Preposlané Jednotky v nových Érach

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Forcer

Nový člen
Dobrý deň!
Vývoj a pribúdanie nových jednotiek kontrolujem na FOE fandome už od Kozmického veku pás asteroidov (SAAB), ibaže odvtedy nové jednotky zakaždým spĺňajú rutinné Presné oko(Keen eye) X% + náhodná schopnosť, tak mi napadli tri varianty riešenia týchto "fádnych" jednotiek, rovnako ako aj jedenkrát použité schopnosti(nemyslím Skrytá identita alebo Morálka):

1. Iba niekoľko jednotiek z éry bude mať presné oko - napríklad v Kozmickom veku Titan by mala Presné oko iba Ťažká, Ľahká a Strelecká jednotka zatiaľ, čo Delostrelecká by mala Zakopať sa + MIRV a Rýchla Šialenstvo + Dračí dych

2. Jednotky budú mať tri schopnosti - t j. v ďalšej ére by nebol až taký veľký skok v útoku a obrane iba nejakých +75 / +150, ale mali by Presné oko + 2náhodné schopnosti

3. Kombinácia horných dvoch položiek - to by som asi najlepšie napísal v modelovej tabuľke schopností pre typy jednotiek náhodnej éry:
- Ľahká jednotka: Presné oko 45% + Skrýva sa v domoch + Tesný kontakt
- Ťažká jednotka: Presné oko 45% + Reaktívny pancier 4 + Kontakt!
- Rýchla jednotka: Rýchle nasadenie + Silná strela + Jedna rana (okamžité zabitie)
- Strelecká jednotka: Presné oko 75% + Jed 60%
- Delostrelecká jednotka: MIRV + Mínomet 1 + Nabíjanie

PS. Aj keby sa to neujalo vývojárskemu tímu FOE sa podarilo urobiť OP skvosty ako Vznášajúci sa tank, Letka drónov, Dračí dron či Medúza.

PPS. Ďakujem všetkým, ktorí sa dočítali až sem.
 

ajja

Člen
Zaviedol by som novú schopnosť pre obranné a strelecké jednotky :
Holografické maskovanie
jednotka by mala 50 % šancu na nezasiahnutie a teda nulové poškodenie z 1. úderu
poznáme to z filmov, keď sa vytvorí hologram objektu na oklamanie
na mape by sa vytvoril identický objekt a ručným bojom by sa hologram stratil pri jeho zasiahnutí a zásahom originálu by došlo k zničeniu hologramu a poškodeniu originálu
Uverejnil som to na fóre pre beta verziu.
 

Forcer

Nový člen
Osobne si myslím, že ak vytvorili jednotky ako Bojová pevnosť (armádou 8x Bojová pevnosť som porazil armádu 3x Klincovačka + 5x Rouge), Vznášajúci sa tank (v PVP aréne som tým rozbil čokoľvek okrem Arktickej budúcnosti), Dračí dron, Letka drónov, Ninja, Balistická raketa (platí do Oceánskej budúcnosti, armádou 2x Náhradný vojak + 2x plazmové delostrelectvo + 4x Balistická raketa bezproblémovo som porazil 2x Dračí dron + 1x Nájezdník-prieskumník + 5x Bojová pevnosť), Tesla, Silodrak...
Nemal by byť problém s jednotkou, ktorá nemusí dostať úder.

Osobne vymyslel som schopnosť Opravovanie, t. j. keď sa jednotka dostane na 1 HP vylieči sa o X bodov života na príklade "Samoopraviteľného tanku" (schopnosti Opravovanie 3 + Silové pole 1) ak by mali problém, nech sa pozrú na OP Vznášajúci sa tank (armáda 2x Letka drónov + 4x Vznášajúci sa tank + 2x Rogue v PVP aréne je smrtiaca).

Neviem prečo by mali mať problém. Väčšina hráčov má bonusy okolo 450% a 600%, no a každý stý má bonusy 70% útok + 1025% obrana alebo 850% útok + 380% obrana, takže ak by niečo mali redukovať tak by to nemal byť počet schopností alebo ich výkon - vzorec (Presné oko + schopnosť X ma už štve, lebo je to 0% originality) - ale priepastný rozdiel medzi bonusmi u hráčov a vlastníkov sektorov (Keď som bojoval proti (Ne)Výkonnému riaditeľovi Johnsonovi s mojimi bonusmi 250% útok a 250% obrana proti 55% a 55% bolo mi ho miestami ľúto).
Občas mi to príde, že veliteľstvo si odmieta pripustiť stratu nápadov ale namiesto počúvnutia nápaditých okoloidúcich ich nápady zamietnu pod hociakou výhovorkou, i keď nesiem im krivdiť v originalite eventov, či zmysle mimozemských kolónií. Ale ak existujú jednotky bez schopností, jednotky s jednou a jednotky s dvoma nechápem, prečo by nemohli byť aj s troma.

Ďakujem, že si sa tomu venoval.
 

Forcer

Nový člen
Ale ak by som mal vysvetliť že 3 schopnosti nie je priepastné rozdelenie, tak sú tu dva faktory:

a) Vo Virtuálnej budúcnosti sú štatistiky šampióna (aby som nemusel uvádzať každú jednotku) 240 a 210 zatiaľ, čo v Kozmickom veku mars 400 a 600.

b) Proti každej modelovej jednotke sa dá nájsť jedna a viac schopností, kt. ju zrušia: Ľahká - Silná strela / Výbuch
Ťažká - Silná strela / Jed
Rýchla - Tajná identita / Silové pole
Strelecká - Skrýva sa v X
Delostrelecká - Skrýva sa v X / Lietajúca

Ps. Tvrdiť, že tri schopnosti je niečo nevyvážené je ako poslať vybústené jednotky Priemyselnej éry a diviť sa nad každou prehrou proti Súčasnej ére (lebo v Súčasnej ére má každá jednotka aspoň 1 schopnosť).
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore