• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Diskusia Diskusia: Vylepšenie bojov Cech proti Cechu

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5089

Hosť
No, ja len za seba, ak tomu dobre rozumiem, sektory budu chranene len 4 hodiny, tak ja osobne si myslim, ze sa mnohi co to hraju na to vybodnu, nikto nebude chodit kazde 4 hodiny na cvc, s ucastou vseobecne ako ste sami napisali su problemy a hra to par ludi. A ak aj preobsadzovanie so samponmi teda uz nebude mozne :), vykaslu sa na to vsetci. teda ja urcite :)
 

Windcaster

Nový člen
Podľa mňa je 4-hodinová ochrana dobrý nápad. Odstráni to problém že jeden alebo dva spolupracujúce cechy dokážu pomocou zopár sektorov blokovať celú mapu. Je jasné že im sa to nepáči. Silný cech si dokáže svoje sektory dlhodobo udržať tým že o ne bude bojovať a nie iba využívať "nedokonalosť" hry. Ako sa to prejaví na účasti netuším. Niektorí hráči sa na to vykašlú ale zasa iní si budú môcť zahrať a aj v priebehu dňa, nie len od 20:00 do 20:15. Doteraz sa mapu cvc mimo tohoto času ani neoplatilo otvárať lebo sa tam aj tak nedalo nič robiť. CVC by mohla byť viacej o bojoch a nie o taktike blokovania iných cechov.
 

DeletedUser5089

Hosť
:) Namety od nas z cechu, ktovie, mozno prejdu :)

Ja by som bol osobne za tieto návrhy pri najbližšej aktualizácii:
- levelovanie VB nie hore, ale dole
- tí, kt. majú v meste kopec studní želaní, aby im voda v studniach začala smrdieť!!
- aby boli eventy každý týždeň, a aby sa v nich mohlo vyhrať čo najviac somarín, hlavne aby dávali čo najviac mincí a zásob
- okolo Hostinca priateľov je zprava, zľava a z hora viacero skál: tam ešte neviem čo by bolo dobré - bud' zaviesť CvC horolezectvo, alebo dať novú VB, kt. by vyrábala otrokov, kt. by tie skaly odtiaľ odniesli.
- este ma napadol prepocet raz za mesiac, kedy vyssi hraci zresetuju minimalne o dve doby a vynuluje sa im tovar, ten by sa samozrejme rozdal medzi tych na nizsich urovniach a z inych cechov samozrejme a to iste aj u cechov, vynulovanie pokladne a rozdelenie tejto idealne na tie cechy, ktore ho napadali

Sme skor nazoru, ak Vam skutocne ide o ucast v cvc, tak zatraktivnit sutaz, povedzeme pozemkom pre clenov cechu ak vedie povedzme mesiac, to je atraktivne pre kazdeho aktivneho hraca a v cechu urcite dobry argument, aby sa hraci pridali do cvc. Pokial ale ide len o to, aby cechy nemali moznost drzat sektory, tak sa nam to javi ako riadne nefer voci vsetkym cechom, co do cvc vlozili mnozstva tovaru, vojska, energie, medaili. V podstate ich chcete trestat za disciplinovanost a ucast v cvc a zvyhodnit tych, co sem tam idu na mapu, za par supiek nieco ziskaju bez vacsej namahy.
 

DeletedUser5138

Hosť
nevidim ani najmensi dovod to hrat, co to vlastne dava? nic, ludia sa zeru na verejnom chate na kazdom svete prenic zanic, ziadnu odmena, maximalne z toho dostanem zavratnych 9 bodov z radnice, co niektori budu dovtedy produkovat stovky alebo tisice bodov denne, pripadne uz tomu tak je...takze zacat by sa malo uplne od zakladu a to su cechove odmeny z radnice, ktore sa hadam nezmenili od vzniku tejto featury....boje v expedicii detto, dostavame nejake trofeje, ale naco? ani globalny rebricek nato nie je, len si cechy vymyslaju nezmyselne povinnosti, ktore su k nicomu
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Spätná väzba od hráčov (na akúkoľvek vec v hre) je pre vývojárov vždy dôležitá a zaujíma ich, takže má zmysel ju sem písať. Ak by ich to nezaujímalo, tak by som pre vás nezakladal túto tému. To s hernou podporou, či administrátormi z bety, nemá vôbec súvis, vývojári sa pýtajú na názor hráčov a nie na názor hernej podpory. Určite, že väčšiu komunitu je aj viac "počuť", ale na druhej strane, v menšej komunite, ako je tá naša, bude vaša spätná väzba za našu verziu viac viditeľnejšia. Ak sem nechcete nič písať, to je tiež v poriadku, ale udeje sa len to, že sa vývojári nedozvedia váš názor..

