v cechu a je aktívny (mám ho medzi priateľmi) a ja si chcem pozrieť profil jeho cechu - a TEN CECH NIE JE V REBRÍČKU, resp. neviem, či existuje aj iný zoznam cechov (ak áno, dajte mi vedieť). Napr. na D-svete určite hrá kolega v cechu *dobrodruh*/. Ak niekto hrá na D-čku, môžete mi potvrdiť, že tento cech je v rebríčku? Ja ho tam nemám. Nechcem teraz poukazovať na predchádzajúce príspevky, ale možno sú tu takí múdri hráči, ktorí mi to vysvetlia. Pri tom to platí aj na C-svete a B-svete, teraz si neviem spomenúť, ale tiež som hľadal cech, ktorý reálne funguje, ale nie je v rebríčku. Ako to teda je? Ďakujem za fundovanú odpoveď. Prosím bez emócií. M.
Cech dobrodruh je na Dčku. Ak si chceš viac pokecať používaj Konverzáciu (ikona obálky).
 
Naposledy upravené :

maros1962

Člen
Myslené je tým, že nie sú zmeny v matchmakingu, v prideľovaní súperov, to je ako predtým.


Vďaka za odpoveď, dám to vedieť tvorcom hry, ktorí snáď prídu na nejaké dobré riešenie - staré úlomky určite mazať neodporúčame.
Ahojte, keďže dnes sa otvorilo bojisko - slon - a začíname opäť od nuly s úlomkami a opäť je zlúčené a dané na výber v úlomkoch postavenie novej sochy slona, potom jeho vylepšenie, resp. tie prídavky k nemu na vylepšenie - tak nech sa FoE tvorcovia potrápia a všetky predchádzajúce úlomky nech pripočítajú k týmto novým, teda konkrétne: ak mám nové úlomky na sochu cti a mostíka víťazstva po 1.kole napr. v počte 15/100, staré úlomky iba na sochu cti napr. 24/200 a staré úlomky na mostík víťazstva v počte 17/200, tak nech to FoE zlúči do nových úlomkov na sochu cti a mostíka víťazstva a budem mať teda: 15 + 24 + 17= 56/100, t.j. nestratím žiadne predchádzajúce úlomky. Myslím, že by to kludne tvorcovia hry mohli zvládnuť a aj pri slonovom bojisku. M.
 

Labrus

Nový člen
Ahojte prosím Vás otázka na niekoho zodpovedného!
Prosím o vysvetlenie → na sektore ktorý ma max. 20% sťaženie mi nabieha sťaženie jedna radosť pri každom cca 2- až niekedy (20%) - 4 boji mi skočí ďalšie a ďalšie percento sťaženia. Na sektore z MAx 20% by som očakával ze to bude tak kazdy 5-6 boj a nie 2-4 ??? . takto fakt človek tažko zabojuje, a je HNEĎ vybuchany na cca jednom max. 2 sektoroch! ďakujem za odpoveď
 

maros1962

Člen
Ahoj, doporučujem Ti podrobne so naštudovať pokyny či info k poslednej verzii CB, je tam veľa noviniek týkajúcich sa práve sťažení v CB. M.
 
Naposledy upravené :

Slovien Venet

Aktívny člen
Ahojte prosím Vás otázka na niekoho zodpovedného!
Prosím o vysvetlenie → na sektore ktorý ma max. 20% sťaženie mi nabieha sťaženie jedna radosť pri každom cca 2- až niekedy (20%) - 4 boji mi skočí ďalšie a ďalšie percento sťaženia. Na sektore z MAx 20% by som očakával ze to bude tak kazdy 5-6 boj a nie 2-4 ??? . takto fakt človek tažko zabojuje, a je HNEĎ vybuchany na cca jednom max. 2 sektoroch! ďakujem za odpoveď
V tvojom prípade je nutné postaviť budovu tam kde je stanovisko vášho cechu. Vždy záleží od toho čo preferujú koordinátori v cechu. Ak ide o dôležitý sektor je nutné znížiť sťaženie budovou u nás je to obleh. Sektor bojovať sám nedoporučujem. Ak pôjdete všetci v cechu sťaženie bude oveľa nižšie.
 