(to to bolo napísané ako reakcia na príspevky od hráča, ktorý ich všetky neskôr zmazal)

Len dodám, že to sú plánované zmeny a môžu sa ešte zmeniť. A práve preto je dôležité, ak čo najviac hráčov na ne napíše svoj názor. Čítal som návrh od hráčov na zahraničnom fóre, ktorí miesto 4 hodín, navrhli prepočítavanie za 8 hodín alebo 12 hodín... Bolo by to tak lepšie?
 

DeletedUser5089

Hosť
Ahoj Blau, pokial sa nezmeni teda aj zber z alcatrasu, tak je podla mojho osobneho nazoru uplne jedno, ci su to 4,8 alebo 12 hodin. Len sa utvara priestor pre tych, co kocky nedrzia, ale za 5 kusov tovaru napadnu kocku a ti, co ju drzali za nu dali povedzme po 1000 kusov tovaru z kazdeho, ak ich maju viac. Menit pravidla ked uz je to zabehnute je vzdy problematicke. Cechove vojny uz nejaku dobu trvaju a cechy to stalo kopec namahy, tovaru atd. ale aj discipliny a ucasti. Podla nazorov u nas v cechu sa na to vykaslu a ja sa vobec nedivim, ja som na tom rovnako.
Ale nevadi, aspon budeme mat viac casu :)
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
To o tej zmene pravidiel počas hry je pravda a ja rozumiem tej nevôli k zmenám (veď aj podľa mňa je 4-hodinové prepočítavanie až príliš často, nie každý má toľko času sledovať hru). Len som sa musel vyjadriť k názoru, že sem nemá zmysel písať. Na to predsa toto fórum je a ja som ochotný preposlať úplne každý názor na hru, či už je pozitívny, alebo aj hociako negatívny.
 

DeletedUser5089

Hosť
Ja si nemyslim sice, ze nema zmysel pisat a aj ocenujem, ze nase nazory - teda samozrejme hovorim za seba a zcasti aj za nas cech chces posunut dalej. Ono nie kazdy samozrejme moj nazor zdiela, ja osobne si myslim, ze vyvojarom usla hra nasadenim VB a neskor ich levelovanim, lebo tym sa uplne zmenil charakter hry a uz to ani tak nie je o strategii a bojoch, ako skor o obchodovani s tovarom a bodmi. Ale samozrejme je to len moj nazor.
Kazdopadne ak sa takto rapidne zmeni charakter cvc, som presvedcena, ze to neprinesie vyssiu ucast, skor to znechuti tych, co sa cvc skutocne venovali.
Ale ktovie, mozno sa mylim.
Kazdopadne u nas v cechu nastartujeme anketu, zatial co mam info vedenia cechu tak su za prepustanie sektorov, nikto nie je ochotny vrazat tovar, energiu a vojsko a nemat to pokryte aspon tych 24 hodin, Motivacia na cvc aj tak upada a su to zvacsa stalice, co sa tomu venovali a zatial venuju.
 

DeletedUser6575

Hosť
centrovanie kamery a rýchlejsie vkladanie armady beriem
za zapájanie sa do cvc bojov by mohol hráč dostávať aj nejakú motivujúcu odmenu v podobe bodov alebo aspon mincí... takto stráca množstvo vojakov, času pri hre a nemá z toho takmer nic
 

Windcaster

Nový člen
Keďže tu vidím zjavne iba názory hráčov z veľkých cechov ktorým súčasný systém vyhovuje (24-hodinová ochrana sektorov) nedá mi nespomenúť, že hlavným dôvodom pripravovanej zmeny je pravdepodobne to aby neboli celé mapy permanentne zablokované a bola vôbec možnosť CVC hrať. Je nonsenz aby 1 cech 8 sektormi zablokoval 2/3 mapy a ešte nechal polovicu sektorov neobsadených aby mal nižšie náklady a ďalších 20 cechov si navzájom preberá zopár voľných sektorov s kopijníkmi. Je úplne jasné ktorej skupine hráčov to vyhovuje a ktorej nie. Preto sem dávam aj tento post, lebo z tejto diskusie by som aj ja mal dojem že tak ako to je to OK. Zjavne to OK nebude keď FoE uvažuje o zmene.
Odstránenie kopijníkov nič nerieši, treba zrušiť aj nasadzovanie samotných rogunov. V armáde by mala byť aspoň 1 jednotka z danej doby na všetkých mapách a na mape všetky éry arktická+
Farmenie bodov cez šampionov bolo pre mňa (priznávam) asi jediný zmysel CVC keďže ako tu už bolo povedané z CVC v podstate nikto nič nemá. Akceptujem ale že je to zasa len využívanie nedokonalosti hry.
 

DeletedUser6893

Hosť
Chcete vybalancovat cvc a pritom navrhujete jedinu barlicku , ktora mala pomoct aktivne hrajucim cechom - t.j. tym co maju aj uzemie v cvc zobrat. Lebo 4h stit je to iste ako 15 minutovy stit = zbytocny.
Tento update nahrava jedine tym, co maju zaujem v cvc na ukor inych nahrabat body(pre hraca) , alebo aspon znicit body inym (cechom).
Lenze ak v cvc nebude mat cech uzemie ( lebo ho nebude nijako mozne udrzat pre stale nelogicky vysoky rozdiel medzi cenou sektora pre utociaci cech vs ceny sektora cechu ktory ho obranuje), tak to cele cvc zredukujete na boj o body pre hracov a nie pre cech. Cize CVC nazov uz nebude mat ani zmysel. Ved uz teraz je to o boji hraca v mini cechu proti cechu co ma uzemie. Za den prejde cez cele uzemie cechu vdaka 4h blokom. A cech co uzemie stratil ten matros na to uzemie uz neziska pretoze pre tych par bodov ktore aj tak neudrzia vam nik v meste nebude stavat vyrobne matrosu pre doby v ktorych niesu.
Cize suhlasim s nazorom co som cital vyssie : Tato zmena z vasej strany ma jediny ciel - znicit zvysky aktivity cechov co maju realny zaujem tam nieco dosiahnut a snahy presunut ich do novovytvarajuceho sa cvc.
Z vasej strany ak uz to chcete znicit by bolo skor fer pre cechy co doteraz v nich bojovali radsej povedat datum ukoncenia tohto typu cvc a nasledne za uzemie vratit cechom material a zapnut nove cvc a dufat ze sa vam tam cechy nahrnu.
No kedze aj v novom cvc ste pravidla nastavili tak, ze sa tam nic neda branit len platit za upgrady ktore budu zrat len matros a nic v obrane nepomozu tak ja osobne neprejdem zrejme ani tam.
Lebo ak nemozem nieco obranovat proti cechu tak je to akoby som utocil proti pocitacu. A boj proti pocitacu je expa ktora je vrcholne nezaujimava a nudna. Robit 2x nudu ? Nemam nato ani cas a uz vobec nie chut.
 

Windcaster

Nový člen
Riešenie problemu by mohlo byť že nebudú rásť náklady s množstvom sektorov alebo len minimálne. Boj bude vyrovnaný pre cechy s malým územím aj s veľkým. Nikto teda nemôže tvrdiť že má nejakú výhodu. Bolo by to ozaj len o bojoch a aktivite a tak to má byť. Silný cech má k dispozícii viacej zdrojov, armády aj aktívnych hráčov. 24-hodinová ochrana je ale blbosť. CVC sa hrá len pol hodinu okolo 20:00. A to je nuda aj pre hráčov zo silných cechov. Pomohlo by aj ak by pri útoku na územie cechu došlo varovanie členom cechu že je sektor pod útokom. Aktívne cechy by mali väčšiu šancu brániť svoje územie.
 
Naposledy upravené :

DeletedUser5089

Hosť
:) to je presne ono. Jeden v cechu, farmarcenie sa mu paci, ale aby sam dokladal armu, to nie, paci sa mu ked iny silny cech doklada a on to za par kuskov tovaru moze kedykolvek napadnut a prejst, pustit a ist dalej. A samozrejme sa mu nepaci, ze su tam kopije, lebo nezbiera body :)
 

Windcaster

Nový člen
Si asi nečítala môj predchádzajúci príspevok ale nevadí. CVC by mali byť vyvážené iba o to mi išlo. Čo píšeš o napádaní cudzích armád si úplne vedľa. Mne nevyhovuje nasadenie náhodnej obrany za šampiónov, ale nepresadzujem tvrdohlavo to čo vyhovuje mne. Nakoniec toto využíva aj váš cech. Chcelo by to trochu sebareflexie.
 