Labrus

Nový člen
V tvojom prípade je nutné postaviť budovu tam kde je stanovisko vášho cechu. Vždy záleží od toho čo preferujú koordinátori v cechu. Ak ide o dôležitý sektor je nutné znížiť sťaženie budovou u nás je to obleh. Sektor bojovať sám nedoporučujem. Ak pôjdete všetci v cechu sťaženie bude oveľa nižšie.
Toto vsetko mam prestudovane aj budku staviame.. ale ide o ten pomer.. ze je to nejak DIVNE!
 

Peter Il.

Nový člen
Mám otázku, odmena (veža šampiónov) za majstrovstvá v diamantovej lige sa bude meniť pre každé majstrovstvá alebo ostane stále rovnaká?
 

Mao Ce-tung

Nový člen
Zdravim Vas. Mne pride podstate aktualizacia CB principialne to iste t.j. 2 najsilnejsie cechy si tocia sektory na mapke od prveho do posledneho dna trvania kola s tym malickym rozdielom ze sa zvysili naklady na vystavbu pomocok , znizenie sance na zisk diamantov. Mensi cech s hracmi co hraju hru a nesluzia jej nema opat sancu sa presadit a je to opat styl "silny sa stane silnejsim , slabsi slabsim" a v silnejsom cechu opat "nastav si budika" alebo "budte tu o 20min aby si stihol cosi uchmatnut". Osobne by som osetril drzania sektorov cechov 199/200 a podobne. Tam keby sa popracuje dostane sancu viacero cechov a hracov.
 

Marek.48

Nový člen
Tie nove cechove rebricky (bojove) aj niekto testoval ked to vyvijali? Lebo mi to take nepride. Momentalne je na Acku tretim v poradi cech ktory ocividne dostava velmi slabich superov (zrejme zaberu na zaciatku celu mapu a raz za cas znovu pocistia co sa superom podarilo dostat). Pritom na body (stary rebricek) su na 53 mieste.

Dalsie velke "skoky"
Bojovy rebricek : bodovy (stary) rebricek
1 : 11
2 : 1
3 : 53
4 : 29
5 : 35

Je to na hlavu postavene, dalej som to ani neporovnaval, ale urcite tam budu rovnake nezmysli.
A ak niekto mieni argumentovat ze je to OK, ved proste len dalsie meradlo, tak OK to urcite neni. Povodny rebricek je postaveny na odmakanych veciach - kazdy vie za co su body, kazdy moze hrat na body. Je to rebricek bez nahody
Kdezto ten novy bojovy rebricek je velmi zalozeny na nahode. Dostanete zopar kol po sebe slabych superov? Gratulujem, kludne z vas moze byt cech cislo 1. Nevravim ze je to zadarmo, stale si musite vybojovat mapu a udrzat ju vhodnym sposobom, ale je to az moc postavene na nahode.
 
Naposledy upravené :

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Čo bude ďalej keď skončí šampionát ?
Mal by sa začať ďalší.

Mám otázku, odmena (veža šampiónov) za majstrovstvá v diamantovej lige sa bude meniť pre každé majstrovstvá alebo ostane stále rovnaká?

Odmeny by sa mali meniť. Zatiaľ nie sú známe podrobnosti ako, resp. aké iné odmeny budú pridané.

Doplnenie : a co s ulomkami veze sampionov po skonceni CvC mozem si ich zastrcit?

Veža šampiónov je odmena z Cechových bojov, to nemá nič s CvC..
 

Robco71

Nový člen
Môže mi niekto vysvetliť nový globálny rebríček (majstrovstvá CB) ?
Sme v global na 17. mieste, stále v DIA, minulé kolo na 2. mieste, víťazné body 600k.
Pred nami na 14. mieste cech s jednou výhrou z platinovej ligy, víťazne body 500k.
Mám tomu rozumieť tak že keď Malženice vyhrajú nad Šamorínom v 2. lige budú na tom lepšie ako FC Košice lebo nevyhrali nad Dunajskou Stredou v 1. lige?
 
Hore