Windcaster

Nový člen
Čo sa týka kopijníkov tak s tým nemám žiadny problém. Len zrušenie použitia kopijníkov nemá žiadny zmysel keď sa budú dať používať rogue alebo napr. lukostrelci zo železnej doby. Stále to bude sektor ktorý sa neoplatí napádať hráčovi pre body. Ale opakujem že problém s tým nemám žiadny, len to nič nerieši.
A čo sa týka toho stráženia sektorov myslým že nikoho by nezabilo keby mu súper prebral sektor. Najneskôr za 4 hodiny by som ho mohol zobrať naspäť. Sila cechu by sa prejavila vo vytrvalosti a bojovnosti, lebo aktívny cech by si svoje územie získal naspäť. Muselo by ale byť odstránené to neprimerané zvyšovanie nákladov pri držaní viacerých sektorov. Ak by aj niekto za deň prebehol cez územie cechu nič sa predsa nedeje. Slabý cech by hlavne nebol schopný toto územie udržať. Sektory by mal cech ktorý je schopný si ich udržať resp. získať naspäť a nie sa niekde zabetónuje a je prvý na mape aj keď tam už reálne ani nehrá. A aj hráči by si aspon zabojovali (aj tí z veľkých cechov, lebo bol som aj tam a cvc bola riadna nuda).
 

DeletedUser6976

Hosť
Mne se osôbne pači cechove valky čestnosti ne silneši napadne slabšieho ale spíše o rovnocenosti medzi hrači pokial osôbne silneši napadne slabšieho to ukazuje aj na real aky ste človek tyran nebo spíš bitkar rád vyvolavate spory a kčomu moj názor je fer play hra ma vyznám ako bit nečestnéj suboji rovnocenej suboj známena že pokud hrač ma svoji alianciu a je tam sám hraje určiteho dvôvodu sám a určite by sem nerosputal zbitočnej boj kčomu ako sa vravelo nepodcenuj človeka na druhej stráne nevieš kto je tam mohlo by se ti to vypomstit potom by ako omluva nepomohla umne platí pravidlo 3 krat a dost sú aj ine hry de mám své aliancie začiatkom boli slabučké ale časom se stali mocné imperia take že se členove čo si je človek vychoval boli obavaný hrači moja podstata je čest ucta človeku me realne práci je to tak my tam nepoznáme bit človeku nefer play .Kto má slušnost ma a čest má veľky potencial.
 

DeletedUser6748

Hosť
Ahojte,

no ako prvé by som povedal, že držať funkcionalitu ako CvC, ktorú hrá 5% ľudí je totálne zbytočné a keby som bol na mieste developerov, tak by som takúto funkcionalitu zrušil a zameral úsilie na niečo ako napríklad Cechové boje - to vyzerá zaujímavo a môžu to hrať ľudia na mobile.

No a keď už chcete silou mocou CvC držať, tak všetky zmeny vítam a sú super. 4-hodinové prepočítavanie je konečne niečo čo pomôže proti blokovaniu máp na celý deň, keď sa pár ludí posadí o 20:00 k PC a zablokuje celé mapy CvC na celý deň. Potom aj tí čo by chceli cez deň už nemajú kde hrať. Takže +1.

Takisto by som zrušil/zmenil podľa mňa nespravodlivú dobu Všetky éry, nakoľko hrať tam zadarmo (medaile nerátam ako adekvátne platidlo v porovnaní s tovarom v nižších érach), mať najhodnotnejšie sektory a reálne sa tam dá hrať len s jednotkami z Marsu je dosť od veci. Nech teda sa tam platí tovarmi s rovnakými pravidlami ako v nižších érach.
 

maximax

Nový člen
Ja neviem, prečo sa nuvažuje, aby akýkoľvek oslobodený sektor bolo možné obsadiť zvonka vylodením. Zabránilo by sa tak zablokovaniu veľkej časti mapy jedným cechom, čo pokladám naozaj za nefér (však skorpik:). Hra má byť vyvážená a limitovaná tak, aby žiaden cech nezískal absolútnu dominanciu a hra bola hrateľná. Niekto by to pokladal za nefér, lebo získať absolútnu moc je snom všetkých diktátorov :) ale menší hráči by to asi privítali. Hral som napr Grepolis, a tam to bolo limitované časom, a to sa nedalo odrbať žiadnym nákupom ani ničím podobným. Aj tu by mal existovať taký limit aj vo VE.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore